Die Belgen toch...quote:Nederland blijft land van 'tulpen en tolerantie'
DEN HAAG - Buitenlandse toeristen hebben een behoorlijk positief beeld van ons land. Ze zien Nederlanders overwegend als tolerant, open, vriendelijk en gastvrij.
Dat blijkt uit het dinsdag bekendgemaakte vierjaarlijkse imago-onderzoek van het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC).
Het NBTC heeft zo'n 11.000 mensen ondervraagd in de 13 belangrijkste landen van herkomst van buitenlandse toeristen. Die vinden Nederland overigens niet alleen open en tolerant, maar ook goed bereikbaar en ideaal voor korte vakanties.
Tulpen, molens en kaas zijn nog altijd de eerste associaties die 'Holland' bij hen oproept. Het landschap, Amsterdam en 'Nederland fietsland' noemen ze als meest positieve kenmerken van ons land.
Minpunten
Drugs en prostitutie zijn daarentegen minpunten, de Nederlandse taal blijft bovendien lastig. Ook minder positief is het idee van toeristen over het culinaire aanbod en de prijs-kwaliteitverhouding in de horeca.
Relatief weinig buitenlanders noemden Nederlanders overigens arrogant (18 procent). Van de mensen die dat wel vonden waren de meesten Belg.
Concurrentie
Ondanks de overwegend positieve kijk van buitenlanders zag het NBTC dat in sommige landen Nederland minder aantrekkelijk wordt gevonden dan 4 jaar geleden.
Dat zou komen door toenemende concurrentie in de internationale slag om de gunst van de toerist. Het NBTC werkt daarom onder meer samen met Koninklijke Horeca Nederland aan een campagne die het culinaire imago van Nederland wat opkrikt.
Onderzoek
Het NBTC heeft het onderzoek uitgevoerd in Duitsland, Groot-Brittannië, België en de Verenigde Staten, Frankrijk, Italië, Spanje, Denemarken en Zweden. Japan en de opkomende markten Brazilië, China en Rusland zijn in 2012 voor het eerst toegevoegd.
quote:
Jouw schuld dus. Gedraag je toch een keer in Belgie, met je extreme snelheden op de weg en dergelijke.quote:
De Masters waren ook de nrs 1 en 2. Kankertrotsquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:20 schreef Littlerabbit het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Gefeliciteerd.
[..]
Jouw schuld dus.
Ga eens dood.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:18 schreef ValHallen het volgende:
[..]
Valt me van je tegen. Jij als liefhebber van mooi voetbal zou Clasie toch hoger moeten kunnen waarderen dan dat lompe werkpaard.
Ik ben niet arrogant. Ik ben bewezen de beste en derhalve realist.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:20 schreef Littlerabbit het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Gefeliciteerd.
[..]
Jouw schuld dus. Gedraag je toch een keer in Belgie, met je extreme snelheden op de weg en dergelijke.
Ik las pas in zo'n suf onderzoekje dat wij de slechtst geklede bevolking van Europa waren. Ik vraag me dan toch af of ze Oost-Europa + GB mee hebben genomen in dat onderzoek.quote:
Hoi HMFquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:21 schreef DonRaja het volgende:
[..]
Ik ben niet arrogant. Ik ben bewezen de beste en derhalve realist.
Die onderzoekers hebben dan duidelijk alles buiten Brussel in België overgeslagenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:22 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Ik las pas in zo'n suf onderzoekje dat wij de slechtst geklede bevolking van Europa waren. Ik vraag me dan toch af of ze Oost-Europa + GB mee hebben genomen in dat onderzoek.
In Duitsland missta je ook nog steeds niet met wen bloemetjesjurkquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:22 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Ik las pas in zo'n suf onderzoekje dat wij de slechtst geklede bevolking van Europa waren. Ik vraag me dan toch af of ze Oost-Europa + GB mee hebben genomen in dat onderzoek.
Slechtst misschien niet maar modieus kan je NL toch niet noemenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:22 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Ik las pas in zo'n suf onderzoekje dat wij de slechtst geklede bevolking van Europa waren. Ik vraag me dan toch af of ze Oost-Europa + GB mee hebben genomen in dat onderzoek.
Modieus staat gelukkig niet gelijk aan klasse.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:24 schreef Tarado het volgende:
[..]
Slechtst misschien niet maar modieus kan je NL toch niet noemen
Oh, ik zal ook absoluut niet beweren dat wij voorop lopen ofzo, maar er zijn toch wel wat landen die we achter ons laten, imo.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:24 schreef Tarado het volgende:
[..]
Slechtst misschien niet maar modieus kan je NL toch niet noemen
Grootste probleem hier is wel dat vrouwen zich als mannen kledenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:26 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Oh, ik zal ook absoluut niet beweren dat wij voorop lopen ofzo, maar er zijn toch wel wat landen die we achter ons laten, imo.
En de mannen als vrouwen. Mannen die Uggs dragenquote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:28 schreef Tarado het volgende:
[..]
Grootste probleem hier is wel dat vrouwen zich als mannen kleden
Allemaal net niet of helemaal niet. Op Zoet misschien na.quote:Op dinsdag 5 februari 2013 14:29 schreef Dj_Day-V het volgende:
Opstelling Jong Kroatië: Kalinic; Horvat, Ticinovic, Paurevic, Kelic; Pavlovic, Boras, Leskovic, Kramaric; Antolic en Glavica.
Opstelling Jong Oranje: Zoet; Leerdam, Van Dijk, Nuytinck, Van Aanholt; Van Haaren, Van La Parra, Duarte; Bacuna, De Jong en Wildschut.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |