Soep vooraaaaaafquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Deze vond ik een tijd terug wel een aangename ontdekking. Ook na aanleiding van een tong80 topique volgens mij.quote:
heb je ook wel eens andere programma's bekeken uit midden jaren 60 tot midden jaren 70. Het was eerder vrijgevochten taalgebruik dan archaisch.quote:Op woensdag 5 juni 2013 21:07 schreef Little_Dolls het volgende:
Ik heb het nog niet over de houterige Archaïsche taal gehad die Wim T. Schippers graag gebruikte in zijn programma's. Dat maakte het nog eens leuker.
Nee, moet ik maar eens aan beginnen.quote:Op woensdag 5 juni 2013 21:14 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
heb je ook wel eens andere programma's bekeken uit midden jaren 60 tot midden jaren 70. Het was eerder vrijgevochten taalgebruik dan archaisch.
quote:Op woensdag 5 juni 2013 21:16 schreef Little_Dolls het volgende:
[..]
Nee, moet ik maar eens aan beginnen.
Vond je "reeds" e.d. dan niet archaïsch klinken?
quote:Op woensdag 5 juni 2013 20:49 schreef Bosbeetle het volgende:
sowieso wim t. schippersde bedenker/maker van de meeste stukjes in dit topic (tot nu toe) wat een held is dat
bewijsstuk 1:
[ afbeelding ]
Dan is Wikipedia weer eens verkeerd geweest...quote:Op woensdag 5 juni 2013 21:19 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]reeds is gewoon een woord waar wim t schippers een stopwoordje van gemaakt heeft, heel vernieuwend dus. Hij heeft ook veel worden verzonnen waaronder "gekte" dus zoals ik al zei eerder vooruitstrevend dan archaïsch.
Hij was heel strikt in taalgebruik vandaar ook het meervoud van koe.. koeden. Omdat koei raar is en daarom maar koeden.quote:Op woensdag 5 juni 2013 21:20 schreef Little_Dolls het volgende:
[..]
Dan is Wikipedia weer eens verkeerd geweest...
Bahh, wat ranzig zegquote:
Aambeienquote:Op woensdag 5 juni 2013 21:29 schreef Little_Dolls het volgende:
[..]
Bahh, wat ranzig zeg![]()
![]()
Had die vent daar eventjes in z'n broek gedaan of wat? Ik snap het niet zo goed...
Er valt niks aan te snappen. Het is gewoon grappig. Voor wie er van houdtquote:Op woensdag 5 juni 2013 21:29 schreef Little_Dolls het volgende:
[..]
Bahh, wat ranzig zeg![]()
![]()
Had die vent daar eventjes in z'n broek gedaan of wat? Ik snap het niet zo goed...
Ok, ik vond alleen het taalgebruik van Sjef Van Oekel toch erg houterig klinken.quote:Op woensdag 5 juni 2013 21:21 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Hij was heel strikt in taalgebruik vandaar ook het meervoud van koe.. koeden. Omdat koei raar is en daarom maar koeden.
ik heb trouwens geen idee hoe het overkwam voor mensen in de jaren 70 dat moet je aan tong vragen... maar er zijn verschillende boekjes geschreven over de vooruitstrevendheid van wim t schippers taalvondsten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |