PROJECT-W![Willy_Batenburg_hoes.jpg]()
Sinds lange tijd is Willie Batenburg de held van onze vriendengroep. En eigenlijk zou het een ieders held moeten zijn. Vandaar dat een vriend van me Project-W op poten heeft gezet.
Help Willie de Top 2000 in.Wie het geneuk is Willie?Willie Batenburg was een van de eerste cultartiesten van Nederland. Een fantastische vent! Held van eenzame klasse

Als de wereld meer mensen had zoals Willie waren er veel minder problemen lijkt me zo (Bekijk het mooie interview maar eens, die man kon nog geen vlieg kwaad doen)
Wat deed die Willie dan?Willie een kleine anonieme artiest met een banjo uit Dordrecht totdat hij ontdekt werd door een paar medewerkers van Radio Rijnmond. Zijn muziek werd vanaf dat moment regelmatig gedraaid op deze zender en Willie groeide uit tot een echte volksheld. Er kon duizend gulden gewonnen worden door de luisteraar die in de uitzending de woorden van Willie precies mee kon zingen (dat was nl niet altijd even goed te verstaan

Willie zong in een door hemzelf verzonnen brabbeltaaltje, een fonetische mengelmoes van diverse Europese talen)
En wat zong ie dan?Zijn bekendste hit was "Oene maine matsj Tirol". Een briljant nummer wat na al die jaren nog steeds heerlijk meezingt. Maar dat was lang niet zijn eenige nummer en succes. Bekende nummers van Willie Batenburg zijn:
• Oene Maine Matsj Tirol (1993)
• Dubbele buitenbanden
• Bloemkolen uit Rotterdam Zuid
• On de Mayo (Willie's interpretatie van 'Jambalaya')
• Rats, kuch en bonen
• Willie's kerstfeest
• Dan bij die waterkan (Daar bij de waterkant)
• Wie niet springt, wie niet springt.
• Huppie, huppie, huppie, Feyenoord is mijn kluppie
Rust zacht WillieAls een echte held is Willie in 't harnas gestorven. Hij kon t zingen tot op t eind niet laten. Omdat het zo'n bijzondere held is vinden wij dat Willie postuum toch minimaal eenmalig een plaatsje in de Top 2000 verdient. Daarom een verzoek:
Help deze held eindelijk aan een plaatsje tussen de sterren.Lees hier nog even over Project W:
De LinkWil je meer weten over deze held:
De WikiDe Site
[ Bericht 0% gewijzigd door Ang3l op 22-11-2012 12:30:03 ]