gebruik je IE?quote:Op zondag 28 juli 2013 21:03 schreef taxibabe het volgende:
Fuck dat werk.nl.. vanaf donderdag staat die k*tsite op onderhoud, nu geeft 'ie errors als ik m'n sollicitaties door wil geven. Nu heb ik nog maar 3 dagen om iets door te geven .. maar dan moet 'ie g#%ver^^&me wel doen.
Dan krijg je uitstel. Ik heb ook ooit uitstel gehad van 4 dagen omdat de site er een kwartier uit lag. Als ze het niet hadden gemaild had ik het niet eens geweten.quote:Op zondag 28 juli 2013 21:03 schreef taxibabe het volgende:
Fuck dat werk.nl.. vanaf donderdag staat die k*tsite op onderhoud, nu geeft 'ie errors als ik m'n sollicitaties door wil geven. Nu heb ik nog maar 3 dagen om iets door te geven .. maar dan moet 'ie g#%ver^^&me wel doen.
je passie volgenquote:Op vrijdag 26 juli 2013 23:56 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Eindelijk een beetje een luxe positie voor je! Het is je gegund
En ik vind 'Volg je Passie' altijd zo'n dood doener. Niet elke passie is geschikt om geld mee te verdienen (en soms is het helemaal niet leuk om van je hobby je beroep te maken) en niet iedereen heeft echt een passie of heeft gewoon geen flauw idee.
en als die ander 23 geweest zou zijn?quote:Op zondag 28 juli 2013 21:16 schreef eRKa het volgende:
De moed niet opgeven als het om leeftijd gaat. Ik had voor een vacature keuze uit een man van 46 en een van 59. Salaris en achtergrond ongeveer gelijk. Het is de oudste kandidaat geworden, gewoon betere persoonlijke klik mee. Het kan dus gewoon. De man begint 1Augustus.
Nope, FFquote:
Oh, pfeww, dat scheelt.quote:Op zondag 28 juli 2013 21:13 schreef Boze_Appel het volgende:
[..]
Dan krijg je uitstel. Ik heb ook ooit uitstel gehad van 4 dagen omdat de site er een kwartier uit lag. Als ze het niet hadden gemaild had ik het niet eens geweten.
probeer eens met IE dan. Ik heb het al vaak meegemaakt dat mensen thuis een hoop foutmeldingen en dergelijke kregen, maar die op magische wijze verholpen waren als ze langskwamen.quote:
Het lag niet aan mij:quote:Op zondag 28 juli 2013 21:25 schreef hugecooll het volgende:
[..]
probeer eens met IE dan. Ik heb het al vaak meegemaakt dat mensen thuis een hoop foutmeldingen en dergelijke kregen, maar die op magische wijze verholpen waren als ze langskwamen.
okies, het was ook voornamelijk een algemene tipquote:Op zondag 28 juli 2013 22:08 schreef taxibabe het volgende:
[..]
Het lag niet aan mij:
Tot zondagavond 28 juli 22.30 uur is werk.nl niet bereikbaar. UWV werkt aan het verbeteren van zijn internetdienstverlening.
![]()
Mocht het de volgende keer weer gebeuren ga ik het proberen met IE.quote:Op zondag 28 juli 2013 22:10 schreef hugecooll het volgende:
[..]
okies, het was ook voornamelijk een algemene tip
zuurquote:Op zondag 28 juli 2013 22:12 schreef Swetsenegger het volgende:
Antwoord van de afdelingsdirecteur dat er voor volgende jaar uitbreiding met 1 FTE op de begroting staat, maar dat de begroting a. Nog niet is goedgekeurd en b. Niet 100% zeker is dat ik die FTE mag invullen.
En zo ontstaat de bizarre situatie dat ik niet weg wil, mijn direct leidinggevenden me willen houden, ik na een jaar parttime werken alle ins en outs ken.... Maar ik waarschijnlijk tóch die andere functie gaat aanvaarden en mijn huidige werkgever 3 maanden later wellicht een nieuwe "mij" moet gaan werven. De ironie van grote organisaties....
Ja, dat je aan een baanaanbod dan toch geen fijn gevoel overhoudt. Ook omdat het aanbod maar zo-zo is. Maar goed, het risico van volledige werkloosheid per 1 januari is nog zo-zoeriger.quote:
sneaky de baan accepteren en Erasmus als ze in januari wel een fulltimer nodig hebben hopen dat ze je vragen in december andere toko vaarwel zeggen ?quote:Op zondag 28 juli 2013 22:35 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja, dat je aan een baanaanbod dan toch geen fijn gevoel overhoudt. Ook omdat het aanbod maar zo-zo is. Maar goed, het risico van volledige werkloosheid per 1 januari is nog zo-zoeriger.
Ja, morgen even kijken wat er over opzegtermijnen in het contract staat.quote:Op zondag 28 juli 2013 22:36 schreef Joene het volgende:
[..]
sneaky de baan accepteren en Erasmus als ze in januari wel een fulltimer nodig hebben hopen dat ze je vragen in december andere toko vaarwel zeggen ?
quote:WERK.NL
Door een storing is werk.nl momenteel niet bereikbaar.
U hoeft deze storing niet aan ons door te geven.
Wij werken al aan een oplossing.
Wij raden u aan alle openstaande internetschermen te sluiten, enige tijd te wachten en werk.nl opnieuw te bezoeken.
Onze excuses voor het ongemak.
Ze zijn als sinds donderdag uit de lucht. Vanaf donderdag in onderhoud, sinds gisteravond storing...quote:
Meerdere keren gehad bij Studentenwerk dat vacatures 'opeens' waren ingetrokken. Ik vertrouw die bende in elk geval niet meer.quote:Op maandag 29 juli 2013 17:26 schreef artm het volgende:
Iemand überhaupt een goede ervaring met studentenwerk?
Net voor de 2e keer een afwijzing gehad vanwege gebrek aan rijksoverheidservaring...toch knap voor iemand die bij de overheid gewerkt heeft als stagair en er in de vacature niets over vermeldt stond..
Dan nog zou de oudere voorkeur gehad hebben. Veel ervaring, erg veel.quote:Op zondag 28 juli 2013 21:18 schreef hugecooll het volgende:
[..]
en als die ander 23 geweest zou zijn?
Ik moet ook voor 1 aug. mijn sollicitaties uploaden, ik neem aan dat ik uitstel krijgquote:Op maandag 29 juli 2013 19:52 schreef taxibabe het volgende:
[..]
Ze zijn als sinds donderdag uit de lucht. Vanaf donderdag in onderhoud, sinds gisteravond storing...
quote:Op maandag 29 juli 2013 18:58 schreef MissionPhailed het volgende:
Vandaag begonnen bij DHL als magazijnmedewerker; wat een treurnis zeg. 's Ochtends door zeer vroege begintijden als een kadaver binnenlopen om vervolgens urenlang eentonig werk te verrichten. De strak gereguleerde pauzes vinden plaats in een grauwe kantine of in een soort buitenkooi. Sta alweer te popelen morgenochtend om 6:00 uur te beginnen.
In Noord-Limburg toevallig? Daar is het verloop voor dergelijke functies enorm hoog naar wat ik hoor.quote:Op maandag 29 juli 2013 18:58 schreef MissionPhailed het volgende:
Vandaag begonnen bij DHL als magazijnmedewerker; wat een treurnis zeg. 's Ochtends door zeer vroege begintijden als een kadaver binnenlopen om vervolgens urenlang eentonig werk te verrichten. De strak gereguleerde pauzes vinden plaats in een grauwe kantine of in een soort buitenkooi. Sta alweer te popelen morgenochtend om 6:00 uur te beginnen.
Ik heb wel een goede ervaring met ze. En ik ken meerdere mensen om mij heen die ook via Studentenwerk hun huidige baan zijn ingerold. (Ik heb daarentegen ook eens een slechte ervaring met een van hun vestigingen gehad, waarbij me de baan al min of meer was toegezegd, maar ik daarna er nooit meer wat over heb gehoord. Dat ik ze daarover belde, vonden ze destijds ook maar héél erg vreemd. Ook een functie bij een overheidsinstelling, overigens).quote:Op maandag 29 juli 2013 17:26 schreef artm het volgende:
Iemand überhaupt een goede ervaring met studentenwerk?
Net voor de 2e keer een afwijzing gehad vanwege gebrek aan rijksoverheidservaring...toch knap voor iemand die bij de overheid gewerkt heeft als stagair en er in de vacature niets over vermeldt stond..
Ja, in Beringe. Ik ga een bijdrage leveren aan dat hoog verloop want binnen een maand ben ik er pleite. Heb genoeg spaarreserves om het i.c.m. baantje bij PostNL lang uit te houden en te zoeken naar beter werk.quote:Op maandag 29 juli 2013 21:07 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
[..]
In Noord-Limburg toevallig? Daar is het verloop voor dergelijke functies enorm hoog naar wat ik hoor.
Ik heb je nog gewaarschuwdquote:Op maandag 29 juli 2013 21:22 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Ja, in Beringe. Ik ga een bijdrage leveren aan dat hoog verloop want binnen een maand ben ik er pleite. Heb genoeg spaarreserves om het i.c.m. baantje bij PostNL lang uit te houden en te zoeken naar beter werk.
Als je de mogelijkheid hebt geef ik je groot gelijk.quote:Op maandag 29 juli 2013 21:22 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Ja, in Beringe. Ik ga een bijdrage leveren aan dat hoog verloop want binnen een maand ben ik er pleite. Heb genoeg spaarreserves om het i.c.m. baantje bij PostNL lang uit te houden en te zoeken naar beter werk.
Dank voor je positieve noot, mooi verhaal.quote:Op maandag 29 juli 2013 22:31 schreef eRKa het volgende:
Ik ben wat jaren geleden ook veel werkzoekend geweest. 4 banen in 30maanden tijd. Niet leuk. Nu alweer drie jaar terug bij mijn oude werkgever waar ik bijna 10 jaar historie had. En het bevalt goed (niet elke dag even goed, vandaag absolute rotdag gehad).
Maar maak van je tijd als werkzoekende een leerzame ervaring. Ik deed 2 dagen in de week (halve dag tijdsbesteding per baantje) vrijwilligerswerk. 1 middag in de week werken als gastheer in het buurtcentrum. Minderheden en ouderen van koffie/broodje voorzien, soep maken, gesprekje aanknopen. Daar denk ik nog bijna dagelijks aan terug, veel geleerd en een leuke tijd gehad. Nu nog doe ik 1x per maand de zaterdagse bingo organiseren. Zit ik op het podiumpje nummers af te roepen en prijzen uit te reiken......nog steeds leuk.
Andere baantje was tekstTV vullen voor lokale omroepje. En daar kom ik nog af en toe over de vloer, soms een interviewtje doen, als niemand anders tijd/zin heeft. Dan krijg ik een belletje "eRKa, kun je op camera? Hebben een gast en niemand om ermee te praten.". Is mijn kop ook weer es op de buis. Blijft grappig.
Beschouw de tijd niet als verloren tijd, maar MAAK er iets van. Zorg dat je groeit en leert. Soms krijg ik wle eens te horen dat het achteraf toch dom was om weg te gaan bij mijn oude werkgever. Immers ben ik er 3 jaar later weer terug gegaan. Naja, ik had mss meer verdiend tegenover nu, als ik gebleven was. Maar ik ben nu een gelukkiger mens, met meer levenservaring/ Wat ik in 3 jaar geleerd heb, had ik anders misgelopen.
Zorg dat je groeit, terwijl je (ander) werk zoekt. Een volgende werkgever kan dit alleen mar waarderen. En je hoeft achteraf de zoekperiode niet als zwart gat te zien, maar als een leerzame ervaring.
Ik heb 2 fulltime banen gehad via studentenwerk, altijd goed geholpen, je moet gewoon een fijn contactpersoon treffen.quote:Op maandag 29 juli 2013 17:26 schreef artm het volgende:
Iemand überhaupt een goede ervaring met studentenwerk?
Net voor de 2e keer een afwijzing gehad vanwege gebrek aan rijksoverheidservaring...toch knap voor iemand die bij de overheid gewerkt heeft als stagair en er in de vacature niets over vermeldt stond..
Waarom specifiek iemand van begin 20?quote:Op maandag 29 juli 2013 21:48 schreef AnneX het volgende:
Dus niemand interesse in een job in het midden van het land?
Gezocht: begin 20 mét rijbewijs...
Werkgebied: het hele land. Standplaats: Veenendaal.
Jaja, leeftijdsdiscriminatie komt veel voor en is slecht. We weten het nu wel.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:27 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Waarom specifiek iemand van begin 20?
Iemand die niet 'net net' zijn rijbewijs heeft, maar nog wel onder minimumjeugdloon valtquote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:27 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Waarom specifiek iemand van begin 20?
quote:WERK.NL
Door een storing is werk.nl momenteel niet bereikbaar. Onze excuses hiervoor. Wij adviseren u om het op een later tijdstip nog een keer te proberen.
U hoeft deze storing niet aan ons door te geven. Wij werken aan een oplossing.
Moeten we dat dan maar niet meer bespreken? Het was een oprechte vraag aan AnneX, al vermoed ik dat dit inderdaad het antwoord is:quote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:31 schreef Myraela het volgende:
[..]
Jaja, leeftijdsdiscriminatie komt veel voor en is slecht. We weten het nu wel.
Gewoon weer ordinaire leeftijdsdiscriminatie dus.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:32 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Iemand die niet 'net net' zijn rijbewijs heeft, maar nog wel onder minimumjeugdloon valt
Naja als je het over discriminatie hebt, moet je kijken naar waar je primair op discrimineert. Als een onruststoker in het uitgaansleven toevallig Marokkaan is en geweigerd wordt in een discotheek, dan is dat niet primair omdat hij Marokkaan is, maar omdat hij een onruststoker is.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:47 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Moeten we dat dan maar niet meer bespreken? Het was een oprechte vraag aan AnneX, al vermoed ik dat dit inderdaad het antwoord is:
[..]
Gewoon weer ordinaire leeftijdsdiscriminatie dus.
Goed bezigquote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:50 schreef diginoob2 het volgende:
Poe. Aangenomen bij klantenservice Achmea, da's heeeeeeeeeel mooi. En binnen halfuur belt ander bedrijf terug met de grote uitslag (aangenomen ja of nee en onder welke voorwaarden dan wel)..Heel blij.
Tja...het is meer dat ik de vac weet...en niet de details.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:47 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Moeten we dat dan maar niet meer bespreken? Het was een oprechte vraag aan AnneX, al vermoed ik dat dit inderdaad het antwoord is:
[..]
Gewoon weer ordinaire leeftijdsdiscriminatie dus.
En wat is de primaire reden die een "oudere" werkzoekende minder geschikt maakt voor een functie?quote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:49 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Naja als je het over discriminatie hebt, moet je kijken naar waar je primair op discrimineert. Als een onruststoker in het uitgaansleven toevallig Marokkaan is en geweigerd wordt in een discotheek, dan is dat niet primair omdat hij Marokkaan is, maar omdat hij een onruststoker is.
Doorgaans kostenquote:Op dinsdag 30 juli 2013 12:58 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
En wat is de primaire reden die een "oudere" werkzoekende minder geschikt maakt voor een functie?
Is natuurlijk flauwekul, vooral omdat mensen die al wat langer werkloos zijn graag aan de slag willen voor minder loon dan dat ze ooit eerder verdienden.quote:
Mja, er zijn genoeg redenen te bedenken. Een ouder iemand is minder te 'kneden'. Een ouder iemand is er al langer uit. Een ouder iemand is minder ambitieus, etc etcquote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:14 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Is natuurlijk flauwekul, vooral omdat mensen die al wat langer werkloos zijn graag aan de slag willen voor minder loon dan dat ze ooit eerder verdienden.
Je weet in ieder geval bij een jonger iemand al dat je geen 'JA MAAR VROEGER...." discussies hoeft te voerenquote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:19 schreef Mint_Clansell het volgende:
Juist, dat was ik net aan het schrijven.
Ik denk zelf dat jongeren nog makkelijk te kneden zijn itt tot oudere werkzoekenden. De oudere werknemer heeft natuurlijk veel meer kennis van hoe het allemaal reilt en zeilt op de werkvloer en neemt niet alles klakkeloos aan. Jongeren daarentegen geven minder weerstand.
Dit is althans de impressie die ik heb gekregen in de 12 jaar dat ik in de kantoortuinen heb gezeten.
Dat betwijfel ik eigenlijkquote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:20 schreef SEMTEX het volgende:
Een ouder iemand is -denk ik- ook gemotiveerder.
OP JOUW STOEL HAHAHAHAHAAHAHAHAAquote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:22 schreef Mint_Clansell het volgende:
Bij sollicitatiegesprekken vind ik de vraag 'Wat zijn je ambities/waar zie je jezelf over 5-10 jaar?' altijd zo'n domme vraag. Ik lieg dan ook altijd glashard. Ja, ik solliciteer nu toch op deze functie? Weet ik veel waar ik over 5-10 jaar zit. Misschien nog wel op dezelfde plek en misschien ook niet.
verschrikkelijk ja, die verwacht ik ook alweerquote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:22 schreef Mint_Clansell het volgende:
Bij sollicitatiegesprekken vind ik de vraag 'Wat zijn je ambities/waar zie je jezelf over 5-10 jaar?' altijd zo'n domme vraag. Ik lieg dan ook altijd glashard. Ja, ik solliciteer nu toch op deze functie? Weet ik veel waar ik over 5-10 jaar zit. Misschien nog wel op dezelfde plek en misschien ook niet.
Mja ergens zit er wel wat in dat ze het vragen, maar tochquote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:25 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
verschrikkelijk ja, die verwacht ik ook alweer"
De vergelijking met de Marokkaan in het uitgaansleven gaat dus niet op: zoals je zegt wordt hij geweigerd omdat hij een onruststoker is, niet primair omdat hij Marokkaan is. In dit geval zijn zijn afkomst en het onruststoken niet onlosmakelijk met elkaar verbonden.quote:
Hogere loonkosten en minder toekomstperspectief. Dat minder toekomstperspectief en wellicht irrelevante werkervaring onlosmakelijk verbonden zijn aan je leeftijd vind ik ook niet iets wat het probleem van een werkgever behoort te zijn. Aan de andere kant zie ik ook geen broekies aangenomen worden als topmanager, dus dat werkt twee kanten op.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:30 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
De vergelijking met de Marokkaan in het uitgaansleven gaat dus niet op: zoals je zegt wordt hij geweigerd omdat hij een onruststoker is, niet primair omdat hij Marokkaan is. In dit geval zijn zijn afkomst en het onruststoken niet onlosmakelijk met elkaar verbonden.
Een oudere sollicitant wordt geweigerd vanwege hogere loonkosten, niet primair omdat hij ouder is. Maar in dit geval zijn zijn leeftijd en zijn loonkosten wél onlosmakelijk met elkaar verbonden. Daar gaat de vergelijking mank. Die Marokkaan kiest er zelf voor om onrust te stoken. De oudere sollicitant kan er niks aan doen dat zijn minimumloon hoger is.
In gelijke situatie en bij gelijke geschiktheid zou een jongere de voorkeur krijgen. Impliciet is dit wel degelijk leeftijdsdiscriminatie.
Ik vond jongeren over het algemeen stront eigenwijs, wars van autoriteit en algeheel slecht te managen. Ouderen zijn vaak veel meegaander. In gelijke (lage) functie dus.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:19 schreef Mint_Clansell het volgende:
Juist, dat was ik net aan het schrijven.
Ik denk zelf dat jongeren nog makkelijk te kneden zijn itt tot oudere werkzoekenden. De oudere werknemer heeft natuurlijk veel meer kennis van hoe het allemaal reilt en zeilt op de werkvloer en neemt niet alles klakkeloos aan. Jongeren daarentegen geven minder weerstand.
Dit is althans de impressie die ik heb gekregen in de 12 jaar dat ik in de kantoortuinen heb gezeten.
Ik heb het over gelijke geschiktheid. Dus ook een gelijk toekomstperspectief en een gelijke werkervaring. En maatschappelijke keuze - laat me niet lachen. Maatschappelijk gezien zou je ook 50-plussers aan moeten nemen en dat gebeurt ook niet.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 13:36 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Hogere loonkosten en minder toekomstperspectief. Dat minder toekomstperspectief en wellicht irrelevante werkervaring onlosmakelijk verbonden zijn aan je leeftijd vind ik ook niet iets wat het probleem van een werkgever behoort te zijn. Aan de andere kant zie ik ook geen broekies aangenomen worden als topmanager, dus dat werkt twee kanten op.
Tevens is het verkiezen van die oudere boven de jongere een maatschappelijk slechte keuze
Uit maatschappelijk oogpunt zou je, bij gelijke geschiktheid, altijd een jonger persoon moeten kiezen. Ik heb het dan uiteraard niet over 38 verkiezen boven 37, maar een 'jongere' verkiezen boven een 'oudere'quote:Op dinsdag 30 juli 2013 15:12 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Ik heb het over gelijke geschiktheid. Dus ook een gelijk toekomstperspectief en een gelijke werkervaring. En maatschappelijke keuze - laat me niet lachen. Maatschappelijk gezien zou je ook 50-plussers aan moeten nemen en dat gebeurt ook niet.
Het zijn allemaal smoesjes die werkgevers gebruiken zoals het ze uitkomt.
Leg uit.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 15:14 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Uit maatschappelijk oogpunt zou je, bij gelijke geschiktheid, altijd een jonger persoon moeten kiezen.
Omdat het tegenovergestelde de continuïteit van een samenleving niet ten goede komtquote:
quote:Op dinsdag 30 juli 2013 15:26 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Omdat het tegenovergestelde de continuïteit van een samenleving niet ten goede komt
Niet gerelateerd, maar wel ontopic: Vacaturesite werk.nl opnieuw offline
quote:Op dinsdag 30 juli 2013 15:30 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]Ben jij werkgever toevallig?
Ben ik het mee eens. Jongerenwerkeloosheid is vanuit maatschappelijk oogpunt een veel groter probleem (en gevaar) dan werkeloosheid onder ouderen. De groep 30 - 45 moet, vanwege de maatschappelijke verantwoordelijkheden die mensen hebben in die leeftijd, ook altijd aan het werk zijn. Desnoods ten koste van de oudere generatie.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 15:14 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Uit maatschappelijk oogpunt zou je, bij gelijke geschiktheid, altijd een jonger persoon moeten kiezen. Ik heb het dan uiteraard niet over 38 verkiezen boven 37, maar een 'jongere' verkiezen boven een 'oudere'
Tja, ik snap niet echt dat je in een topic voor werkzoekenden komt om altijd maar de kant van de werkgever te kiezen.quote:
Wat is dat nou voor voor stomme opmerking?quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:39 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Tja, ik snap niet echt dat je in een topic voor werkzoekenden komt om altijd maar de kant van de werkgever te kiezen.
Zal best, maar alsof dat het gemiddelde bedrijf wat interesseert.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 15:41 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ben ik het mee eens. Jongerenwerkeloosheid is vanuit maatschappelijk oogpunt een veel groter probleem (en gevaar) dan werkeloosheid onder ouderen. De groep 30 - 45 moet, vanwege de maatschappelijke verantwoordelijkheden die mensen hebben in die leeftijd, ook altijd aan het werk zijn. Desnoods ten koste van de oudere generatie.
Het gemiddelde bedrijf interesseert dat wat vanwege de rol als werkgever. Beleid dat van invloed is op de arbeidsmarkt raakt bedrijven ook.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:41 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Zal best, maar alsof dat het gemiddelde bedrijf wat interesseert.
Daarnaast komt ook binnen de categorie "jongeren" veel leeftijdsdiscriminatie voor. Als 22-plusser ben je doorgaans kansloos tegenover een 18-jarige.
Als iets oudere student ben je dus altijd de sjaak. De concurrentie bestaat uit eerstejaars die enkele euro's per uur goedkoper zijn.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:50 schreef Ryon het volgende:
[..]
Het gemiddelde bedrijf interesseert dat wat vanwege de rol als werkgever. Beleid dat van invloed is op de arbeidsmarkt raakt bedrijven ook.
Het is onzin om te stellen dat je als 22+ kansloos bent tegenover een jongere van 18. Als 22-jarige heb je meer ervaring en al een diploma waardoor je meer en gekwalificeerder werk kan dan. Je bent dus aanzienlijk in het voordeel. Als 18-jarige is het relatief lastig om aan de slag te gaan aangezien je (op een middelbaar (beroeps) onderwijs diploma na) kwalificaties en werkervaring mist.
Dat is ook de reden waarom het belangrijk is dat jongeren werken of studeren. Werkeloze jongeren worden ook wel eens als een tijdbom voorgesteld. Doordat zij geen kennis en (werk)ervaring opdoen terwijl zij wel ouder worden, wordt het steeds lastiger om aansluiting te vinden met de arbeidsmarkt. Als 22 jarige moet je namelijk helemaal niet meer voor baantjes willen gaan die gericht zijn op pubers. En als 28 jarige ook niet meer op baantjes die gericht zijn op studenten etc.
Wat een onzin. Kant kiezen, whatdefuck.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:39 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Tja, ik snap niet echt dat je in een topic voor werkzoekenden komt om altijd maar de kant van de werkgever te kiezen.
Maar nog niet geleerd hebben om met meerdere borden te lopen, de kassa te sluiten of datasets te ordenen. Als oudere student heb je een groter netwerk en meer ervaring. Het is dan veel gemakkelijker om leuk en goed betaald werk te vinden. Als jonge student ben je goedkoper, maar je mag blij zijn als je mag afwassen.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:53 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Als iets oudere student ben je dus altijd de sjaak. De concurrentie bestaat uit eerstejaars die enkele euro's per uur goedkoper zijn.
Zomaar een constatering hoor. Dit topic is bedoeld ter ondersteuning van werkzoekenden, maar vanuit sommige, werkende users komt er nou niet bepaald steun. Geen begrip voor de problemen waar werkzoekenden tegenaan lopen, wel begrip voor hoe werkgevers met ze omgaan.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:54 schreef Myraela het volgende:
[..]
Wat een onzin. Kant kiezen, whatdefuck.![]()
Oh sorry, ik zal in het vervolg kiezen voor jouw generatie i.p.v. de mijne.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:02 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Zomaar een constatering hoor. Dit topic is bedoeld ter ondersteuning van werkzoekenden, maar vanuit sommige, werkende users komt er nou niet bepaald steun. Geen begrip voor de problemen waar werkzoekenden tegenaan lopen, wel begrip voor hoe werkgevers met ze omgaan.
Tja, als je niet op je 18e al ervaring hebt in de bediening of in de detailhandel moet je er niet vanuitgaan dat je later ooit nog in de horeca of in een winkel wordt aangenomen. (Mochten hier middelbare scholieren meelezen: zorg ervoor dat je zo snel mogelijk een baantje in de horeca of een winkel krijgt, nu kan het nog!)quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:56 schreef Ryon het volgende:
[..]
Maar nog niet geleerd hebben om met meerdere borden te lopen, de kassa te sluiten of datasets te ordenen. Als oudere student heb je een groter netwerk en meer ervaring. Het is dan veel gemakkelijker om leuk en goed betaald werk te vinden. Als jonge student ben je goedkoper, maar je mag blij zijn als je mag afwassen.
Sommige problemen komen wel degelijk door de mentaliteit van werkgevers.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:03 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Oh sorry, ik zal in het vervolg kiezen voor jouw generatie i.p.v. de mijne.
Als je mijn constatering wil lezen: je denkt niet oplossingsgericht en geeft anderen de schuld van jouw proble(e)m(en)
Ten eerste werkt lang niet iedereen graag in de horeca, ten tweede valt het wel mee met het moeilijk vinden van werk. Het komt niet op je af, je zult zelf de eerste stap moeten zetten. Maar een glimlach, verzorgde presentatie en zelfvertrouwen helpen je al een heel eind op weg. Daarnaast moet je als student misschien helemaal niet op zoek naar bovengenoemd werk, misschien moet je iets zoeken wat bij je competenties aansluit, wellicht wat moeilijker, maar onmogelijk? Zeker niet.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:10 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Tja, als je niet op je 18e al ervaring hebt in de bediening of in de detailhandel moet je er niet vanuitgaan dat je later ooit nog in de horeca of in een winkel wordt aangenomen. (Mochten hier middelbare scholieren meelezen: zorg ervoor dat je zo snel mogelijk een baantje in de horeca of een winkel krijgt, nu kan het nog!)
De praktijk wijst gewoon uit dat je als oudere student absoluut niet zomaar iets vindt, laat staan makkelijker dan een eerstejaars.
Aangezien jij niets kunt veranderen aan dat 'nadeel' dat je hebt, of denkt te hebben, zul je dat op een andere manier moeten compenseren, waardoor zij alsnog voor jou zullen kiezen. Ik weet niet hoe oud je bent, wat je hiervoor gedaan hebt, welke papieren je hebt, of waar je naar op zoek bent, maar die 'tip' geldt eigenlijk overal wel voor (uitgezonderd heel laaggeschoold werk)quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:12 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Sommige problemen komen wel degelijk door de mentaliteit van werkgevers.
Maar goed, ik zie jou ook niet echt met oplossingen of tips komen voor mensen zoals mij.
Ondersteuning is niet "Awww, arme jongen, wat vervelend dat je nog werkloos bent, de hele wereld is tegen jou en het leven is zo oneerlijk."quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:02 schreef TeleportingKing het volgende:
[..]
Zomaar een constatering hoor. Dit topic is bedoeld ter ondersteuning van werkzoekenden, maar vanuit sommige, werkende users komt er nou niet bepaald steun. Geen begrip voor de problemen waar werkzoekenden tegenaan lopen, wel begrip voor hoe werkgevers met ze omgaan.
Nou ja het belangrijkste:quote:WERK.NL
Door een storing is werk.nl niet bereikbaar. We werken hard aan een oplossing voor deze storing.
Ik ga maar eens lekker tuinierenquote:Heeft u taken in de Werkmap ?
Wij zullen uw taken voor u verlengen. Daarbij zorgen wij ervoor dat u voldoende tijd heeft om uw taken via de Werkmap door te geven.
Of men steeds luier wordt weet ik zo niet, het is in ieder geval wel zo dat er tegenwoordig steeds meer nadelige (financiële) consequenties zijn wanneer iemand te lang over de studie doet.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 23:37 schreef BlueMage het volgende:
Wat ook een gat in de markt is tegenwoordig volgens mij is studenten hulp bieden bij 't schrijven van scripties: men wordt steeds luier.
Weet iemand eigenlijk of het maken van samenvattingen van studieboeken een beetje winstgevend is?quote:Op dinsdag 30 juli 2013 23:37 schreef BlueMage het volgende:
Wat ook een gat in de markt is tegenwoordig volgens mij is studenten hulp bieden bij 't schrijven van scripties: men wordt steeds luier.
Komt dat niet gewoon doordat iedereen meteen weer wil inloggen.... en dus de site weer plat.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:32 schreef SEMTEX het volgende:
Ik waarschuw maar alvast. Er werd groots aangekondigd dat werk.nl weer up was
Net ingelogd - timeout, timeout, etc. en ja hoor..
[..]
Nou ja het belangrijkste:
[..]
Ik ga maar eens lekker tuinieren
Wat voor functies zoek je in de detailhandel?quote:Op dinsdag 30 juli 2013 16:59 schreef Vault-Boy het volgende:
Pfffff waarom is het nou zo moeilijk. Krijg telkens maar afwijzingen als ik reageer op een functie in de Detailhandel.
Soms denk ik echt dat het beter is dat ik gewoon maar in de horeca moet blijven, maar dan een andere richting op ga. Punt is dat ik daar al wat jaren ervaring in heb en het dus wel iets makkelijker kan gaan.
Geen idee. bij een dergelijke site mag dat onderhand wel een keer ondervangen zijn, vind ikquote:Op woensdag 31 juli 2013 12:38 schreef Kekaa het volgende:
[..]
Komt dat niet gewoon doordat iedereen meteen weer wil inloggen.... en dus de site weer plat.
Naja ik zoek meer een BBL traject. Wil dan eigenlijk niveau 3 Verkoopspecialist gaan doen en dan vanuit daar doorgroeien. Maar het is echt onmogelijk om nog als 26 jarige in de detailhandel te komen. Tenminste zo lijkt het wel.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:40 schreef Watdoeteenvulploegleider het volgende:
[..]
Wat voor functies zoek je in de detailhandel?
Wat voor ervaring heb je?
Ja, vind ik ook. Maarja... UWV he....quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:58 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Geen idee. bij een dergelijke site mag dat onderhand wel een keer ondervangen zijn, vind ik
Dat doe ik altijd (glimlach, verzorgd, zelfvertrouwen uitstralen). Maar als een werkgever een bepaald profiel in gedachten heeft denk ik niet dat je daar veel aan kan veranderen. Denk je dat mijn glimlach een gebrek aan ervaring compenseert, of het feit dat ik veel duurder ben dan bepaalde andere sollicitanten?quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:14 schreef De_Fietser het volgende:
[..]
Ten eerste werkt lang niet iedereen graag in de horeca, ten tweede valt het wel mee met het moeilijk vinden van werk. Het komt niet op je af, je zult zelf de eerste stap moeten zetten. Maar een glimlach, verzorgde presentatie en zelfvertrouwen helpen je al een heel eind op weg.
Het is zeer lastig. De concurrentie bij dergelijke vacatures is erg groot en dergelijke banen zijn ook nauwelijks te combineren met een voltijdstudie.quote:Daarnaast moet je als student misschien helemaal niet op zoek naar bovengenoemd werk, misschien moet je iets zoeken wat bij je competenties aansluit, wellicht wat moeilijker, maar onmogelijk? Zeker niet.
Ook dat probeer ik. Natuurlijk zegt iedereen wel dat ze zullen rondkijken voor me, maar het leidt tot niets.quote:Vraag ook vrienden en kennissen eens of ze nog iets weten, via-via valt er vaak een hoop te regelen.
Dat zou ik ook denken, maar helaas is het aanbod laag en de concurrentie hoog. De ervaring die ik heb is meestal niet voldoende om dat te compenseren.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 17:25 schreef Myraela het volgende:
We zijn gewoon realistisch. Is er leeftijdsdiscriminatie, ja die is er. Maar aan de andere kant moet je als je ouder bent, dat gewoon goed maken met ervaring of dat nou werkervaring is, op school of gewoon levenservaring. En die ervaringen zouden er ook voor moeten zorgen dat je op hogere functies kan zoeken.
Tja, ik word er zelf moe van dat leeftijd gewoon echt zo'n grote rol speelt. Ik weet namelijk zeker dat ik allang een fatsoenlijke bijbaan had gevonden als ik 5 jaar jonger was geweest. Net als dat ik zeker weet dat ik niet zonder werk zou hoeven zitten als ik al op mijn 16e in de horeca was gaan werken.quote:Dat maakt werkloos zijn nog steeds kut en een baan vinden nog steeds lastig. Maar ik word er wel een beetje moe van om het altijd maar op leeftijd af te schuiven.
HBO. Dat kan nog niet omdat ik de propedeuse van mijn huidige studie nog niet heb.quote:Op dinsdag 30 juli 2013 21:42 schreef Swetsenegger het volgende:
Maar studeer je aan een universiteit of hogeschool TeleportKing? Heb je al naar studentassistent baantjes gekeken. Daar wordt bij ons op de Erasmus goed gebruik van gemaakt.
Jonger is echt niet altijd beter hoor. Ik weet van een supermarkt in de binnenstad waar ze juist liever wat oudere mensen achter de balie/kassa hadden, omdat 16-jarigen te weinig overwicht hebben op jatgraag tuig.quote:Op woensdag 31 juli 2013 13:47 schreef TeleportingKing het volgende:
Tja, ik word er zelf moe van dat leeftijd gewoon echt zo'n grote rol speelt. Ik weet namelijk zeker dat ik allang een fatsoenlijke bijbaan had gevonden als ik 5 jaar jonger was geweest.
Niet stressen hierover, gewoon je melden aan de balie met je naam en dat je voor een solli-gesprek komt. De baliemevrouw ziet dan vanzelf met wie en waar. Zolang je maar ook weet hoe laat, komt het goed. Niet gaan stotteren dat je de naam niet meer weet, want dat is niet belangrijk. En nu lekker gaan voorbereiden voor het gesprek.quote:Op woensdag 31 juli 2013 15:05 schreef Keselo het volgende:
Ik heb morgen een sollicitatiegesprek bij een accountantskantoor om als accountant in opleiding (Nyenrode) aan de gang te gaan. Heb echter een beetje het probleem dat ik de naam van de man die de sollicitatie zal afnemen ben vergeten...
Was toen ik de telefoon opnam zo verbijsterd en enthousiast dat het me gewoon helemaal ontgaan was nogmaals naar zijn naam te vragen. Is er een manier om hier nog achter te komen zonder een slechte indruk te maken? Op de website kon ik het helaas niet vinden.. Heb weinig zin om als ik daar aankom en de receptioniste vraagt met wie ik een afspraak heb, ik moet reageren met "Weet ik niet."
Ok fijn, bedankt. Zo nog even inlezen in het bedrijf zelf en een oefengesprek en ik ben er helemaal klaar voor.quote:Op woensdag 31 juli 2013 15:15 schreef tanteklara het volgende:
[..]
Niet stressen hierover, gewoon je melden aan de balie met je naam en dat je voor een solli-gesprek komt. De baliemevrouw ziet dan vanzelf met wie en waar. Zolang je maar ook weet hoe laat, komt het goed. Niet gaan stotteren dat je de naam niet meer weet, want dat is niet belangrijk. En nu lekker gaan voorbereiden voor het gesprek.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |