Hmm, op de middelbare school werd ik ook vaak anders bevonden. Hier op het mbo vinden ze me ook 'apart' of 'raar', maar het is wel leuk om te zien dat ze vaak mij om hulp vragen. Heel vaak krijg ik ook de vraag of ik hoogbegaafd ben of iets dergelijksquote:Op donderdag 11 april 2013 19:43 schreef GlenSpey het volgende:
[..]
Op de middelbare school had ik last van pesterijtjes omdat ik anders was. Op het mbo is iedereen hondsdol dus daar valt het niet zo op als je uit de toon valt, maarja ik ben natuurlijk ook niet meer zo 'anders' als indertijd. Vraag me af hoe ik het nu zou doen op een middelbare school
Ik doe de opleiding machinist
In de ICT ongeveer een beetje hetzelfdequote:Op donderdag 11 april 2013 19:45 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Ze zijn er niet heel duidelijk in.
Pas later hoorde ik dat ze liever willen dat ik van te voren zeg wat ik allemaal ga doen en regelmatig langskom met werk om te kijken of het goed is en dergelijke. Helaas niet echt iets heel concreets, dat maakt het voor mij wat lastiger.
Welke moeilijkheden kwam jij vooral tegen bij werk, als ik dat vragen mag?
Dit herken ik heel erg. Functioneel ontwerp op de juiste manier interpreteren is inderdaad een groot probleem. Daarnaast merken mijn collega's ook dat ik me vaak drukmaak (nagelbijten en dergelijke).quote:Op donderdag 11 april 2013 19:51 schreef Auti het volgende:
[..]
In de ICT ongeveer een beetje hetzelfde![]()
Afwijken of niet begrijpen van het functioneel ontwerp en daarnaast een beetje teveel in mezelf en ook niet teveel vragen durfen stellen en ik voelde een bepaalde druk die eigenlijk niet nodig was..
Ik dacht zeg maar dat ze teveel van mij verwachte terwijl dat helemaal niet nodig was en ze ook wel begrepen dat ik moest wennen en groeien, maar ik wou te snel resultaat boeken denk ik.
En van die ideeen die zo tussendoor kwamen, leerde ik een beetje omgaan met Java en toen bedacht ik ineens dat daar wel een schaakspelletje mee te maken was![]()
Stom dat het zo gelopen is en dat ik daar weg ben gegaan.. was geen goede stap, ik had al SCJP kunnen hebben en alles.
Naar omstandigheden gaat het nu wel even wat beter.quote:Op donderdag 11 april 2013 19:42 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Beter, gisteravond en eergisteren ging het weer heel slecht. Maar sinds vanmiddag lukt het mij weer om de draad op te pakken.
Morgen heb ik gesprek met de activiteitenbegeleider, over activiteiten op het terrein. Ik krijg meer structuur en hulp aangeboden.
Ik voel mij wel een zeur, met al dat gedoe steeds.
Hoe is het met jou?
Dat wil ik wellicht nog wel een keer proberen ja, maar dan misschien in de security.quote:Op donderdag 11 april 2013 19:53 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Dit herken ik heel erg. Functioneel ontwerp op de juiste manier interpreteren is inderdaad een groot probleem. Daarnaast merken mijn collega's ook dat ik me vaak drukmaak (nagelbijten en dergelijke).
Overigens, bij dat bedrijf was je toch nog altijd welkom? Als je je wat beter voelt is het misschien een mooie kans om weer op te pakken.
Daar ligt volgens mij ook echt je passie.quote:Op donderdag 11 april 2013 19:57 schreef Auti het volgende:
[..]
Dat wil ik wellicht nog wel een keer proberen ja, maar dan misschien in de security.
Ik weet wel zeker dat er meer vraag naar gaat komen, dat roep ik ook al een tijdje.quote:Op donderdag 11 april 2013 19:59 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Daar ligt volgens mij ook echt je passie.
En vooral door de recente gebeurtenissen zal daar denk ik ook meer vraag naar komen. Succes in ieder geval.![]()
P.S.
Volgens mij heeft Java best wat leuke network libraries om mee te spelen. Mocht je daar nog iets mee kunnen doen
Vroeger was het zo dat het traject om machinist te worden heel erg lang duurde. Dan kreeg je als beginneling je opleiding op 1 materieeltype en mocht je alleen maar rangeerdiensten doen (dus nooit harder rijden dan 40km/u). En dat 7 jaar lang.quote:Op donderdag 11 april 2013 19:45 schreef Auti het volgende:
[..]
Cool, vroeger toen ik daar interesse in had moest je eerst een tijd conducteur zijn en kon je van daaruit doorstromen. Is dat nog steeds zo? (ik had niet zo'n zin om conducteur te zijn)
Welkom bij de clubquote:Op donderdag 11 april 2013 22:45 schreef sonnyspek het volgende:
Nou laatst een test gedaan bij de GGZ, kwam er PDD-NOS uit. Waar ik wel blij mee was dat hen zeiden dat mijn sociale kant gewoon erg goed is.
Ik vind het personelijk niet zo erg, ik vind het alleen zielig voor mijn ouders die dachten dat ze mischien beter hadden moeten weten.
Hoezo dat??quote:Op donderdag 11 april 2013 23:15 schreef DeHovenier het volgende:
Kirjg net een biref waarin staat dat m'n WaJong is stopgezet.
Ja, ik vraag me ook af waarom..quote:Op vrijdag 12 april 2013 08:58 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Hoezo dat??
Dat wordt toch niet zomaar stopgezet?
Daarnaast is je sociale kringen verbreden nooit verkeerd. Via haar kun je weer nieuwe mensen leren kennenquote:Op vrijdag 12 april 2013 04:12 schreef Perico het volgende:
Ik heb vanmiddag fijn drie uur met een Colombiaanse door het hellingbos gewandeld en bij voortduring gepraat. Ik had haar ook al eens begin maart gezien. Zij heeft wel een vriend, maar ik kan toch merken dat ze me leuk gezelschap vindt en subtiel enige toenadering zoekt. Ik vind het ook fijn om bij haar te zijn, mede door mijn Spaanse achtergrond.
Verder laat ik het maar op zijn beloop. Als dit betekent dat ik met haar, en een leuke Nederlandse vrouw uit de buurt, zo'n 1 of 2 keer per maand een mooie wandeling kan maken, of dat ze op bezoek komen, dan zou ik dat meer dan verwelkomen in mijn solo bestaan waarin ik me enkel met familie inlaat.
Irritant!quote:Op vrijdag 12 april 2013 22:05 schreef maussie95 het volgende:
Geez, ik zit een boek te lezen over autisme, "Een vreemde wereld", staat daar doodleuk astrologie in plaats van astronomie![]()
![]()
Ik kan me zo ergeren aan zulke fouten!
quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:19 schreef magnetronkoffie het volgende:
Jammer dat sommigen op fok het nodig vinden om autist als scheldwoord te gebruiken en dat het door anderen vervolgens wordt gedoogd (krijg je reacties van "het is maar internet.")
Zal IRL ook wel het geval zijn met aardig wat mensen. Gelukkig kom ik die niet zo vaak tegen!
Wel een harde manier om tegen dat totale onbegrip aan te lopen, sommigen snappen gewoon niet wat de implicaties zijn om autistisch te zijn. Naja, zegt meer over hun dan over mij
Even voor de duidelijkheid, het gaat mij op zich niet om het schelden met, maar om het onbegrip van dat blijkbaar nog steeds leeft onder de mensen.
Ingewikkeld allemaal, hoe dat hele sociale netwerk-dinges fungeert.
Tja, ms moet je je er niet zo veel van aan proberen te trekken..quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:19 schreef magnetronkoffie het volgende:
Jammer dat sommigen op fok het nodig vinden om autist als scheldwoord te gebruiken en dat het door anderen vervolgens wordt gedoogd (krijg je reacties van "het is maar internet.")
Zal IRL ook wel het geval zijn met aardig wat mensen. Gelukkig kom ik die niet zo vaak tegen!
Wel een harde manier om tegen dat totale onbegrip aan te lopen, sommigen snappen gewoon niet wat de implicaties zijn om autistisch te zijn. Naja, zegt meer over hun dan over mij
Even voor de duidelijkheid, het gaat mij op zich niet om het schelden met, maar om het onbegrip van dat blijkbaar nog steeds leeft onder de mensen.
Ingewikkeld allemaal, hoe dat hele sociale netwerk-dinges fungeert.
Van dat onbegrip bedoel je?quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:28 schreef missbehavin het volgende:
[..]
[..]
Tja, ms moet je je er niet zo veel van aan proberen te trekken..
Ik noem zoonlief trouwens ook liefdevol 'mijn autistje' hoor
Ja maar je kunt denk ik niet verwachten dat iedereen het maar begrijpt.. Is soms lullig voor jou (maak ik ook mee hoor) maar is echt iets waar je maar beter mee om kunt leren gaanquote:Op zaterdag 13 april 2013 22:30 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Van dat onbegrip bedoel je?
Dat vind ik nogal lastig.
Heb je gelijk in.quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:31 schreef missbehavin het volgende:
[..]
Ja maar je kunt denk ik niet verwachten dat iedereen het maar begrijpt.. Is soms lullig voor jou (maak ik ook mee hoor) maar is echt iets waar je maar beter mee om kunt leren gaan
Ja dat is ms lastiger dan dat men jou niet begrijpt he..quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:35 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Heb je gelijk in.
Maar het zou nog toffer zijn als ik die mensen zou kunnen begrijpen zodat ik makkelijker de rotte appels eruit kan filteren!
Meestal zijn zulke mensen kortzichtig en kortzichtige mensen zijn een slechte keus om in je vriendenkring te hebben bijvoorbeeldquote:Op zaterdag 13 april 2013 22:37 schreef missbehavin het volgende:
[..]
Ja dat is ms lastiger dan dat men jou niet begrijpt he..
Ik had het niet over bijbrengen, want dat is idd gewoon hopeloos!quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:43 schreef missbehavin het volgende:
Tja, je kunt mensen wat dingen bijbrengen, maar als ze het echt niet willen/kunnen begrijpen houdt het op he..
quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:48 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik had het niet over bijbrengen, want dat is idd gewoon hopeloos!
Ik had het over mensen filteren. Wie laat je toe tot je kennissenkring en wie niet?
Kortzichtig zijn is voor mij 1 van de weinige -directe- afknappers, ik wil mensen in mijn omgeving die ruimdenkend zijn
Dat is sowieso lastig, autisme of nietquote:Op zaterdag 13 april 2013 22:48 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik had het niet over bijbrengen, want dat is idd gewoon hopeloos!
Ik had het over mensen filteren. Wie laat je toe tot je kennissenkring en wie niet?
Kortzichtig zijn is voor mij 1 van de weinige -directe- afknappers, ik wil mensen in mijn omgeving die ruimdenkend zijn
Ik ben er redelijk goed in geworden om de rotzakken eruit te filteren.quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:48 schreef missbehavin het volgende:
[..]
[..]
Dat is sowieso lastig, autisme of niet
En soms zit zo iemand in je (schoon)familie en kun je ze niet helemaal weglaten...quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:48 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik had het niet over bijbrengen, want dat is idd gewoon hopeloos!
Ik had het over mensen filteren. Wie laat je toe tot je kennissenkring en wie niet?
Kortzichtig zijn is voor mij 1 van de weinige -directe- afknappers, ik wil mensen in mijn omgeving die ruimdenkend zijn
Het is zelfs strafbaar..quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:19 schreef magnetronkoffie het volgende:
Jammer dat sommigen op fok het nodig vinden om autist als scheldwoord te gebruiken en dat het door anderen vervolgens wordt gedoogd (krijg je reacties van "het is maar internet.")
Het toont alleen maar aan hoe achterlijk simpel sommige mensen kunnen zijn. Mij lijkt het wel leuk als er eens één wordt aangepakt en een tijdje mag gaan zitten of flink moet dokken. Dan komt dat in de media en is het "lolletje" er voor de meeste mensen snel vanaf. Nadeel is alleen dat als het hier op Fok! gebeurt het ook meteen afgelopen is met het forum.quote:
Ik ben er niet meer zo gevoelig voor, want ik heb genoeg vrienden die het over 'autisten' en 'auti's' hebben. Dat is hun eigen onhandigheid, op dat moment zijn ze zich niet bewust van hun bewoording. Het zegt meer over het niveau van de persoon zelf.quote:Op zaterdag 13 april 2013 22:19 schreef magnetronkoffie het volgende:
Jammer dat sommigen op fok het nodig vinden om autist als scheldwoord te gebruiken en dat het door anderen vervolgens wordt gedoogd (krijg je reacties van "het is maar internet.")
Zal IRL ook wel het geval zijn met aardig wat mensen. Gelukkig kom ik die niet zo vaak tegen!
Wel een harde manier om tegen dat totale onbegrip aan te lopen, sommigen snappen gewoon niet wat de implicaties zijn om autistisch te zijn. Naja, zegt meer over hun dan over mij
Even voor de duidelijkheid, het gaat mij op zich niet om het schelden met, maar om het onbegrip van dat blijkbaar nog steeds leeft onder de mensen.
Ingewikkeld allemaal, hoe dat hele sociale netwerk-dinges fungeert.
Haha!quote:Op zondag 14 april 2013 21:28 schreef Opoefiets het volgende:
[..]
Ik ben er niet meer zo gevoelig voor, want ik heb genoeg vrienden die het over 'autisten' en 'auti's' hebben. Dat is hun eigen onhandigheid, op dat moment zijn ze zich niet bewust van hun bewoording. Het zegt meer over het niveau van de persoon zelf.
Als ik daar iedere keer wat van zeg, dan zou ik een soort grammofoonplaat zijn met een tik erin
Hetzelfde hier, al scheld ik er zelf niet mee. Door andere autisten word ik ook wel eens gekscherend autist genoemd, daar kunnen we dan ook gewoon om lachen.quote:Op zondag 14 april 2013 22:54 schreef GlenSpey het volgende:
Schelden met autist is wat mij betreft net zo als schelden met kanker: het gebeurt zovaak dat ik er totaal niet meer gevoelig voor benEn vooral hier op het forum gaat er bijna geen topic voorbij waarin het gebeurd.
Ik scheld er trouwens zelf ook wel eens mee, en dan met name bij mensen die weten dat ik zelf ook autisme heb. Houdt het allemaal wat luchtiger
Er staat dat ik zelf m'n inkomen kan verdienen, want ik heb 2 jaar lang bij een werkgever gewerkt ( 4 dagen per week), en m'n inkomen was het hele jaar door meer dan het minimumloon.quote:Op vrijdag 12 april 2013 08:58 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Hoezo dat??
Dat wordt toch niet zomaar stopgezet?
Even uitzoeken hoe dit precies zit dan.quote:Op zondag 14 april 2013 23:37 schreef DeHovenier het volgende:
[..]
Er staat dat ik zelf m'n inkomen kan verdienen, want ik heb 2 jaar lang bij een werkgever gewerkt ( 4 dagen per week), en m'n inkomen was het hele jaar door meer dan het minimumloon.
Dat klopt ook wel, maar binnenkort werk ik niet meer per jaarcontract, dan zit ik in de winter thuis.
Blijkbaar ben je niet autistisch genoegquote:Op zondag 14 april 2013 23:41 schreef maussie95 het volgende:
Bij mij op school wordt ook vaak gescholden met autist, helaas ben ik nog nooit voor autist uitgemaakt, wat doe ik verkeerd?
Raar verhaal. Ook gek dat ze je er eerst in lieten om je vervolgens (na een aantal jaar?) er weer uit te knikkeren.quote:Op zondag 14 april 2013 23:37 schreef DeHovenier het volgende:
[..]
Er staat dat ik zelf m'n inkomen kan verdienen, want ik heb 2 jaar lang bij een werkgever gewerkt ( 4 dagen per week), en m'n inkomen was het hele jaar door meer dan het minimumloon.
Dat klopt ook wel, maar binnenkort werk ik niet meer per jaarcontract, dan zit ik in de winter thuis.
Kun je niet via het UWV een andere uitkering krijgen voor die periode?quote:Op zondag 14 april 2013 23:37 schreef DeHovenier het volgende:
[..]
Er staat dat ik zelf m'n inkomen kan verdienen, want ik heb 2 jaar lang bij een werkgever gewerkt ( 4 dagen per week), en m'n inkomen was het hele jaar door meer dan het minimumloon.
Dat klopt ook wel, maar binnenkort werk ik niet meer per jaarcontract, dan zit ik in de winter thuis.
Ik vind dat wel raar ja, werdt dat niet verder toegelicht?quote:Op woensdag 17 april 2013 16:26 schreef Reuzelbek het volgende:
Drie jaar geleden mocht ik kiezen tussen de diagnose PDD-NOS en Asperger. Ligt het aan mij of is dat gewoon raar?
Niet echt, blijkbaar te vaag om het op een van beide te pinnen. Ik heb gehoord dat deze twee diagnoses bij de volgende DSM bijelkaar worden gevoegd.quote:Op woensdag 17 april 2013 16:29 schreef Auti het volgende:
[..]
Ik vind dat wel raar ja, werdt dat niet verder toegelicht?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |