grappig, je zou zeggen dat verse gist meer smaak heeftquote:Op zondag 28 april 2013 14:56 schreef MaximusTG het volgende:
mooi!
Euhm, waarom verse gist en geen instant gist? Je kan het ook omdraaien.
Het is precies hetzelfde beestje, met een, voor een particulier zeker, verwaarloosbaar prijsverschil. En instant gist is gewoon veeeeeel langer houdbaar. Je kunt het altijd in huis hebben. Verse gist heeft geen toegevoegde waarde..
Ah, weer wat geleerd!quote:Op zondag 28 april 2013 18:08 schreef MaximusTG het volgende:
Nee hoor, helemaal niet. Als je deeg smaak krijgt van de gist, dan gebruik je teveel gist.
http://www.sfbi.com/fresh_yeast_vs_instant_yeast.html
"We would like to dispel the myth that fresh yeast produces better bread than dry yeast. In fact-if used properly-dry yeast will produce the exact same bread as fresh yeast."
Het deksel zoveel mogelijk dichthouden.quote:Op maandag 29 april 2013 09:08 schreef MaximusTG het volgende:
Wat ga je doen om te zorgen dat je pizza ook van boven genoeg warmte krijgt?
Mits goede gloeiende kooltjes eronder, kun je het in een Weber met de deksel erop met gemak richting de 300 graden krijgen, dus misschien kan ik daarin nog wel betere pizza's maken dan in de gewone oven!quote:Op maandag 29 april 2013 09:08 schreef MaximusTG het volgende:
Wat ga je doen om te zorgen dat je pizza ook van boven genoeg warmte krijgt?
thnx, ik zal eens kijken als ik in de buurt ben.quote:Op vrijdag 26 april 2013 12:43 schreef MaximusTG het volgende:
Deze zie ik altijd bij de Blokker liggen;
http://www.blokker.nl/web(...)7476&productId=87505
Heb er zelf trouwens geen. Dus kan je niet garanderen dat die thermometer dan wel betrouwbaar is..
Welke oven heb je nu eigenlijk dan? Type, foto etc.
Op een kartonnetje kan inderdaad prima, want die is goed dun. plastic snijplank is te dik (tenzij je zo'n mooie flexibele hebt?) en kan idd vastkleven aan de hete steen.quote:Op maandag 29 april 2013 14:55 schreef ASSpirine het volgende:
Tweede pizza ging iets beter, doordat ik de pizza eerst op een stuk bebloemde karton heb gelegd
Alleen stond er op de doos van de pizzasteen, dat ik de pizza rechtstreeks op de steen mag asembleren en dan pas in de oven steken. Dan gaat mij het nut van de pizzasteen een beetje verloren...
Pizza van de bbq was prima. Op zn heetst tikte de thermometer 360 graden aan. Pizzas waren in 5 minuutjes perfect gaar en bruin.quote:Op maandag 29 april 2013 10:16 schreef emil23 het volgende:
dat weet ik wel zeker. Heb hem al eens richting 400 graden gestookt.
Btw, omdat mijn stuk travertin vanochtend uit mijn handen gleed, heb ik noodgedwongen een stoeptegel moeten halen bij de gamma. Dat wilde prima trouwens. Voor 80 cent een prima steenovensteen.quote:Op dinsdag 30 april 2013 20:44 schreef emil23 het volgende:
[..]
Pizza van de bbq was prima. Op zn heetst tikte de thermometer 360 graden aan. Pizzas waren in 5 minuutjes perfect gaar en bruin.
Thanks FFT! Hij was ook erg lekker hoorquote:Op dinsdag 30 april 2013 14:23 schreef FutureFairytale het volgende:
Prachtig (weer) Maximus! Krijg er zin in
Extra zout toevoegen!quote:Op maandag 29 april 2013 16:04 schreef ASSpirine het volgende:
Maar uiteindelijk niet zoveel smaak aan
Ik denk dat het met de bovenwarmte in zo'n kettlepizza wel meevalt. In de meeste filmpjes zie je dat men eerst nog wat hout toevoegt voor de pizza er in gaat. Lijkt mij dat dan met dichte deksel er toch direct een temperatuur van boven de 350gr gehaald moet worden.quote:Op woensdag 1 mei 2013 11:11 schreef MaximusTG het volgende:
Mooi verslag Spartagek! Ik denk dat het lastigste is om te zorgen voor genoeg bovenwarmte. Zo'n kettlepizza ziet er leuk uit, maar er zit dan teveel lucht boven de pizza, in de praktijk werkt ie niet zo goed schijnt. Heb er zelf namelijk ook wel eens een gebouwd. Volgens mij heb je meer aan een deksel van zo'n bbq waar je direct zo'n opening in slijpt.
Toen ik het probeerde heb ik gewoon ook inderdaad kolen en briketten onder de steen gestookt. Had bedacht om daarna een keer ook wat hout boven op het rooster te leggen, rondom de steen.
Verder nog geen mogelijkheid gehad om het in de praktijk uit te testen, toen bij mn ouders gedaan, zelf geen bbq/tuin.
Maar ik zou dan misschien ook nog een buis maken aan de onderste luchtopening en daar dan een ventilator aan koppelen, om de temperatuur op te stoken.
Ik weet dat heel veel Amerikanen op pizzamaking.com een kogelbbq gemod hebben met een gasbrander onderin.III
En natuurlijk, de FrankenWeber:
[ afbeelding ]
Zie ik nou taugé of blikasperge op je pizza?quote:Op donderdag 2 mei 2013 20:46 schreef emil23 het volgende:
Hier nog een van mijn creaties van een tijdje terug.
[ afbeelding ]
Blikaspergequote:Op vrijdag 3 mei 2013 13:51 schreef Selestha het volgende:
[..]
Zie ik nou taugé of blikasperge op je pizza?
En als ik nou zeg dat ik alleen Euroshopper bloem in huis heb, en geen zin om andere bloem te halen omdat ik het zo weinig gebruik?quote:Op zaterdag 4 mei 2013 10:14 schreef MonkNL het volgende:
De bodem is het belangrijkste van de pizza.. Lekker zelf maken dus.. Anders kan je net zo goed een diepvries pizza van ene Dokter Oetker halen..
Kan wel op zich, en gedroogde gist is lang houdbaar ja.quote:Op zaterdag 4 mei 2013 10:17 schreef Resistor het volgende:
[..]
En als ik nou zeg dat ik alleen Euroshopper bloem in huis heb, en geen zin om andere bloem te halen omdat ik het zo weinig gebruik?
Gedroogde gist is ook wel redelijk lang houdbaar zie ik, mag ook mooi de vergeetkast in.
(ligt ook nog bakpoeder in zakjes die er uit zien alsof ze uit de jaren '80 komen)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |