Nou lijkt een ton aan handjes per dag me sterk, zeker voor al die jaren dat Leopold er koning geweest is. Dat zijn toch zeker zo'n 3000 handjes per dag, dus zo'n 1 miljoen per jaar. Dan was hij toch zó door zijn arbeidskrachten heen! Het lijkt mij eerder dat hij er af en toe een paar als voorbeeld liet afhakken.quote:De handen van kinderen werden afgehakt indien de hoeveelheid rubber die werd opgehaald niet voldeed aan de verwachtingen van Leopold II. De handen werden gerookt en opgestuurd naar de Belgische aannemers ter telling. Per dag werd ongeveer een ton [1] aan afgehakte handen geteld
Ik snap er niks van.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 19:24 schreef Marie30 het volgende:
Een oude klasgenoot van mij veranderde vandaag zijn status op FB naar in een relatie. Even het (onbeveiligde) profiel van het meisje bekijken... misschien kende ik ze...
Zie ik dit:
Rood: statuseigenaar
Blauw: nieuwe vriendin van oude klasgenoot, blijkbaar ook luxehoer en hond armer
Groen: dochter van rood (uit de reacties af te leiden)
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ex-klasgenoot zelf is geen slechte kerel maar ook ietwat marginaal maar dit had ik nu niet verwacht...
Dit soort mensen doet me treuren om het feit dat de Maya's ongelijk hadden...
Gelukkig Nieuwjaar, FOK!kies![]()
Een ton aan handen, hoe krijgen ze het voor elkaar? Reden daar permanent een paar honderd fulltime handenhakkers rond?quote:Op dinsdag 1 januari 2013 20:26 schreef LXIV het volgende:
Nog even over die negerhandjes (want dat intrigeert me):
Het is niet zo dat de koning deze verzamelde. Het was ter motivatie van de inboorlingen van Kongo, dat door de VN als wettelijk eigendom (incl. de inwoners) van Leopold II was toegewezen.
Op wikipedia lezen we:
[..]
Nou lijkt een ton aan handjes per dag me sterk, zeker voor al die jaren dat Leopold er koning geweest is. Dat zijn toch zeker zo'n 3000 handjes per dag, dus zo'n 1 miljoen per jaar. Dan was hij toch zó door zijn arbeidskrachten heen! Het lijkt mij eerder dat hij er af en toe een paar als voorbeeld liet afhakken.
Dat ben ik het afgelopen kwartier aan het lezen geweest.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 20:51 schreef Nobu het volgende:
[..]
Een ton aan handen, hoe krijgen ze het voor elkaar? Reden daar permanent een paar honderd fulltime handenhakkers rond?
In ieder geval het meest bizarre verhaal dat ik in 2013 gelezen heb. Maar het jaar is nog jong.quote:Op dinsdag 1 januari 2013 21:03 schreef Nobu het volgende:
Nu al een goede kandidaat voor het bizarste verhaal dat ik in 2013 heb gehoord.
quote:Op dinsdag 1 januari 2013 20:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat ben ik het afgelopen kwartier aan het lezen geweest.
Blijkbaar werd oorspronkelijk, om de rubberverzamelaars te motiveren, handjes afgehakt als zij niet voldoende rubber verzameld hadden. Op een gegeven moment werd er gewoon gesteld dat voor iedere 100 kg rubber tekort (ofzo) 1 hand moest worden ingeleverd. Dit ook om te controleren of de controleurs wel hard genoeg optraden. Deze handen werden gerookt (als paling) en verscheept.
Door die omrekenfactor (1 hand op 100) ging na verloop van tijd een hand als een soort van valuta fungeren, goed voor 100 kg rubber.
De rubber werd in Kongo niet gekweekt op bomen, maar verzameld in het wild. Hiervoor moesten de negers zich in rubberlianen wentelen en het rubbersap droogde dan op hun huid. Dat werd er na enige dagen als het hard geworden was afgestroopt. Dit was een zeer pijnlijk proces.
Op een gegeven moment was het voor die mensen zelf ook handigerom naar een naburig dorp te gaan en daar 120 handen te verzamelen ipv zelf als rubberdrogerij te fungeren.
Het Kafkaeske is dus dat na verloop van jaren de hele oorspronkelijke doelstelling van het handafhakken verdween en er in plaats daarvan een hele economie ontstond van het afhakken en verzamelen van handen. Rubber was er verder nauwelijks meer toch.
Aangezien er ongeveer 12 miljoen Kongolezen zijn omgekomen, is die 1 ton handen per dag toch wel een realistische schatting. Wat gezegd werd in dit topic over het verzamelen van handjes is dus correct, hoe bizar het ook klinkt.
Ik zie het zo voor me. Zo'n koloniaal ambtenaar aan een laag tafeltje in de havenstad Kinshasa. Komen er weer een paar rieten manden vol gerookte negerhanden aan uit het een of andere district. Die ambtenaar ijverig aan het tellen. "1051 stuks, dat maakt 10,5 ton rubber uit Moeroemba". Vinkje op de aftekenlijst en next.quote:
Wat een nazi ben jij met je achterlijke filmpjesquote:
Regel 2quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |