Serieus???quote:Op donderdag 2 mei 2013 21:56 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
De Map ligt tegenwoordig gewoon in de schappen bij het Kruitvat.
(Andere discussie) het blijft evengoed een stoot hormonen.quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:40 schreef Whiskers2009 het volgende:
Map is toch niet zo erg? Die van een jaar of 25 geleden wel, werd je echt beroerd van..
Maar de huidige toch niet?
Ja, is vrijgegeven voor verkoop door de drogist. Al een heel aantal jaren geleden.quote:
Ik ben een paar jaar geleden naar de ziekenhuisapotheek gegaan voor de map, betaald en gekregen nergens last van gehad.quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:42 schreef Cat22 het volgende:
[..]
(Andere discussie) het blijft evengoed een stoot hormonen.
Je hebt twee versies: de ene is te koop bij de drogist en kun je tot 72 uur na onbeschermde sex innemen. De andere kan nog steeds alleen via de arts en kun je tussen 3 tot 10 dagen na onbeschermde sex gebruiken. Maar met die versie krijg je echt veel slecht spul binnen en veel vrouwen worden er goed ziek van.
1 x een rondje Kruitvat moeten doen. Nergens last van gehad. Was ook meer ter 'absolute zekerheid' (ik ben zeer bewust kinderloos), dan dat ik me echt zorgen maakte dat er iets 'mis' was gegaan.quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:45 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik ben een paar jaar geleden naar de ziekenhuisapotheek gegaan voor de map, betaald en gekregen nergens last van gehad.
Zo ongeveer 25 jaar geleden ook en toen wel last gehad..
(Ja, 2 keer moeten halen. Het is niet anders)
Ik wist alleen dat je ze bij een (ziekenhuis)apotheek kan halen. Dus dit is nieuws voor me. En natuurlijk is die niet voor regulier gebruikquote:Op donderdag 2 mei 2013 23:43 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Ja, is vrijgegeven voor verkoop door de drogist. Al een heel aantal jaren geleden.
En inderdaad die MAP is niet zo heel erg 'erg', maar: uiteraard bedoeld voor noodgevallen en niet als vervanging van de reguliere 'pil'.
Terecht heeft de wetgever beslist dat het belangrijker is dat er voor vrouwen geen drempels meer worden opgeworpen (HA, afspraken, gedoe, enzovoorts) om op een eenvoudige en veilige manier van een mogelijke vroege zwangerschap af te komen.
Let wel: bedoeld om ONMIDDELIJK actie te ondernemen, anders is-ie niet voldoende werkzaam, en ben je alsnog aangewezen op de HA voor een zwaardere, alleen op recept verkrijgbare variant.
Nope... alleen voor zeer snelle 'noodgevallen', zoals ook Cat22 al zei.quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:46 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik wist alleen dat je ze bij een (ziekenhuis)apotheek kan halen. Dus dit is nieuws voor me. En natuurlijk is die niet voor regulier gebruik
Nee, precies.quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:46 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
1 x een rondje Kruitvat moeten doen. Nergens last van gehad. Was ook meer ter 'absolute zekerheid' (ik ben zeer bewust kinderloos), dan dat ik me echt zorgen maakte dat er iets 'mis' was gegaan.
Jazekerquote:Op donderdag 2 mei 2013 23:48 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Nope... alleen voor zeer snelle 'noodgevallen', zoals ook Cat22 al zei.
Toch goed dat die mogelijkheid er gewoon is...
Vroegah was die reguliere HA-map inderdaad een hormonale atoombom waar de meeste vrouwen flink last van kregen inderdaad. Deze lichtere variant is een uitkomst, maar kennelijk nog bij veel vrouwen onbekend dat je 'm gewoon bij de drogist kan ophalen.... vreemd eigenlijk.quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:49 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Nee, precies.
Vandaar ook mijn opmerking van "25 jaar geleden wel, maar nu toch niet meer (last van hebben/beroerd worden)"![]()
Maar goed, was wat off topic
Ze zal een doorlopend recept hebben, dat kan de apothekersassistente gewoon in de computer zienquote:Op donderdag 2 mei 2013 22:30 schreef GoCanucksGo het volgende:
Lijkt me stug, want ik heb geen van de assistentes ooit zien bellen/overleggen. In systeem invoeren, doosje pakken, stickertje plakken, nota printen en na betalen kon ik zo de deur uit. En dus bij diverse apotheken, ook buiten de plaats van de voorschrijvende artsenpraktijk.
Ik heb er iig weer wat van opgestokenquote:Op donderdag 2 mei 2013 23:52 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Vroegah was die reguliere HA-map inderdaad een hormonale atoombom waar de meeste vrouwen flink last van kregen inderdaad. Deze lichtere variant is een uitkomst, maar kennelijk nog bij veel vrouwen onbekend dat je 'm gewoon bij de drogist kan ophalen.... vreemd eigenlijk.
Okee, off-topic inderdaad - maar wellicht hebben sommige mensen er nog wat aan.
quote:Op vrijdag 3 mei 2013 00:04 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik heb er iig weer wat van opgestoken
Even helemaal offtopic, maar uit interesse; zijn alle apotheeksystemen in heel NL dan al gekoppeld? Of zit er een code op het etiket of zo waaraan je kunt zien dat het een doorlopend recept is? Want als apotheek-patiëntenbestanden niet zijn gekoppeld weet apotheek B in Groningen natuurlijk niet wat apotheek A in Utrecht vanaf het originele recept in de computer heeft gezet (en kennen ze de patiënt überhaupt niet).quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:56 schreef Burdie het volgende:
[..]
Ze zal een doorlopend recept hebben, dat kan de apothekersassistente gewoon in de computer zien.
De kring-apotheken kunnen van elkaar zien wat er aan wie is verstrekt en of het recept nog geldig is voor herhaling..quote:Op vrijdag 3 mei 2013 00:09 schreef GoCanucksGo het volgende:
[..]
Even helemaal offtopic, maar uit interesse; zijn alle apotheeksystemen in heel NL dan al gekoppeld? Of zit er een code op het etiket of zo waaraan je kunt zien dat het een doorlopend recept is? Want als apotheek-patiëntenbestanden niet zijn gekoppeld weet apotheek B in Groningen natuurlijk niet wat apotheek A in Utrecht vanaf het originele recept in de computer heeft gezet (en kennen ze de patiënt überhaupt niet).
Ja, maar de vriendin van TS woont in DE he...quote:Op vrijdag 3 mei 2013 00:13 schreef Peter het volgende:
[..]
De kring-apotheken kunnen van elkaar zien wat er aan wie is verstrekt en of het recept nog geldig is voor herhaling..
Zie mijn vorige post: bij elke "bestelling" krijg ik een nieuw herhaalrecept.. Al in geen tijden een arts gezien daarvoorquote:Op vrijdag 3 mei 2013 00:09 schreef GoCanucksGo het volgende:
[..]
Even helemaal offtopic, maar uit interesse; zijn alle apotheeksystemen in heel NL dan al gekoppeld? Of zit er een code op het etiket of zo waaraan je kunt zien dat het een doorlopend recept is? Want als apotheek-patiëntenbestanden niet zijn gekoppeld weet apotheek B in Groningen natuurlijk niet wat apotheek A in Utrecht vanaf het originele recept in de computer heeft gezet (en kennen ze de patiënt überhaupt niet).
Affengeilquote:Op donderdag 2 mei 2013 23:31 schreef Adolecens het volgende:
Hoe is dat nou, om in het Duits aangesproken te worden tijdens de seks?
Nee, zit geeneens een etiket op. Die zal op de omdoos zitten, en die ligt denk ik nog in regio Stuttgartquote:Op donderdag 2 mei 2013 22:34 schreef GoCanucksGo het volgende:
[..]
Lekker efficiënt systeem zoIn Canada net zo, maar dan elk jaar. En zelfs de meest simpele pil kost hier ~$25 per maand...
Maar de naam van de gynaecoloog staat op het etiket?
"ja spritzt du mich über mein gesicht ja"quote:Op donderdag 2 mei 2013 23:31 schreef Adolecens het volgende:
Hoe is dat nou, om in het Duits aangesproken te worden tijdens de seks?
Warum liegt hier überhaupt stroh rum?quote:Op vrijdag 3 mei 2013 10:59 schreef ikbeneenkiwi het volgende:
[..]
"ja spritzt du mich über mein gesicht ja"
Ga langs de huisartsenpost. hebben ze vaker buitenlandse passanten. Als je haar verhaal uitlegt schrijven ze vast wel 1 stripje voor, en kun je contact afrekenen.quote:Op donderdag 2 mei 2013 21:47 schreef Alexxxxx het volgende:
[..]
maar mijn dinnetje heeft een Duitse huisarts, en we zitten in Nederland
Het is wel jouw probleem, maar jij neemt de pil niet in. Ze schrijven het alleen voor aan degene die het inneemt.quote:Op donderdag 2 mei 2013 21:36 schreef Alexxxxx het volgende:
Mijn vriendin, Duits, is even hier bij mij. Maar de pil is bijna op, en ze heeft doordat ze onlangs is gestopt met haar baan geen ziekenkostenverzekering tijdelijk (raar Duits systeem). Nu is het natuurlijk net zo goed mijn probleem als ik haar zwager maak, maar mijn verzekering wil vast geen pil aan mij geven vanwege het simpele feit dat ik een piemel heb gok ik?
Gaat niet (meer) van je eigen risico af, tenminste niet als je ouder bent dan 21. Is gewoonweg zelf betalen en totaal niet verzekerd meer. Heb vorig jaar en dit jaar de pil gehaald en betaalde dit direct bij de apotheek en zag hier nooit meer wat van terug via mijn verzekeraar, werd niet afgeschreven van eigen risico.quote:Op donderdag 2 mei 2013 21:47 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Pil = eigen keuze, en ja, gaat op recept bij de HA. Gaat dus ook vrolijk van je eigen risico af. Dus je betaalt 'm eigenlijk sowieso al zelf.
Ah, okee. Komt natuurlijk uiteindelijk toch op hetzelfde neer: zelf dokken. Maar zoals je al zegt...quote:Op vrijdag 3 mei 2013 18:26 schreef JantinaGr het volgende:
[..]
Gaat niet (meer) van je eigen risico af, tenminste niet als je ouder bent dan 21. Is gewoonweg zelf betalen en totaal niet verzekerd meer. Heb vorig jaar en dit jaar de pil gehaald en betaalde dit direct bij de apotheek en zag hier nooit meer wat van terug via mijn verzekeraar, werd niet afgeschreven van eigen risico.
quote:Overigens haal ik altijd voor een heel jaar en dat kost maar liefst 13 euro
Ik zou daar als vrouw-die-géén-kindjes-aan-haar-broek-wil toch echt niet op vertrouwen.quote:Op zaterdag 4 mei 2013 03:55 schreef Mishu het volgende:
Je hebt ook een pil die mannen kunnen slikken. Wees vernieuwend TS.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |