Ik heb de indruk dat zij dat contract heeft opgesteld, niet hij.quote:Op dinsdag 11 december 2012 23:00 schreef Snoepje5 het volgende:
Wat een kerel zeg, streept die een zinnetje jn een contract door en denkt daarbij dat het niet geldt.
Nou, als ik een contract met iemand aanga voor bijvoorbeeld het verbouwen van een huis.quote:Op woensdag 12 december 2012 12:40 schreef miss_dynastie het volgende:
Oei, ik vind het maar een rare zaak. Kijk, logisch dat je wellicht niet op internet zet hoe de exacte medische situatie is. Maar ik vind het wel stom om op internet te gaan zitten jokken over hoe fantastisch het gaat. Je houdt gewoon je mond dan. Mijns inziens zal dat echt wel tegen haar gaan werken.
[..]
Ik heb de indruk dat zij dat contract heeft opgesteld, niet hij.
Logisch dan dat je bepalingen schrapt die je niet welgevallig zijn, doe ik ook weleens bij een eenzijdig opgesteld contract. Wil niets zeggen over eventuele aansprakelijkheid, dat begrijp ik, maar het is ook geen schuldbekentenis, zoals Martijn impliceert.
Nee hoor, de gemaakte afspraken zijn hooguit later op papier gezet, de koopovereenkomst is eerder tot stand gekomen. Ik ontken niet dat het doorstrepen van die bepaling niet betekent dat de eventuele wettelijke aansprakelijkheid vervalt. Maar uit het feit dat hij het doorstreept kan en mag niet worden afgeleid dat aansprakelijkheid erkend wordt. En tja, het paardenwereldje is een wereld op zich. Geen wereld waar ik me heel erg in thuis voel, maar zij blijkbaar wel, want ze loopt er al van kleins af aan rond. Ik ben, gelet op wat ik weet uit het wereldje, niet verbaast dat hij de bepaling heeft doorgekrast zonder op te zoeken wat 'ie betekent.quote:Op woensdag 12 december 2012 14:14 schreef Snoepje5 het volgende:
Timmerman doet alsof hij niet weet wat de consumentenwet is en streept deze bepaling door. (let op: nadat het huis is verbouwd!). Het paardencontract werd immers ook aangegaan nadat het paard al gekocht was.
Je zou kunnen zeggen, en zo vreemd is dat niet, dat de timmerman ondeugdelijk werk zou hebben afgeleverd omdat hij zijn aansprakelijkheid probeert uit te sluiten. natuurlijk kan dat niet, want die bepaling blijft rechtsgeldig. Maar zo gek is dat niet om dat te impliceren naar mijn mening. Anders had die het wel gewoon laten staan of de moeite gedaan om op te zoeken wat het inhoudt.
quote:Paard met verborgen gebrek; onbekend bij verkoper en koper van het paard.
Bij de koop van het springpaard in deze zaak met ontving de koper bij de koop ontving een cd-rom met daarop röntgenfoto’s van het paard, gedateerd 5 december 2008, en een daarbij behorend, voorgedrukt, beoordelingsformulier eveneens gedateerd 5 december 2008. Op dit formulier zijn de straalbeenderen voor, de kogels voor en de knieën achter ingedeeld in klasse 1 en de sprongen achter in klasse 1-2. De kogels achter zijn beoordeeld met “goed” en de eveneens op het formulier vermelde sesambeenderen voor zijn niet geclassificeerd. Het paard blijkt na de koop een verborgen gebrek te hebben. Het paard heeft spat/artrose wat al aanwezig was ten tijde van de verkoop
De rechter formuleert als (standaard) uitgangspunt: een gebrek dat aan normaal of overeengekomen bijzonder gebruik in de weg stond, kan meebrengen dat van non-conformiteit sprake is, ook als verkoper het gebrek niet kende. Wat koper mocht verwachten, wordt ingekleurd door de mededelings- en onderzoeksplicht en de overige omstandigheden van het geval.
De koper van het paard is bij de koop van het paard voor wat betreft de klinische gezondheid van het paard afgegaan op haar eigen oordeel. Voor wat betreft de röntgenologische gezondheid van het paard heeft zij vertrouwd op (de röntgenfoto’s en) het beoordelingsformulier, wetende dat deze foto’s en het formulier afkomstig waren van de verkoper, op de hoogte zijnde van diens werkwijze en wetende dat de verkoper geen dierenarts is.
Vaststaat dat het vermeende gebrek niet kende noch behoefde te kennen. De rechter vindt niet dat verkoper va het paard als professioneel handelaar - meer had mogen worden verwacht dan dat hij de cd-rom en het beoordelingsformulier bij de koop ter hand stelde aan koper. De rechtbank oordeel dat geen sprake is van non-conformiteit nu er geen sprake van is dat het paard - ongeacht het overeengekomen gebruik - niet beantwoordt aan hetgeen de koper op grond van de overeenkomst mocht verwachten. De door de koper van het paard gevorderde gedeeltelijke ontbinding van de koopovereenkomst wordt dan ook afgewezen.
LJN: BW4149, Gerechtshof ’s-Hertogenbosch, 26 april 2012
Maar in deze zaak is mevrouw niet uitgegaan van medische keuringen van de verkoper, wat in bovenstaande zaak wel is.quote:Op woensdag 12 december 2012 14:36 schreef utrecht1970 het volgende:
In bovenstaande zaak mocht de koper dus niet de overeenkomst ontbinden wegens het gebrek
Maar dat is niet de enige reden van het ontstaan van groeiringen, zie bijv. hierquote:Op woensdag 12 december 2012 14:40 schreef Snoepje5 het volgende:
Echter: had mevrouw wel één sterk argument naar mijn mening. Namelijk die ringen op de hoeven vh paard (ik ben geen paardenkenner maar iets in die richting) wat de oorzaak zou zijn van medicatie. De verkoper heeft niets over deze medicatie aan de koper medegedeeld (?) als ik het goed begrepen heb. Dat is eigenlijk iets dat wel verplicht vermeld zou moeten worden, waarin de verkoper verzwegen heeft.
quote:Hallo meneer, we zouden elkaar vandaag inderdaad spreken voor een uitgebreid gesprek. Komt u maar eens professioneel bij ons in de gang aan tafel zitten. Let niet op de mensen die nummertjes komen trekken om een paspoort op te halen, we zitten hier goed hoor.
Ja, ook zo'n mafketel. Gewoon chantage.quote:Op dinsdag 18 december 2012 23:52 schreef Snoepje5 het volgende:
Of die jurist dan, die dacht hun even af te wimpelen met die clausule dat ze geen aanspraak op schadevergoeding mogen doen. Tjappies
Was het gemeentehuis wel gewoon geopend? Want ik lees op de site dat ze vanaf drie uur alleen op afspraak open zijn. Ik denk dat dit zo'n afspraak was, ook al brengt Martijn dat lekker overdreven natuurlijkquote:Op dinsdag 18 december 2012 23:24 schreef Boca_Raton het volgende:
Het is toch niet te geloven... heb je al zeven jaar een groot probleem met je gemeente, komt de zaak in een programma, geef je máánden niet thuis (die wethouder was er 'steeds niet'), nodig je de gedupeerden en Krabbé en de hele cameraploeg uit in de
HAL van het gemeentehuis.
*ding dong* ging het: volgende klant voor de aanmeldbalie.
Je zou ze toch....![]()
Goed gedaan, gemeente Barendrecht!
4e keer?quote:Op donderdag 20 december 2012 12:25 schreef Parzival het volgende:
wel een beetje bud programma.. dit is volgens mij al de 4x keer dat er een open einde is..
Die uitzending van de man van die tegelvloer, in het begin van alle uitzendingen, dat was toch geschikt toen?quote:Op donderdag 20 december 2012 13:20 schreef Snoepje5 het volgende:
[..]
4e keer?
Er is nog geen 100% opgeloste uitzending geweest.
Hopelijk wordt het in 2013 een betere serie.
ja.. en die ene jongen die dood gereden was.. daar konden ze geen zaak van maken.. dus das ook opgelost.. nouja soort van..quote:Op donderdag 20 december 2012 18:28 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Die uitzending van de man van die tegelvloer, in het begin van alle uitzendingen, dat was toch geschikt toen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |