Ik begrijp deze redenatie nou niet echt als je zo tegen de schaalvergroting bent haha.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:14 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
soms niet. het is een minister die over iets beslist wat de zaak van de provincie zou moeten zijn. een minister is gekozen door de bevolking van een heel land. ik zie geen enkele reden om zoiets als een provincie zn stem af te pakken en samen te gooien met een veel groter gebied.
zoals ik al eerder zei, voor de randstad is het wel een goed idee, zodat je dat ook werkelijk als stad kan gaan ontwikkelen. maar dat kan overkoepelend.
Enige echte taak voor de provincie is wmb op gebied van RO. Om er voor te zorgen dat niet elke gemeente zijn eigen grote bedrijventerrein aanlegd. Het rijk pakt die rol niet.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Taken kunnen prima tussen rijk, gemeenten en waterschappen verdeeld worden. Ik zie echt het nut van die bestuurlijke tussenlaag niet. Het kost klauwen met geld en de provincies zelf weten het ook niet zo goed blijkbaar, die zijn echt aan het zoeken naar taken om maar bestaansrecht te behouden.
Als ik bijv. denk aan de besteding van het openbaar vervoer, dan moet ik er niet aan denken dat ze in Den Haag gaan bepalen hoe de OV-verbinding tussen Winschoten en Assen eruit moet zien. Dat gaat totaal niet werken, dat kun je op je vingers natellen.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Taken kunnen prima tussen rijk, gemeenten en waterschappen verdeeld worden. Ik zie echt het nut van die bestuurlijke tussenlaag niet. Het kost klauwen met geld en de provincies zelf weten het ook niet zo goed blijkbaar, die zijn echt aan het zoeken naar taken om maar bestaansrecht te behouden.
Nog meer naar het rijk zie ik dus niet zitten, die hebben mijns inziens al veel te veel te zeggen. Ik mis ook overtuigende argumenten. Een lachende smiley overtuigt mij alleszins. Wie vertelt mij dat het verplaatsen van taken naar Den Haag niet meer geld kost? Dat daar weer tientallen nieuwe gebouwen neergezet gaan worden, per 'provincie-toezichtshouder' weer twee nieuwe managers gepropt gaan worden? Nogmaals: ik mis feiten.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Taken kunnen prima tussen rijk, gemeenten en waterschappen verdeeld worden. Ik zie echt het nut van die bestuurlijke tussenlaag niet. Het kost klauwen met geld en de provincies zelf weten het ook niet zo goed blijkbaar, die zijn echt aan het zoeken naar taken om maar bestaansrecht te behouden.
Dat doet de provincie nu ook niet maar het OV-bureau Groningen-Drenthe. Die krijgen een grote zak geld van de provincies en mogen het grotendeels zelf uitzoeken. Daar heb je geen politieke bestuurslaag voor nodig.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:18 schreef Igen het volgende:
[..]
Als ik bijv. denk aan de besteding van het openbaar vervoer, dan moet ik er niet aan denken dat ze in Den Haag gaan bepalen hoe de OV-verbinding tussen Winschoten en Assen eruit moet zien. Dat gaat totaal niet werken, dat kun je op je vingers natellen.
Ik vind het ook wel tekenend dat in Duitsland de meest welvarende deelstaten grofweg diegenen zijn waar je nog het meest kleinschalige bestuur hebt.
Maar ook op het gebied van RO is hun rol behoorlijk uitgekleed de afgelopen jaren. Maar voor dit soort zaken kan je ook in regionaal verband afspraken maken tussen gemeenten. Om Drenthe maar weer te nemen, economisch gezien is weinig band tussen Coevorden en Meppel maar toch moeten die van de provincie dat soort zaken samen afstemmen. Terwijl afstemming met Steenwijk en Staphorst voor Meppel veel logischer zou zijn.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:17 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Enige echte taak voor de provincie is wmb op gebied van RO. Om er voor te zorgen dat niet elke gemeente zijn eigen grote bedrijventerrein aanlegd. Het rijk pakt die rol niet.
Oh, ik zou de nadruk ook willen leggen op waterschap en gemeenten. Voornamelijk wat toezichttaken zouden mogelijk bij het rijk terecht kunnen komen.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:18 schreef pfaf het volgende:
[..]
Nog meer naar het rijk zie ik dus niet zitten, die hebben mijns inziens al veel te veel te zeggen. Ik mis ook overtuigende argumenten. Een lachende smiley overtuigt mij alleszins. Wie vertelt mij dat het verplaatsen van taken naar Den Haag niet meer geld kost? Dat daar weer tientallen nieuwe gebouwen neergezet gaan worden, per 'provincie-toezichtshouder' weer twee nieuwe managers gepropt gaan worden? Nogmaals: ik mis feiten.
Jawel, want zoals je zelf zegt is het de provincie die besluit dat dat voor hun op die manier het beste werkt. E.e.a. is natuurlijk ook zo geregeld vanwege samenwerking tussen twee aangrenzende provincies. Dat moet je niet vanuit Den Haag gaan opleggen. Kijk maar eens in de landelijke SVIR wat voor een onzin daar hier en daar in staat, waar men in de ivoren toren in Den Haag totaal voorbij gaat aan de regionale werkelijkheid.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:22 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat doet de provincie nu ook niet maar het OV-bureau Groningen-Drenthe. Die krijgen een grote zak geld van de provincies en mogen het grotendeels zelf uitzoeken. Daar heb je geen politieke bestuurslaag voor nodig.
Maar de gemeenten kunnen zo'n taak toch ook gewoon samen aan de OV-bureau uitbesteden? Dat verandert niet als er geen politieke laag meer tussen zit. En een structuurvisie kan een uitgebreid waterschap ook prima organiseren (net als bv het OV). Ik pleit juist voor verdere regionale samenwerking maar dan zonder de stroperige ballast van de provincie.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:26 schreef Igen het volgende:
[..]
Jawel, want zoals je zelf zegt is het de provincie die besluit dat dat voor hun op die manier het beste werkt. E.e.a. is natuurlijk ook zo geregeld vanwege samenwerking tussen twee aangrenzende provincies. Dat moet je niet vanuit Den Haag gaan opleggen. Kijk maar eens in de landelijke SVIR wat voor een onzin daar hier en daar in staat, waar men in de ivoren toren in Den Haag totaal voorbij gaat aan de regionale werkelijkheid.
Ditquote:Op woensdag 11 december 2013 10:04 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Dat zou ik liever hebben inderdaad. Als Amersfoorter voel ik mij geen deel van de fucking Randstad met al die megagrote vieze stinksteden. Liever bij Gelderland.
Het is een ingewikkelde aangelegenheid en ik acht gemeenten alleen daartoe in staat als je er van die megagemeentes van maakt, maar die vind ik dan weer veel te grootschalig voor bijv. het snoeien van het buurtgroen. Dat soort taken komen dan veel te ver van de burger af te staan.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Maar de gemeenten kunnen zo'n taak toch ook gewoon samen aan de OV-bureau uitbesteden?
Waterschapsgrenzen zijn specifiek voor het waterbeheer ingericht en slaan verder nergens op.quote:Dat verandert niet als er geen politieke laag meer tussen zit. En een structuurvisie kan een uitgebreid waterschap ook prima organiseren (net als bv het OV). Ik pleit juist voor verdere regionale samenwerking maar dan zonder de stroperige ballast van de provincie.
Gemeenten regelen nu ook zaken samen zonder dat een provincie daar tussen zit. Dat is echt geen punt.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:39 schreef Igen het volgende:
[..]
Het is een ingewikkelde aangelegenheid en ik acht gemeenten alleen daartoe in staat als je er van die megagemeentes van maakt, maar die vind ik dan weer veel te grootschalig voor bijv. het snoeien van het buurtgroen. Dat soort taken komen dan veel te ver van de burger af te staan.
Ze zijn veelal logischer dan de grenzen van provincies.quote:Waterschapsgrenzen zijn specifiek voor het waterbeheer ingericht en slaan verder nergens op.
Vrijwillig ja. Maar de provincies afschaffen en taken tot gemeentelijke bevoegdheid bombarderen die een gemeente in z'n eentje niet kan behappen, in de veronderstelling dat ze toch wel zullen gaan samenwerken, vind ik niet verstandig.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:41 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Gemeenten regelen nu ook zaken samen zonder dat een provincie daar tussen zit. Dat is echt geen punt.
Daar is al een oplossing voor bedacht:quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:44 schreef Igen het volgende:
[..]
Vrijwillig ja. Maar de provincies afschaffen en taken tot gemeentelijke bevoegdheid bombarderen die een gemeente in z'n eentje niet kan behappen, in de veronderstelling dat ze toch wel zullen gaan samenwerken, vind ik niet verstandig.
Ach, dat gebeurt met de decentralisaties van rijkstaken toch ook al. Dat is niet zo'n bezwaar.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:44 schreef Igen het volgende:
[..]
Vrijwillig ja. Maar de provincies afschaffen en taken tot gemeentelijke bevoegdheid bombarderen die een gemeente in z'n eentje niet kan behappen, in de veronderstelling dat ze toch wel zullen gaan samenwerken, vind ik niet verstandig.
Omdat we toch al dom doen kunnen we nog wel wat meer dom doen? Dat vind ik een gekke redenering.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ach, dat gebeurt met de decentralisaties van rijkstaken toch ook al. Dat is niet zo'n bezwaar.
Dat is toch op vrijwillige basis, kortom, precies in overeenstemming met de post die je citeert?quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:48 schreef Ryon het volgende:
[..]
Daar is al een oplossing voor bedacht:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Wet_gemeenschappelijke_regelingen
Het openbaar lichaam dat momenteel de provincie is, kan vervangen worden door een regionaal openbare lichaam op grond van de Wgr waar de betreffende waterschappen en gemeenten gezamenlijk zitting innemen.
Het hoeft helemaal niet dom te zijn. Gemeenten kunnen prima samenwerken en in regionaal verband beter beleid maken dan de provincie of het rijk.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:57 schreef Igen het volgende:
[..]
Omdat we toch al dom doen kunnen we nog wel wat meer dom doen? Dat vind ik een gekke redenering.
Gemeenschappelijke regelingen worden vaak een wangedrocht en moeilijk aan te sturen.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:48 schreef Ryon het volgende:
[..]
Daar is al een oplossing voor bedacht:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Wet_gemeenschappelijke_regelingen
Het openbaar lichaam dat momenteel de provincie is, kan vervangen worden door een regionaal openbare lichaam op grond van de Wgr waar de betreffende waterschappen en gemeenten gezamenlijk zitting innemen.
Met van die grappen dat elke gemeente evenveel stemmen heeft ongeacht hun inwoneraantalquote:Op zaterdag 28 december 2013 18:01 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Gemeenschappelijke regelingen worden vaak een wangedrocht en moeilijk aan te sturen.
Noem eens een voorbeeld? Die die ik ken, zoals de Regio Groningen-Assen en het OV-Bureau Groningen-Drenthe, zijn samenwerkingsverbanden waarin ook de provincie een belangrijke rol speelt.quote:Op zaterdag 28 december 2013 18:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het hoeft helemaal niet dom te zijn. Gemeenten kunnen prima samenwerken en in regionaal verband beter beleid maken dan de provincie of het rijk.
Ah, inderdaad ik las inderdaad te snel over de essentie van de post heen.quote:Op zaterdag 28 december 2013 17:58 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is toch op vrijwillige basis, kortom, precies in overeenstemming met de post die je citeert?
Sowieso als je met 10 of 20 gemeenten één orgaan moet gaan aansturen, wordt het een poolse landdag. De meeste gemeenten hebben te weinig kennis over de dossiers waar de gemeenschappelijke regeling (GR) over gaat en zijn dus afhankelijk van de GR om hun beslissingen te nemen. "Wij van WC-eend adviseren WC-eend." Vaak zie je daardoor dat de kosten alleen maar toenemen. De veiligheidsregios zijn daar een goed voorbeeld van.quote:Op zaterdag 28 december 2013 18:02 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Met van die grappen dat elke gemeente evenveel stemmen heeft ongeacht hun inwoneraantal
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |