Ja, zo ben ik inderdaad ook wel. Alleen zit er mee dat ik maandag ook autotheorie heb en er eigenlijk weinig zin in heb.. Had het wel leuker gevonden als het in één keer was gelukt, maar zit er niet zo mee dat ik 0,2 hoger wil scoren o.i.d.. Weet van mezelf dat ik het kan.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 21:26 schreef Aethereal het volgende:
Ik heb indertijd wel herkanst, omdat ik gewoon een zo goed mogelijk resultaat neer wilde zetten.. Toch een kleine moeite om die herkansing te maken lijkt me, al is het meer voor jezelf?
Het zit danook in de mentaliteit...quote:Op vrijdag 14 juni 2013 21:26 schreef Aethereal het volgende:
Ik heb indertijd wel herkanst, omdat ik gewoon een zo goed mogelijk resultaat neer wilde zetten.. Toch een kleine moeite om die herkansing te maken lijkt me, al is het meer voor jezelf?
"Ik wil het heel graag, dus kan je alsjeblieft alle informatie die ik wil aan me geven!!"quote:Op zaterdag 15 juni 2013 03:45 schreef Xtreem het volgende:
[..]
Het zit danook in de mentaliteit...
Wil je het maximale halen of niet? Hoe graag wil je deze kant op?
als je niet eens een aantal pagina's kunt ctlr+f'en, dan zou ik er niet aan beginnen
Ze scannen alleen je eindcijfers voor zover ik weet. Verwacht geen uitgebreide interesse. Sterker nog, uit ervaring weet ik dat middelbare schoolcijfers niet eens bekeken worden bij bepaalde clubs. Consultants zijn wel cijfernazi's maar als zij talent niet kunnen herkennen is dat hun verlies.quote:Op zaterdag 15 juni 2013 01:19 schreef Push. het volgende:
[..]
Ja, zo ben ik inderdaad ook wel. Alleen zit er mee dat ik maandag ook autotheorie heb en er eigenlijk weinig zin in heb.. Had het wel leuker gevonden als het in één keer was gelukt, maar zit er niet zo mee dat ik 0,2 hoger wil scoren o.i.d.. Weet van mezelf dat ik het kan.
Vraag me alleen af of ik mezelf dan niet in de wielen rijd met betrekking tot eventuele interviews/stage. Lijkt me namelijk dat zij ook wel zien dat een 8,45 bijna een negen is, tenzij ze dus naar afgeronde cijfers kijken. Of deze lijst moet überhaupt geen toekomst geven in IB/consultancy, dat kan ook.
Hmm, als ze alleen scannen kan het juist wel belangrijk zijn omdat het dan om een snelle eerste indruk gaat. Ach ja, valt nu toch niet veel meer aan te doen. 'Shit' happensquote:Op zondag 16 juni 2013 23:28 schreef Physics het volgende:
[..]
Ze scannen alleen je eindcijfers voor zover ik weet. Verwacht geen uitgebreide interesse. Sterker nog, uit ervaring weet ik dat middelbare schoolcijfers niet eens bekeken worden bij bepaalde clubs. Consultants zijn wel cijfernazi's maar als zij talent niet kunnen herkennen is dat hun verlies.
Ze denken dan blijkbaar dat ze het zich kunnen veroorloven om een groot deel van de talenten links te laten liggen omdat er dan nog genoeg talenten over blijven.quote:Op maandag 17 juni 2013 01:00 schreef thenxero het volgende:
Sowieso is het wel een faalclub als ze naar middelbare school cijfers kijken als je een cum laude in econometrie/wiskunde op zak hebt.
Consultants... Raar volk is het soms ook.quote:Op maandag 17 juni 2013 01:00 schreef thenxero het volgende:
Sowieso is het wel een faalclub als ze naar middelbare school cijfers kijken als je een cum laude in econometrie/wiskunde op zak hebt.
Met een cum laude wiskunde boeit je VWO cijfer een behoorlijk stuk minder. Zeker als je ook nog nominaal afstudeert, of er dingen bij doet. VWO is maar relevant tot een bepaalde hoogte.quote:Op maandag 17 juni 2013 01:00 schreef thenxero het volgende:
Sowieso is het wel een faalclub als ze naar middelbare school cijfers kijken als je een cum laude in econometrie/wiskunde op zak hebt.
Ach, je kunt op je CV je gemiddelde zelf berekenen. Als jij dat op basis van cijfers voor afronding wilt doen, ga dan lekker je gang. Zo nauw luistert het meestal niet.quote:Op zondag 16 juni 2013 23:37 schreef Push. het volgende:
[..]
Hmm, als ze alleen scannen kan het juist wel belangrijk zijn omdat het dan om een snelle eerste indruk gaat. Ach ja, valt nu toch niet veel meer aan te doen. 'Shit' happens.
Jij al een interview weten te regelen, of nog niet mee bezig? Deed toch econometrie?
Jammer! Ben je alleen afgewezen of heb je ook nog de gronden te horen gekregen?quote:Op vrijdag 21 juni 2013 19:50 schreef Aethereal het volgende:
Niet door de selectie van de LBT gekomen helaas. Proberen het in september gewoon weer opnieuw wanneer de applicaties voor de SAs open gaan. Toch bedankt voor de hulp allen
Helaas, ook ik ben afgewezen.quote:Op vrijdag 21 juni 2013 20:01 schreef wimjongil het volgende:
[..]
Jammer! Ben je alleen afgewezen of heb je ook nog de gronden te horen gekregen?
Als ze daar met 24 idioten aankomen, worden ze daar inderdaad wel op aangesproken lijkt me. Helemaal ideaal is het niet (je geeft je clubgenootje die net een tiende punt minder heeft dan die onbekende dude toch maar wel de plek), maar er zullen geen mensen bij komen die het anders echt nooit hadden gehaald, denk ik.quote:Op zaterdag 22 juni 2013 18:35 schreef Sokz het volgende:
Voor veel lui van de organisatie is dit ook hun voet binnen de deur en zullen derhalve gewoon hun best doen om de meest geschikte lui te selecteren.
M&A is totaal iets anders dan "quant" werk. M&A is front-office werk, dus veel bezig met cliënten e.d. Hoewel een aantal quants ook front office werk doen is veel van het werk vooral "achter de schermen".quote:Op donderdag 27 juni 2013 21:31 schreef Moos. het volgende:
Na wat pagina's gelezen te hebben hier, zie ik dat, naast een kwantitatieve kant, je ook op sociaal gebied goed ontwikkeld moet zijn wil je bij zo'n investeringsbank werken. Maar ik had altijd het idee dat zulke quants bij een investeringsbank niet veel met andere mensen werken, dat ze meer gericht zijn op hun eigen bureau. Waarom zou je dan alsnog bijvoorbeeld de 'beertest' moeten kunnen passeren? Of is er veel verschil tussen de quants en andere mensen bij een investeringsbank?
Dit is al duizend keer besproken in deze reeks. Even teruglezen.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 01:09 schreef PizzaMizza het volgende:
Waarom worden er eigenlijk nooit hbo'ers uitgenodigd?
Of gewoon een master.quote:Op donderdag 27 juni 2013 22:13 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Als je een quant wil worden zie dan dat je promoveert in wiskunde of natuurkunde.
Oke.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 07:16 schreef wimjongil het volgende:
[..]
Dit is al duizend keer besproken in deze reeks. Even teruglezen.
Het ligt eraan wat je wilt modelleren maar als het om aandelen en opties gaat moet je in wiskunde wel extreem goed zijn en een phd in wiskunde is daarom wel een pre. De verwarring qua wiskunde kennis zit hem denk ik het feit dat de zakenbanken veel studenten uit Delft en econometristen aantrekken voor M&A jobs. Het werk zelf is alleen niet zo kwantitatief als bij de beta studies, aan een master bedrijfseconomie heb je wel genoeg. Vandaar dat een student finance of bedrijfskunde ook 'gewoon' kans maakt.quote:Op vrijdag 28 juni 2013 14:19 schreef Adelovici het volgende:
[..]
dat is niet voldoende om bij de echt grote jongens als quant aan de slag te gaan geloof ik.
Wat snap je er niet aan? Ik leg het verschil uit waar Moos. naar vroeg en haak in over het wiskunde niveau van een quant.quote:
omdat je op mij reageerde, begreep niet precies wat jouw reactie met mijn post te maken had. maar nu is het duidelijkquote:Op zaterdag 29 juni 2013 14:31 schreef hattricker het volgende:
[..]
Wat snap je er niet aan? Ik leg het verschil uit waar Moos. naar vroeg en haak in over het wiskunde niveau van een quant.
Ik vraag me wel af wat daar van overgebleven is. De stemming op die fora lijkt dat je kunt aansluiten achter aan de lange rij ontslagen werkzoekenden op dit gebied.quote:Op zaterdag 29 juni 2013 13:51 schreef Physics het volgende:
Je kunt met een wiskundige master wel een quant positie krijgen, maar dan ben je waarschijnlijk vooral bezig met "gewoon" modelleren. De PhD's houden zich bezig met het "verzinnen" van stat. arb strategiën. Bron: quantnet en een aantal boeken van (ex-)quant professionals.
Dit (met de kleine aanpassing dat dan informatica masters geprefereerd worden boven wiskunde masters).quote:Op zaterdag 29 juni 2013 13:51 schreef Physics het volgende:
Je kunt met een wiskundige master wel een quant positie krijgen, maar dan ben je waarschijnlijk vooral bezig met "gewoon" modelleren. De PhD's houden zich bezig met het "verzinnen" van stat. arb strategiën. Bron: quantnet en een aantal boeken van (ex-)quant professionals.
Waarom is dit eigenlijk zo?quote:Op zaterdag 29 juni 2013 19:04 schreef PowerData het volgende:
[..]
Dit (met de kleine aanpassing dat dan informatica masters geprefereerd worden boven wiskunde masters).
Dat is inderdaad een interessante club. Een vriend van me kent er iemand en heeft er altijd mooie verhalen over.quote:Hier kun je overigens ook een vacature vinden voor de afdeling Quantitative Finance bij Renaissance Technologies, wat één van de meest prestigieuze (en mysterieuze) quant hedge funds ter wereld is. Daar zie je dat voor research je een PhD moet hebben in een exact vakgebied (statistiek, wiskunde, natuurkunde) en dat voor programming (het modelleren waar Physics over praat, oftewel meer toegepast werk) er voornamelijk wordt gekeken naar je programmeervaardigheden.
Note: gezien dit echt een quant hedge fund is, wordt er ook haast nauwelijks/niet gekeken naar je finance kennis.
Nuja.. het gaat vooral om de vaardigheid programmeren, minder om de studie. En daarvoor moet iemand uiteraard ook een goed wiskundig inzicht hebben. De focus ligt echter op de informatica, niet op de wiskunde (anders dan bij de research positie).quote:Op zaterdag 29 juni 2013 22:06 schreef wimjongil het volgende:
[..]
Waarom is dit eigenlijk zo?
Beetje offtopic: laatst las ik op 4chan's /sci/-board de suggestie om informatica als bachelor te schrappen, omdat je dan teveel wiskunde mist. Leek me wel een terechte opmerking.
Als je als academicus verder wil, dan natuurlijk wel. Anders weet ik het niet. Ik kan me voorstellen dat veel bedrijven/instellingen liever een Msc zien, omdat je dan 4-5 jaar jonger bent en al die top-notch wiskunde toch niet hoeft te snappen voor het meeste werk.quote:Op zondag 30 juni 2013 18:18 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Een PhD is toch een zeer goede investering voor een wiskundige?
Een PhD-plek is vrij gemakkelijk te krijgen; daar zijn er eerder te veel van dan te weinig. Het probleem is meer om daarna nog wat te vinden; dan moet je wel echt naar het buitenland.quote:Op zondag 30 juni 2013 19:58 schreef thenxero het volgende:
[..]
Als je als academicus verder wil, dan natuurlijk wel. Anders weet ik het niet. Ik kan me voorstellen dat veel bedrijven/instellingen liever een Msc zien, omdat je dan 4-5 jaar jonger bent en al die top-notch wiskunde toch niet hoeft te snappen voor het meeste werk.
Ik heb ook geen idee hoe groot de concurrentie is op PhD plekken. Is het voldoende als je nominaal cum laude slaagt en met een leuk onderzoeksvoorstel komt? Hoe lastig is het om de financiering rond te krijgen? Ik heb gehoord dat het in Nederland een ernstig tekort is aan Phd plekken. Ik zou eventueel wel willen uitwijken naar Duitsland of Engeland.
Als je ervoor kiest om wiskunde te studeren, neem je dan genoegen met enkel uitvoerend werk? Het lijkt mij dat iemand die ervoor kiest om wiskunde te studeren doorgaans ook graag een intellectuele uitdaging wil, dat hij liever zelf theorie ontwikkelt of een nieuw model maakt dan dat hij toepast wat mensen die wel gepromoveerd zijn hebben bedacht.quote:Op zondag 30 juni 2013 19:58 schreef thenxero het volgende:
[..]
Als je als academicus verder wil, dan natuurlijk wel. Anders weet ik het niet. Ik kan me voorstellen dat veel bedrijven/instellingen liever een Msc zien, omdat je dan 4-5 jaar jonger bent en al die top-notch wiskunde toch niet hoeft te snappen voor het meeste werk.
Gewoon doen als je dat wil! Wel zien dat de universiteit een behoorlijk niveau heeft (ik doel nu specifiek op de UK). Zat mogelijkheden als jij behoorlijke cijfers hebt gehaald. In Duitsland hebben ze geïnvesteerd in de universiteiten terwijl Nederland bezuinigde.quote:Ik heb ook geen idee hoe groot de concurrentie is op PhD plekken. Is het voldoende als je nominaal cum laude slaagt en met een leuk onderzoeksvoorstel komt? Hoe lastig is het om de financiering rond te krijgen? Ik heb gehoord dat het in Nederland een ernstig tekort is aan Phd plekken. Ik zou eventueel wel willen uitwijken naar Duitsland of Engeland.
Ik niet, ik wil echt nieuw territorium ontdekken. Maar ik ken ook zat medestudenten die helemaal klaar zijn met de wiskundige abstractie en gewoon willen werken.quote:Op maandag 1 juli 2013 16:13 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Als je ervoor kiest om wiskunde te studeren, neem je dan genoegen met enkel uitvoerend werk? Het lijkt mij dat iemand die ervoor kiest om wiskunde te studeren doorgaans ook graag een intellectuele uitdaging wil, dat hij liever zelf theorie ontwikkelt of een nieuw model maakt dan dat hij toepast wat mensen die wel gepromoveerd zijn hebben bedacht.
Ja, ik denk dat je voor mathematical finance al gauw in Engeland terecht komt. Ik kan via Google geen open Phd vacatures vinden in Nederland (misschien zijn die er wel hoor, als je wat professors aanspreekt). Maar als je bijvoorbeeld een PhD plek kan regelen bij de imperial college in London dan lijkt me dat wel een erg mooie kans.quote:[..]
Gewoon doen als je dat wil! Wel zien dat de universiteit een behoorlijk niveau heeft (ik doel nu specifiek op de UK). Zat mogelijkheden als jij behoorlijke cijfers hebt gehaald. In Duitsland hebben ze geïnvesteerd in de universiteiten terwijl Nederland bezuinigde.
Dit geldt toch uiteraard niet voor de topuniversiteiten daar, toch?quote:Op maandag 1 juli 2013 19:56 schreef thabit het volgende:
Bedenk wel het volgende:
• In Nederland ben je met een PhD plek een werknemer met werkplek en een salaris. In Engeland ben je een student die een beurs moet zien te regelen.
• In Engeland is het voor niet-Engelsen een stuk lastiger om zo'n beurs ook echt te krijgen.
• Het niveau van de PhD is in Engeland een stuk lager dan in Nederland. Iemand die in Engeland z'n PhD haalt is vergelijkbaar met iemand die in Nederland ergens halverwege z'n promotie zit. De proefschriften daar zijn ook veel meer een soort uitgebreide afstudeerscripties dan echte proefschriften.
Alleen Cambridge is een echte uitzondering.quote:Op maandag 1 juli 2013 21:14 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Dit geldt toch uiteraard niet voor de topuniversiteiten daar, toch?
Dus wat jij beweert is dat de Nederlandse PhDs beter zijn dan die van VK(muv Cambdrige)? Ik weet zelf niet of het waar of niet waar is.quote:Op maandag 1 juli 2013 21:17 schreef thabit het volgende:
[..]
Alleen Cambridge is een echte uitzondering.
Ja, zeker. Universitaire opleidingen zijn in Nederland sowieso wel erg goed in vergelijking met andere landen.quote:Op maandag 1 juli 2013 21:18 schreef PizzaMizza het volgende:
[..]
Dus wat jij beweert is dat de Nederlandse PhDs beter zijn dan die van VK(muv Cambdrige)? Ik weet zelf niet of het waar of niet waar is.
Waar is dit op gebaseerd? Geldt dit voor alle wiskundige vakgebieden?quote:Op maandag 1 juli 2013 19:56 schreef thabit het volgende:
Bedenk wel het volgende:
• Het niveau van de PhD is in Engeland een stuk lager dan in Nederland. Iemand die in Engeland z'n PhD haalt is vergelijkbaar met iemand die in Nederland ergens halverwege z'n promotie zit. De proefschriften daar zijn ook veel meer een soort uitgebreide afstudeerscripties dan echte proefschriften.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |