Je hebt headphones en een audiobron. Nu... de headphones moeten met een bepaalde 'juice' aangedreven worden. Vaak komt er niet genoeg 'juice' uit je laptop, pc, mp3-speler, telefoon om een headphone effectief genoeg aan te drijven. Dat merk je gewoon, dan klinkt het wat monotoon en zacht. Haal je dan het signaal door een amplifier, dan krijgt het meer kracht mee, genoeg 'juice' om de headphone wél effectief aan te drijven. Dan krijgt het meer leven.quote:Op zaterdag 1 juni 2013 22:20 schreef namemotion het volgende:
[..]
Wat is het echt 0.o geen idee waar jullie allemaal over praten
quote:
Dit werkt zeker alleen met films? Of kan je ook gamen/tv kijken met dat aan?quote:Op zaterdag 1 juni 2013 12:52 schreef yorkick het volgende:
[..]
Je hebt een DM;)
Is iemand op samenkopen die dat spul goedkoop kan fixen! Daar heb ik mijn DIY Ambilight mee gemaakt. Werkt perfect.
DIY Ambilight, op verzoek van Downstar.
Ik heb ook alles via XBMC werken. Daar is een plugin voor, boblight, die alles insteld.
Dit project is goed te doen als je geen techneut bent. Ik heb er wel een tijdje mee moeten prutsen, je moet wel een beetje met kabeltjes en computers om kunnen gaan.
Benodigheden:
Ledstring
Arduino Uno
5v adapater, Ampères afhankelijk van aantal LED's.
Adapter voeding/arduino
Eventueel: Breadboard (scheelt solderen) en Jumper wires
Informatie:
Tweakers-forum
Tweakers Blog
Adafruit
Kosten
Uiteindelijk was ik ongeveer ¤55 kwijt, voor 25 Leds (prima voor 32" tv)
Heb de voeding in Nederland gekocht ivm stabiliteit en veiligheid.
Resultaat (niet van mij, maar precies hetzelfde)
Je bent schijnbaar niet helemaal op de hoogte van het O2 project en de motieven van de ontwerper.quote:
Die plugin werkt op xbmc (mediaplayer). Programma wat ik los heb, prismatek, werkt wel altijd (dus ook met games), alleen vergeet niet dat het wel wat cpu-kracht vergt.quote:Op zaterdag 1 juni 2013 22:44 schreef Jimbo het volgende:
[..]
Dit werkt zeker alleen met films? Of kan je ook gamen/tv kijken met dat aan?
duidelijk. Jammer wel, hoopte dat dit een goedkope oplossing was voor ambi, maar gaat allemaal via de pc dus. Die heb ik niet erbij staan.quote:Op zaterdag 1 juni 2013 23:15 schreef yorkick het volgende:
[..]
Die plugin werkt op xbmc (mediaplayer). Programma wat ik los heb, prismatek, werkt wel altijd (dus ook met games), alleen vergeet niet dat het wel wat cpu-kracht vergt.
En de arduino stuurt alles aan via je je pc. Dus als je geen tv-kaart in je pc het, gaat dat hem niet worden nee.
Korte uitleg. Hij wilde bewijzen dat je voor een drol een no nonsense top versterker kunt maken en dat een hoop fabrikanten incompetente oplichters zijn. Nu is het een mooi open source diy pakket geworden.quote:Op zaterdag 1 juni 2013 22:46 schreef shiznuts het volgende:
Nou ja, ik kon ook een magnetronmaaltijd meepakken...maar dan ga ik liever uit eten dat wat degelijker is.
Maar Michelin-ster hoeft nu ook weer niet.
- Ah, van die gast die achter die Altoids-ampjes zit. Zoeentje anders misschien...
Als je die cMoyBB ook constant aan USB/Stroomnet kunt hebben dan.
Er is op dit moment een tweaker bezig met het ontwikkelen van een standalone versie. Mocht je daar interesse in hebben moet je het topic wat ik heb gegeven in uitlegpost even volgen.quote:Op zondag 2 juni 2013 01:30 schreef Jimbo het volgende:
[..]
duidelijk. Jammer wel, hoopte dat dit een goedkope oplossing was voor ambi, maar gaat allemaal via de pc dus. Die heb ik niet erbij staan.
Maar een amp (90 euro) + koptelefoon (+-60 euro) is al 150 euro, kan je dan niet beter voor hetzelfde geld een ATH-M50 (of een goede sennheiser oid) kopen?quote:Op zaterdag 1 juni 2013 23:58 schreef shiznuts het volgende:
Als je leest, heb ik het over headphones... niet in-ear monitors.
En ja, sommige headphones kunnen weldegelijk aandrijving gebruiken.
Ownta.com heeft een hoop multimeters, mijn komt er ook vandaan.quote:Op zondag 2 juni 2013 10:52 schreef johanndoe het volgende:
Is er hier iemand die mij een leuke nauwkeurige multimeter voor <20$ kan aanraden? Goedkoper altijd beter, maar wil wel iets waar ik enigszins op kan vertrouwen.
Heb al wat gezocht maar veel gaat over lokaal gekochte dingen of hele goede merken maar zeer duur, dus misschien dat jullie uit eigen ervaring wat kunnen aanraden?
Het zal vooral gebruik worden om batterijen te meten en 18650's te pairen. En af en toe een defect apparaat proberen door te meten e.d.
En uit gemak en ook hopelijk wat meer bang for my buck, lijkt het me dat ik uit china wel wat moois moet kunnen halen toch?
Ter referentie: Ik gebruik nu wel eens 2 multimeters die iets van 15 jaar geleden een keer voor 5 gulden gekocht zijn, lijkend op http://dx.com/p/mf-110a-mini-handheld-multimeter-80491 en http://dx.com/p/dt-831b-1(...)-orange-black-172207
Nee, want júist goede headphones hebben baat bij aandrijving omdat de drivers erg complex en groot zijn om tot in detail een gelaagde soundstage vol details te krijgen.quote:Op zondag 2 juni 2013 10:42 schreef wihehin het volgende:
[..]
Maar een amp (90 euro) + koptelefoon (+-60 euro) is al 150 euro, kan je dan niet beter voor hetzelfde geld een ATH-M50 (of een goede sennheiser oid) kopen?
Maar dit is wel een leuke hobby
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |