FOK!forum / Jong! / Het is er door.. Helaas..
Rockiejjdinsdag 18 juni 2013 @ 16:52
De Eerste Kamer heeft dinsdag ingestemd met het plan om de leeftijdsgrens voor alcoholgebruik te verhogen naar 18 jaar.

VVD, PvdA, CDA, ChristenUnie, SGP, SP, GroenLinks, Partij voor de Dieren, 50PLUS en OSF, een ruime meerderheid in de Senaat, willen zo overmatig alcoholgebruik onder jongeren en schade aan de gezondheid die dit kan veroorzaken, tegengaan.
PVV en D66 zijn tegen. De PVV vindt het symboolwetgeving, D66 is beducht voor alcoholgebruik op jonge leeftijd, maar vindt dit een eigen verantwoordelijkheid van jongeren en hun ouders.
De VVD had de wijziging liever later zien ingaan. Staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezondheid) vindt uitstel niet verstandig. Hij wil geen tijd meer verliezen: ''Elke maand later is meer schade aan de gezondheid'', hield hij de Eerste Kamer eerder voor.

Steuntje in rug
Het voorstel om de leeftijd te verhogen, komt van ChristenUnie, SGP, CDA en PvdA. De partijen willen ouders die hun puber nog geen alcohol willen laten drinken een steuntje in de rug bieden.
Het plan moet gezondheidswinst bij jongeren opleveren terwijl bijkomende kosten voor bijvoorbeeld de behandeling van alcoholvergiftiging en ongelukken omlaag kunnen, net als schade door geweld en overlast bij het uitgaan.

Voorlichtingscampagne
De nieuwe minimumleeftijd gaat gelden vanaf 1 januari 2014 voor alcohol en tabak. Jongeren worden via een voorlichtingscampagne geïnformeerd over alle veranderingen. Zo mogen jeugdigen onder de 18 jaar geen alcohol, dus ook geen wijn en bier, meer kopen in winkels, slijterijen en horecagelegenheden.
Ook wordt het in bezit hebben van alcohol op straat strafbaar. Sinds 1 januari zijn jongeren onder de 16 jaar strafbaar als ze in de openbare ruimte alcohol bij zich hebben.

Finish
Joël Voordewind (Tweede Kamerlid ChristenUnie) is blij dat het voorstel is aangenomen. ''Na zes jaar ploeteren is nu dan toch de finish bereikt om de alcoholleeftijd te verhogen naar 18 jaar. Tezamen met goede voorlichting en handhaving moet het lukken overmatig alcoholgebruik en dus onherstelbare hersenschade tegen te gaan.

http://www.nu.nl/algemeen(...)alcohol-18-jaar.html
zwertydinsdag 18 juni 2013 @ 16:56
Ik vind het goed ^O^
jelfrikandeldinsdag 18 juni 2013 @ 16:56
Gelukkig word ik deze zomer 18, maarja balen voor de anderen. Aan de andere kant, je kan nu ook op je 14e aan drank komen dus of het echt gaat werken...
Ik denk juist dat het averechts gaat werken, omdat het stiekem drinken júist vaker met sterke drank gaat gebeuren, wat dus vaker fout zal gaan. Waarom?
Op mijn 16e ging ik naar de kroeg of discotheek, waar iedereen toch bier of baco drinkt omdat dat toch t makkelijkst is en iedereen het doet. Als je nu 16 bent mag je helemaal nergens meer naar binnen waarschijnlijk, denk aan feesten, festivals en kroegen. Dus zal het drinken nog meer thuis en in parkjes gebeuren, en meer met sterke drank.
zwertydinsdag 18 juni 2013 @ 16:58
En mensen die nu 16 of 17 zijn? Mogen die het nog wel blijven drinken?
vosssdinsdag 18 juni 2013 @ 16:59
quote:
Ook wordt het in bezit hebben van alcohol op straat strafbaar. Sinds 1 januari zijn jongeren onder de 16 jaar strafbaar als ze in de openbare ruimte alcohol bij zich hebben.
Hoe zit dat dan als ze net boodschappen zijn gaan halen voor pa/ma en daar zit een flesje wijn of kratje bier bij?

Ik voorspel alvast weer een zooi boetes :X
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 17:10
quote:
7s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 16:59 schreef vosss het volgende:

[..]

Hoe zit dat dan als ze net boodschappen zijn gaan halen voor pa/ma en daar zit een flesje wijn of kratje bier bij?

Ik voorspel alvast weer een zooi boetes :X
Die mogen ze niet eens kopen voor pa en ma.
Flippieedinsdag 18 juni 2013 @ 17:11
quote:
7s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 16:59 schreef vosss het volgende:

[..]

Hoe zit dat dan als ze net boodschappen zijn gaan halen voor pa/ma en daar zit een flesje wijn of kratje bier bij?

Ik voorspel alvast weer een zooi boetes :X
Als de caissière goed controleert, dan wordt het niet aan hen meegegeven
Tocadiscodinsdag 18 juni 2013 @ 17:11
quote:
''Na zes jaar ploeteren is nu dan toch de finish bereikt om de alcoholleeftijd te verhogen naar 18 jaar. Tezamen met goede voorlichting en handhaving moet het lukken overmatig alcoholgebruik en dus onherstelbare hersenschade tegen te gaan."
Op welk moment is dat eigenlijk zo erg geworden? Volgens mij dronk men vroeger niet veel meer of minder dan nu en van die generaties is toch ook het gros uiteindelijk goed terecht gekomen?
De_Dakgootdinsdag 18 juni 2013 @ 17:12
_O_
Dubbeldrankdinsdag 18 juni 2013 @ 17:14
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:10 schreef Dimens het volgende:

[..]

Die mogen ze niet eens kopen voor pa en ma.
Dat is weer goed voor de gezondheid, een beetje beweging voor de ouderen! win-win :D
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 17:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:11 schreef Tocadisco het volgende:

[..]

Op welk moment is dat eigenlijk zo erg geworden?
Ik heb daar eigenlijk ook nooit echt iets van gemerkt. Ik ken er maar één die zich in coma heeft gezopen en dat is het wel weer. Maar die was toen nog 14.
De_Dakgootdinsdag 18 juni 2013 @ 17:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 16:58 schreef zwerty het volgende:
En mensen die nu 16 of 17 zijn? Mogen die het nog wel blijven drinken?
Nee, 18 is 18
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 17:23
Gewoon groots inslaan als 16 / 17 jarige op 31 december. Alcohol blijft toch wel lang goed.
jelfrikandeldinsdag 18 juni 2013 @ 17:29
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:23 schreef Dimens het volgende:
Gewoon groots inslaan als 16 / 17 jarige op 31 december. Alcohol blijft toch wel lang goed.
Gedestileerde dranken vooral
jelfrikandeldinsdag 18 juni 2013 @ 17:30
Eigenlijk is het toch raar dat je nu wel mag drinken, en dan plots niet meer als je nu 16 bent.
Studeurdinsdag 18 juni 2013 @ 17:31
haha gelukkig ben ik die leeftijd al gepasseerd en heb ik rijkelijk kunnen zuipen op mn 16e en 17e
jullie gaan wat missen
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 17:34
Ik denk dat ze er nog wel op terugkomen als blijkt dat het helemaal niet werkt en de cijfers van ongevallen hoger wordt.
Stranidinsdag 18 juni 2013 @ 17:41
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:34 schreef Dimens het volgende:
Ik denk dat ze er nog wel op terugkomen als blijkt dat het helemaal niet werkt en de cijfers van ongevallen hoger wordt.
Waarom zouden die cijfers hoger worden?
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 17:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:41 schreef Strani het volgende:

[..]

Waarom zouden die cijfers hoger worden?
Nu wordt het nog spannender en stoerder om alcohol te drinken. Nu gaan ze het juiste doen.
Stranidinsdag 18 juni 2013 @ 17:45
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:43 schreef Dimens het volgende:

[..]

Nu wordt het nog spannender en stoerder om alcohol te drinken. Nu gaan ze het juiste doen.
Moah ik geloof niet dat er nog heel veel meer gedronken kan worden door die generatie.
HarryVanDeSunwepdinsdag 18 juni 2013 @ 17:49
Had van mij wel naar 21 gemogen hoor.
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 17:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:45 schreef Strani het volgende:

[..]

Moah ik geloof niet dat er nog heel veel meer gedronken kan worden door die generatie.
Vergeleken met Engeland, waar men 18 moet zijn om te drinken, zijn Nederlanders echt lievertjes.
Stranidinsdag 18 juni 2013 @ 17:52
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:49 schreef Dimens het volgende:

[..]

Vergeleken met Engeland, waar men 18 moet zijn om te drinken, zijn Nederlanders echt lievertjes.
Is waar, maar dat geldt voor de hele bevolking, niet alleen voor de 16/17-jarigen. (Waarmee ik wil aangeven dat dat niet specifiek door de leeftijdslimiet komt.)
ChevyCapricedinsdag 18 juni 2013 @ 17:54
Goede zaak lijkt me
Studeurdinsdag 18 juni 2013 @ 18:16
des te eerder gaan ze aan de coke op die leeftijd
Bendoedinsdag 18 juni 2013 @ 19:09
Dit gaat werken.

:')
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 19:39
Erg goed initiatief, jammer wel voor de mensen die nu al 16/17 zijn. Ik heb er zelf dan maar twee maanden last van, maar wel érg vervelend met uitgaan die twee maanden. Ik vind dat ze een uitzondering moeten maken voor de mensen die bijvoorbeeld in 2014 al 18 worden, het is toch vreemd als je bijna 2 jaar lang vrolijk alcohol en tabak hebt kunnen kopen, maar daarna ineens niet meer?

Ik betwijfel alleen of het echt wat uit haalt, 14-jarigen kunnen nu ook aan drank komen, dus dan zullen 16-jarige dat dan ook wel kunnen. En die 14-jarigen krijgen het dan wel weer van die 16-jarigen.
Ik vind het ook minder goed dat nu zo'n beetje alle grenzen op 18 staan, als je in één keer meteen zo veel mogelijkheden hebt kan je daar veel makkelijker in door slaan.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 18-06-2013 19:40:14 ]
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 19:55
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:43 schreef Dimens het volgende:

[..]

Nu wordt het nog spannender en stoerder om alcohol te drinken. Nu gaan ze het juiste doen.
Zal wel mee vallen, de mensen van 16 en 17 mochten al drinken dus er zit niks spannends of stoers meer aan. Voor de 14- en 15-jarigen maakt het vrij weinig uit want het is en blijft illegaal voor ze.
ElProfdinsdag 18 juni 2013 @ 20:46
Je vergroot nu de groep van drinkers die het zonder toezicht doen naar mensen van 14, 15, 16 en 17. Jongeren gaan ook eerder sterke drank drinken, omdat het moeilijker wordt om aan veel drank te komen en dus dronken te worden, dus de kans is groot dat ze vaker aan de sterke drank gaan.

Je creëert alleen maar overlast doordat jongeren nu bij mensen thuis tot laat door gaan, omdat ze niet uit kunnen en doordat ze op schoolpleinen, in speeltuintjes en in parkjes gaan drinken. Ook denk ik dat ze eerder aan de drugs gaan doordat ze zich gaan vervelen wanneer ze niet naar feesten kunnen en dus maar manieren gaan zoeken om de spanning en lol er in te houden.

Een ander groot probleem is dat jongeren nu gaan rijden terwijl ze nog geen ervaring met alcohol hebben. Bij de grens van 16 hadden ze twee jaar om de alcohol uit te vinden en hiermee ervaring opdoen, waardoor ze zich al beter van de gevaren bewust zijn en hun eigen grens vaak al kennen. Nu ligt de leeftijd gelijk en kennen jongeren die op hun 18e gaan drinken hun eigen grens niet en hebben ze weinig ervaring met drank, dus dat zal de verkeersveiligheid niet ten goeden komen. Natuurlijk zijn er ook jongens van 16 en 17 die op hun 18e nog steeds niet met drank om kunnen gaan en geen verantwoordelijkheidsgevoel hebben, maar die heb je er in elke leeftijdscategorie tussen lopen.
TienVingersdinsdag 18 juni 2013 @ 20:51
Leuk geprobeerd maar ouders die hun kinderen vanaf hun 16e nu toestaan om te drinken, zullen dat ook wel blijven toestaan. Dan gewoon thuis feestjes houden. En daar wordt de schade aan wat dan ook ook niet minder van.
MadJackthePiratedinsdag 18 juni 2013 @ 22:04
Ik koop wel drank voor die minderjarige chimis :9~
moddermonsterdinsdag 18 juni 2013 @ 22:19
Das nie leuk, ruim 10 maanden te laat geboren, maarja, ik ga door, sowieso ben ik toch nog nooit gecontroleerd
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 22:42
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 20:46 schreef ElProf het volgende:
Je vergroot nu de groep van drinkers die het zonder toezicht doen naar mensen van 14, 15, 16 en 17. Jongeren gaan ook eerder sterke drank drinken, omdat het moeilijker wordt om aan veel drank te komen en dus dronken te worden, dus de kans is groot dat ze vaker aan de sterke drank gaan.

Je creëert alleen maar overlast doordat jongeren nu bij mensen thuis tot laat door gaan, omdat ze niet uit kunnen en doordat ze op schoolpleinen, in speeltuintjes en in parkjes gaan drinken. Ook denk ik dat ze eerder aan de drugs gaan doordat ze zich gaan vervelen wanneer ze niet naar feesten kunnen en dus maar manieren gaan zoeken om de spanning en lol er in te houden.

Een ander groot probleem is dat jongeren nu gaan rijden terwijl ze nog geen ervaring met alcohol hebben. Bij de grens van 16 hadden ze twee jaar om de alcohol uit te vinden en hiermee ervaring opdoen, waardoor ze zich al beter van de gevaren bewust zijn en hun eigen grens vaak al kennen. Nu ligt de leeftijd gelijk en kennen jongeren die op hun 18e gaan drinken hun eigen grens niet en hebben ze weinig ervaring met drank, dus dat zal de verkeersveiligheid niet ten goeden komen. Natuurlijk zijn er ook jongens van 16 en 17 die op hun 18e nog steeds niet met drank om kunnen gaan en geen verantwoordelijkheidsgevoel hebben, maar die heb je er in elke leeftijdscategorie tussen lopen.
Je vergeet wel dat de grens van rijlessen juist omlaag is gegaan hè, vanaf je 16,5e mag je al rijles nemen en vanaf je 17e je rijbewijs halen. Maar verder geef ik je groot gelijk.
#ANONIEMdinsdag 18 juni 2013 @ 23:36
Terecht.
LittleBrowniewoensdag 19 juni 2013 @ 00:17
Goed plan
GeenInspiratie.woensdag 19 juni 2013 @ 03:13
Dit gaat dus echt niet werken.
-Buttercupwoensdag 19 juni 2013 @ 03:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 20:46 schreef ElProf het volgende:
Je vergroot nu de groep van drinkers die het zonder toezicht doen naar mensen van 14, 15, 16 en 17. Jongeren gaan ook eerder sterke drank drinken, omdat het moeilijker wordt om aan veel drank te komen en dus dronken te worden, dus de kans is groot dat ze vaker aan de sterke drank gaan.

Je creëert alleen maar overlast doordat jongeren nu bij mensen thuis tot laat door gaan, omdat ze niet uit kunnen en doordat ze op schoolpleinen, in speeltuintjes en in parkjes gaan drinken. Ook denk ik dat ze eerder aan de drugs gaan doordat ze zich gaan vervelen wanneer ze niet naar feesten kunnen en dus maar manieren gaan zoeken om de spanning en lol er in te houden.

Een ander groot probleem is dat jongeren nu gaan rijden terwijl ze nog geen ervaring met alcohol hebben. Bij de grens van 16 hadden ze twee jaar om de alcohol uit te vinden en hiermee ervaring opdoen, waardoor ze zich al beter van de gevaren bewust zijn en hun eigen grens vaak al kennen. Nu ligt de leeftijd gelijk en kennen jongeren die op hun 18e gaan drinken hun eigen grens niet en hebben ze weinig ervaring met drank, dus dat zal de verkeersveiligheid niet ten goeden komen. Natuurlijk zijn er ook jongens van 16 en 17 die op hun 18e nog steeds niet met drank om kunnen gaan en geen verantwoordelijkheidsgevoel hebben, maar die heb je er in elke leeftijdscategorie tussen lopen.
Botellón!!
VacaLocawoensdag 19 juni 2013 @ 03:21
Benieuwd of studentencafe's ineens gaan controleren of die eerstejaars al wel 18 zijn geworden.

Denk het niet.
VacaLocawoensdag 19 juni 2013 @ 03:21
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 03:19 schreef -Buttercup het volgende:

[..]

Botellón!!
_O_

Van die grote, 1000 man ofzo.
-Buttercupwoensdag 19 juni 2013 @ 03:22
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 03:21 schreef VacaLoca het volgende:

[..]

_O_

Van die grote, 1000 man ofzo.
Moet het wel dit weer bliven. Met 5 graden en regen is er geen kont aan natuurlijk.
VacaLocawoensdag 19 juni 2013 @ 03:26
Klopt, dus zal in Nederland niet zo aanslaan als in Spanje :P
Jachtgeweerwoensdag 19 juni 2013 @ 13:44
maxresdefault.jpg
Woodswoensdag 19 juni 2013 @ 14:37
Ben ik blij dat ik volgende maand 18 word :') :')
Fok-itwoensdag 19 juni 2013 @ 16:33
Prima plan. Mits gecombineerd met preventieve alcoholvoorlichting, wat nu nog te weinig gebeurt heb ik het idee.

Als je hier op je 15de/16de al over gaat klagen :')
VoornaamAchternaamwoensdag 19 juni 2013 @ 16:40
symboolpolitiek
VoornaamAchternaamwoensdag 19 juni 2013 @ 16:41
Als mensen zich naar de tyfus willen zuipen doen ze dat maar. Paternalisme ten top
Fok-itwoensdag 19 juni 2013 @ 16:48
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:41 schreef VoornaamAchternaam het volgende:
Als mensen zich naar de tyfus willen zuipen doen ze dat maar. Paternalisme ten top
Wat loop jij nou weer met moeilijke woorden te smijten? :+ het is juist aan de regering om mensen voor verslavingen, comazuipen etc. te behoeden. Wat is daar negatief aan?
VoornaamAchternaamwoensdag 19 juni 2013 @ 16:50
quote:
1s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:48 schreef Fok-it het volgende:

[..]

Wat loop jij nou weer met moeilijke woorden te smijten? :+ het is juist aan de regering om mensen voor verslavingen, comazuipen etc. te behoeden. Wat is daar negatief aan?
Hoe zo is dat aan de regering?
Fok-itwoensdag 19 juni 2013 @ 16:51


[ Bericht 100% gewijzigd door Fok-it op 19-06-2013 16:52:24 ]
Fok-itwoensdag 19 juni 2013 @ 16:52
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:50 schreef VoornaamAchternaam het volgende:

[..]

Hoe zo is dat aan de regering?
Om het sociaal milieu in Nederland goed te houden, al dan niet te verbeteren
VoornaamAchternaamwoensdag 19 juni 2013 @ 16:52
quote:
1s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:52 schreef Fok-it het volgende:

[..]

Om het sociaal milieu in Nederland goed te houden, al dan niet te verbeteren
en hoe denk je dat nu gaat werken, leg uit.
H.FRwoensdag 19 juni 2013 @ 16:53
Ik vind het een slecht plan. Nu mag je licht alcoholisch drinken en pas na 2 jaar sterke drank. Straks mag je meteen sterke drank. Ik gok op minder drankgebruik in totaliteit, maar meer comazuipers.
VoornaamAchternaamwoensdag 19 juni 2013 @ 16:55
Nu zijn de huisfeestjes extra populair. En dan niet met bier, gewoon meteen de stap naar de vodka.

Feest.
Fok-itwoensdag 19 juni 2013 @ 16:55
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:52 schreef VoornaamAchternaam het volgende:

[..]

en hoe denk je dat nu gaat werken, leg uit.
Zoals ik al zei, het werkt alleen als er goeie voorlichting wordt gegeven. Daar schort het gewoon vooral aan. Hoeveel minderjarigen de werking van alcohol totaal niet weten en het als iets onschuldigs zien. Als je de leeftijdsgrens omhoog gooit kan je daar ook een bepaald signaal mee afgeven om te laten zien dat het niet zo onschuldig is.
H4ppywoensdag 19 juni 2013 @ 16:56
Kan wel vervelend zijn voor de 16 jarigen die wel met drank denken om te kunnen gaan, maar wat ik altijd heb gezien was dat leeftijdgenoten van me dat toen niet konden. Als ik zo terugkijk en beelden voorbij zie flitsen van 16 jarigen die helemaal bezopen over straat heen strompelden, dan lijkt het verhogen van de minimumleeftijd me opzich wel een goed idee.
VoornaamAchternaamwoensdag 19 juni 2013 @ 16:57
quote:
1s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:55 schreef Fok-it het volgende:

[..]

Zoals ik al zei, het werkt alleen als er goeie voorlichting wordt gegeven. Daar schort het gewoon vooral aan. Hoeveel minderjarigen de werking van alcohol totaal niet weten en het als iets onschuldigs zien. Als je de leeftijdsgrens omhoog gooit kan je daar ook een bepaald signaal mee afgeven om te laten zien dat het niet zo onschuldig is.
In plaats van dat ze eerst de voorlichting doen. Wat niet mag is leuk, dus wat ik al zei. Drank op huisfeestjes, lekker stoer
VoornaamAchternaamwoensdag 19 juni 2013 @ 16:57
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:56 schreef H4ppy het volgende:
Kan wel vervelend zijn voor de 16 jarigen die wel met drank denken om te kunnen gaan, maar wat ik altijd heb gezien was dat leeftijdgenoten van me dat toen niet konden. Als ik zo terugkijk en beelden voorbij zie flitsen van 16 jarigen die helemaal bezopen over straat heen strompelden, dan lijkt het verhogen van de minimumleeftijd me opzich wel een goed idee.
Ze merken vanzelf wel dat het niet goed voor hun was?
Fok-itwoensdag 19 juni 2013 @ 17:03
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:57 schreef VoornaamAchternaam het volgende:

[..]

In plaats van dat ze eerst de voorlichting doen. Wat niet mag is leuk, dus wat ik al zei. Drank op huisfeestjes, lekker stoer
Je beperkt het in ieder geval wel. Ouders kunnen daar ook nog steeds inbreng in hebben.. En met z'n allen naar het parkje om biertjes te drinken lukt dan ook niet meer als er beter toezicht erop komt.
KapiteinKoalawoensdag 19 juni 2013 @ 17:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:41 schreef Strani het volgende:

[..]

Waarom zouden die cijfers hoger worden?
Omdat je het juist aantrekkelijk maakt om te gaan drinken voor sommige mensen. Ook is het dan zo dat mensen die 18 worden en dan dus mogen beginnen met drinken ook direct aan de zware drank kunnen gaan zonder dat ze iets gewend zijn.
H4ppywoensdag 19 juni 2013 @ 17:17
quote:
0s.gif Op woensdag 19 juni 2013 16:57 schreef VoornaamAchternaam het volgende:

[..]

Ze merken vanzelf wel dat het niet goed voor hun was?
De meeste vrienden van me wel, sommige mensen niet. Maar het moest op zn minst 5 keer bij iemand misgaan met drinken voordat die zijn grens leerde. Alleen als je de leeftijd naar 18 jaar opschuift krijg je hetzelfde, alleen met mensen die 2 jaar ouder zijn. Dan kan je hopen dat ze meer verstand zullen hebben maar ik denk niet dat je dat met zekerheid kan zeggen.
Dus het klinkt opzich wel leuk om de leeftijd te verhogen, maar aan de andere kant weet niemand of je daar het probleem ook daadwerkelijk mee oplost.
ontembarewoensdag 19 juni 2013 @ 18:48
Alsof verbod überhaupt gaat werken tegen iemand doe iets strafbaars van plan is. :')

Maar ik moet wel toegeven dat wij in onze tienertijd minder rare middelen kenden en ook was er minder extreme groepsdruk en pesterij. Ik zeg niet dat het niet bestond, ik zeg minder.

Nu is het niks om een partijtje af te spreken via de webz. Toen moest je nog een hele omweggetje zien te lopen.
TheThirdMarkwoensdag 19 juni 2013 @ 19:19
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:10 schreef Dimens het volgende:

[..]

Die mogen ze niet eens kopen voor pa en ma.
Jij als ouder zijnde mag niet eens bier kopen als je kinderen bij je hebt (al zijn het eigen kinderen/kleinkinderen). Samen drank kopen = samen legitimeren.
nodigwoensdag 19 juni 2013 @ 21:30
Goede regel dan ben ik net 2 maand 18
KapiteinKoalawoensdag 19 juni 2013 @ 21:45
Dus ik kan dan 9 en een halve maand niet drinken ;(
Bitterlemonwoensdag 19 juni 2013 @ 22:00
Ik denk dat het averechts gaat werken.
AppelCakewoensdag 19 juni 2013 @ 22:08
Ik ga gewoon naar België of Duitsland. ^O^
KapiteinKoalawoensdag 19 juni 2013 @ 22:09
quote:
2s.gif Op woensdag 19 juni 2013 22:08 schreef AppelCake het volgende:
Ik ga gewoon naar België of Duitsland. ^O^
Het voordeel van wonen in Limburg. :)
AppelCakewoensdag 19 juni 2013 @ 22:13
quote:
10s.gif Op woensdag 19 juni 2013 22:09 schreef KapiteinKoala het volgende:

[..]

Het voordeel van wonen in Limburg. :)
Inderdaad.

Vlamingen _O_
AppelCakewoensdag 19 juni 2013 @ 22:17
Trouwens verwacht ik ook dat er meer verkeersongelukken gebeuren omdat de leeftijd van alcohol en rijden allebei op 18 staat.
promisionxexposeddonderdag 20 juni 2013 @ 09:53
quote:
7s.gif Op woensdag 19 juni 2013 22:17 schreef AppelCake het volgende:
Trouwens verwacht ik ook dat er meer verkeersongelukken gebeuren omdat de leeftijd van alcohol en rijden allebei op 18 staat.
ligt er aan, als mensen er verstandig mee om kunnen gaan weten ze dat ze niet moeten rijden met drank op.
verder maakt die maatregel geen drol uit want jongeren onder de 16 kunnen nu ook aan alcohol komen via oudere mensen.
tevens mag je sterke drank pas vanaf je 18e nu dus zou het voor verkeersongelukken niks uitmaken, ligt eraan hoe het geconsumeerd wordt en wanneer.
H.FRdonderdag 20 juni 2013 @ 10:14
quote:
12s.gif Op woensdag 19 juni 2013 17:15 schreef KapiteinKoala het volgende:

[..]

Omdat je het juist aantrekkelijk maakt om te gaan drinken voor sommige mensen. Ook is het dan zo dat mensen die 18 worden en dan dus mogen beginnen met drinken ook direct aan de zware drank kunnen gaan zonder dat ze iets gewend zijn.
Dat laatste ben ik dus ook bang voor, minder algemeen drankgebruik, meer comazuipers.
pokkerdepokdonderdag 20 juni 2013 @ 10:20
achterlijke betutteling. t is dat zuipen niet zo goed is, anders zou ik jullie allemal adviseren om voortaan al op je 12de te beginnen met copazuipen, als tegenmaatregel.
.Neovo.donderdag 20 juni 2013 @ 13:52
Ik heb er geen problemen mee, in mijn omgeving is er gewoon dikke alcohol misbruik onder jongeren. Zelf ben ik al 20, dus voor mij gaat de regeling niet op.

Trouwens, de gemeente waar ik in woon staat sowieso al bekend als gemeente met veel drugsgebruikers, daar kan alcohol ook wel bij. En dan heb ik het over een kleine gemeente in het " o zo nuchtere Friesland".
ElProfdonderdag 20 juni 2013 @ 15:06
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2013 13:52 schreef .Neovo. het volgende:
Ik heb er geen problemen mee, in mijn omgeving is er gewoon dikke alcohol misbruik onder jongeren. Zelf ben ik al 20, dus voor mij gaat de regeling niet op.

Trouwens, de gemeente waar ik in woon staat sowieso al bekend als gemeente met veel drugsgebruikers, daar kan alcohol ook wel bij. En dan heb ik het over een kleine gemeente in het " o zo nuchtere Friesland".
Wat hebben wij met jou gemeente te maken? Snap best dat het voor jou misschien beter is, maar ik vind dat het aan de ouders is om te beslissen of ze hun kind vertrouwen met omgaan. Als zij zeker weten dat hun kind met alcohol om kan gaan waarom moet de overheid hem dan tegenhouden? Is een onderdeel van de opvoeding van een kind en aan de ouder zelf om te beslissen.
.Neovo.donderdag 20 juni 2013 @ 15:15
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2013 15:06 schreef ElProf het volgende:

[..]

Wat hebben wij met jou gemeente te maken? Snap best dat het voor jou misschien beter is, maar ik vind dat het aan de ouders is om te beslissen of ze hun kind vertrouwen met omgaan. Als zij zeker weten dat hun kind met alcohol om kan gaan waarom moet de overheid hem dan tegenhouden? Is een onderdeel van de opvoeding van een kind en aan de ouder zelf om te beslissen.
Wat ik wou zeggen is dat in onze gemeente vrij veel alcoholgebruik is onder jongeren onder de 16 jaar. En lang niet alle ouders weten hiervan. Het zou hier dus wel met open armen ontvangen worden.

Ik snap de overheid ook wel een beetje, ik zou ook niet willen dat het volk allemaal straks verslaafd aan de drank zit een uitkering te trekken.

Het maakt voor mij allemaal geen zak uit wat een ander doet, als die zich in coma wil zuipen moet ie vooral z'n gang gaan.

Als ik nu 16 zou zijn zou ik er nog steeds geen problemen mee hebben. Maar dat ben ik, er zijn genoeg die zich elk weekend lam zuipen.
Fixi0donderdag 20 juni 2013 @ 15:16
Ik koop gewoon voor elke 16 jarige chick drank voor een BJ ^O^
Fok-itdonderdag 20 juni 2013 @ 15:18
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2013 15:16 schreef Fixi0 het volgende:
Ik koop gewoon voor elke 16 jarige chick drank voor een BJ ^O^
Ben&Jerry's?
ElProfdonderdag 20 juni 2013 @ 15:40
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2013 15:15 schreef .Neovo. het volgende:

[..]

Wat ik wou zeggen is dat in onze gemeente vrij veel alcoholgebruik is onder jongeren onder de 16 jaar. En lang niet alle ouders weten hiervan. Het zou hier dus wel met open armen ontvangen worden.

Ik snap de overheid ook wel een beetje, ik zou ook niet willen dat het volk allemaal straks verslaafd aan de drank zit een uitkering te trekken.

Het maakt voor mij allemaal geen zak uit wat een ander doet, als die zich in coma wil zuipen moet ie vooral z'n gang gaan.

Als ik nu 16 zou zijn zou ik er nog steeds geen problemen mee hebben. Maar dat ben ik, er zijn genoeg die zich elk weekend lam zuipen.
Maar het de alcohol grens is al jaren 16 en nu is het toch ook niet zo dat iedereen verslaafd aan de drank is en een uitkering heeft?

Mij maakt het ook niet uit wat een ander doet, maar ik weet dat ik er zelf wel verantwoord mee om kan gaan en dan heb ik al vaak aan mijn ouders bewezen, dus wie is de overheid dan om het mij te verbieden?
.Neovo.donderdag 20 juni 2013 @ 15:51
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2013 15:40 schreef ElProf het volgende:

[..]

Maar het de alcohol grens is al jaren 16 en nu is het toch ook niet zo dat iedereen verslaafd aan de drank is en een uitkering heeft?

Mij maakt het ook niet uit wat een ander doet, maar ik weet dat ik er zelf wel verantwoord mee om kan gaan en dan heb ik al vaak aan mijn ouders bewezen, dus wie is de overheid dan om het mij te verbieden?
Mja, das ook waar.

Mijn ouders kijken mij ook verbaasd aan als ik zeg dat ik geen biertje hoef. :P.
20 jaar en geen biertje willen drinken :? " Wat is er mis met die jongen" zullen ze wel denken.
Mijn broertje van 16 dacht dat ie slim was en zoop zo een half kratje bier leeg :'). Daar waren mijn ouders niet helemaal blij mee. Hij is slim genoeg, maar verstand heeft ie niet.

Ik denk dat het ook een seintje naar het buitenland is: "Kijk hoe goed we zijn met ons alcoholbeleid". In Amerika mag het pas vanaf je 21e bijvoorbeeld. Zal me niks verbazen als het hier ook weer later omhoog gaat.

En in tijden van crisis hebben ze in Den Haag wel wat beters te doen dan de leeftijd omhoog gooien.
ElProfdonderdag 20 juni 2013 @ 15:55
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2013 15:51 schreef .Neovo. het volgende:

[..]

Mja, das ook waar.

Mijn ouders kijken mij ook verbaasd aan als ik zeg dat ik geen biertje hoef. :P.
20 jaar en geen biertje willen drinken :? " Wat is er mis met die jongen" zullen ze wel denken.
Mijn broertje van 16 dacht dat ie slim was en zoop zo een half kratje bier leeg :'). Daar waren mijn ouders niet helemaal blij mee. Hij is slim genoeg, maar verstand heeft ie niet.

Ik denk dat het ook een seintje naar het buitenland is: "Kijk hoe goed we zijn met ons alcoholbeleid". In Amerika mag het pas vanaf je 21e bijvoorbeeld. Zal me niks verbazen als het hier ook weer later omhoog gaat.

En in tijden van crisis hebben ze in Den Haag wel wat beters te doen dan de leeftijd omhoog gooien.
En wat voor een seintje.. Hiermee gooi je het tolerante imago waar het land al zo lang bekend om staat overboord.
Insomnia_donderdag 20 juni 2013 @ 15:56
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juni 2013 15:55 schreef ElProf het volgende:
En wat voor een seintje.. Hiermee gooi je het tolerante imago waar het land al zo lang bekend om staat overboord.
Staan we al lang niet meer om bekend.
#ANONIEMdonderdag 20 juni 2013 @ 23:28
Ah, de 'liberale' ( :') ) VVD toont haar liberaliteit opnieuw zie ik?
Onorgineelvrijdag 21 juni 2013 @ 17:17
Pijnlijk als je net 16 bent geworden _O-
HasjTagvrijdag 21 juni 2013 @ 22:48
Whoop whoop! I`m fucked. Ugh, ik vind het persoonlijk nogal hypocriet, en daar komt nog bij dat ik op deze leeftijd echt niet meer naar feesten als fris ga en dan daar tussen de 12 jarigen sta. Mensen van leeftijdscategorie 15 - 17 hebben nu dus eigenlijk nergens meer om heen te gaan ik vind het bovendien gewoon verantwoordelijkheid van de ouders niet van de overheid! Ik ben het eens met de PVV dit is gewoon symboolwetgeving
zhe-devilllvrijdag 21 juni 2013 @ 22:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 16:58 schreef zwerty het volgende:
En mensen die nu 16 of 17 zijn? Mogen die het nog wel blijven drinken?
Ik vind dat dus absurd hé?
Bedoel ik neem aan dat niet iedereen een mogool is en zelf wel weet dat teveel zuipen niet oké is.
Maar de jongeren die al een biertje mochten drinken bv, mogen dat dus volgend jaar niet meer...Slaat toch nergens op dit.
Betutteling van die Eurozeikerds vind ik dit.
Anyways ze zouden een jaartal er aan moeten plakken, jongeren die van 1998 zijn mogen pas beginnen met drinken als ze 18 zijn, de rest zou ik er buiten houden.
HasjTagvrijdag 21 juni 2013 @ 23:06
Ik heb een petitie gevonden, onderteken deze SVP http://petities.nl/petiti(...)an-16-naar-18-en-dan
Zerokuzaterdag 22 juni 2013 @ 02:57
Hoewel ik van mening ben dat er best wel eens wat gedaan mag worden aan alcoholmisbruik op jonge leeftijd is dit pure symboolpolitiek. Dit soort regels is precies hetzelfde als de regel "Met zijn tweeën drank kopen, met zijn tweeën legitimeren". Degene die nog geen 16 (vanaf volgend jaar dus 18) is wacht buiten en voila.
vandermarzaterdag 22 juni 2013 @ 17:34
quote:
14s.gif Op dinsdag 18 juni 2013 17:43 schreef Dimens het volgende:

[..]

Nu wordt het nog spannender en stoerder om alcohol te drinken. Nu gaan ze het juiste doen.
Beter op controleren en harder aanpakken. FLinke boetes zodat die kinderen ervan worden weerhouden.
Gramulanionzaterdag 22 juni 2013 @ 18:16
VVD :')
HasjTagzaterdag 22 juni 2013 @ 18:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 juni 2013 18:16 schreef Gramulanion het volgende:
VVD :')
50PLUS :')
MadJackthePiratezondag 23 juni 2013 @ 17:16
quote:
14s.gif Op zaterdag 22 juni 2013 02:57 schreef Zeroku het volgende:
Hoewel ik van mening ben dat er best wel eens wat gedaan mag worden aan alcoholmisbruik op jonge leeftijd is dit pure symboolpolitiek. Dit soort regels is precies hetzelfde als de regel "Met zijn tweeën drank kopen, met zijn tweeën legitimeren". Degene die nog geen 16 (vanaf volgend jaar dus 18) is wacht buiten en voila.
En als ik met vrienden bier ga halen en een debiel zn ID nog thuis heeft liggen mogen we alles terugzetten :')
ChevyCapricezondag 23 juni 2013 @ 17:30
quote:
0s.gif Op zondag 23 juni 2013 17:16 schreef MadJackthePirate het volgende:

[..]

En als ik met vrienden bier ga halen en een debiel zn ID nog thuis heeft liggen mogen we alles terugzetten :')
Gewoon op de kassa laten staan man :')
Drabitzondag 23 juni 2013 @ 18:34
Goffedomme, nu ga ik dus niets meer kunnen kopen op feestjes volgend jaar.
Basxtzondag 23 juni 2013 @ 18:41
niet indrinken :')
en sowieso welke gek gaat controleren of je 18 bent? als je eenmaal in een volle kroeg staat gaan ze echt niet voor jan lul iedereen zijn ID checken.

doen ze nu ook niet er lopen gvd 14 jarige kleuters rond die nog hun eerste biertje proeven.
MadJackthePiratezondag 23 juni 2013 @ 21:12
quote:
1s.gif Op zondag 23 juni 2013 17:30 schreef ChevyCaprice het volgende:

[..]

Gewoon op de kassa laten staan man :')
Ja duh, maar dan zegt die kassamiep van: 'ja sorry ik moet jullie nu vragen alles weer terug te zetten'.
ChevyCapricezondag 23 juni 2013 @ 21:28
quote:
14s.gif Op zondag 23 juni 2013 21:12 schreef MadJackthePirate het volgende:

[..]

Ja duh, maar dan zegt die kassamiep van: 'ja sorry ik moet jullie nu vragen alles weer terug te zetten'.
Dan luister jij daar naar?
MadJackthePiratezondag 23 juni 2013 @ 21:31
quote:
0s.gif Op zondag 23 juni 2013 21:28 schreef ChevyCaprice het volgende:

[..]

Dan luister jij daar naar?
Nee, maar daar doelde ik op, meestal eindigt het dan dat we boos weglopen :')
Is ook nog maar een keer of 4 voorgekomen, mensen leren er wel van hun ID mee te nemen :P