Onder andere, naar mijn gevoel zijn de intercity's Amsterdam c en Zuid - Utrecht enorm geslachtofferd qua materieel voor die geile Hanzelijn met ingang van dienstregeling 2013. Ik lees veel mee op Somda en de meldingen korte treinen op deze assen komen de spuigaten uit. En dan wordt overal gezegd dat er teveel intercity materieel is, maar dat is als je naar de cijfers kijkt lariekoek. Het moet of structureel te klein gepland zijn of er moet enorm veel defect zijn.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 09:39 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Trein vanuit Arnhem? Die zijn vaak heel kort.
Het treinstel is juist gebouwd op winterse omstandigheden (Coradia Nordic), ik verwacht niet dat er ineens bodemplaten af zijn gevallen. Wat er dan wel aan de hand is, is onduidelijk...quote:Op dinsdag 19 februari 2013 09:48 schreef Peterselieman het volgende:
En we hebben weer een winterslachtoffer. In Zweden heeft de Alstom Coradia X62 een groot deel van de maand januari niet gereden ...
http://www.treinennieuws.(...)-voor-nieuwe-treinen
Op de tarievenpagina van NS Hispeed (Reizen naar België), en je kan het ook op sites als Treinreiziger vinden.quote:
quote:Op dinsdag 19 februari 2013 00:20 schreef DriekOplopers het volgende:
[..]
Die Fyra is voor reizigers van/naar Belgie wel toeslagvrij op mijn verzoek.
Succesje voor Voor Beter OV.
Wat gaan ze doen in Maastricht?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 09:57 schreef Peterselieman het volgende:
vorige week kwam voorbij of er nog iets op Arnhem Goederen gebeurde. Het antwoord is ja, want in Maastricht moet wat ruimte komen voor werkzaamheden en daarom worden er via de Maaslijn wat V'tjes naartoe gesleept.
Ik wist gewoon toen ik de quotemelding zag met jouw naam dat je NS wel weer zou verdedigen. Ik zeg toch: "ik hoop dat er meer achter zit"?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 09:36 schreef icloud het volgende:
[..]
wat moeten ze dam doen? Meteen maar hun burgerarrest gebruiken zonder enige getuigen?
En zo dief achterna rennen is meestal ook zinloos, en zeer vervelend voor de medepassagiers.
Ze hebben ook nog een flink deel van het park DD-AR-met-loc aan de kant gezet, dus het verbaast me niets dat het zo'n beetje vast loopt zo langzamerhand.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 09:51 schreef b2py het volgende:
[..]
Onder andere, naar mijn gevoel zijn de intercity's Amsterdam c en Zuid - Utrecht enorm geslachtofferd qua materieel voor die geile Hanzelijn met ingang van dienstregeling 2013. Ik lees veel mee op Somda en de meldingen korte treinen op deze assen komen de spuigaten uit. En dan wordt overal gezegd dat er teveel intercity materieel is, maar dat is als je naar de cijfers kijkt lariekoek. Het moet of structureel te klein gepland zijn of er moet enorm veel defect zijn.
Hoe zit het eigenlijk met de instroom van NID? Schiet dat een beetje op? Die capaciteit zouden ze immers goed kunnen gebruiken...quote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:03 schreef Duvel het volgende:
[..]
Ze hebben ook nog een flink deel van het park DD-AR-met-loc aan de kant gezet, dus het verbaast me niets dat het zo'n beetje vast loopt zo langzamerhand.
Ja gaat rap, inmiddels de 20 stellen al gepasseerd.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:13 schreef KnightSolaire het volgende:
[..]
Hoe zit het eigenlijk met de instroom van NID? Schiet dat een beetje op? Die capaciteit zouden ze immers goed kunnen gebruiken...
er komt pas ruimte wanneer de revisie van het spul afgerond is en daarna wat viertjes verlengd worden tot zesjes.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:03 schreef Duvel het volgende:
[..]
Ze hebben ook nog een flink deel van het park DD-AR-met-loc aan de kant gezet, dus het verbaast me niets dat het zo'n beetje vast loopt zo langzamerhand.
Oeh, ben benieuwd naar de revisie van VIRM, toch hoog op mijn lijstje favoriet materieel. Al wat dingen bekend die gaan veranderen?quote:
Ik verwacht coach-opstelling bovenin (zeker in de stiltecoupés). En misschien dat er mogelijkheden zijn om de bagageruimte te verbeteren.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:25 schreef Duvel het volgende:
Ik reken op een interieurvernieuwing, iets in de orde van NID... De oudste VIRMs zijn tegen de 20 inmiddels.
VIRM revisie start pas in 2016.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:21 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
er komt pas ruimte wanneer de revisie van het spul afgerond is en daarna wat viertjes verlengd worden tot zesjes.
Op dit moment is daarnaast nog sleutelwerk aan het VIRM vanwege de inbouw van OBIS en het vervangen van de tractie-installatie. Daarna krijgt het VIRM-4 nog OBIS en zullen de eerste stellen VIRM Haarlem binnenrollen voor revisie.
ah duidelijk.quote:
Juist meer in de series Amsterdam-Haarlem-DenHAag of Amsterdam-Haarlem-Dordrecht. Daar hoor je de laatste tijd opvallend(!) geen negatieve berichten sinds het wijzigingsblad waarbij 3 omlopen van 2x DDZ zijn vervangen door een bak of 10 VIRM...quote:Op dinsdag 19 februari 2013 09:51 schreef b2py het volgende:
[..]
Onder andere, naar mijn gevoel zijn de intercity's Amsterdam c en Zuid - Utrecht enorm geslachtofferd qua materieel voor die geile Hanzelijn met ingang van dienstregeling 2013. Ik lees veel mee op Somda en de meldingen korte treinen op deze assen komen de spuigaten uit. En dan wordt overal gezegd dat er teveel intercity materieel is, maar dat is als je naar de cijfers kijkt lariekoek. Het moet of structureel te klein gepland zijn of er moet enorm veel defect zijn.
Handig! Maar die dingen zijn dan ook bijna tien jaar jonger.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:45 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
ah duidelijk.
Weet dat er iig op bakniveau gereviseerd zal gaan worden, dus de stellen zullen meerdere keren naar Haarlem toe moeten. De extra geplaatste tussenbakken komen namelijk pas later aan de beurt
mja, bij het ICM zei leeftijd ook niet alles, want de viertjes werden gelijk na de drietjes in revisie genomenquote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:48 schreef Duvel het volgende:
[..]
Handig! Maar die dingen zijn dan ook bijna tien jaar jonger.
had vast met andere redenen te makenquote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:50 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
mja, bij het ICM zei leeftijd ook niet alles, want de viertjes werden gelijk na de drietjes in revisie genomen
NSFSC geeft op hun website aan er 31 te hebben. Totaal zijn er 52 stellen (1 gesloopt in serie 3401-3453), dus zijn er 21 stellen van NSR. Twee op Zwolle-Kampen en 5 omlopen op Enschede-Nijverdal en West-Zwolle met max 3 stellen maakt vijftien.quote:Op dinsdag 19 februari 2013 11:01 schreef James1988 het volgende:
Is het niet zo dat die buffeltjes eigendom zijn van NSFSC, die ze alleen voor een periode van 10 jaar wil verhuren ofzo?
er zijn werkzaamheden tussen Oldenzaal en Bad Bentheim? Of klopt dat niet?quote:Op dinsdag 19 februari 2013 10:58 schreef dennistd het volgende:
Het gaat ook weer lekker met de Grensland Express: DM'90 3436 is in onderhoud, en aangezien Syntus verder geen Buffeltjes meer heeft wordt de verbinding al sinds zaterdag verbust.. Dit terwijl er een stuk of 20 Buffeltjes staan in Hengelo, maar ja: die zijn van NS en schijnbaar kost het Syntus teveel geld om er daar één van te huren voor een kleine week...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |