Wat is vrijheid van onderwijs precies? Vrijheid is een term die vaak wordt misbruikt. Het lijkt me toch niet de bedoeling dat we "vrijheid" zo ver oprekken dat onderwijs "uit naam van de islam" mag inhouden dat haatzaaien wordt toegestaan.quote:Op donderdag 20 juni 2013 18:34 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
In Rotterdam zijn ze daar laatste jaren wel een stuk rechtlijniger in. Maar het ministerie en de inspectie spelen hier ook een rol en die zullen wel heel spastisch doen vanwege vrijheid van onderwijs enzo.
Vraag mij trouwens af hoe ze aan die schuld komen, daar hebben meerdere instanties lopen slapen. Ongetwijfeld ook de gemeente
1. Bron? Kan 'm zo snel niet vinden.quote:Op donderdag 20 juni 2013 18:24 schreef Lavenderr het volgende:
De school heeft net zoveel aanmeldingen voor nieuwe leerlingen als vorig jaar: 150.
Ouders kiezen er bewust voor om hun kind naar die school te laten gaan.
Tja, gegarandeerd overgaan en een diploma halen waarvoor je niet hoeft te leren spreekt sommige ouders blijkbaar aan, anders is dit niet te begrijpen.
Lastig. Je zou dan in feite elk schoolexamen dat is afgenomen onder de loep moeten nemen. Er is nl. geen niveau waar schoolexamens formeel aan moeten voldoen, dus moet je eerst het niveau bepalen en dan kijken of er niet te hoge cijfers zijn gegeven voor de prestatie...quote:Op donderdag 20 juni 2013 17:59 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Ben wel benieuwd of de schoolexamens ook eindelijk meegenomen worden in het onderzoek.
Ik hoorde het op RTL-nieuws.quote:Op donderdag 20 juni 2013 19:31 schreef Omentuva het volgende:
[..]
1. Bron? Kan 'm zo snel niet vinden.
2. Je weet dat VO-aanmeldingen al vanaf half maart lopen en dat dit toen nog niet bekend was? En dat het nu doorgaans te laat is om nog van school te wisselen omdat scholen al met hun formatie bezig zijn? Het is niet onwaarschijnlijk dat veel ouders nu twijfelen, maar hun kroost er niet afhalen omdat je problemen krijgt met 'waar dan wel?'
[..]
Lastig. Je zou dan in feite elk schoolexamen dat is afgenomen onder de loep moeten nemen. Er is nl. geen niveau waar schoolexamens formeel aan moeten voldoen, dus moet je eerst het niveau bepalen en dan kijken of er niet te hoge cijfers zijn gegeven voor de prestatie...
quote:Heel 6vwo Ibn Ghaldoun wist van de diefstal
Alle vwo-examenkandidaten van de Ibn Ghaldounschool in Rotterdam waren op enig moment op de hoogte van het feit dat er examens op straat lagen.
Op de school werden 27 examens gestolen, gefotografeerd en doorverkocht. Het is nog onduidelijk hoeveel leerlingen ook hebben meegewerkt aan de diefstal en hoe ze de examens hebben ingezien.
Dat blijkt uit bronnen rond het onderzoek.
De jurist van de Onderwijsinspectie maakte eerder deze week bekend dat 20 jongeren van de Ibn Ghaldounschool de zogeheten inkeerregeling hebben getekend. Daarmee hebben ze de fraude toegegeven. Het gaat vooral om vwo'ers. Zes leerlingen uit de vwo-klas van de Ibn Ghaldoun zijn opgepakt.
In een reactie zei directeur Bart Renders van Ibn Ghaldoun donderdag dat hij de hele klas heeft toegesproken toen hij hoorde dat alle vwo'ers wisten van de diefstal. Momenteel loopt er een justitieel onderzoek naar de meest omvangrijke examenfraude ooit in Nederland. Tot nu toe zijn in totaal acht verdachten, voornamelijk leerlingen van de school, opgepakt.
Artikel 23 van de grondwet. Ook vastgelegd in europees verband. Komt er op neer dat je recht hebt een school te beginnen, in te richten naar levensvisie, keuze uit methoden binnen de kwaliteitseisen maar ook recht op openbaar onderwijs. Dat recht moet binnen gemeentegrenzen gewaarborgd worden. Deze rechten gaan samen met het recht op subsidie van de overheid.quote:Op donderdag 20 juni 2013 19:28 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
[..]
Wat is vrijheid van onderwijs precies? Vrijheid is een term die vaak wordt misbruikt. Het lijkt me toch niet de bedoeling dat we "vrijheid" zo ver oprekken dat onderwijs "uit naam van de islam" mag inhouden dat haatzaaien wordt toegestaan.
Misschien moeten we zo onderhand gewoon eens af van dat religieus-gestoelde onderwijs. Misschien kunnen "bijzonder" onderwijs gewoon afschaffen en vervangen door algemeen onderwijs, met facultatief ruimte voor een vak als levensbeschouwing, waarbij je dat vak dan naar eigen inzicht kunt inrichten.
Dat snap ik wel, die school gaat onder streng toezicht.quote:Op donderdag 20 juni 2013 19:38 schreef Svarabhaktivocaal het volgende:
Gelijk aantal aanmeldingen:
http://www.elsevier.nl/Ne(...)ven-gelijk-1290413W/
quote:Op donderdag 20 juni 2013 23:27 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Bron: Meki's dikke anti-Nederlandse duim
Nee, vrijheid van godsdienst betekent niet dat ze niet gesloten kunnen worden. Ze hebben oa recht op subsidie, maar meten wel gewoon aan de kwaliteitseisen voldoen. Inhoudelijk als financieel.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 02:34 schreef sig000 het volgende:
Een school sluiten kan blijkbaar niet vanwege vrijheid van godsdienst en daardoor het principe dat elk geloof zijn eigen school kan beginnen.
Nu is het deze maar genoeg streng christelijke scholen waar ook van alles mis is.
School gewoon openbaar, religie doe je maar in eigen tijd.
Geeft nog mooie besparing ook.
Dat schoolbestuur is echt lekker bezigquote:Op vrijdag 21 juni 2013 04:48 schreef CartWOman het volgende:
Hier wordt gesproken van een schuld van een miljoen; dit was in 2008 het geval, toen moest dit bedrag worden terugbetaald wegens reisjes van docenten en leerlingen naar Saoedi-Arabië.
De huidige schuld bedraagt inmiddels ruim drie miljoen.
Je zit in het verkeerde topicquote:Op donderdag 20 juni 2013 23:17 schreef Meki het volgende:
[..]
De meeste medewerkers en alle leerlingen van InHolland wist van de examensfraude
Het gaat niet om kritiek op een moslimschool, het gaat om examenfraude van een dermate grootte op een middelbare school.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 12:09 schreef mapima het volgende:
Ik erger me al aan dat commentaar op dat het een moslimschool is. Er bestaan/bestonden maar twee moslimscholen in heel NL voor VO dus dat is niet eens representatief.
Je moet eens weten wat er op mijn KATHOLIEKE school gebeurd. En ik ken een hoogmoedschool die zichzelf algemeen bijzonder noemt ipv openbaar en o.a. van een klas in 3vwo slaagt uiteindelijk nog niet eens de helft zonder zittenblijven op vwoniveau. Zijn dit wel goede scholen willen jullie zeggen?
Er is wat gezeik omtrent het islamitisch onderwijs, waarbij in 2008 (dus al tijdje geleden) ontluisterende cijfers bekend werden en we afgelopen jaren ook wat negatief nieuws hebben vernomen.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 12:09 schreef mapima het volgende:
Ik erger me al aan dat commentaar op dat het een moslimschool is. Er bestaan/bestonden maar twee moslimscholen in heel NL voor VO dus dat is niet eens representatief.
Sociale druk? Er is een sociale druk onder moslims om kinderen naar een school te sturen met een islamitische grondslag? Werkelijk. Dat is voor mij - als moslim een vrij nieuw fenomeen. En ook ergens verbazingwekkend dat het als factor wordt aangehaald, als we kijken naar de aantallen aanmeldingen op de volledige moslimpopulatie in R'dam.quote:Op donderdag 20 juni 2013 18:30 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Sociale druk lijkt mij ook een zeer bepalende factor.
Dat was niet het punt. Het punt was dat een school niet onder een vergrootglas zou moeten liggen puur en alleen omdat het een school is met een islamitische grondslag. Je zou sec naar resultaten, kwaliteit van onderwijs moeten kijken. Er zijn uiteraard veel meer scholen die de kantjes er vanaf lopen, alleen is deze fraude van een wat grotere, ongekende orde. Dus is het niet zo gek dat er hier nu veel aandacht voor is.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 12:41 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Er is wat gezeik omtrent het islamitisch onderwijs, waarbij in 2008 (dus al tijdje geleden) ontluisterende cijfers bekend werden en we afgelopen jaren ook wat negatief nieuws hebben vernomen.
Als je poogt te stellen dat het Islamitische onderwijs onder een vergrootglas ligt, dat zou inderdaad kunnen. Dat mag geen argument zijn om de problemen niet te erkennen
Dus dicht. En snel.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 12:44 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat was niet het punt. Het punt was dat een school niet onder een vergrootglas zou moeten liggen puur en alleen omdat het een school is met een islamitische grondslag. Je zou sec naar resultaten, kwaliteit van onderwijs moeten kijken. Er zijn uiteraard veel meer scholen die de kantjes er vanaf lopen, alleen is deze fraude van een wat grotere, ongekende orde. Dus is het niet zo gek dat er hier nu veel aandacht voor is.
Natuurlijk. Er zijn al veel te veel zaken mis op deze school. Het is voor de kinderen het beste als ze naar een andere school worden overgeplaatst. Voor Ibn Ghaldoen dient dit einde oefening te zijn. Het bestuur dat zichzelf verrijkt met subsidies, over de rug van kinderen, dat is gewoon te walgelijk voor woorden.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 12:45 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Dus dicht. En snel.
Fijn dat je er ook zo over denkt.
Alle scholen worden gecontroleerd. Niet alleen Islamitsche scholen. Na veel problemen en fraude is er wel onderzoek gedaan naar het Islamitische onderwijs. Dus niet andersom en de suggestie was behoorlijk duidelijkquote:Op vrijdag 21 juni 2013 12:44 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat was niet het punt. Het punt was dat een school niet onder een vergrootglas zou moeten liggen puur en alleen omdat het een school is met een islamitische grondslag. Je zou sec naar resultaten, kwaliteit van onderwijs moeten kijken. Er zijn uiteraard veel meer scholen die de kantjes er vanaf lopen, alleen is deze fraude van een wat grotere, ongekende orde. Dus is het niet zo gek dat er hier nu veel aandacht voor is.
Precies, dat is dus ook het uitgangspunt wat gehanteerd dient te worden - en volgens mij nu ook het geval is. Dat in dit specifieke geval de media-aandacht zo groot is, is dan ook niet vanwege het feit dat het een Islamitische school is. Dat zou ook vreemd zijn, want de fraude an sich heeft bar weinig met de grondslag te maken, des te meer met de capaciteiten van de verantwoordelijkenquote:Op vrijdag 21 juni 2013 12:50 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Alle scholen worden gecontroleerd. Niet alleen Islamitsche scholen. Na veel problemen en fraude is er wel onderzoek gedaan naar het Islamitische onderwijs. Dus niet andersom en de suggestie was behoorlijk duidelijk
Als de NS nu weer met een nieuwe trein komt, zal dat ook extra belicht worden. Niet omdat de NS kut is maar omdat de Fyra een mega debacel is
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |