Ik heb hier dus totaal geen last van. Ja, rond East Hastings zijn veel zwervers/junkies, maar ze blijven allemaal op 1 plek. Ik heb er ook geen problemen mee om daar langs te lopen, ze doen je helemaal niks.quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 03:01 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Oh dat vergat ik nog: ik heb nog nooit ZOVEEL DRUGGIES gezien in mijn hele leven.
Nu ben ik wel wat gewend maar ik schrik me elke keer weer dood hoeveel zwervers en alcoholics/druggies er op de straat zwerven, vooral downtown in de grotere plaatsen.
Advies: ga niet als vrouw alleen de straat op/stappen want dat is nogal link.
Ik voel me veiliger om 01:00 snachts in Amsterdam of een ander stad in de Eu dan hier.
Mooi voor jou maar als ik met mijn kinderen via Hastings naar downtown rijd dan vallen hun monden open van verbazing.quote:Op maandag 19 augustus 2013 18:03 schreef Piepje het volgende:
[..]
Ik heb hier dus totaal geen last van. Ja, rond East Hastings zijn veel zwervers/junkies, maar ze blijven allemaal op 1 plek. Ik heb er ook geen problemen mee om daar langs te lopen, ze doen je helemaal niks.
Juist hier in Vancouver voel ik me veiliger dan in de Nederlandse steden; ik kom vaak genoeg alleen thuis na een avondje uit.
Drankwetten zouden wel iets minder streng mogen, maar ik neem aan dat ze dit doen om de stranden schoon en rustig te houden, dus ik heb er niet zoveel op tegen.
De afstanden zijn hier ook wat groter dan in Nederlandquote:Op zondag 1 september 2013 04:58 schreef rogier21 het volgende:
Iets bestellen en het met de post versturen kost je net zoveel als in Nederland, behalve dat het zeker 5 werkdagen onderweg is.
Klopt helemaal, Canada Post is redelijk onbetrouwbaar. Soms komen verjaardagkaarten van SK naar Nederland pas maanden later aan, en soms binnen een week. Het zou natuurlijk ook kunnen dat de vertraging in Nederland opgelopen wordt, maar ik denk van niet. Pakketjes gaan meestal wel redelijk goed.quote:
Da's wel heel heel geflatteerde foto van net de allerergste drie blocks van East Hastings waar ook nog eens buitengewoon veel zwervers bijeen zijn op het moment dat de foto genomen is. Zwervers die je eigenlijk altijd met rust laten als je er langs loopt, in tegenstelling tot mijn ervaringen in Nederland.quote:Op dinsdag 20 augustus 2013 16:39 schreef DUTCHKO het volgende:
Zoiets. (helaas - dit is de echte hastings)
[ afbeelding ]
Ieder mens is anders en mijn wensen zijn anders dan de jouwe.quote:Op donderdag 5 september 2013 01:07 schreef GoCanucksGo het volgende:
[..]
Da's wel heel heel geflatteerde foto van net de allerergste drie blocks van East Hastings waar ook nog eens buitengewoon veel zwervers bijeen zijn op het moment dat de foto genomen is. Zwervers die je eigenlijk altijd met rust laten als je er langs loopt, in tegenstelling tot mijn ervaringen in Nederland.
Dit is denk ik ook wel een aantal jaren geleden, het is na de Spelen in 2010 wel een stuk opgeknapt, meer opvang en begeleiding en zo waardoor het zeker in het gebied waar je als normale burger ook nog wel eens komt (richting Gastown) een stuk prettiger is. Wat overigens niet wegneemt dat East Van voor een groot deel een shithole is waar je niet dood gevonden wilt worden, maar zo'n foto kun je ook prima maken in Amsterdam of Rotterdam.
Ik moet zeggen dat ik, behalve de regen, veel van je onvrede over Vancouver dan ook niet herken, maar dat kan ook komen omdat ik in een veilige bubbel in Point Grey woon met de familie. Huisvesting is wel extreem duur in veel van de betere wijken, maar dat heb je eigenlijk in elke grote stad wereldwijd wel. De kinderachtige regeltjes wat betreft alcohol daar zul je mee moeten leren leven, daar maken ze geen grappen mee inderdaad. Als je ziet hoe slecht de gemiddelde local kan omgaan met te veel vrijheid m.b.t. drank is het maar beter ook, anders had je elke 3 maanden wel een riot.
Een internet abonnement is een crime blijkbaarquote:Op zondag 1 september 2013 17:38 schreef BenD het volgende:
[..]
De afstanden zijn hier ook wat groter dan in NederlandMaar ik moet toegeven dat kerstkaarten van Saskatchewan naar Ontario er soms langer over doen dan kaarten naar Nederland. Er is geen touw aan vast te knopen hier.
Dat blijkt wel, want ik zit ook midden tussen de Europese immigranten (ook gezinnen met kinderen) en ik ken niemand die Vancouver kut vindt en weg wil. De meeste moeten wel op den duur vanwege tijdelijke contracten maar een aardig grote groep neemt de moeite permanent residency aan te vragen omdat ze koste wat het kost willen blijven.quote:Op donderdag 5 september 2013 04:04 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ieder mens is anders en mijn wensen zijn anders dan de jouwe.
Ik had dit weekend vrienden uit Vancouver op bezoek en die denken precies als ik: als het kon pakten ze hun koffers en vertrokken meteen.
Het enige wat mij hier houd is het werk.
Voor de rest absoluut niets.![]()
Maar dat is allemaal heel individueel maar het valt mij op dat vele immigranten die ik ontmoet hetzelfde vinden en denken al mij.
Sommigen berusten zich in de verschillen, anderen worden gierend gek en willen graag weg.
Maar helaas is Europa ook in zware crisis dus baantjes zijn slecht te vinden.
Ik ben van plan om volgend jaar de UK te checken of ik daar wat kan vinden en dan zien we wel maar ik blijf zeker niet hier hangen tot het einde van mijn leven.
Absoluut niet.
We zien wel maar ik zal de dag zegenen dat ik in het vliegtuig kan stappen en weg kan gaan hier...quote:Op donderdag 5 september 2013 18:51 schreef GoCanucksGo het volgende:
[..]
Dat blijkt wel, want ik zit ook midden tussen de Europese immigranten (ook gezinnen met kinderen) en ik ken niemand die Vancouver kut vindt en weg wil. De meeste moeten wel op den duur vanwege tijdelijke contracten maar een aardig grote groep neemt de moeite permanent residency aan te vragen omdat ze koste wat het kost willen blijven.
Ik ben benieuwd of je in de UK wel gaat vinden wat je zoekt, daar zijn veel steden of wijken in grote steden nou ook niet het toppunt van beschaving. Ik hoop het voor je, ik kan me weinig vervelender dingen voorstellen dan ergens wonen waar je niet gelukkig bent.
Tsja ik weet niet waar jij zit maar zelfs Winnipeg is, wat mij betreft, waanzinnig duur voor wat je krijgt.quote:Op vrijdag 6 september 2013 06:43 schreef Plopr het volgende:
Die foto van East Hastings hierboven zou ik elke keer dat ik er was hebben kunnen maken. Er is maar een plek op de wereld waar ik meer zwervers, winkelkarretjes en druggies in een straat heb gezien en dat is los Angeles.
Zit zelf nu bijna 3 jaar in Canada en het bevalt me hier prima. Die hoge huizenprijzen van de grote steden hebben we hier (centraal BC) niet en het mooie is dat je hier overal om je heen natuur hebt, je nooit in de file staat, je beter betaald krijgt. En tsja sommige dingen zijn een beetje 'backwards' (salaris via een cheque... OV is er maar is erg beroerd, weinig support voor mensen met mentale problemen/daklozen) maar goed, voordelen zijn ruimschoots groter dan de nadelen.
Ik woon in de Fraser Valley, Chilliwack.quote:Op donderdag 12 september 2013 17:46 schreef Inukshuk het volgende:
Na een lange tijd maar weer eens ingelogd om te zien hoeveel fokkers er bij zijn gekomen hier in Canada, en zo te lezen zijn er idd een aantal nieuwbies...zijn er Fraser Valley bewoners onder u?
Heet maar af en toe wat neerslag.quote:Op zaterdag 14 september 2013 08:53 schreef rogier21 het volgende:
Is het bij jullie ook nog zo heet? Hier in Calgary is het vanaf augustus al non-stop 30 graden, misschien paar uurtjes bewolking gehad.
Hier in Saskatoon ook, gisteren is er zelfs een warmterecord gesneuveld, 32 graden!quote:Op zaterdag 14 september 2013 08:53 schreef rogier21 het volgende:
Is het bij jullie ook nog zo heet? Hier in Calgary is het vanaf augustus al non-stop 30 graden, misschien paar uurtjes bewolking gehad.
Omhoog? Hij staat als sinds eind mei uit! Overdag idd nog steeds lekker weer hier, rond de 25 komende week. 's Nachts koelt het fink af, afgelopen week een nacht van maar +2. Als mn moestuin dat maar overleefd...quote:Op zondag 15 september 2013 18:37 schreef Roof_rack het volgende:
... voor je het weet zit je alweer te denken of de thermostaat niet omhoog moet :p .
Die van ons staat zo laag dat hij nooit aanspringt, dus dat duurt nog wel evenquote:Op maandag 16 september 2013 07:05 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Omhoog? Hij staat als sinds eind mei uit! Overdag idd nog steeds lekker weer hier, rond de 25 komende week. 's Nachts koelt het fink af, afgelopen week een nacht van maar +2. Als mn moestuin dat maar overleefd...
Ja het groeiseizoen is weer zo'n beetje voorbij, heb nog snijbiet, uien en worteltjes in de grond. Mijn broccoli en boerenkool hebben het niet goed gedaan door vervelende kleine zwarte kevertjes die de planten flink aangetast hebben. Oh heb ook nog een yam/sweet potatoe plant staan in een grote emmer die nog aan het groeien is, maar daar verwacht ik niet veel van omdat ie niet in de volle grond staat (experiment-plant).quote:Op maandag 16 september 2013 21:47 schreef Roof_rack het volgende:
Heb nog een hoop spinazie, rode bietjes en een beetje broccoli
"Tijd om weer snel terug te verkassen."quote:Op maandag 16 september 2013 20:17 schreef rogier21 het volgende:
Ik heb een huurappartement, maar blijkbaar willen ze geen intercoms hier. DHL kan en wil hier dus geen pakketjes afleveren omdat ze geen idee hebben waar ze het moeten afleveren.
Ik zit zelf in de innovatieve sector maar ik merk echt goed dat hier mensen zitten die innovatie maar vies en lelijk vinden. Als het geld kost dan moeten we het niet. Tijd om weer snel terug te verkassen.
Ik zie eerlijk gezegd geen reden om hier te blijven. M'n vriendin zou het liefst nu al weggaan maar ik wil het wel een kans geven.quote:Op dinsdag 17 september 2013 03:49 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
"Tijd om weer snel terug te verkassen."
Bedoel je dat je terug naar NL gaat?
Interessant.quote:Op dinsdag 17 september 2013 05:19 schreef rogier21 het volgende:
[..]
Ik zie eerlijk gezegd geen reden om hier te blijven. M'n vriendin zou het liefst nu al weggaan maar ik wil het wel een kans geven.
We zijn een aantal jaar geleden in Canada gedoken, maar het immigratieprogramma heeft 4 jaar geduurd en in die tijd zijn we Canada gewoon vergeten, de interesse is verloren. Daarnaast vind ik de stap terug in de tijd te groot en past niet bij onze leefstijl helaas. De voordelen die Alberta ooit bood kan ik niet meer vinden.
Ik heb een tijdje in de states gewoond voor werk, daar merkte ik dat dingen best goedkoop waren: huizen, auto's, levensmiddelen, hardware en je had nog een soort superpositie omdat alles eerder in North America uitkwam dan in Nederland.quote:Op dinsdag 17 september 2013 16:53 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Interessant.
Welke voordelen heb je het over?
Of als ik zo vrij mag zijn: wat doen jullie in Alberta/Canada?
Punt is, wij hebben nog geen kinderen maar die willen we wel, op zeer korte termijn. En ik zie hier geen boeiende leefomgeving om kinderen te laten opgroeien, plus dat het inderdaad veel geld kost (al komt dat in Nederland ook wel).quote:Op dinsdag 17 september 2013 16:53 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens: voor mij is de stap terug ook te groot.
En als ik dan de kosten van studeren zie dan denk ik dat ik nooit mijn kinderen kan laten studeren.
Voor de rest mis ik de cultuur, het intellect en de verscheidenheid van Europa te veel.
Ik wil mijn kinderen dingen laten zien en hier zullen ze nooit de kans krijgen om Europa te kunnen zien omdat het eenvoudig te duur is om daar na toe te gaan.
Ik ben bezig om mij op mijn terug keer voor te bereiden maar zoals je weet is er een grote crisis dus ik ben voorzichtig.
Overigens: ik denk dat ik naar de UK ga want mijn kinderen praten geen woord Nederlands.
Ja de USA is goedkoper maar qua leefomgeving vind ik het nog meer in de tijd wegzakken dan Canada.quote:Op dinsdag 17 september 2013 18:43 schreef rogier21 het volgende:
Ik heb een tijdje in de states gewoond voor werk, daar merkte ik dat dingen best goedkoop waren: huizen, auto's, levensmiddelen, hardware en je had nog een soort superpositie omdat alles eerder in North America uitkwam dan in Nederland.
In Alberta is het helaas andersom, huizen waar je in Zuid Holland 1M voor betaald zie je hier ook, alleen zit je in de middle of nowhere... Ik had wel verwacht dat landprijzen bv lager zouden blijven, maar die zijn echt keihard omhoog gegaan.
Wij zijn toendertijd gesponsord, vandaar dat het ook zo lang heeft geduurd. De familie van mijn vriendin woont in Edmonton, we moesten hier dus landen.
Punt is, wij hebben nog geen kinderen maar die willen we wel, op zeer korte termijn. En ik zie hier geen boeiende leefomgeving om kinderen te laten opgroeien, plus dat het inderdaad veel geld kost (al komt dat in Nederland ook wel).
Het valt me tegen omdat ik meer Amerikaans had verwacht, maar het lijkt erop dat Alberta vol zit met arbeidsimmigranten.
Ik weet niet hoe jij hier heen gekomen ben maar ik vermoed dat jij single bent en dan is het een heel verschil in vergelijking met een gezin.quote:Op woensdag 18 september 2013 03:31 schreef jeroen1976 het volgende:
Dutchko je bent wel weer erg negatief hoor. Ik begrijp dat je het zelf zo ziet en het je mening is maar alweer heb ik totaal niet dezelfde ervaringen.
Het overgrote deel van de kinderen/jeugd die ik ken via vrienden, de buurt en familie zijn echt altijd buiten aan het spelen met vriendjes en doen veel aan sport en andere sociale bezigheden.
Tja en Toronto is waarschijnlijk echt geen verbetering vergeleken waar je nu zit. Ik heb er niet 'vast' gewoont maar er wel voor een jaar weken achter elkaar gezeten voor mn werk. Het is er idd behoorlijk levendig (en duur ja), maar ik vind de drukte en elke dag in files staan net zoals in Nederland niet fijn. Ik was bijna naar de GTA verhuist omdat ik er een goede baan aangeboden kreeg maar toch niet doorgezet om die reden,
Een van de redenen waarom ik naar Canada vertrokken ben is juist de rust en ruimte in de meeste gebieden en middelgrote steden.
Dat huizen hier relatief slecht gebouwd zijn ben ik het met je eens (heb achtergrond in bouwkunde/architectuur). Maarja, ik kan tenminste lekker mn gang gaan in en rond mijn huis zonder aan 100 regelementen en niet-te-slopen muren te zitten. De huizen hier in Regina waren tot op een aantal jaar geleden nog behoorlijk goedkoop en meer op lijn met de kwaliteit. Mijn eerste huis koste 80,000 euro voor een vrijstaande bungalow met garage, grote tuin en 200m2 leefoppervlak. Nu is dat helaas door de aantrekkende economie meer dan verdubbelt, maar de salarissen zijn dan ook weer aardig omhoog gegaan.
Dat de TV hier waardeloos is kan ik niet begrijpen, dat ligt er toch gewoon aan welke zenders je hebt? Er is genoeg educatiefs te vinden op de BBC, PBS, OLN, Documentary & History channels, Oasis en de verschillende Nationals Geographic en Discovery thema channels?!
Waar slaat dit nou weer op? Ik zeg alleen dat jouw mening en ervaringen niet de mijne zijn en dat ik wel veel positieve dingen om mij heen zie. Natuurlijk respecteer ik je mening maar ik ben ook heel eerlijk over wat ik geschreven heb in dit topic, helemaal niet om het land/leven mooier te laten doen lijken dan ik tot nu toe meegemaakt heb. Ik heb het hier idd prima naar mijn zin, al 12 jaar lang.quote:Op woensdag 18 september 2013 06:27 schreef DUTCHKO het volgende:
Of gaan we nu al meningen aan banden leggen?
Juist en DAT bedoel ik nu Jeroen.quote:Op woensdag 18 september 2013 08:23 schreef jeroen1976 het volgende:
[..]
Waar slaat dit nou weer op? Ik zeg alleen dat jouw mening en ervaringen niet de mijne zijn en dat ik wel veel positieve dingen om mij heen zie. Natuurlijk respecteer ik je mening maar ik ben ook heel eerlijk over wat ik geschreven heb in dit topic, helemaal niet om het land/leven mooier te laten doen lijken dan ik tot nu toe meegemaakt heb. Ik heb het hier idd prima naar mijn zin, al 12 jaar lang.
Ik heb dit jaar mijn vriendin en baan verloren, maar wil nog steeds niet terug naar Nederland. Ik heb een betere baan gevonden dus het gaat weer de goede kant op.
Ik ga elk jaar terug naar NL en vind de samenleving daar verstikkend, nog veel duurder, minder vrij, vol met aggressie en negativiteit. En dat zal wel hetzelfde zijn als hier; het ligt eraan waar je bent over het algemeen, en ik heb vooral ervaring met de Randstad als ik in Nederland ben. Ik voel mij er iig niet meer thuis (eigenlijk al sinds mid jaren 90 niet, vandaar mijn vertrek).
Zoals eerder vermeld, ik heb niet niet genoeg woonervaring in de grotere steden als Vancouver, Calgary, Toronto, Winnipeg, Ottawa etc. dus daar kan je een totaal andere beleving hebben. Ik woon en leef hier uitstekend op de prairies, al zou ik wel ooit naar een van de kusten willen verhuizen maar dat komt omdat ik de oceaan/zee mis.
Oh ja en ik ben inderdaad sinds kort weer single. Dat dit een groot verschil zal zijn vs een grotere familie zal wel kloppen. Ik heb jammer genoeg nog geen kinderen en daar dus ook geen persoonlijke ervaring mee. Mijn vele immigranten collega's en vrienden heb ik trouwens nog nooit horen klagen over dat een familie hier te duur is, maar goed, ik zal het ze eens vragen.
Ik kijk trouwens niet veel tv, dus weet ook niet of wat ik wel meepik op de genoemde kanalen een herhaling is of niet. Als ik de mensen in Nederland altijd hoor klagen dan denk ik dat het aanbod hier beter is, maar ik kan het mis hebben.
Ik ervaar dit land en de mensen allesbehalve dan saai, ik ben zeker geen boer/agrarier maar lekker in de natuur zijn (kamperen, hiken, kayakken, quaden, vissen) vind ik plezierig, maar dat is dan ook MIJN opinie.... :|
Je zult eerst moeten bekijken WAAR er deze opleidingsmogelijkheden zijn.quote:Op donderdag 19 september 2013 15:14 schreef AldoTheApache het volgende:
Misschien een beetje een rare vraag, maar ik ben erg geinteresseerd om mijn masteropleiding in Canada te gaan volgen.
Ik wil graag iets in de Supply Chain gaan doen, maar ik weet niet of er daar goede universiteiten van in Canada zitten![]()
Daarnaast de vraag hoe het studentenleven daar is, en welke steden echt leuk zijn om te studeren?
ik hoop dat jullie mij kunnen helpen
Nee klopt ookquote:Op donderdag 19 september 2013 15:44 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Je zult eerst moeten bekijken WAAR er deze opleidingsmogelijkheden zijn.
Dus het is niet een zaak van: Oh ik vind die stad leuk dus ga ik maar daar naar toe.
Studentenleven durf ik niets over te zeggen.
De meeste mensen wijzen Toronto, Montreal en Vancouver aan als leukste steden maar smaken verschillen.
Google around zou ik zeggen.
Succes!
Goede universiteiten (algemene rating) zitten in Toronto (UT) en Montreal (McGill). UBC (Vancouver) hobbelt er een beetje achter aan meestal, kun je redelijk vergelijken met de betere opleidingen in Nederland. Al denken ze daar hier vaak heel anders over en beschouwen ze zichzelf als een halve Ivy League school.quote:Op donderdag 19 september 2013 15:14 schreef AldoTheApache het volgende:
Misschien een beetje een rare vraag, maar ik ben erg geinteresseerd om mijn masteropleiding in Canada te gaan volgen.
Ik wil graag iets in de Supply Chain gaan doen, maar ik weet niet of er daar goede universiteiten van in Canada zitten![]()
Daarnaast de vraag hoe het studentenleven daar is, en welke steden echt leuk zijn om te studeren?
ik hoop dat jullie mij kunnen helpen
Ik heb een semester aan Queen's University in Kingston, ON gestudeerd als uitwisseling. Niet een van de top universiteiten, maar wel een van de betere. Zoals hieronder gezegd is het studentenleven in Canada wel anders. Ik weet niet hoe het op andere universiteiten is, maar Queen's staat wel bekend om de schoolspirit, en dat is echt ontzettend leuk om mee te maken. Je voelt je als student daar echt deel van het geheel.quote:Op vrijdag 20 september 2013 16:28 schreef AldoTheApache het volgende:
[..]
Nee klopt ookMaar ik was gewoon benieuwd naar het studentenleven in Canada, want als dat niet leuk is kies ik uiteraard een ander land
????????????quote:Op dinsdag 1 oktober 2013 18:44 schreef rogier21 het volgende:
Koop ik 2 weken geleden een jaarkaart voor Glacier National Park in Montana (3 uurtjes vanaf Calgary), koop ik nieuwe hiking gear gooien ze het park dicht.
Maar wel tijdens de tour verkondigen dat het park van de mensen is en niet van de overheid, nou dat blijkt maar weer. Geen zin om volgend weekend 3 uur te rijden om er achter te komen dat ze alles met hekken hebben afgesloten.
Laat ik het voorzichtig zeggen: je moet handig met je handen zijn en dan heb je een kans.quote:Op dinsdag 8 oktober 2013 09:46 schreef EggsTC het volgende:
Ik vraag me af hoe snel je werk kan vinden daar. Hoe doen jullie dat? @degenen die daar leven uiteraard.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |