vandaag niet meer gezien, klopt moeke viel iedereen aan die in de buurt kwam. hoorde er vandaag wel 1 krassen, moet er maar vanuit gaan dat ie zich goed verstopt! Gisteren was ie in de haag gaan zitten.quote:Op zaterdag 22 juni 2013 23:57 schreef Gwywen het volgende:
Wat een schatje!![]()
Zit- ie er nu nog? De moeder was nog in de buurt hè zei je op het andere topic.
Die besjes zijn leuk, wat voor plant is dat?quote:Op donderdag 20 juni 2013 23:19 schreef Audreyoot het volgende:
Ja zo een cursus is geen slecht idee!
Ik moest de camera van mijn vader uitproberen dus heb vanavond wat plaatjes in de tuin geschoten
[ afbeelding ]
Dat is de appelboomquote:Op zondag 23 juni 2013 15:35 schreef Mishu het volgende:
[..]
Die besjes zijn leuk, wat voor plant is dat?
Je kunt nu zat bloeiende planten kopen. Ik zou dan wel vaste planten kopen (geen eenjarigen dus) zodat je er volgend jaar weer plezier van hebt.quote:Op zondag 23 juni 2013 22:13 schreef Clubsoda het volgende:
HoiIk ben een tuinkneus
Maar ik heb er wel één, die zichzelf gelukkig aardig reguleert. Vandaag wel bezig geweest met het terras netjes maken, wat leuke eenjarige bloeiers in planten en bakken en mijn kruidentafeltje nieuw leven ingeblazen. Maar er zijn nog wel wat manco's, die ik graag wil aanpakken, maar ik weet niet zo goed hoe.
Punt is dat ik niet goed kan plannen, tuintechnisch en dus altijd van alles wil wat dan net niet uitkomt in het seizoen. Zo wil ik graag nununu wat nieuwe dingen planten. Kan dat? Of moet ik echt wachten tot komend voorjaar? En stel dat het kan, heeft iemand ideeën voor me? Ik heb een plekje in de halfschaduw, waar ik graag iets bloeiends wil maar niet iets heel omvangrijks, het plekje is niet zo groot. En dus een beetje foolproofVerder een bodembedekker, naast de voordeur. Dat is op het noorden, er komt wel iets zon, maar vrij beperkt. Ik hou me van harte aanbevolen!
O, wat goed van jou, bedankt!quote:Op maandag 24 juni 2013 00:07 schreef pascal_s het volgende:
@Gwywen: dat is duizendknoop. Prachtig inderdaad
yep dat is dequote:Op woensdag 26 juni 2013 15:01 schreef Claudia_x het volgende:
Mooi, die duizendknoop!
Ik heb last van deze ellendelingen in de appelboom. Is er een kans dat m'n boom eraan gaat, of eten ze alleen de blaadjes op? En kunnen ze ook andere planten aantasten? Wat is handig om te spuiten?
-Edit- Ik geloof dat ik nu weet wat het is: appelstippelmot.
[ afbeelding ]
Je kunt het ook nog schilderen met betonverf in een kleur die je meer aanstaat.quote:Op zaterdag 29 juni 2013 15:20 schreef -Spring het volgende:
En als ik dan toch bezig ben.
Ik erger me groen aan die betonnen balk onderaan de schutting. Ik heb alleen geen idee wat ik er mee moet. Mn vriend wil pertinent geen klimmers tegen de schutting en het gras moet ook goed gemaaid kunnen blijven worden. Iemand een tip toevallig?
[ afbeelding ]
En nu? Ga je het opnieuw inrichten of de bakken schoonmaken en dan opnieuw beplanten?quote:
Alles gaat er uit. de bestrating doen we over 2 weken en daarna komen er nieuwe tegels in, gras en een border.quote:Op zaterdag 29 juni 2013 16:41 schreef fietsie het volgende:
[..]
En nu? Ga je het opnieuw inrichten of de bakken schoonmaken en dan opnieuw beplanten?
Succes daarmee!quote:Op zaterdag 29 juni 2013 16:44 schreef Sunnythesun het volgende:
[..]
Alles gaat er uit. de bestrating doen we over 2 weken en daarna komen er nieuwe tegels in, gras en een border.
Ik ken het, heb net zo'n klus afgerondquote:Op zaterdag 29 juni 2013 17:33 schreef Sunnythesun het volgende:
[..]
hehe dankwe gaan het nodig hebben..
Ik hoop op een goede nazomerquote:Op zaterdag 29 juni 2013 17:34 schreef fietsie het volgende:
[..]
Ik ken het, heb net zo'n klus afgerondGa er deze komende weken eens van genieten
Je vriend wil waarschijnlijk geen klimop, of wingerd omdat die de schutting kapot maken en bijna niet meer er vanaf te halen is. Ik zou je vriend voorstellen planten tegen de schutting te zetten die je moet leiden (met bv een gaas en haken) Als er genoeg zon is zou je een druif kunnen overwegen, en bv een blauwe regen. Heb jij je schutting mooi bedekt, deze gaat niet kapot, heb je wel druiven en mooi geurende bloemen.quote:Op zaterdag 29 juni 2013 15:20 schreef -Spring het volgende:
En als ik dan toch bezig ben.
Ik erger me groen aan die betonnen balk onderaan de schutting. Ik heb alleen geen idee wat ik er mee moet. Mn vriend wil pertinent geen klimmers tegen de schutting en het gras moet ook goed gemaaid kunnen blijven worden. Iemand een tip toevallig?
[ afbeelding ]
Wat voor soort bamboe is het? Als het een polvormende bamboe is (fargesia varianten) dan breidt ie ongeveer 10cm per jaar rondom uit. Zijn het woekeraars kan het heel snel gaan. OA De Phyllostachys varianten kunnen uitlopers maken van wel 6 meter en dan heel ergens anders in de tuin ineens omhoog komen (bv in de tuin van de buren, of in je kruipruimte). Heb je woekeraars geplant hoop ik dat je wel gedacht hebt aan rhizoomschermen.quote:Op zaterdag 29 juni 2013 15:10 schreef -Spring het volgende:
Hai!
Ik heb een vraagje. Achter onze bank hebben we bamboe gezet. De bedoeling is dat ie straks de hele schutting bedekt. Hij groeit nu alleen vooral in de hoogte en komt al boven de schutting uit. Is het handig om m nu te toppen? Gaat ie dan meer de breedte in?
[ afbeelding ]
Tipsquote:Op zondag 30 juni 2013 09:33 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
Je vriend wil waarschijnlijk geen klimop, of wingerd omdat die de schutting kapot maken en bijna niet meer er vanaf te halen is. Ik zou je vriend voorstellen planten tegen de schutting te zetten die je moet leiden (met bv een gaas en haken) Als er genoeg zon is zou je een druif kunnen overwegen, en bv een blauwe regen. Heb jij je schutting mooi bedekt, deze gaat niet kapot, heb je wel druiven en mooi geurende bloemen.
Ik zou dan een smnalle strook grond langs de schutting hiervoor vrij maken, afgescheiden met bv klinkertjes, heb je ook geen problemen met maaien.!
leuk bedacht! zo zie je maar, je hebt echt geen "Rob de Tuinman" dure sierbestrating te halen om wat moois te maken! Ik heb een tijdje terug ook stoeptegels gratis van marktplaats gehaald en deze gebruikt bij de vijver en om een bankje van te maken.quote:Op donderdag 13 juni 2013 15:47 schreef Gwywen het volgende:
Ik ben eerlijk gezegd niet zo van de natuurstenen terrassen (ben ook bang dat het over een paar jaar ineens geen mode meer is en zo), het allerliefst zou ik oude baksteentjes zoals ijsseltjes of Waaltjes willen, maar ja, die kosten nogal, en ons terras is niet bepaald klein.
Laatst een lading klinkertjes via MP gratis afgehaald, ongeveer een kuub schat ik, en daarmee ben ik nu een patroontje aan het leggen op het terras. Heel het terras (eigenlijk alle bestrating in de tuin) bestond uit stoeptegels, en nog een deel grindtegels. Mijn vader heeft het patroontje bedacht en die vierkante steen in het midden kost maar 17 cent bij de bouwmarkt, dus voor heel weinig kan ik nu mijn terras opleuken.![]()
[ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |