je noemt nu al 2 dingen waar Overheidsgeld voor gebruikt wordt. En dat mag wel? De ouderen van nu hadden deze voorzieningen niet en moesten keihard werken om hun gezin te onderhouden, vaak zonder enige scholing of opleiding. Door dat harde werken, op zeer jonge leeftijd hebben ze volop bijgedragen aan de Welvaart van ons land.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 15:53 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Studiefinanciering steeds lager, slechter onderwijs, OV-kaart weg, alles wordt duurder, binnenkort kunnen 2 jongeren 5 ouderen gaan onderhouden. Puur en alleen omdat de ouderen die vroeger veel van het systeem geprofiteerd hebben nu blijkbaar niks hoeven bij te dragen. Het is niet alleen de lusten zeg. Het is niet de schuld van individuele ouderen, maar tijdens hun werktijd is wel alles voor de jongeren afgebroken. Waanzin om nu te mogen zeggen dat zij niks meer hoeven bij te dragen en de jongeren misgunners zijn.
Ja, een stapel bakstenen die afbetaald is. Dat hoeven ze niet meer te betalen met hun pensioen+AOW.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 15:59 schreef betyar het volgende:
[..]
Dat doe ik toch, ik zou graag willen zien hoe die ouderen dat moeten betalen aangezien hun meeste vermogen een stapel bakstenen zijn.
Dat is simpelweg niet waar.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 15:56 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Ik kan hier maar 1 antwoord op geven.
Heb je gemist dat het vrij besteedbaar inkomen veel meer is dan van de babyboomers?
Ja, goed van ze. Maar 'ze' hebben het geld ook weer opgemaakt. OP. Dus iedereen mag inleveren, niet alleen de studenten.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:00 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
je noemt nu al 2 dingen waar Overheidsgeld voor gebruikt wordt. En dat mag wel? De ouderen van nu hadden deze voorzieningen niet en moesten keihard werken om hun gezin te onderhouden, vaak zonder enige scholing of opleiding. Door dat harde werken, op zeer jonge leeftijd hebben ze volop bijgedragen aan de Welvaart van ons land.
Ik lees alweer dat hier de klassieke fout gemaakt wordt dat 'ouderen' dit zijn:quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:00 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
je noemt nu al 2 dingen waar Overheidsgeld voor gebruikt wordt. En dat mag wel? De ouderen van nu hadden deze voorzieningen niet en moesten keihard werken om hun gezin te onderhouden, vaak zonder enige scholing of opleiding. Door dat harde werken, op zeer jonge leeftijd hebben ze volop bijgedragen aan de Welvaart van ons land.
"Ze" hebben het niet alleen opgemaakt. De vrolijke studenten, bijvoorbeeld omdat we het nu even over de "jongeren" hebben, hebben er ook lekker van geprofiteerd, want zonder het harde werken van de, nu, ouderen, was dat geld er niet geweest. Denk ook even aan die kant van het geheel, voordat je de ouderen een zorgeloze oude dag misguntquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:02 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ja, goed van ze. Maar 'ze' hebben het geld ook weer opgemaakt. OP. Dus iedereen mag inleveren, niet alleen de studenten.
Het is geen wonder dat de babyboomers zo'n financiele rotzooi achterlaten. Ze kennen de feiten niet, en willen de feiten ook niet kennen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 15:45 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
wat dragen "jongeren" meer bij dan?
Pensioen? Je bedoelt achterstallig loon dat is ingehouden door de werkgever, al dan niet verplicht?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:01 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Ja, een stapel bakstenen die afbetaald is. Dat hoeven ze niet meer te betalen met hun pensioen+AOW.
Nee hoor.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:03 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Ik lees alweer dat hier de klassieke fout gemaakt wordt dat 'ouderen' dit zijn:
[ afbeelding ]
We misgunnen niemand wat. Het punt is dat er jarenlang met oogkleppen op vooral is geleefd voor zichzelf. Pas op het moment dat de pleuris echt uitbreekt, gaan we proberen wat op te lossen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:04 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
"Ze" hebben het niet alleen opgemaakt. De vrolijke studenten, bijvoorbeeld omdat we het nu even over de "jongeren" hebben, hebben er ook lekker van geprofiteerd, want zonder het harde werken van de, nu, ouderen, was dat geld er niet geweest. Denk ook even aan die kant van het geheel, voordat je de ouderen een zorgeloze oude dag misgunt
Studenten hebben nog niet eens de kans van jou gekregen te werken. En leg me geen woorden in de mond, ik misgun niks.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:04 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
"Ze" hebben het niet alleen opgemaakt. De vrolijke studenten, bijvoorbeeld omdat we het nu even over de "jongeren" hebben, hebben er ook lekker van geprofiteerd, want zonder het harde werken van de, nu, ouderen, was dat geld er niet geweest. Denk ook even aan die kant van het geheel, voordat je de ouderen een zorgeloze oude dag misgunt
De "ouderen" mogen ook wat jonger zijn hoor, maar dan nog, hebben ze meer bijgedragen dan de jongeren van nu. De jongere generatie moet dankbaar zijn dat ze van de Staat hebben mogen studeren. Dat noem ik nu een voorschot nemen!quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:03 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Ik lees alweer dat hier de klassieke fout gemaakt wordt dat 'ouderen' dit zijn:
[ afbeelding ]
Die kans krijg je zeker wel van mij, maar ben bescheiden in je oordeel tot je zelf wat bijgedragen hebt, in plaats van gebruik maken van geld wat je nog niet verdiend hebt.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:07 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Studenten hebben nog niet eens de kans van jou gekregen te werken. En leg me geen woorden in de mond, ik misgun niks.
Geef het beestje maar een naam, feit is dat er heel veel geld naar ouderen gaat en dat zij zonder iemand de schuld te geven best wat mogen bijdragen. Zij hebben ook een voorschot genomen met hun welvaart. Jij geeft de jongeren wel de schuld van een plezierig leven, maar bij de ouderen is het allemaal verdient en terecht, ik vind dat hypocriet.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:06 schreef betyar het volgende:
[..]
Pensioen? Je bedoelt achterstallig loon dat is ingehouden door de werkgever, al dan niet verplicht?
je doet nu voor komen alsof we een perfect system hebben geerft waar niets mis mee is.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:08 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
De "ouderen" mogen ook wat jonger zijn hoor, maar dan nog, hebben ze meer bijgedragen dan de jongeren van nu. De jongere generatie moet dankbaar zijn dat ze van de Staat hebben mogen studeren. Dat noem ik nu een voorschot nemen!
Een eindloonregeling hebben en dan beweren dat je dat zelf betaald hebt?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:06 schreef betyar het volgende:
[..]
Pensioen? Je bedoelt achterstallig loon dat is ingehouden door de werkgever, al dan niet verplicht?
Als er niets mis mee was geweest, hadden we nu deze crisis niet, waarschijnlijk. Dus die bewering is onzin. Deze mensen hebben gebruik gemaakt van dat wat de regering hen bood. En....dat doen de jongeren van nu, net zo goed... Of zeggen die nu, ik betaal mijn studie zelf wel, want de Staatskas is al zo leeg?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:11 schreef Matty___ het volgende:
[..]
je doet nu voor komen alsof we een perfect system hebben geerft waar niets mis mee is.
Dat is de reden waarom dat we de discussie nu hebben.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:11 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
Die kans krijg je zeker wel van mij, maar ben bescheiden in je oordeel tot je zelf wat bijgedragen hebt, in plaats van gebruik maken van geld wat je nog niet verdiend hebt.
Dit dus.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:05 schreef Quiche_lorraine het volgende:
[..]
Het is geen wonder dat de babyboomers zo'n financiele rotzooi achterlaten. Ze kennen de feiten niet, en willen de feiten ook niet kennen.
Dus ze mogen er pas over klagen op het moment dat het eigenlijk al te laat is?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:11 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
Die kans krijg je zeker wel van mij, maar ben bescheiden in je oordeel tot je zelf wat bijgedragen hebt, in plaats van gebruik maken van geld wat je nog niet verdiend hebt.
Dat is mijn punt. Ik gun iedereen een gezond, gelukkig en rijk leven. Maar kan boos worden als iemand nog niets zelf bijgedragen heeft zich nu zo uitspreekt over een generatie die heel hard heeft moeten werken
Dat besef was er toen nog niet blijkbaar. Toen kon je ook 2 hypotheken aftrekken etc. en DIE kosten moeten wij nu betalen, wat ook prima is maar ik vind het nogal erg dat de generatie die het bedacht heeft en er van geprofiteerd heeft er wel moeite mee heeft om mee te betalen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:14 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
Als er niets mis mee was geweest, hadden we nu deze crisis niet, waarschijnlijk. Dus die bewering is onzin. Deze mensen hebben gebruik gemaakt van dat wat de regering hen bood. En....dat doen de jongeren van nu, net zo goed... Of zeggen die nu, ik betaal mijn studie zelf wel, want de Staatskas is al zo leeg?
Volgens mij heb je het vooral over de ouders van de babyboomers (die nu 80+ zijn) en niet de babyboomers zelf (die nu 50+ zijn). De eerste groep heeft het zwaar, maar die laatste dus echt niet. Die kunnen best wat bijdragen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:00 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
je noemt nu al 2 dingen waar Overheidsgeld voor gebruikt wordt. En dat mag wel? De ouderen van nu hadden deze voorzieningen niet en moesten keihard werken om hun gezin te onderhouden, vaak zonder enige scholing of opleiding. Door dat harde werken, op zeer jonge leeftijd hebben ze volop bijgedragen aan de Welvaart van ons land.
Bla bla bla... De zuipverhalen die ik geregeld van mijn babyboomercollega's hoor, verschillen in niets, van die van mij en mijn generatiegenoten. Tel daarbij op dat babyboomers hun jeugd in de flowerpowertijd beleefden en je weet dat velen er een drugsgebruik op nahielden, waar veel van de huidige jeugd steil van achterover zou slaan.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 13:58 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Oké dan, zorg dan dat je de pot vult zodat je ook wat hebt voor je oude dag. En die pot vullen doet men middels premiebetalingen verkregen uit arbeid en niet wachten tot de gebraden kip je mond in vliegt. Ja, ik weet het, verwijzen naar werken is een vies woord tegenwoordig bij de jeugd, die gaat liever zuip en drugvakanties houden in exotische oorden meerdere malen per jaar. En ach, de nieuwste iPhone5 met een dure abo waar je mee kan pimpen op wintersport is ook niet weg. Tja, en spaarzaam zijn is ook al niet besteed aan de jeugd.
Het lijkt me evident dat oudere mensen per saldo al meer hebben bijgedragen aan de maatschappij dan de jongere mensen. Dat heeft simpelweg te maken met het aantal arbeidsjaren dat iemand heeft.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:08 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
De "ouderen" mogen ook wat jonger zijn hoor, maar dan nog, hebben ze meer bijgedragen dan de jongeren van nu. De jongere generatie moet dankbaar zijn dat ze van de Staat hebben mogen studeren. Dat noem ik nu een voorschot nemen!
Wat een onzin. Door dit soort kortzichtigheid gaat Nederland kapot. Het is juist heel goed dat jongeren nu én hun eigen verantwoordelijkheid nemen en daarbij ook eisen dat de veroorzakers van al deze ellende (50+) eraan meebetalen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:11 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
Die kans krijg je zeker wel van mij, maar ben bescheiden in je oordeel tot je zelf wat bijgedragen hebt, in plaats van gebruik maken van geld wat je nog niet verdiend hebt.
Dat is mijn punt. Ik gun iedereen een gezond, gelukkig en rijk leven. Maar kan boos worden als iemand nog niets zelf bijgedragen heeft zich nu zo uitspreekt over een generatie die heel hard heeft moeten werken
Dat klopt, dat hebben ze na een leven van hard werken verdient. De pensioenfondsen zijn door de overheid en bedrijven leeggegraaid. Iets waar over valt te twisten want als de overheid dat niet had gedaan zaten we eerder in de ellende. (Even voor de duidelijkheid: Ik ben daar dus echt tegen!)quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:11 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Geef het beestje maar een naam, feit is dat er heel veel geld naar ouderen gaat en dat zij zonder iemand de schuld te geven best wat mogen bijdragen. Zij hebben ook een voorschot genomen met hun welvaart. Jij geeft de jongeren wel de schuld van een plezierig leven, maar bij de ouderen is het allemaal verdient en terecht, ik vind dat hypocriet.
Deze leuke generatie heeft trouwens ook de pensioenfondsen leeggegraaid in de jaren '90.
En daarom moet de rekening bij de jonge generatie worden neergelegd en niet bij de doorsnee, zeer rijke babyboom generatie?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:19 schreef betyar het volgende:
[..]
Dat klopt, dat hebben ze na een leven van hard werken verdient. De pensioenfondsen zijn door de overheid en bedrijven leeggegraaid. Iets waar over valt te twisten want als de overheid dat niet had gedaan zaten we eerder in de ellende. (Even voor de duidelijkheid: Ik ben daar dus echt tegen!)
Het is ze door de bedrijven voorgespiegeld.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:13 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Een eindloonregeling hebben en dan beweren dat je dat zelf betaald hebt?![]()
Die veel langer zal moeten gaan werken dan de gemiddelde babyboomerquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En daarom moet de rekening bij de jonge generatie worden neergelegd en niet bij de doorsnee, zeer rijke babyboom generatie?
Als ik een auto rij is het dan redelijk dat ik van jou verwacht dat jij hem betaald?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:21 schreef betyar het volgende:
[..]
Het is ze door de bedrijven voorgespiegeld.
Als jij een auto besteld met alle opties en vervolgens leveren ze je een auto met minder opties voor dezelfde prijs, neem jij daar genoegen mee?
Dat was zonder HRA misschien ook gelukt nu....quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:21 schreef kaatje50 het volgende:
Ik ga er, voor nu, mee stoppen. Mijn huishoudelijke plicht roept, eten koken voor mijn hard werkende man.Ik zou zeggen, Ga lekker serieus studeren, van je eigen geld natuurlijk, daarna een mooie baan zoeken en veel sparen... Maak vooral geen gebruik van wat voor subsidie dan ook ,want dan kan de kas niet hebben. Als een ieder dan op eigen kracht een goed, rijk leven heeft opgebouwd, inclusief eigen huis zonder HRA, krijgen die mensen van mij een dikke pluim
Als die auto me voor een habbekrats is verkocht begin ik wel zo een vermoeden te krijgen dat ik opgelicht ben, dat betekent dan echter niet dat ik mensen die er helemaal geen schuld aan hebben dat ik ben opgelicht (mijn kinderen bijvoorbeeld) daar dan maar daar voor op laat draaien.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:21 schreef betyar het volgende:
[..]
Het is ze door de bedrijven voorgespiegeld.
Als jij een auto besteld met alle opties en vervolgens leveren ze je een auto met minder opties voor dezelfde prijs, neem jij daar genoegen mee?
Dat is het punt niet. Feit is dat ze er nauwelijks aan betaald hebben (aan wat wel, eigenlijk?) en daar wel altijd prat op gaan.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:21 schreef betyar het volgende:
[..]
Het is ze door de bedrijven voorgespiegeld.
Als jij een auto besteld met alle opties en vervolgens leveren ze je een auto met minder opties voor dezelfde prijs, neem jij daar genoegen mee?
Babyboomers hebben nooit harder hoeven te werken dan de huidige dertigers en veertigers, dat heeft de generatie vóór hun (die van hun ouders dus) nl. gedaan...quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:11 schreef kaatje50 het volgende:
[..]
Maar kan boos worden als iemand nog niets zelf bijgedragen heeft zich nu zo uitspreekt over een generatie die heel hard heeft moeten werken
Yep, hadden de bedrijven en overheden maar eerlijk moeten zijn tegen de mensen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En daarom moet de rekening bij de jonge generatie worden neergelegd en niet bij de doorsnee, zeer rijke babyboom generatie?
En die babyboomer had een vast contract vanaf jonge leeftijd in plaats van jaar na jaar een flexcontract.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:21 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Die veel langer zal moeten gaan werken dan de gemiddelde babyboomer. Die is namelijk et 60 al op kosten van z'n collega's met de VUT en pre-pensioen gegaan....
Dat is geen antwoord op de vraag.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:22 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Als ik een auto rij is het dan redelijk dat ik van jou verwacht dat jij hem betaald?
Je bent bij die vraag dan ook vergeten te melden dat het om een auto gaat voor een prijs die te mooi is om waar te zijn.quote:
Eind jaren 80 zat er een godsvermogen in de pensioenpotten, iets waar de jongeren niet aan of zeer beperkt hebben meebetaald.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:23 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dat is het punt niet. Feit is dat ze er nauwelijks aan betaald hebben (aan wat wel, eigenlijk?) en daar wel altijd prat op gaan.
Dan gebruikt men dat vermogen toch gewoon voor pensioenen? Laat de jongeren dan maar prima in hun eigen fonds sparen en beleggen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:25 schreef betyar het volgende:
[..]
Eind jaren 80 zat er een godsvermogen in de pensioenpotten, iets waar de jongeren niet aan of zeer beperkt hebben meebetaald.
Dat hebben de werkgevers dan ook betaald.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:25 schreef betyar het volgende:
[..]
Eind jaren 80 zat er een godsvermogen in de pensioenpotten, iets waar de jongeren niet aan of zeer beperkt hebben meebetaald.
Oh, maar dan kunnen seniorenflats enz. ook opgedoekt worden. Waarom zouden de huidige dertigers en veertigers dan immers over een paar jaar bejaarde babyboomers verzorgen?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:23 schreef betyar het volgende:
[..]
Yep, hadden de bedrijven en overheden maar eerlijk moeten zijn tegen de mensen.
Ze willen natuurlijk hun vol pensioentje houden.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:19 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Wat een onzin. Door dit soort kortzichtigheid gaat Nederland kapot. Het is juist heel goed dat jongeren nu én hun eigen verantwoordelijkheid nemen en daarbij ook eisen dat de veroorzakers van al deze ellende (50+) eraan meebetalen.
Mooie tijd leek me dat. Je rechter wijsvinger erafgerukt en dan gewoon 100% worden afgekeurd.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:20 schreef Nielsch het volgende:
En allemaal maar doen alsof 50+ zou hard hebben gewerkt. Dat is dus dikke onzin. Genoeg mensen in die categorie die helemaal niet hard hebben gewerkt.
Nee hoor. Kijk ik ben van mening dat degene die zijn geboren voor 1950 ook best wat kunnen inleveren, de babyboomers van na 1950 zijn de lul net als ons.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:24 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Je bent bij die vraag dan ook vergeten te melden dat het om een auto gaat voor een prijs die te mooi is om waar te zijn.
Achterstallig loon bedoel je.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:27 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dat hebben de werkgevers dan ook betaald.
Precies. 1 miljoen mensen in de WAOquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:27 schreef karton2 het volgende:
Mooie tijd leek me dat. Je rechter wijsvinger erafgerukt en dan gewoon 100% worden afgekeurd.
Nee. Jij weet niet hoe een eindloonregeling werkt. Heb ik in dit topic al uitgelegd.quote:
Wil je dat niet begin je toch gewoon voor jezelf?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:26 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dan gebruikt men dat vermogen toch gewoon voor pensioenen? Laat de jongeren dan maar prima in hun eigen fonds sparen en beleggen.
Jawel hoor.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:29 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Nee. Jij weet niet hoe een eindloonregeling werkt.
Jij wilt dat een complete generatie ZZP'er of ondernemer wordt?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:29 schreef betyar het volgende:
[..]
Wil je dat niet begin je toch gewoon voor jezelf?
Blijkbaar niet, anders blaatte je niet zo dom. (of trollde je niet zo)quote:
Is hij ook gaan doen, toen hij ineens gedwongen werd, omdat zijn baas zijn salaris niet meer hoefde te betalen na twee jaar ziek zijn en hij dreigde de WIA in te glijden. Toen kon het timmeren ineens welquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:30 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Jij wilt dat een complete generatie ZZP'er of ondernemer wordt?
Klopt, het is een vraag die jij niet gaat beantwoordenquote:
En daar moeten jongeren voor betalen en niet de zeer warm zittende babyboomersquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:23 schreef betyar het volgende:
[..]
Yep, hadden de bedrijven en overheden maar eerlijk moeten zijn tegen de mensen.
Nee.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:30 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Jij wilt dat een complete generatie ZZP'er of ondernemer wordt?
Je bent ervan bewust dat er babyboomers zijn die in de middelloonregeling vallen?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:30 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Blijkbaar niet, anders blaatte je niet zo dom. (of trollde je niet zo)
Dus zul je uiteindelijk toch een oplossing moeten hebben die ook voor de gewone werknemer werkt of niet soms?quote:
quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:32 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Is hij ook gaan doen, toen hij ineens gedwongen werd, omdat zijn baas zijn salaris niet meer hoefde te betalen na twee jaar ziek zijn en hij dreigde de WIA in te glijden. Toen kon het timmeren ineens wel
Nee, zoiets heet eigen keuzes maken.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:36 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dus zul je uiteindelijk toch een oplossing moeten hebben die ook voor de gewone werknemer werkt of niet soms?
Niet veel, maar een aantal hebben net een paar jaartjes middelloon meegepakt. Nou, dat zet zoden aan de dijk... "quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:36 schreef betyar het volgende:
[..]
Je bent ervan bewust dat er babyboomers zijn die in de middelloonregeling vallen?
http://www.avv.nu/index.p(...)om_content&task=viewquote:Maandag 24 september AVV vs. ABP
Geschreven door Thenextlan.
принтер Epson K201
joomla 3.0
AVV klaagde in 2006 het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) aan voor verboden leeftijdsdiscriminatie bij de overgangsmaatregelen voor vroegpensioen. Werknemers van 56 jaar en jonger raken hun eigen vroegpensioen kwijt maar betalen wel het vroegpensioen voor werknemers ouder dan 56 jaar. 24 september komt de zaak voor de kantonrechter in Heerlen.
In 2005 bereikten de sociale partners en het kabinet een akkoord over de omstreden maatregelen voor het beperken van vroegpensioen. Werknemers geboren voor 1950 mochten nog met vroegpensioen, werknemers van 56 en jonger betalen voor de regeling. In totaal kost de regeling 12 miljard euro, die wordt betaald door 56-minners. De overgangsmaatregel duurt tot 2023, tot die tijd betalen de 56-minners mee aan de maatregel.
AVV vindt dat er sprake is van verboden leeftijdsdiscriminatie en klaagt daar het ABP voor aan. Op 24 september komt de zaak voor de rechter in Heerlen. AVV verwacht dat de rechter erkent dat er sprake is van verboden leeftijdsdiscriminatie, mede aangezien de Commissie Gelijke Behandeling vorige maand oordeelde dat een soortgelijke regeling in de tijdschriftenbranche op verboden leeftijdsdiscriminatie berustte.
Volgens het AVV zijn er verschillende manieren om recht te doen aan zowel de belangen van de 56-plussers als de 56-minners. Ouderen kunnen langer doorwerken, of men kan besluiten de aanspraken van 56-minners niet te laten vervallen als ze voor 2023 de overheid verlaten. Evenwichtiger maatregelen bij andere pensioenfondsen ondersteunen de visie van AVV.
VUT-overgangsregeling
De VUT-overgangsregeling voorziet erin dat de VUT regeling die tot eind 2005 gold van kracht blijft voor degenen geboren voor 1950 (de 56-plussers).
Daarmee kunnen ze met dezelfde gegarandeerde uitkering met vroegpensioen op de leeftijd van 61 jaar en 2 maanden of op de leeftijd van 62 jaar en 2 of 3 maanden.
Voor degenen geboren na 1949 (de 56-minners) verdwijnt de VUT regeling. Daarvoor in de plaats krijgen zij een iets hoger pensioen. Dat hogere pensioen kunnen ze uitruilen voor een even hoog pensioen als voorheen en het restant kunnen ze gebruiken voor vroegpensioen.
Berekeningen door een actuaris wijzen uit dat 56-minners gemiddeld ruim 12 maanden langer moeten doorwerken dan onder de oude (VUT) regeling.
Daarnaast moet de VUT regeling betaald worden voor degenen geboren voor 1950. Dat kost volgens het ABP ongeveer 12 miljard. Aangezien er niet is gespaard voor de VUT, moeten degenen geboren na 1949 de kosten dragen. Die komen neer op bijna 4 % van het salaris per jaar tot aan 2023.
De VUT overgangsregeling maakt verboden leeftijdsonderscheid
Vrijwel alle lusten van de regeling komen terecht bij de generatie van voor 1950: die kan nog steeds gebruik maken van de riante VUT regeling: gegarandeerde uitkering, vroeg uittreden, nauwelijks premie afdragen voor de VUT. Vrijwel alle lasten komen terecht bij de generatie vanaf 1950: die moet zowel langer doorwerken als de kosten van de VUT regeling die niet meer voor hen geldt betalen. Bovendien is de hoogte van de als compensatie ingevoerde levensloopuitkering onzeker.
De Wet Gelijke Behandeling naar Leeftijd (WGBL) verbiedt sinds 2004 om leeftijdsonderscheid te maken indien er oplossingen voorhanden zijn die minder –of niet- discrimineren. Er zijn duidelijk regelingen die daaraan voldoen. Sommigen daarvan zijn in andere sectoren ook ingevoerd, zoals in de metaalsector of bij het pensioenfonds van FNV zelf: daar is de ingansdatum voor de VUT met twee jaar verhoogd, zodat de regeling eerlijker wordt en jongeren veel minder hoeven te betalen.
Achtergrond en feiten
De Wet VPL
De VUT-overgangsregeling is een nadere uitwerking van het Hoofdlijnenakkoord d.d. 5 juli 2005 tussen de overheids- en onderwijswerkgevers enerzijds en de vakbonden anderzijds (ABVA KABO FNV, CNV Publieke Zaak, De Unie MHP, Algemene Onderwijsbond, Politiebond FNV, etc - AVV bestond toen nog niet).
De aanleiding voor dit Hoofdlijnenakkoord was het voornemen om de Wet VPL (Vut, Prepensioen, Levensloop) aan te nemen, waarmee de belastingvoordelen voor VUT worden weggenomen. Daarmee wilde de regering Balkenende II de vroegpensionering tegengaan. Vanwege de weerstand van de vakbonden tegen dit voornemen, heeft het kabinet in de Wet VPL toegestaan om de fiscale voordelen van de VUT regeling voor degenen geboren voor 1950 in stand te houden.
De inzet van de rechtszaak
Indien AVV wint, worden de discriminerende bepalingen van het ABP Pensioenreglement nietig verklaard, en zal het ABP de lasten eerlijker moeten verdelen. Het ABP moet tijdens het proces openheid van zaken geven.
Wij zijn graag bereid om mee te denken aan een rechtvaardig alternatief.
Wat voor alternatief heeft AVV?
Wij willen dat de lusten en lasten eerlijker verdeeld worden. Dat kan enerzijds door ouderen langer te laten doorwerken, anderzijds door de pensioenaanspraken van jongeren niet te laten vervallen als ze voor 2023 weggaan bij de overheid of bij het onderwijs. Ook kan je er voor kiezen om de mensen die met vervroegd pensioen willen zonder dat er voor gespaard is, een lagere uitkering te geven. Daarnaast is het denkbaar om de mensen die nu met vroegpensioen zijn gegaan weer te verleiden voor de arbeidsmarkt, met behoud van pensioenrechten. Zeker gezien de arbeidsmarkttekorten in de zorg en het onderwijs is dat een redelijk alternatief.
Relevante oordelen van de Commissie Gelijke Behandeling (CGB)
De CGB heeft in 2005 (oordeel 2005-219) op eenzijdig verzoek van de sociale partners geoordeeld dat het "Hoofdlijnenakkoord" van de sociale partners wel discrimineert, maar dat er geen alternatief is.
De VUT-overgangsregeling wijkt op enkele punten af van het Hoofdlijnenakkoord. Ook zei het CGB dat 56-minners gecompenseerd worden door de levensloopregeling.
Sindsdien is de CGB hierop teruggekomen: zij vindt nu ook dat levensloop niet kan gelden als compensatie, omdat het een heel andere regeling is. Daarnaast heeft de CGB ten onrechte aangenomen dat er geen alternatieven zijn: die zijn er wel, en dat tonen wij aan. Tot slot is de CGB er geheel aan voorbij gegaan dat volgens Europese jurisprudentie hier wel degelijk van verboden onderscheid sprake is.
Verder zitten er aantoonbare fouten in dit CGB oordeel. De CGB gaat ervan uit dat niet de jongeren maar de ouderen gediscrimineerd worden, terwijl juist de jongeren benadeeld worden. Ten tweede maakt de CGB een grote rekenfout.
Recentelijk, op 7 augustus jl. heeft de CGB in een vergelijkbare zaak geoordeeld dat er wel sprake is van verboden leeftijdsdiscriminatie in een VUT-overgangsregeling (oordeel 2007-150).
Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft al in een publicatie uit 2004 over de VUT overgangsregeling geoordeeld dat “er sprake is van een onevenredig zwaar beroep op de solidariteit van de jongere generaties”.
Levensloop als compensatie?
De levensloopregeling is maar een heel beperkte compensatie voor de benadeling van 56-minners. Vergeet ook niet dat als ambtenaren voor 2023 ergens anders willen gaan werken, zij onder het ABP Pensioenreglement hun voorwaardelijk opgebouwde pensioenaanspraken verliezen. Daarnaast is de toekomst van de levensloopregeling nogal ongewis. Wouter Bos heeft al eens geopperd om gebruik van levensloop voor vroegpensioen niet toe te staan. Allerlei financiële experts hebben voorstellen gedaan om levensloop anders in te richten, te combineren met spaarloon etc.
Ook is het rendement van de levensloopregeling ongewis: eerst rekende ABP met een verwacht rendement van 6,5 %, later heeft ABP dit bijgesteld tot 6 %, terwijl in de Financiële Bijsluiter voor de levensloopregeling een rendement “tussen 3,25 % en 5,18%” wordt genoemd.
De financiering van de VUT
De VUT-regeling voor onderwijs- en overheidspersoneel is al in 1980 ingevoerd, maar er wordt pas sinds 1994 premie voor betaald; in dertien jaar (van ’94 tot ’07) is zeker niet genoeg gespaard om nu al met een hoge uitkering te stoppen met werken. Voor 1994 werden de VUT uitkeringen betaald uit de algemene middelen van het ABP. Bovendien waren die premies oorspronkelijk erg laag (0,24 % van het salaris in ‘95) en zijn die voor 2008 opgelopen tot bijna 4 %.
Er is berekend dat de 56 plussers die nu met vervroegd pensioen gaan maar ongeveer 5% bijdragen aan hun eigen vervroegd pensioen. De overige 95% zal worden betaald door 56-minners, die hiervoor tot 2023 extra premies moeten betalen.
Niet veel? Elke babyboomer na 1950.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:37 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Niet veel, maar een aantal hebben net een paar jaartjes middelloon meegepakt. Nou, dat zet zoden aan de dijk... ""
Allemaal maatregelen om de jeugdwerkloosheid aan te pakken. Wees er maar blij mee.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:38 schreef Tocadisco het volgende:
Hier zo'n mooi voorbeeldje van intergenerationele solidariteit:
[..]
http://www.avv.nu/index.p(...)om_content&task=view
Heel eerlijk allemaal..
Neuh... ken de feiten.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:38 schreef betyar het volgende:
[..]
Niet veel? Elke babyboomer na 1950.
Volgens mij was zijn handicap toen redelijk voorbij en heeft hij daarvoor onafgebroken gewerkt.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:32 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Is hij ook gaan doen, toen hij ineens gedwongen werd, omdat zijn baas zijn salaris niet meer hoefde te betalen na twee jaar ziek zijn en hij dreigde de WIA in te glijden. Toen kon het timmeren ineens wel
Maatregelen die alleen blijken te werken binnen instelling die met een budget werken (zoals bijvoorbeeld het onderwijs), bij de rest was 'jeugdwerkeloosheid aanpakken' alleen maar een smoesje om eerder te stoppen met werken, zoals dat hier ook mooi door een econoom wordt uitgelegd:quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:39 schreef betyar het volgende:
[..]
Allemaal maatregelen om de jeugdwerkloosheid aan te pakken. Wees er maar blij mee.
http://www.volkskrant.nl/(...)r-arbeidsmarkt.dhtmlquote:Onderwijs
Alleen bij instellingen die door een budget worden geregeerd, zoals scholen, dreigen ouderen jongeren te verdringen. In het onderwijs staat de totale hoeveelheid banen immers ongeveer vast en is het dus inderdaad zo dat een doorwerkende oudere docent de doorstroom bemoeilijkt. In het onderwijs kunnen ouderen beter ingezet worden als mentor van jongeren, zodat beide generaties kunnen profiteren en kennis en ervaring beter behouden blijven.
1000 economen, 1000 meningen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:41 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Maatregelen die alleen blijken te werken binnen instelling die met een budget werken (zoals bijvoorbeeld het onderwijs), bij de rest was 'jeugdwerkeloosheid aanpakken' alleen maar een smoesje om eerder te stoppen met werken, zoals dat hier ook mooi door een econoom wordt uitgelegd:
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)r-arbeidsmarkt.dhtml
Hij stopt mensen met afwijkende meningen het liefst in een kamp met een hek eromheenquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:43 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Het past niet bij jouw mening, dus dan moet het uiteraard wel fout zijn.
Het past bij jouw mening dus is het correct?quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:43 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Het past niet bij jouw mening, dus dan moet het uiteraard wel fout zijn.
Hij komt met argumenten, jij komt aan met 'nietesquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:47 schreef betyar het volgende:
[..]
Het past bij jouw mening dus is het correct?
http://www.abp.nl/over-ab(...)erdwenen-uit-kas.aspquote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:48 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Hij komt met argumenten, jij komt aan met 'nietes!'. Doe eens een gok wie ik eerder zou geloven.
quote:In die jaren ’80 was het crisis in Nederland. Veel jongeren hadden geen werk en de overheid had veel tekorten. Door deze maatregelen werden de tekorten van de overheid een stuk minder. Verder zorgde de overheid er met dit geld van ABP voor dat ouderen eerder konden stoppen met werken. Jongeren konden zo hun plaats innemen. Dit vonden we toen met zijn allen erg belangrijk
Dat geld is niet verdampt, men heeft daar allemaal van kunnen profiteren in de jaren 80 en aangezien men er ook niet tegen protesteerde vond men het blijkbaar een prima keuze. Als je dat soort keuzes maakt is dat prima maar dan moet je ook instaan voor de gevolgen daarvan, dus gewoon accepteren dat het ten koste van je pensioen gaat en niet ineens gaan eisen dat iemand anders het maar gaat oplossen. En de overheid heeft de VUT ook niet bekostigd, dat deden de pensioenfondsen zelf (middels die premie die iedereen nog tot 2023 moet betalen, ook al is de VUT voor hen iets dat ze nooit meer zelf kunnen meemaken).quote:Op vrijdag 15 februari 2013 16:52 schreef betyar het volgende:
[..]
http://www.abp.nl/over-ab(...)erdwenen-uit-kas.asp
[..]
En ik ben van mening dat men is voorgelogen door de overheid. En ja, wij moeten dat gaan betalen voor de mensen die zijn geboren voor 1950, het zij zo. Ik persoonlijk gun ze dat wel en zal ze daar waar ik kan gewoon mee steunen.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:00 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dat geld is niet verdampt, men heeft daar allemaal van kunnen profiteren in de jaren 80 en aangezien men er ook niet tegen protesteerde vond men het blijkbaar een prima keuze. Als je dat soort keuzes maakt is dat prima maar dan moet je ook instaan voor de gevolgen daarvan, dus gewoon accepteren dat het ten koste van je pensioen gaat en niet ineens gaan eisen dat iemand anders het maar gaat oplossen. En de overheid heeft de VUT ook niet bekostigd, dat deden de pensioenfondsen zelf (middels die premie die iedereen nog tot 2023 moet betalen, ook al is de VUT voor hen iets dat ze nooit meer zelf kunnen meemaken).
Prima, dan richt je toch lekker het Betyar-fonds op voor arme bejaarden. Dan kan iedereen die daar zin in heeft aan meebetalen, tegelijkertijd worden degenen die denken dat ze aan het afbetalen van de staatsschuld, het oplossen van de klimaat-, energie- en grondstoffenproblematiek en de boel een beetje draaiende te houden al genoeg werk hebben niet gedwongen om daar ook nog eens voor op te moeten draaien.quote:Op vrijdag 15 februari 2013 17:04 schreef betyar het volgende:
[..]
En ik ben van mening dat men is voorgelogen door de overheid. En ja, wij moeten dat gaan betalen voor de mensen die zijn geboren voor 1950, het zij zo. Ik persoonlijk gun ze dat wel en zal ze daar waar ik kan gewoon mee steunen.
quote:Op vrijdag 15 februari 2013 19:08 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Prima, dan richt je toch lekker het Betyar-fonds op voor arme bejaarden. Dan kan iedereen die daar zin in heeft aan meebetalen, tegelijkertijd worden degenen die denken dat ze aan het afbetalen van de staatsschuld, het oplossen van de klimaat-, energie- en grondstoffenproblematiek en de boel een beetje draaiende te houden al genoeg werk hebben niet gedwongen om daar ook nog eens voor op te moeten draaien.
Tien keer geschoten, en 1 keer raak. Dit is een doelgroep waar wat te halen valt. Ook 45+'ers die zich zorgen maken om hun oude dag, of jongeren die opkomen voor hun ouders overwegen 50+ te stemmen.quote:Op donderdag 14 februari 2013 23:50 schreef freako het volgende:
Het voordeel is dat Jan Nagel de oprichter is van deze club. Ze houden het nu al langer vol dan andere Nagel-partijtjes in het verleden (al is Eerste Kamerlid De Lange inmiddels al met ruzie opgestapt). Er komt echter een moment dat de pleuris uitbreekt in de partij.
quote:50PLUS blijft ook groeien in de peiling van Maurice de Hond. Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden, zou de partij 16 zetels krijgen, drie meer dan in de peiling een week eerder.
Eerlijk zullen we alles nivellerenquote:Op zondag 24 februari 2013 13:40 schreef Dr.Nikita het volgende:
Je zou ook kunnen zeggen dat het opgaat voor de PvdA om zich te hernoemen in Partij vd Jaloezie waar de lijfspreuk Eerlijk Zullen We Alles Stelen de hoogste prioriteit heeft.
Maar laten we eerlijk wezen, ik durf te stellen dat jij nooit op hun zou stemmen afgezien van het feit dat ze nog lang niet capabel zijn om te regeren.quote:
50plus? Nope.. ben ik nog veel te jong voorquote:Op zondag 24 februari 2013 13:47 schreef Dr.Nikita het volgende:
[..]
Maar laten we eerlijk wezen, ik durf te stellen dat jij nooit op hun zou stemmen afgezien van het feit dat ze nog lang niet capabel zijn om te regeren.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |