Dank je voor het uitproberen !!quote:Op zondag 5 mei 2013 11:26 schreef douche-eendje het volgende:
Ja, dat is het no knead breadMn 2e brood pas, ga straks eens kijken wat ik volgend weekend wil gaan maken. Ben echt nog zo beginner dat het soms lastig is om iets te vinden dat niet al te makkelijk verpesten is
Het is wel echt superlekker, lang geleden dat ik brood heb gegeten met zo'n lekkere krokante korst
Ik bak mijn brood meestal. Baren bewaar ik voor laterquote:Op maandag 6 mei 2013 07:13 schreef Adnap het volgende:
lauw..ik ben zo benieuwd of ik dit ook kan straks.
hoe baren jullie dit brood een hoelang blijft het goed??
Gaaf !!quote:Op maandag 6 mei 2013 09:27 schreef MaximusTG het volgende:
Zo, net het nodige besteld bij de Weekend Bakery. Een starterset voor moederdag, en voor mezelf een rieten 1 kg ovalen rijsmand. 2 van geperst hout, voor 750 gram deeg, ovaal en rond, een lame en een deegsteker.
Dat is snel! Ik wil ook nog een lame-mesje, of zoals ze bij Betsie's noemen: een stokbroodmesje. Vreemd dat ik deze in kookwinkels nergens kan vinden. Ik wil het niet online bestellen eigenlijk.quote:Op dinsdag 7 mei 2013 14:15 schreef MaximusTG het volgende:
Bestelling alweer binnen!
[ link | afbeelding ]
Op de jutezak is voor moederdag, in dat papieren zakje zit nog gist, en een deegsteker. In het bubbelplastic een klopper en een lame, zoals die ook bovenin ligt.
ja en met desem net pas paar weken bezigquote:Op dinsdag 7 mei 2013 20:19 schreef MaximusTG het volgende:
Ben benieuwd naar je desembrood. Welk recept gebruik je? Leuk he, brood bakken, altijd zo mooi om ze te zien groeien in de oven!
En, hoe is het brood geworden?quote:Op dinsdag 7 mei 2013 20:50 schreef MissHobje het volgende:
[..]
ja en met desem net pas paar weken bezigdus dat is al zo leuk vind ik,.
Ik ben groot Levine fanklik voor recept
Mooi pakketje spulletjes heb je besteld, ik ga aanstonds ook die rijsmandjes bestellen, ik gebruik nu een kunstoffen versie maar dat is toch niet zo fijn.. en broodmandjes met stoffen hoesje.. dat werkt op zich prima mits goed ingebloemd.
Heavenquote:Op dinsdag 7 mei 2013 18:48 schreef MaximusTG het volgende:
Heb de kleine houtgeperste rijs"mand" meteen getest:
[ link | afbeelding ][ link | afbeelding ][ link | afbeelding ][ link | afbeelding ]
Tis dit recept: http://www.wildyeastblog.(...)-favorite-sourdough/
dat ik al eerder gemaakt heb. Omgerekend naar 750 gram totaal deeggewicht. Alleen had ik net niet genoeg witte tarwebloem, dus deel daarvan met volkoren tarwebloem en wat extra water. Dus dit is een zuurdesembrood met tarwebloem, tarwemeel, en volkoren rogge.
Ga doen danquote:Op donderdag 9 mei 2013 00:24 schreef Isabeau het volgende:
Ik oet hier niet te vaak komen, want dan wil ik ook broden bakken
Heb je buurtjes ?? die van mij zijn er altijd blij meequote:Op donderdag 9 mei 2013 00:30 schreef Isabeau het volgende:
Oh, maar ik denk ook niet dat het moeilijk isIk zou alleen niet weten wat ik met al dat brood aan moet; ik eet momenteel nauwelijks brood. Een beetje zoals taarten bakken. Erg leuk, maar je moet het dan ook op eten. Of meenemen naar je werk of zo.
Ja, als je helemaal geen brood eet wordt het idd lastig, maar met wat van die 750 gram rijsmandjes, en de mogelijkheid wat in te vriezen is het goed bij te houdenquote:Op donderdag 9 mei 2013 00:30 schreef Isabeau het volgende:
Oh, maar ik denk ook niet dat het moeilijk isIk zou alleen niet weten wat ik met al dat brood aan moet; ik eet momenteel nauwelijks brood. Een beetje zoals taarten bakken. Erg leuk, maar je moet het dan ook op eten. Of meenemen naar je werk of zo.
Ik vroeg mij al af hoe jij al die broden opkrijgt of hoeveel mensen er wel niet bij je in huis wonen.quote:Op donderdag 9 mei 2013 09:55 schreef MaximusTG het volgende:
[..]
Ja, als je helemaal geen brood eet wordt het idd lastig, maar met wat van die 750 gram rijsmandjes, en de mogelijkheid wat in te vriezen is het goed bij te houden.
En brood is natuurlijk wel wat gezonder dan taart he.
Dat grote brood van gister is alweer zo goed als op, als brood bij het avondeten geserveerd. Kipfilet met een tomatenmascarponesaus uit de oven (met mozzarella op de kip) met aardappeltjes, tapenade, kruidenboter en mijn heerlijke brood.
Voordeel van brood zelf bakken en snijden is ook dat je dikke plakken snijdt, dus je eet ook minder beleg.
Gezeefd meelquote:Op donderdag 9 mei 2013 10:09 schreef Isabeau het volgende:
Dat Allinson was idd 100% volkorenmeel.
Wat is gebuild meel?
Daarmee maak je toch lichtbruin brood? Dan heb je dus min of meer hetzelfde als dat je volkoren en bloem met elkaar mengt?quote:
Als je dat niet doet kan de onderkant van het brood niet luchten en wordt het vochtig. Daarom moeten gebakken spullen altijd op een rekje uithijgen van de oven, met voldoende ruimte om de onderkant te laten ademen. Kun gewoon je rek van je oven voor gebruikten.quote:Op donderdag 9 mei 2013 10:35 schreef Hawaii_Tim het volgende:
Hobje en/of Maximus: ik zie op de foto's dat jullie allebei keurig een rekje gebruiken om het brood af te laten koelen. Is het voordeel van op die manier koelen groot genoeg om zo'n rekje tot een echte aanrader te maken of wil het ook prima zonder?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |