Een collectieve anti-moslim houding in Nederland is niet geheel ondenkbaar, mocht er ooit zoiets gebeuren, is het beter om naar een land te gaan waar je al een burger van bent, dan opnieuw moeten aanvragen en dan maar afwachten of je wel uberhaupt in aanmerking komt voor de vruchten wat een burgerschap met zich mee brengt.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:30 schreef Bortecinem het volgende:
Verder was ik gisteren niet helemaal eerlijk. Natuurlijk is mijn Turkse nationaliteit meer waard dan 6 duizend euro maar het is dat ik mij momenteel in een landen/id-crisis bevind en ik wou zien of jullie met goede argumenten zouden komen/mij zouden kunnen overtuigen.
Jawel, maar in Turkije hoef ik niks met het zuigende gedeelte te maken te hebben.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:42 schreef zarGon het volgende:
Turkije zuigt soms harder. Face it, we accepteren veel gedoe van/in Turkije puur omdat we ermee bekend zijn.
Nederland zuigt, maar Turkije zuigt soms net wat harder. En soms iets te vaak.
Waarom ga je dan ook zo vaak naar de wallen.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:43 schreef Levolution het volgende:
[..]
Jawel, maar in Turkije hoef ik niks met het zuigende gedeelte te maken te hebben.
In Nederland word ik er continu mee geconfronteerd.
quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:45 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Waarom ga je dan ook zo vaak naar de wallen.
Even ter benadrukking: eerst HARD werken.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:43 schreef expans het volgende:
Nederlandse mentaliteit = eerst werken en het 'verdienen' om na je 65e te kunnen 'genieten' (lees: met gekort pensioen naar Spanje om daar te wachten tot je doodvalt). Besides, al dat hypocriete gedoe over allochtonen moet toch wel genoeg zijn om je over te kunnen halen.
Tr is niet perfect maar zou liever daar zitten met een middelmatig leventje dan hier tbh.
Om eerlijk te zijn, ik heb er nooit gewoond, alleen mijn vakanties doorgebracht. 'Veel gedoe' heb ik volgens mij nog nooit meegemaakt of hoeven te accepteren. Tuurlijk is het er niet perfect en valt er nog veel te verbeteren, maar nu doe jij alsof je iedere dag 'veel gedoe' moet accepteren.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:42 schreef zarGon het volgende:
Turkije zuigt soms harder. Face it, we accepteren veel gedoe van/in Turkije puur omdat we ermee bekend zijn.
Nederland zuigt, maar Turkije zuigt soms net wat harder. En soms iets te vaak.
Identiteitspapieren, zoals nufus cuzdani ve pasaport kost ook geld hequote:Op woensdag 3 juli 2013 11:48 schreef zarGon het volgende:
Ik denk dat 'wij' sowieso wel ergens goed kunnen terechtkomen in Turkije. We speken naast Turks ook Nederlands en Engels. Okay, sommigen moeten hun Turks oppoetsen... We hebben een veel globalere visie dan Turkije-Turken (en dat is wel dankzij Nederland; we kijken breed). En we zijn doeners in plaats van klagers (ook weer dankzij Nederland).
Maar goed, ik zou niet weten waarom ik nu zou moeten kiezen. Ik heb twee nationaliteiten inc. de paspoorten, en maak er flexibel gebruik van. Dat Turks-zijn mij 6000 euro kost... So be it.
Een simpele voorbeeld: internetblokkades. Sites zijn daar geregeld geblokkeerd (o.a. YouTube). Zoiets is hier onacceptabel.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:49 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Om eerlijk te zijn, ik heb er nooit gewoond, alleen mijn vakanties doorgebracht. 'Veel gedoe' heb ik volgens mij nog nooit meegemaakt of hoeven te accepteren. Tuurlijk is het er niet perfect en valt er nog veel te verbeteren, maar nu doe jij alsof je iedere dag 'veel gedoe' moet accepteren.
Waar doel je precies op?
Tussen het slecht gaan of juist zo goed dat iedere vader zijn kinderen kan voorzien van een iPhone 5, ligt nog een heel groot grijs gebied, xaban.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:42 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Misschien gaat het helemaal niet zo slecht in Turkije zoals vele denken? Ik weet niet waar je bent in Turkije?
Appeltje-eitje vergeleken met die 6000 euro. Een paspoort en ID-kaart horen er nou eenmaal bij.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:50 schreef xaban06 het volgende:
[..]
Identiteitspapieren, zoals nufus cuzdani ve pasaport kost ook geld he
Hoezeer ik ook iemand ben die nogal op zijn vrijheid is gesteld, ga ik echt niet struikelen om zoiets als internetblokkades. In Nederland lever je namelijk onbewust veel meer vrijheid in: de vrijheid om te doen wat je wil doen.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:50 schreef zarGon het volgende:
[..]
Een simpele voorbeeld: internetblokkades. Sites zijn daar geregeld geblokkeerd (o.a. YouTube). Zoiets is hier onacceptabel.
En de sociale voorzieningen zijn beter (al gaat dat ook snel achteruit).
Porno?quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:50 schreef zarGon het volgende:
[..]
Een simpele voorbeeld: internetblokkades. Sites zijn daar geregeld geblokkeerd (o.a. YouTube). Zoiets is hier onacceptabel.
Ja en dan gaan ze zeiken dat 6000 euro te veel is...quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:53 schreef zarGon het volgende:
En mja... Turken....
Ze hebben geen geld, maar ze roken allemaal als een malle. Ze hebben geen geld, maar iedereen heeft daar een auto. En de benzine is veel duurder dan hier.
Ach. Mja.
Id-crisis is niet het juiste woord. Ik voel mij overal een Turk. Geen twijfel aan mogelijk. Ik ben mij verder ook erg bewust van mijn afkomst, geschiedenis en zoals jullie weten: mijn bloed. Het is meer een landencrisis (wat toch ook wel weer hand in hand gaat met een id-crisis, ah het is maar hoe je het bekijkt)quote:
Was laatst nog een uitgebreid onderzoek over de sociologie van Turkije met als conclusie dat er wel miljoenen arme mensen waren in Turkije, maar ze geen armoede kennen, dwz zelfs in de meest afgelegen dorpen was er geen sprake van honger.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:53 schreef zarGon het volgende:
En mja... Turken....
Ze hebben geen geld, maar ze roken allemaal als een malle. Ze hebben geen geld, maar iedereen heeft daar een auto. En de benzine is veel duurder dan hier.
Ach. Mja.
Werken ze in TR niet nog veel harder... Ook op bij de beter gecompenseerde beroepen?quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:47 schreef Levolution het volgende:
[..]
Even ter benadrukking: eerst HARD werken.
Genieten is uit den boze hier, de werkdruk is echt gigantisch hoog. Verstikkend gewoon.
De grootste truc van de Nederlandse overheid is om de bevolking te doen geloven dat je een lowlife bent als je niet participeert in de maatschappij.
Dat is maar net hoe je het ziet. In Turkije moet je hard ploeteren om überhaupt te kunnen doen wat je wil. Ik trek het naar de extremen toe, maar zo is het leven nou eenmaal... Wat je hier in Nederland gewoon niet moet vergeten is dat je ook lol moet maken. Anders is het inderdaad vooral werken.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:52 schreef Levolution het volgende:
[..]
Hoezeer ik ook iemand ben die nogal op zijn vrijheid is gesteld, ga ik echt niet struikelen om zoiets als internetblokkades. In Nederland lever je namelijk onbewust veel meer vrijheid in: de vrijheid om te doen wat je wil doen.
Dat ligt er maar weer net aan. Ik gok zo dat je als een Turkije-Turk was, dankzij de sociale druk hoe dan ook zou willen presteren.quote:In Turkije ontsnap je makkelijker aan de prestatiedruk van de maatschappij. Dat is mij zoveel waard dat ik er niet over in ga zitten als ik niet op Youtube kan (zonder een proxy te gebruiken that is).
Join the club!quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:30 schreef Bortecinem het volgende:
Verder was ik gisteren niet helemaal eerlijk. Natuurlijk is mijn Turkse nationaliteit meer waard dan 6 duizend euro maar het is dat ik mij momenteel in een landen/id-crisis bevind en ik wou zien of jullie met goede argumenten zouden komen/mij zouden kunnen overtuigen.
Is normaal denk ik voor iedereen die tussen twee of meer culturen zit. Je bent overal 'allochtoon'.quote:Op woensdag 3 juli 2013 11:55 schreef Bortecinem het volgende:
[..]
Id-crisis is niet het juiste woord. Ik voel mij overal een Turk. Geen twijfel aan mogelijk. Ik ben mij verder ook erg bewust van mijn afkomst, geschiedenis en zoals jullie weten: mijn bloed. Het is meer een landencrisis (wat toch ook wel weer hand in hand gaat met een id-crisis, ah het is maar hoe je het bekijkt)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |