lekker naar de zonquote:Op donderdag 10 oktober 2013 20:52 schreef AJ1987 het volgende:
[..]
Eind november is prima.
Waar ga je op vakantie?
Wordt het weer Rotterdam?quote:Op zondag 13 oktober 2013 20:54 schreef AJ1987 het volgende:
Ik ga nu een lekkere homemade nasi eten.
23 November kan ik niet. Misschien dan maar inderdaad doordeweeks iets plannen
Welke speciale rechten dan?quote:Op zaterdag 21 december 2013 22:45 schreef Ron.Jeremy het volgende:
20 december 2013 - 23:51
Historische aanname PSA-wet
In De Nationale Assemblée (DNA) is vanavond de wet Personen van Surinaamse Afkomst (PSA) aangenomen met algemene dertig stemmen. De ontwerpwet die een initiatief was van de coalitie werd ook gesteund door alle oppositionele partijen in het parlement. Er wordt gesproken van een historisch moment.
DNA-voorzitter Jennifer Geerlings-Simons is zeer ingenomen met de aanname van de PSA-wet. “Wij hebben geschiedenis met elkaar geschreven. Dit is meer dan gewoon een reisdocument. Wij hebben ons volk met Surinamers die over de hele wereld verspreid zijn met elkaar verenigd”, zei de voorzitter vanavond in haar felicitatieboodschap in het parlement.
De wet definieert iemand als PSA als die niet in het bezit is van de Surinaamse nationaliteit, maar die wel in Suriname is geboren of wiens ouders of grootouders van Suriname afstammen. André Misiekaba (Megacombinatie/NDP) zei dat de wet de basis heeft gelegd om meerdere zaken te kunnen regelen zoals de dubbele nationaliteit.
De wet maakt het mogelijk dat mensen met een PSA-status een aantal speciale rechten krijgen in Suriname. Mensen moeten hiervoor dan wel eerst de PSA-status accepteren.
http://www.srherald.com/suriname/historische-aanname-psa-wet/
quote:Grootouders
Mensen van wie de grootouders of ouders in Suriname zijn geboren of die zelf in Suriname zijn geboren, komen in aanmerking voor een PSA-status. Ze mogen niet stemmen, maar wel tijdelijk of voorgoed wonen en werken in het land.
De grootste groep mensen die hiervoor in aanmerking komt, zijn de ongeveer 350.000 Surinaamse Nederlanders die in Nederland wonen.
De Stichting Collectief Overzee Suriname noemt de aanname van de wet een mijlpaal bij het herenigen van het Surinaamse volk en zijn diaspora. "Er is vorm en inhoud gegeven aan het Surinamegevoel dat wij erbij horen en een ondeelbaar volk zijn."
Het is weer koud he, we krijgen even een opleving rond de feestdagen om de menu's te bespreken...quote:
Pom.quote:Op dinsdag 14 oktober 2014 19:55 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Het is weer koud he, we krijgen even een opleving rond de feestdagen om de menu's te bespreken...
Hier daal bhaat eling vandaagquote:Op dinsdag 14 oktober 2014 19:55 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Het is weer koud he, we krijgen even een opleving rond de feestdagen om de menu's te bespreken...
Vandaag bhaat met geitenvlees hier.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:20 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Ik gister bami, vandaag weet ik nog niet.
Ik vrees voor iets met broccoli...quote:Op woensdag 15 oktober 2014 13:52 schreef Ron.Jeremy het volgende:
[..]
Vandaag bhaat met geitenvlees hier.
Vandaag kip hier.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 16:01 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Ik vrees voor iets met broccoli...
Het was gister trouwens ouderwetse, simpele baka bhaat.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 17:28 schreef Ron.Jeremy het volgende:
[..]
Vandaag kip hier.
En spinazie.
Door jou lust ik nu bhoedjal bhaatquote:Op donderdag 16 oktober 2014 17:29 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Het was gister trouwens ouderwetse, simpele baka bhaat.
Iedere verjaardag vertelt mijn moeder steeds het verhaal dat ik op de kleuterschool baka bhaat wilde trakteren in de klas. En dus zwaar pissed was toen het kaasstokjes bleken te worden.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 17:31 schreef Ron.Jeremy het volgende:
[..]
Door jou lust ik nu bhoedjal bhaat
Hahahahaha ik zie je voor me, schattig boos kleutertje Donniequote:Op donderdag 16 oktober 2014 17:33 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Iedere verjaardag vertelt mijn moeder steeds het verhaal dat ik op de kleuterschool baka bhaat wilde trakteren in de klas. En dus zwaar pissed was toen het kaasstokjes bleken te worden.
Lol.quote:Op donderdag 16 oktober 2014 17:33 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Iedere verjaardag vertelt mijn moeder steeds het verhaal dat ik op de kleuterschool baka bhaat wilde trakteren in de klas. En dus zwaar pissed was toen het kaasstokjes bleken te worden.
Kind gekregenquote:Op maandag 13 oktober 2014 21:59 schreef Ron.Jeremy het volgende:
Eindelijk leven hier, waar waren jullie mang?!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |