Chronologisch verhaal Zaak Vaatstra:quote:Jasper S. bekent moord op Marianne Vaatstra
LEEUWARDEN - Jasper S. heeft de moord op en verkrachting van Marianne Vaatstra bekend. Het Openbaar Ministerie liet dat donderdag weten.
De 45-jarige man uit Oudwoude verklaarde donderdag tijdens een verhoor bij de politie dat hij Marianne in de nacht van 1 mei 1999 in een weiland aan de Keningswei in Veenklooster heeft verkracht en van het leven heeft beroofd.
Hij verklaarde dat hij Marianne niet kende maar haar toevallig die nacht tegen is gekomen. Hij heeft Marianne onder bedreiging van een mes meegenomen het weiland in.
De familie van Marianne Vaatstra is inmiddels op de hoogte gebracht van wat de verdachte tijdens het verhoor heeft verklaard.
Beperking
Woensdag besloot de raadkamer van de rechtbank in Leeuwarden Jasper S. 90 dagen in voorarrest te houden. Hij zat toen al ruim 2 weken in beperkingen; dat betekent dat hij geen contact mag hebben met de buitenwereld, alleen met zijn advocaat. De officier van justitie heeft, nu er een bekentenis ligt, donderdag opdracht gegeven om de beperkingen op te heffen.
S. werd 19 november aangehouden in zijn woonplaats Oudwoude, op luttele kilometers van het weiland bij Veenklooster waar het lichaam van de toen 16-jarige Marianne werd aangetroffen. Politie en justitie kwamen hem op het spoor na een match in het een grootschalig DNA-verwantschapsonderzoek.
Zo'n 6500 mannen in Noord-Friesland stonden DNA af in een laatste poging van justitie om ruim 13 jaar na dato de moordenaar van Marianne te vinden.
Peter R.
Misdaadjournalist Peter R. de Vries meldt op Twitter: ''Bewijslast was te groot, ontkennen hielp niet meer. Zaak Vaatstra opgelost. Jasper S. is de dader die dit geheim 13 jaar verborgen hield. Is bekentenis Jasper S. een verrassing? Nee.. hier viel niet aan te ontkomen. Alleen schriftgeleerden meenden dat er een opening was."
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En nu:http://www.ad.nl/ad/nl/11(...)-complotdenker.dhtmlquote:Bauke Vaatstra, de vader van de vermoorde Marianne Vaatstra, wordt sinds de arrestatie van Jasper S. gestalkt door een man die beweert dat de verkeerde vastzit voor de moord. Dat meldt de Gooi- en Eemlander.
De zelfbenoemde speurder, Wim Dankbaar uit Overveen, mailt Vaatstra voortdurend zijn complottheorie en vertelt de vader daarbij gedetailleerd wat er volgens hem tijdens Koninginnedag 1999 in het Friese Veenklooster is voorgevallen.
Dankbaar is nog steeds van mening dat de twee asielzoekers die eerder werden aangehouden de daders zijn. Hij gelooft dat er destijds met het DNA geknoeid is, om zo de werkelijke daders buiten schot te houden.
'Het is allemaal om gek van te worden. Ik heb met de zaaksofficier overlegd of we die vieze leugenaar juridisch aan kunnen pakken, maar dat ligt moeilijk', vertelt Vaatstra aan het dagblad.
De complotdenker begrijpt echter niets van de reactie van Vaatstra: 'Het gaat mij niet om de familie Vaatstra, maar om het feit dat zich een groot onrecht afspeelt.' Daarnaast zouden Jan Vlug, de advocaat van Japers S., en het Openbaar Ministerie onder een hoedje spelen. Dat concludeerde hij nadat de advocaat de verklaring van S. openbaar maakte.
Half november vond het Nederlands Forensisch Instituut een match met het DNA dat op het lichaam van Marianne was gevonden in 1999. Kort daarna werd Jasper S. aangehouden, een melkveehouder die slechts 2,5 kilometer van het weiland woont waar het lichaam van Marianne werd gevonden.
Dat kan ik me heel erg goed voorstellen. Die vent is geschift.quote:Op vrijdag 4 januari 2013 16:16 schreef Leandra het volgende:
Maar Dankbaar zou op straffe van een echtscheiding toch stoppen met de Vaatstra-zaak?
Dat betekent dat mevrouw Dankbaar inmiddels vertrokken is?
Het liefst samen.....quote:Op vrijdag 4 januari 2013 16:26 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Ik zou de families Vaatstra en S. aanraden een kort geding te voeren wegens stalking en vragen om een straat/omgevingsverbod voor die gek.
Yep. Dat zou een mooie actie zijn en hopelijk een afdoende signaal dat het nou maar eens uit moet zijn met die zieke racistisch-geinspireerde complottheorieen.quote:
Die lui schromen er ook niet voor om langs te gaan, aan te bellen, brieven te sturen etc.quote:Op vrijdag 4 januari 2013 16:50 schreef TUFKAL het volgende:
Waarom zoekt papa de media op? Mailwasher aan, bounch mail en klaar met het gezeik toch?
Dan snap ik niet waarom hij geen aangifte van stalken kan doen.quote:Op vrijdag 4 januari 2013 17:02 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Die lui schromen er ook niet voor om langs te gaan, aan te bellen, brieven te sturen etc.
Goed dat steeds meer mensen zien hoe mesjogge deze lui zijn...quote:Op vrijdag 4 januari 2013 18:38 schreef Fannie het volgende:
Ik heb vanaf dat Jasper S. is gearresteerd de weblogs van Dankbaar en Kat gevolgd.
Je wil niet weten wat daar allemaal op gezet is, ook door de reageerders daar..
Echt, die complottheorie gastjes sporen voor geen meter, als het niet om zo'n trieste zaak ging dan was het lachwekkend. Ze gaan werkelijk te ver.....
Ik heb het gelezen net.quote:Op vrijdag 4 januari 2013 18:52 schreef Copycat het volgende:
En in de reacties gaat die mafkees gewoon door:
http://www.gooieneemlande(...)talkt-Bauke-Vaatstra
Ik kijk er niet meer, too far out, wat had hij laatst weer te mekkeren over Demmink: dat-ie achter de shooting in Alphen a/d Rijn zat?quote:Op vrijdag 4 januari 2013 18:56 schreef Copycat het volgende:
Je moet voortaan http://www.klokkenluideronline.net/ hebben.
Dit dus, je haalt de woorden uit mn mond.quote:Op vrijdag 4 januari 2013 21:51 schreef Samson het volgende:
Wat een gezeur allemaal, die Pa Vaatstra weet zelf toch hoe het zit. Dan negeer je toch gewoon die onzin? Is eindelijk die zaak opgelost en blijft ie gewoon de publiciteit zoeken. Als je het blijft negeren houdt het op een gegeven moment heus wel op. Als je juist de media zoekt (sorry hoor, maar Pa Vaatstra is toch eerlijk gezegd best wel mediageil) dan houdt het natuurlijk nooit op.
Het gaat hier niet om een paar mailtjes.quote:Op vrijdag 4 januari 2013 21:51 schreef Samson het volgende:
Wat een gezeur allemaal, die Pa Vaatstra weet zelf toch hoe het zit. Dan negeer je toch gewoon die onzin? Is eindelijk die zaak opgelost en blijft ie gewoon de publiciteit zoeken. Als je het blijft negeren houdt het op een gegeven moment heus wel op. Als je juist de media zoekt (sorry hoor, maar Pa Vaatstra is toch eerlijk gezegd best wel mediageil) dan houdt het natuurlijk nooit op.
Ik zal jou eens een mailtje sturen.quote:Op zaterdag 5 januari 2013 06:20 schreef hexje het volgende:
[..]
Het gaat hier niet om een paar mailtjes.
Bluf!!!!quote:Op zaterdag 5 januari 2013 06:35 schreef Specularium het volgende:
[..]
Ik zal jou eens een mailtje sturen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |