of het kan ook gereserveerd zijn voor ramptoeristen natuurlijkquote:Op zaterdag 3 november 2012 01:16 schreef J0kkebr0k het volgende:
Ik hoorde dat burgers die hun huis kwijt zijn en in hotels hun heil hebben gezocht, er weer worden uitgeflikkerd vanwege mensen die gereserveerd hebben om de Marathon te lopen... The fuck..
http://nos.nl/op3/artikel(...)gelast-na-ophef.htmlquote:Hotel dicht
Dat merken ook een aantal Nederlanders die vrijdagmiddag nog vol goede moed waren om de marathon gewoon te lopen. Paul Koote kwam op het vliegveld van New York al in de problemen: "Er stonden heel veel mensen te wachten op taxi's en bussen die niet eens gingen. Een groot drama eigenlijk. We hebben vier uur lang gewacht tot we uiteindelijk hoorden dat ons hotel gesloten was", vertelt hij. Een moeite die hij zich achteraf had kunnen besparen; er zal zondag niet gestart worden.
Als er al die tijd wordt geroepen dat het gewoon doorgaat, kan ik me voorstellen dat er mensen zijn die denken dat het allemaal wel meevalt.quote:Op zaterdag 3 november 2012 11:23 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
of het kan ook gereserveerd zijn voor ramptoeristen natuurlijk
[..]
http://nos.nl/op3/artikel(...)gelast-na-ophef.html
ik vind het nogal idioot af te reizen naar zo'n gebied, het is nota bene door de president uitgeroepen tot rampgebied
Wat moeten ze dekken dan, als je net naar NY bent afgereisd?quote:Op zaterdag 3 november 2012 12:09 schreef maturon het volgende:
Ik vraag me af als je nu net naar NY bent afgereist of je reisverzekering het 1 of andere dekt, Dit is natuurlijk te gek voor woorden dat het nu op het allerlaatste moment word afgeblazen. Alhoewel ik er wel begrip voor heb
Inschrijving voor marathon waarschijnlijk maar reis/verblijf mogelijk niet.quote:Op zaterdag 3 november 2012 12:09 schreef maturon het volgende:
Ik vraag me af als je nu net naar NY bent afgereist of je reisverzekering het 1 of andere dekt, Dit is natuurlijk te gek voor woorden dat het nu op het allerlaatste moment word afgeblazen. Alhoewel ik er wel begrip voor heb
quote:Nieuwe storm op weg naar de VS
Een nieuwe storm die richting de oostkust van de Verenigde Staten trekt kan tot evacuaties leiden. Dat liet de gouverneur van de staat New York, Andrew Cuomo, weten. "Mocht het noodzakelijk zijn te evacueren, dan beginnen we daar vroeg mee'', voegde Cuomo daaraan toe.
"Normaal gesproken is de nieuwe storm niet levensbedreigend, maar we verkeren niet in een normale situatie", aldus de gouverneur. Hij waarschuwt dat de storm het puin van superstorm Sandy in de lucht kan zuigen en met hoge snelheden rond kan slingeren, met alle gevolgen van dien.
Volgens meteorologen kan de nieuwe storm woensdag (plaatselijke tijd) aan land komen bij de staten New York en New Jersey.
Arme Eastcoasters, nog een storm te verduren. Ben wel benieuwd of er veel minder mensen gaan stemmen straks, of zou dat toch nog lukken.quote:
mensen die niet kunnen stemmen door Sandy mogen geloof ik of via e-mail stemmen of later... niet dat die staten al niet met landslides beslist zijn maar tochquote:Op dinsdag 6 november 2012 16:02 schreef Disana het volgende:
[..]
Arme Eastcoasters, nog een storm te verduren. Ben wel benieuwd of er veel minder mensen gaan stemmen straks, of zou dat toch nog lukken.
New York staat wel vast, meer weet ik niet. Stemmen via email is leuk, maar als je zonder stroom zit, moet je wel naar een plek toe waar internettoegang is. En met nog een storm op komst vraag ik me af of veel mensen die moeite nog gaan nemen.quote:Op dinsdag 6 november 2012 16:04 schreef Re het volgende:
[..]
mensen die niet kunnen stemmen door Sandy mogen geloof ik of via e-mail stemmen of later... niet dat die staten al niet met landslides beslist zijn maar toch
quote:20 doden door cholera na doortocht Sandy
In Haïti is het aantal doden door cholera na de doortocht van orkaan Sandy opnieuw gestegen. De Haïtiaanse zender Metropole berichtte onder aanhaling van de regering dat 20 mensen aan de epidemie zijn gestorven. In heel het land steeg door de overstromingen het aantal met cholera besmette mensen. Sinds de uitbraak van de epidemie in oktober 2010 stierven meer dan 7.600 mensen, meer dan 600.000 mensen hebben de symptomen.
In Haïti is het aantal doden door cholera na de doortocht van orkaan Sandy opnieuw gestegen. De Haïtiaanse zender Metropole berichtte onder aanhaling van de regering dat 20 mensen aan de epidemie zijn gestorven. In heel het land steeg door de overstromingen het aantal met cholera besmette mensen. Sinds de uitbraak van de epidemie in oktober 2010 stierven meer dan 7.600 mensen, meer dan 600.000 mensen hebben de symptomen.
Dreigende hongersnood
De Haïtiaanse regering probeert nu de gevolgen van de orkaan met het uitroepen van de noodtoestand te lenigen. Oogsten zijn verwoest en er dreigt opnieuw hongersnood. Regeringsleider Guy Lamothe vroeg de internationale gemeenschap om hulp, aldus radio Metropole.
quote:Nieuwe storm VS zwakker dan verwacht
Een nieuwe atlantische storm die het opruimwerk na de orkaan Sandy kon bedreigen, blijft verder uit de Amerikaanse oostkust dan verwacht. Dit betekent minder wind en regen op het land, zegt Jeff Masters van Weather Underground.
Wel moet woensdagmiddag en -avond in New York en New Jersey rekening worden gehouden met windstoten tot tachtig kilometer per uur. Ook wordt bij vloed een hogere waterstand verwacht dan normaal.
quote:Schade Sandy: 50 miljard dollar
Superstorm Sandy heeft een geschatte 50 miljard dollar (39 miljoen euro) aan schade en economische verliezen veroorzaakt in de Amerikaanse noordoostelijke regio. In de staat New York bedraagt de schade alleen al 33 miljard dollar (26 miljoen euro).
Dit maakte gouverneur van New York Andrew Cuomo vandaag bekend. "Dat is een duizelingwekkend bedrag. Zeker gezien de financiële situatie waarin we al zaten", zei Cuomo.
Dat zeg jij. Het warme water bij de noordoost kust van de VS heeft er wel een groot aandeel in gehad. En waarom was dat water nog zo warm in oktober?quote:Op donderdag 1 november 2012 17:50 schreef VacaLoca het volgende:
[..]
Deze storm heeft dan ook geen ene fuck met een eventuele climate change te maken.
Tuurlijk, het klimaat verandert continue, dus in die zin bestaat 'climate change' uiteraard.quote:Op vrijdag 9 november 2012 18:27 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Dat zeg jij. Het warme water bij de noordoost kust van de VS heeft er wel een groot aandeel in gehad. En waarom was dat water nog zo warm in oktober?
Sowieso climate change ontkennen is zoiets als ontkennen dat de aarde rond is.
Dit is een drogredenatie, want je suggereert een niet bestaande tegenstelling.quote:Op vrijdag 9 november 2012 19:17 schreef VacaLoca het volgende:
[..]
Tuurlijk, het klimaat verandert continue, dus in die zin bestaat 'climate change' uiteraard.
Maar ik geloof er niet in dat alle recente klimaatsverschijnselen aan de activiteiten van de mens toegedicht kan worden.
Het zijn juist de mensen die denken van wel die niet snappen dat verandering inherent is aan het aardse klimaat, nog van voordat de mens ook maar bestond
Jaarlijks stelt de WMO (Wereld Meteorologische Organisatie) een lijst met namen op. De orkanen krijgen dan in chronologische volgorde een naam.quote:Op woensdag 14 november 2012 23:35 schreef Manono het volgende:
wie geeft die orkanen eigenlijk een naam?
Lijsten circuleren ook, de lijst van 2012 is gelijk aan die van 2006 en die van 2013 aan die van 2007. Alleen worden de namen van verwoestende orkanen uit de circulatie gehaald en vervangen met nieuwe namen.quote:Op donderdag 15 november 2012 00:28 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Jaarlijks stelt de WMO (Wereld Meteorologische Organisatie) een lijst met namen op. De orkanen krijgen dan in chronologische volgorde een naam.
quote:Auto's en huizen spoelen aan na Sandy
Superstorm Sandy veroorzaakt nog altijd problemen in New Jersey en New York. Onder water drijven brokstukken die de orkaan heeft meegesleurd. Er spoelen zelfs auto's en hele huizen aan. De grote schoonmaak is dringend, want in de zomer zakken zwemmers massaal af naar de kustgebieden.
Auto's en gezonken boten, meubels, stukken hout, hele huizen, een oude klok,... Dit werd allemaal al uit het water gehaald na superstorm Sandy. Die orkaan trof in het najaar New York en New Jersey. "We halen alles eruit en twee dagen later kunnen we opnieuw beginnen. We kunnen er niets aan doen, je kan de oceaan niet leegzuigen", zegt Paul Harris van de New Jersey Beach Buggy Association.
Binnenkort komen toeristen naar de stranden om te zwemmen en te varen. Tegen dan moeten de brokstukken uit het water gehaald zijn. Op dit ogenblik zouden zwemmers zich kunnen verwonden aan het puin onder water. Toerisme is voor de regio echter ontzettend belangrijk. De hoeveelheid puin is aanzienlijk. In Mantoloking alleen al zijn 58 gebouwen naar de baai gedreven, samen met acht auto's en een enorme hoeveelheid zand.
quote:Krimp Amerikaanse economie vooral door Sandy
Dat de Amerikaanse economie in het laatste kwartaal van vorig jaar met 0,1 procent is gekomen had vooral te maken met het weer en andere “tijdelijke oorzaken”. Dat heeft de FED vanavond gezegd. De centrale bank doelt vooral op de gevolgen die orkaan Sandy had voor de economie.
Economen reageerden vanmiddag verrast op cijfers van het Amerikaanse ministerie van Handel waaruit bleek dat de Amerikaanse economie het afgelopen kwartaal licht is gekrompen, terwijl gerekend was op een groei van ongeveer 1,2 procent. De FED kondigde vanavond zoals verwacht aan door te gaan met de stimuleringsmaatregelen die de centrale bank al lange tijd inzet om de groei te bevorderen. De FED houdt zijn belangrijkste rentestand al bijna vier jaar op 0 tot 0,25 procent. Ook zet de FED de maandelijkse obligatieaankopen van 85 miljard dollar door.
Naast Sandy zijn er meer oorzaken voor de terugval van de Amerikaanse economie. Zo begon de regering-Obama door de grootste bezuinigingsoperatie in veertig jaar op het defensieapparaat. De defensie-uitgaven krompen 22 procent, na een stijging van dertien procent een kwartaal eerder. De totale overheidsuitgaven daalden mede daardoor vijftien procent. De niet-militaire uitgaven groeiden nog wel, met 1,4 procent.
De bezuinigingen van de overheid haalden 1,3 procentpunt van de economische groei af. Het afbouwen van voorraden verlaagde de groei met nog eens 1,3 procentpunt. Zonder deze factoren zou de economische groei dus wel positief uitpakken. Consumentenuitgaven, die goed zijn voor meer dan twee derde van het bbp, groeiden 2,2 procent en leverden daarmee de enige positieve bijdrage aan de economie.
quote:Senaat stemt in met Sandyhulp
De Amerikaanse Senaat heeft zijn goedkeuring gegeven aan een hulppakket van ruim 50 miljard dollar voor slachtoffers van de orkaan Sandy. Het Huis van Afgevaardigden ging twee weken geleden al akkoord.
Het hulppakket was niet onomstreden. Een aantal Republikeinen vindt dat de regering het zich financieel niet kan veroorloven om zo'n bedrag uit te geven. De stemming was 62 tegen 36. Dat was net voldoende: er waren zestig ja-stemmen vereist.
Slachtoffers
Door Sandy werden honderdduizenden huizen langs de Amerikaanse oostkust verwoest of raakten beschadigd. Vooral de staten New York en New Jersey werden zwaar getroffen. In de VS kwamen meer dan 130 mensen om het leven door de orkaan.
De vijftig miljard dollar is bestemd voor zowel particulieren als bedrijven. Ook lokale overheden maken aanspraak op financiële hulp.
Zie ook -->quote:Op woensdag 14 november 2012 23:35 schreef Manono het volgende:
wie geeft die orkanen eigenlijk een naam?
quote:Tekort aan Arctisch ijs mogelijk aan basis Sandy
Een tekort aan ijs op de Noordelijke Ijszee vorige zomer zou aan de basis gelegen hebben van het atmosferische patroon dat uiteindelijk uitgemond is in de bocht die orkaan Sandy naar de Verenigde Staten gemaakt heeft. Dat denkt een groep Amerikaanse wetenschappers.
De onderzoekers van de Rutgers University in New Jersey stortten zich naar eigen zeggen gewoon op de vraag die iedereen zich stelde ten tijde van orkaan Sandy: is dat extreme weer aan de oostkust van de VS het gevolg van de klimaatverandering? Dat schrijft nieuwssite The Huffington Post. Want op zich was het ontstaan zelf van Sandy niet abnormaal. Het Amerikaanse National Hurricane Center noemde het een 'klassieke lateseizoensorkaan', die midden-oktober over de Caraïben trok, met enorme schade en minstens 67 doden tot gevolg.
De orkaan trok noordwaarts en verloor boven koudere wateren aan kracht, maar werd wel veel omvangrijker. Boven Groenland bevond zich een hogedrukgebied, waardoor de storm niet afboog naar de zee. Meer nog, ze maakte een zelden geobserveerde bocht naar het westen, naar de dichtbewoonde Amerikaanse oostkust.
Precies bij dat fenomeen speelt de Noordelijke Ijszee, de zee rond de Noordpool, mee, zo schrijven de onderzoekers in een artikel. Door de opwarming van de aarde is ook de Noordpool aan een hoog tempo gaan opwarmen. Daardoor is het temperatuursverschil tussen de Noordpool en zuidelijker gelegen gebieden lager, waardoor de luchtstroompatronen in de atmosfeer - onder meer de beroemde 'straalstroom' - veranderen.
Expliciete link?
Een noordwaartse beweging van de straalstroom hing op het moment van Sandy boven Groenland, waardoor de orkaan enkel naar het westen kon uitwijken, richting de VS dus. De straalstroom bepaalt op die locatie normaal gezien nochtans een oostwaartse beweging van weersystemen. Toeval of niet: nauwelijks een maand daarvoor had de hoeveelheid Arctisch ijs een historisch dieptepunt bereikt.
De onderzoekers durven op dit moment geen expliciete link leggen tussen beide fenomenen, maar zulke gevolgen van het smelten van Noordpoolijs waren wel degelijk verwacht door wetenschappers. Ze maken zich sterk dat computermodellen kunnen berekenen of het één effectief met het ander te maken had, want dat is vandaag nog niet gebeurd.
quote:'Sandy' wordt vervangen door Sara
Nooit nog zal er een wervelstorm zijn met de naam Sandy. Volgens de Amerikaanse weerkundige dienst NOAA hebben de meteorologen die meisjesnaam geschrapt uit de lijst van wederkerende namen voor tornado's.
Een half jaar geleden veroorzaakte wervelstorm Sandy grote materiële en menselijke ravage in de Caraïben en vervolgens in de VS: 100 doden en een schade van enkele tientallen miljarden dollar. De gevolgen zijn op verscheidene plaatsen nog steeds te bespeuren.
Tientallen jaren geleden stelden de meteorologen een lijst met cycloonnamen op, die zich om de zes jaar herhaalt. Bij het begin van het orkaanseizoen worden die namen in alfabetische volgorde afgehaspeld.
Wanneer een storm té bekend wordt, vliegt hij uit de lijst. Zo zullen ook Andrew en Katrina nooit meer vernieling aanbrengen. Sandy wordt op haar beurt vervangen door Sara.
Interessant artikel, zou je tot de conclussie kunnen komen dat hurricanes aardbevingen kunnen triggeren?quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |