FOK!forum / Klussen, Wonen en Huishouden / legrichting laminaat
Kramerica-Industriesvrijdag 19 juli 2013 @ 18:46
Ik weet dat de basisregel is dat je in de lengterichting van de kamer moet leggen, en parallel aan de lichtinval, maar ik stuit toch op een probleempje. Over niet al te lange tijd hoop ik het flatje in de afbeelding te betrekken. Maar als ik daar bij de woon- en de slaapkamer (aan de terraszijde bevinden zich twee schuifpuien) deze twee legregels uitvoer, wat doe ik dan met het halletje? Als ik daar in de lengte leg ligt het haaks op de richting in de twee kamers. Weliswaar wordt het niet doorlopend gelegd (er liggen drempels), maar het oogt wel raar, laminaat in verschillende richtingen.

Leg ik het laminaat daarentegen in dezelfde richting als in de kamers, dan ligt het dus in de breedterichting van de hal. De hal is echter smaller dan 1 plank laminaat lang is, dus dan kun je het niet meer verspringend leggen, en is het verband minder stevig.

Alternatief is het in de hal in de lengterichting leggen, en in de andere vertrekken in de breedte (voor zover dat bij een vierkante slaapkamer verschil maakt), zodat het laminaat dus niet parallel, maar juist haaks op de lichtinval ligt.

Wat is het beste?

plattegrondbggtypeD1spbwn100.jpg
motorbloempjevrijdag 19 juli 2013 @ 18:55
In het halletje is niet al te veel lichtinval en ben je amper, me dunkt, dus ik zou het gewoon gelijk trekken met de woonkamer.
HetKlusKonijnvrijdag 19 juli 2013 @ 18:57
Ik zelf zou kiezen voor in ieder geval met de lichtval mee in de woon- en de slaapkamer, en in de hal gewoon in de lengterichting van de hal (dus haaks op de richting van de woon- en slaapkamer). Die hal is niet je belangrijkste woonruimte en tenzij je een enorme perfectionist bent zou ik dat niet zo erg vinden.
YourAngryPetvrijdag 19 juli 2013 @ 18:58
Je kan toch alsnog verspringend leggen in het halletje? Je moet dan alleen niet elke keer een nieuwe plank neerleggen, maar de rest stukjes gebruiken van de plank ervoor.
Kramerica-Industriesvrijdag 19 juli 2013 @ 19:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2013 18:58 schreef YourAngryPet het volgende:
Je kan toch alsnog verspringend leggen in het halletje? Je moet dan alleen niet elke keer een nieuwe plank neerleggen, maar de rest stukjes gebruiken van de plank ervoor.
Verrek, daar had ik nog niet eens aan gedacht.
YourAngryPetvrijdag 19 juli 2013 @ 19:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 juli 2013 19:00 schreef Kramerica-Industries het volgende:

[..]

Verrek, daar had ik nog niet eens aan gedacht.
Alleen weet ik niet zeker of dat wel zo mooi wordt trouwens. Opzich is verschillend leggen ook niet zo erg, als je er zo'n klein drempeltje tussen legt ziet het er niet raar uit.
vosssvrijdag 19 juli 2013 @ 19:10
Schuins _O_
trippy_trippyvrijdag 19 juli 2013 @ 19:12
van voor naar achter
Jovatovvrijdag 19 juli 2013 @ 19:14
Als je alsnog in de breedte gaat verspringen lijkt het me erg druk aangezien de hal al niet zo breed is, ik zou gewoon in de lengterechting mee-leggen denk ik.
motorbloempjevrijdag 19 juli 2013 @ 19:17
Is geen laminaat in de gang en daar een groot kokos- of andere grof inlooptapijt neerleggen geen optie? :)
DroogDokvrijdag 19 juli 2013 @ 21:44
Je kan het ook schuin leggen, mooie uitdaging qua zagen ook.
Holenbeervrijdag 19 juli 2013 @ 21:47
er is helemaal geen basisregel dat je laminaat in de lengte van de kamer legt of paralel aan lichtinval.

Je kijkt gewoon naar je kamer en kijkt dan of je de lengte of breedte wilt benadrukken en daar pas je de legrichting op aan. Ook schat je in hoe druk het wordt als je meerdere korte naden hebt tov minder lange.

In jouw geval kan je ook prima laminaat in de gang in de breedte leggen. Ten eerste kan je dat gewoon in verband leggen en laten verspringen. Ten tweede, als je ervoor kiest het niet in verband te leggen, maakt qua stevigheid niet zo heel veel uit omdat er ook niet veel krachten van de zijkant komt. Volgens mij stellen de laminaatfabrikanten alleen als 'eis' dat een lamel langer is dan 30cm.