quote:
Op vrijdag 19 april 2013 22:17 schreef DieeneVraag het volgende:[..]
Hm, wat dit betreft ben ik mee een 'het glas is halfvol' type. Breed inzetbaar zijn betekent ook dat ik voor meerdere dingen aangenomen kan worden. Ga ik vanuit dan. Ik ben momenteel nog onervaren in echte werkomgevingen, dus kan alleen maar aannemen dat dat zo is.
Verder lijkt dat me juist wel prettig, ik ben meer iemand die anderen zo optimaal mogelijk laat functioneren dan iemand die 100% kennis heeft van een vakgebied.
Je zal sowieso eerst moeten bewijzen wat je zelf kan voordat je leiding mag geven aan anderen. Zo moet je niet raar opkijken dat je als planner (mbo-functie) moet beginnen als je tbk hebt gestudeerd met als afstudeerrichting supply-chain-management (of in gewoon Nederlands voorraadketenbeheer

). Geen probleem als je braaf goed je werk doet en je goed communiceert, dan zal je rap genoeg promotie maken. Als je daarentegen in de ogen van de baas teleurstellend functioneert dan blijf je op dat niveau zitten. Iets om rekening mee te houden, je vermogen om met mensen te communiceren is voor dat vak net zo belangrijk of belangrijker dan welke opleiding je hebt gevolgd. Je moet als manager (of in gewoon Nederlands beheerder

) immers mensen aansturen, jij moet het voor elkaar krijgen dat mensen doen wat jij graag wil dat er gebeurt. Dit vereist dat jij duidelijk een boodschap kan overbrengen en op een dusdanige manier dat die ondergeschikte werknemers gemotiveerd zijn om te doen wat er volgens jou moet gebeuren.
Breed opgeleid met eenzelfde of mindere studielast dan dat bij andere opleidingen het geval is en zonder extra activiteiten (extra vakken, tweede opleiding, relevante praktijkervaring) houdt in dat je op al die vlakken minder diepgaand bent opgeleid dan je concurrenten. In een enkel geval, als de werkgever graag heeft dat 1 persoon op beide vlakken kwaliteiten heeft, maakt dat niet uit, in veel andere gevallen wel. Het technische deel, als je daar al van wil spreken (basiswiskunde heeft niets met techniek te maken), is gewoon niet noemenswaardig. Een tbk-gediplomeerde kan in principe niet diepgaander communiceren met ingenieurs dan een niet-tbk-gediplomeerde. De vraag is of dat dat 'technische' ten koste gaat van de bedrijfskunde. Dat hangt af van het verschil in de duur en werkdruk van de opleiding en de kwaliteit van de instromende studenten (wat hoger bij technische bedrijfskunde?). We moeten dan uiteraard vergelijken voor de ba + ma aangezien de masterfase voor verreweg de meeste studenten het eindstadium is van het universitaire onderwijs.
quote:
Geen slecht idee, maar ik denk dat ik het zwaar genoeg ga krijgen zonder extra werklast erbij te pakken.
Of dat jij wel of niet extra vakken gaat kunnen volgen weet jij nog niet. Het is mogelijk dat jij straks op een vakken alles hebt afgerond na 3 jaar, in dat geval heb je ruimte voor wat extra vakken. Sowieso moet je niet bang zijn om een jaar extra te studeren als je daarmee een beter pakket krijgt. Geen werkgever die er moeilijk over doet als jij het goed verantwoord. Sowieso doen werkgevers daar niet snel moeilijk over. (niet dat soort werkgevers, bij investeringsbanken bijv. doen ze zelfs moeilijk over vwo-cijfers)
quote:
Wat je zegt van 'selecterend' kan ik alleen maar als positief opvatten, alhoewel iedere WO je toch wel een minimaal niveau van denken aanleert?
Wat ik hiermee bedoelde is dat iemand die tbk heeft gestudeerd niet of weinig relevante kennis heeft opgedaan die hem in staat stelt om beter te communiceren met ingenieurs maar dat vooral doordat ze met wat basiswiskunde en simpele natuurkunde die studenten aantrekken en behouden die een beetje logisch kunnen denken mogelijk de gediplomeerden iets beter in staat zullen zijn om met ingenieurs te communiceren dan dat anders het geval zou zijn.
Een universiteit leert je niet "een niveau van denken" aan, een universiteit kan je helaas niet slimmer maken. Die intelligentie komt 100% van jezelf. Wel doe je kennis, inzichten en vaardigheden op en leer je misschien op een bepaalde manier te redeneren.
quote:
Verder ben ik goed in vakken als Wiskunde, Natuurkunde en dergelijke, dus een deel van me zou het ook zonde vinden om daar niks mee te doen.
Als je daar iets mee wil doen dan moet je geen tbk gaan studeren!!
Je krijgt nog iets van wiskunde en een heel klein beetje natuurkunde (meer herhaling van het vwo) maar je gaat er niets mee doen als je tbk studeert. Als je iets met wiskunde of natuurkunde wil doen dan zal je voor een bèta-opleiding moeten kiezen. Ik raad je aan om je breed te oriënteren. Sluit geen opleiding van tevoren uit, ook bijv. wiskunde en natuurkunde niet wat weliswaar pittige opleidingen zijn maar waar veel mensen die het van zichzelf niet weten best geschikt voor zijn. In tegenstelling tot het imago hoef je geen 8+ op het vwo te hebben gehaald om dat aan te kunnen, het hangt heel erg van de persoon af. Als je met hard werken zesjes haalde dan moet je er natuurlijk niet aan beginnen.
quote:
Vraag me echt af hoeveel de twee opleidingen verschillen, tot nu toe nog geen curriculum van TBK kunnen vinden
owinfo.tue.nl
Als je daar een beetje goed zoekt dan vind je alle vakken wel die verplicht zijn en die je kan kiezen. Let op het verschil tussen het oude en het nieuwe (Bachelorcollege) programma. Een aantal vakken die in het oude programma verplicht waren zijn nu een keuzevak. Dat is alleen maar een voordeel als je er op een goede manier mee omgaat, je kan zelf kiezen voor verbreding of verdieping. Een nadeel is wel dat je die keuzevakken aan de TU/e zelf moet volgen.
[ Bericht 4% gewijzigd door Bram_van_Loon op 20-04-2013 14:47:09 ]
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL