quote:Op vrijdag 1 maart 2013 12:38 schreef DonnaRush het volgende:
[ afbeelding ]
Christel Krukkert is alweer bezig geweest voor 30 april!
Dankjewel.quote:Op vrijdag 1 maart 2013 09:18 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Wat is 'ie goed gelukt!Welk garen en welke maat naald heb je gebruikt?
ulk :-(. Dat is een grapje toch?quote:Op vrijdag 1 maart 2013 19:58 schreef bietel het volgende:
Zo een? (maar dan gehaakt):
[ afbeelding ]
Dat hoop ik.quote:Op zaterdag 2 maart 2013 10:08 schreef Dottey het volgende:
ik zou in spiralen werken... dan heb je dat probleem niet.
Het gaat een muts worden toch?
je eindigt prima hoor in een spiraal. Wat ik altijd doe is in de laatste ronde , als je zegmaar weer op de beginplek bent en je alles weg wilt werken, nog een half stokje, 2 vaste en een paar slip stitches in de steken erna. Deze zie je niet maar halen wel dat gekke losse einde van de spiraal weg en werken het naar een cirkel toe zegmaar.quote:Op zaterdag 2 maart 2013 10:11 schreef -Spring het volgende:
[..]
Dat hoop ik.
Maar hoe doe je dat dan? En eindig je dan wel mooi? Ik heb nog niet genoeg ervaring om te kunnen improviseren.
En ik doe niets fout dus?
dit is een muts van stokjes, ik vind dat minder geschikt om in spiralen te werken. dan moet je het eind nog een beetje anders afbouwen in elk geval. en er zijn echt wel manieren om dat beginnetje minder opvallend te laten zijn hoor. je kunt bijvoorbeeld ook eens beginnen met 2 lossen in plaats van 3 als 'beginstokje' van elke toer.quote:Op zaterdag 2 maart 2013 10:32 schreef kirsten. het volgende:
[..]
je eindigt prima hoor in een spiraal. Wat ik altijd doe is in de laatste ronde , als je zegmaar weer op de beginplek bent en je alles weg wilt werken, nog een halve vaste, 2 vaste en een paar slip stitches in de steken erna. Deze zie je niet maar halen wel dat gekke losse einde van de spiraal weg en werken het naar een cirkel toe zegmaar.
In spiralen werken werkt hetzelfde als in losse rondes hoor! Je kan in principe hetzelfde patroon aanhouden, alleen moet je er wel rekening mee houden dat je het begin van de ronde markeert met een stekenmarkeerder omdat je anders niet weet of je al klaar bent met een rondje. Je kan er een stukje wol dwars doorheensteken (of contrasterende kleur) of speciale stekenmarkeerders aanschaffen natuurlijk.
ik werk trouwens vaak die halve vaste (dus slipstitch) om de 3 lossen/eerste stokje heen. Dan is het gat niet zo groot. Dus in plaats van 'door' de steek heen te gaan zoals normaal doe ik hem geheel eromheen of zelfs in het 2e stokje (dus bovenaan tussen de 3 lossen en het 1e normale stokje).
ah super handig filmpje! Heb hem aan een vriendin doorgestuurd die én binnenstebuiten haakte én alleen door de achterste lus haha (ik zat haar heel raar aan te kijken toen)quote:Op zaterdag 2 maart 2013 12:04 schreef Soempie het volgende:
Zie ook vanaf 9 minuut 20 van dit filmpje:
Dan zie je dat het eigenlijk vanzelf gaat en wat de juiste kant is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |