En met jou manier van redeneren zit precies het heikele punt. Kerel, al 60 jaar lang wordt er ontwikkelingshulp gegeven, die na een jaar of vijf niet geholpen bleek te hebben. Vervolgens wordt er op een net iets andere manier 'hulp' gegeven, wat na tien jaar ook geen zak heeft geholpen, en vervolgens gaat men het wéér helemaal anders doen... Heb je het nog steeds niet door?quote:Op maandag 17 december 2012 13:13 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat er niet een heleboel problemen zijn met de manier waarop ontwikkelingshulp is ingericht. En in veel gevallen doet het meer kwaad dan goed, zowel wanneer het via overheden gaat als via internationale organisaties en de private, filantropische sector. Maar ik zie niet in waarom je er dan maar heel cynisch moet gaan lopen doen en zoiets hebben van, krijg allemaal maar de tyfus. Laten we liever gaan nadenken over hoe het systeem op een juiste manier wordt ingericht. Wat het Rode Kruis doet is goed werk. Zij proberen hier en daar nood te ledigen waar het het allerhardst nodig is. Ook al is dat vaak een druppel op een gloeiende plaat. Maar ik zie in waarom niks doen beter zou zijn. Dat kunnen jullie allemaal niet uitleggen. Want volgens die redenering is die ene moeder met die baby beter geholpen als je haar het lekker zelf laat uitzoeken, want "Ivoorkust heeft tegenwoordig ook flatgebouwen en met het bbp van Angola gaat het ook wel wat beter". Wat een kutargument
Ik geef net heel duidelijk aan dat er veel mis is met de manier waarop private en publieke ontwikkelingshulp is ingericht. Er zijn structureel zoveel inefficiënties dat maar een relatief klein percentage precies op de juiste plek terecht komt. Dat moet veranderen. Mijn punt is alleen het geen reden mag zijn om compleet je rug toe te keren tegenover de mensen die het over de grens slechter hebben. Veel mensen lijken deze misstanden aan te grijpen om maar helemaal niets meer te hoeven doen en zo het bestaan van de problemen die er zijn te negeren. Dat is wel zo makkelijk. Omdat het toch niet in hun achtertuin is en er redenen zijn om kritiek te hebben kunnen ze zich achter dat argument verschuilen. Zo hoeven ze lekker niets te doen. Lekker makkelijk. SR is een manier om het onder de aandacht te brengen. Ook al is de opbrengst van de actie puur symbolisch van aard.quote:Op maandag 17 december 2012 13:19 schreef MAHL het volgende:
[..]
En met jou manier van redeneren zit precies het heikele punt. Kerel, al 60 jaar lang wordt er ontwikkelingshulp gegeven, die na een jaar of vijf niet geholpen bleek te hebben. Vervolgens wordt er op een net iets andere manier 'hulp' gegeven, wat na tien jaar ook geen zak heeft geholpen, en vervolgens gaat men het wéér helemaal anders doen... Heb je het nog steeds niet door?
Vraag aan jou, wat is er met het geld gebeurd naar aanleiding van de tsunami in Zuid-Oost Azië tien jaar geleden? En Haïti?
Nu ben ik ook geen groot SR fan, maar dit is natuurlijk niet waar. Zonder die marketing zou niemand er van weten en zou de opbrengst lager zijn.quote:Op zaterdag 15 december 2012 14:23 schreef Rezania het volgende:
[..]
Het probleem is dat de opbrengst veel hoger is zonder die marketing troep. Als het echt alleen om de goedheid ging, gaven we het geld direct. Maar nee, het moet natuurlijk weer lekker commercieel zijn.
Wie is dat?quote:Op maandag 17 december 2012 16:45 schreef Harveo het volgende:
Iemand die dat nummer van Laura Jansen ook echt een kut nummer vind?
Of voor Johannes de bultrug, dan hadden ze hem misschien nog kunnen redden.quote:Op maandag 17 december 2012 16:31 schreef CasB het volgende:
Ze kunnen SR beter voor het Metropole Orkest houden dit jaar, dan zou ik misschien nog overwegen om iets te doneren.
Dit idd! Het is onderdeel geworden van het uiteinde. Voor mij geen gamen dit jaar, maar voltijd aan m'n scriptie dus een beetje vrolijke radio op de achtergrond is welkom. Azijnpissers die dan moeilijk gaan lopen doen over commerciequote:Op maandag 17 december 2012 19:02 schreef BenjaminLinus het volgende:
Op de een of andere manier past het wel bij mijn kerstvakantie : Serious request op de achtergrond aan, Fokken, en call of duty spelen, sadness
Commercie in deze context is toch in zekere zin wel hypocriet vind ik.quote:Op maandag 17 december 2012 20:20 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
Dit idd! Het is onderdeel geworden van het uiteinde. Voor mij geen gamen dit jaar, maar voltijd aan m'n scriptie dus een beetje vrolijke radio op de achtergrond is welkom. Azijnpissers die dan moeilijk gaan lopen doen over commercie
En het eerste naïeve huppelkutje die denkt dat mensen die niet met deze actie meedoen egoïstisch en harteloos zijn is het topic binnenquote:Op maandag 17 december 2012 20:32 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
Harteloze kutlui op Fok! Ga je toch eens diep, diep schamen, écht! Wat doen jullie tegenwoordig nog voor een ander?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |