Dat ook, als iemand een fout maakt en vreemd gaat is dat 1 ding, maar vervolgens ook nog vinden dat jij voor een ander te bepalen hebt of diegene met de waarheid over wie je bent leeft of niet is meteen een stuk ernstiger, bijna ziekelijk. Als je kennelijk zo'n groot ego hebt dat je vind dat jij dat voor een ander te bepalen hebt neigt dat richting naar narcisme.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:13 schreef Miss.X het volgende:
En stel het gaat later mis tussen TS en die vriendin, dan gaat ze misschien weer terug naar de ander ''omdat hij toch niks weet''. Ik vind het allemaal gewoon dubieus, beter is dat hij alles te weten krijgt.
Ik denk niet dat dat verzachtend werkt eerlijk gezegd.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:10 schreef Canillas het volgende:
[..]
En als het voor die vriend beter is om wel alles te weten zodat hij voor zichzelf kan zeggen ''Oké, ik heb me duidelijk in haar vergist, ze kennelijk veel egoistischer en in staat tot meer leugens dan ik dacht, goed om te weten want dat maakt dit achter me laten makkelijker''?
Beetje raar, als zij zegt dat ze verliefd is op een ander lijkt me dat duidelijker einde verhaal dan 'ik ben vreemdgegaan met een ander'. Is het nou werkelijk zo dat jij/jullie (want meerdere mensen redeneren zo in dit topic) het erger vindt/vinden dat er wat lichaamssappen en orgasmes zijn uitgewisseld, dan dat je partner verliefd is op een ander? Met alle respect, maar wat een vreemde prioriteit?quote:Die vriend kun nu denken ''het is verliefdheid en dat gaat over'' en wellicht de ijdele hoop gaan koesteren dat er toch nog een toekomst in zit. Door eerlijk en volledig alles te vertellen kan hij beslissen wat hij wil, met een half verhaal en leugens niet.
Iedereen denkt voor anderen, en gelukkig. Dat heet empathie en daar is niets mis mee; je houdt rekening met elkaar. Met jouw/jullie redenatie waarbij je niet voor de ander mag denken wijst dat net zo goed op een egoistische 'ik ik ik'-mentaliteit, en juist in een relatie is het prima om zaken goed af te wegen en goed na te denken over wat je de ander vertelt. Blunt de waarheid zeggen omdat het de waarheid is; dat is echt een vergissing. Denk na wat die waarheid met iemand doet. Laat iemand vooral je intenties weten, die zijn belangrijk.quote:Komt uiteindelijk neer op of je het aan durft eerlijk te zijn over wat je gedaan hebt, zonder smoesjes over willen beschermen waar je alleen jezelf maar mee beschermt.
[quote]
Neen, je beschermt ook je partner. Jullie drang om dit toch altijd maar als een egoistisch besluit te willen zien is me een raadsel. Hoe je het ook went of keert; het is een feit dat het voor meneer prettiger is als hij niet weet dat hij is bedrogen. Dit is een menselijke situatie, een menselijke gebeurtenis.
[quote]
Wanneer je van jezelf vind dat jij voor een ander te beslissen heeft of diegene de waarheid te horen krijgen heb je al een behoorlijk ego probleem, wat op zich al een voorwaarde is voor vreemd te gaan, je moet jezelf dan namelijk zien als iemand die dan kan maken, hoe je dat ook goed praat.
Zulke mensen proberen in hun hoofd van alles te rationaliseren zoals het hen uitkomt. Maar ze houden alleen zichzelf voor de gek. Een mens kan zelfs de meest slechte daad in zijn hoofd goedpraten, zelfs zo dat jij en ik in die denkwijze een logisch verband zouden zien.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:17 schreef Canillas het volgende:
[..]
Dat ook, als iemand een fout maakt en vreemd gaat is dat 1 ding, maar vervolgens ook nog vinden dat jij voor een ander te bepalen hebt of diegene met de waarheid over wie je bent leeft of niet is meteen een stuk ernstiger, bijna ziekelijk. Als je kennelijk zo'n groot ego hebt dat je vind dat jij dat voor een ander te bepalen hebt neigt dat richting naar narcisme.
Maar goed, die vinden van zichzelf dat ze nooit fouten zitten natuurlijk en praten wat ze doen goed om buiten schot te blijven, getuige Taurus.
Ik ontken niet dat er een mate van egoisme in zit, tuurlijk niet. Als iemand besluit zoiets niet te melden omdat hij wil dat zijn relatie in stand blijft zal dat ook zijn vanwege de angst om diegene kwijt te raken. Maar prettige bijkomstigheid is dat het niet vertellen de ander niet schaadt. Ik wil best meegaan in het bombarderen van de vreemdganger tot duivel, maar je kunt niet ontkennen dat het verzwijgen toch een voordeel voor de partner heeft.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:13 schreef Canillas het volgende:
[..]
En je voelt je stiekem niet veiliger bij het niet vertellen omdat diegene die je bedrogen hebt bij de volledige waarheid zou zeggen ''jij bent hier tot in staat, zegt zelf dat je er niks aan kon doen, prima, maar reden om genoeg om er vanuit te gaan dat je het weer doet dus ik verlaat je''?
Bang dat je verlaten zou worden als je partner echt alles van je wist?
Je zit nu wel zo mooi te praten over dat men rekening met elkaar moet houden. Nou die vriendin en TS hebben al geneukt, daar hielden ze al geen rekening met de ander. Waarom dan wel rekening houden wat betreft de waarheid vertellen?? Iets wat in het voordeel van die jongen zou kunnen werken?quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:23 schreef Taurus het volgende:
[..]
Iedereen denkt voor anderen, en gelukkig. Dat heet empathie en daar is niets mis mee; je houdt rekening met elkaar. Met jouw/jullie redenatie waarbij je niet voor de ander mag denken wijst dat net zo goed op een egoistische 'ik ik ik'-mentaliteit, en juist in een relatie is het prima om zaken goed af te wegen en goed na te denken over wat je de ander vertelt. Blunt de waarheid zeggen omdat het de waarheid is; dat is echt een vergissing. Denk na wat die waarheid met iemand doet. Laat iemand vooral je intenties weten, die zijn belangrijk.
Natuurlijk wil jij dat liever; jij hebt iets gedaan waardoor de ander je zou verlaten als hij dat wist, dus kies je ervoor het niet te vertellen om zo op vrij ziekelijke manier controle over de situatie te houden. Dat je niet helemaal eerlijk durft te zijn over wie jij bent en wat je doet ligt aan jou, jij verzint er een mooi verhaaltje omheen maar het blijft egoïstische zelfbescherming.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:23 schreef Taurus het volgende:
Ik denk niet dat dat verzachtend werkt eerlijk gezegd.Sowieso zou ik liever, met iemand om wie ik veel geef, vriendschappelijk uit elkaar gaan dan met knallende ruzie. Je hebt een mooie tijd samen gehad, blijf dat in vredesnaam zo zien, zou ik zeggen. Maar bij mij is het glas dan ook vaak half vol hoor.
Je kan een relatie hebben en merken dat je gevoelens (liefde/aantrekking) hebt voor een ander, dat kan moeilijk zijn maar ook daar kan je eerlijk en open over zijn. Daadwerkelijk met iemand naar bed gaan is handelen naar die gevoelens en lak hebben aan wat je partner ervan zou vinden, dat is het kwetsende. Vooral met simpel en alleen vreemdgaan geef jij het feit dat jij een bepaald gevoel hebt en daar vanaf wil voorrang aan wat dat met een ander kan doen. Vervolgens moffel jij dat weg onder een ''geeft niet want ik vertel het gewoon niet'' en lijkt niet door te hebben wat het ziekelijk aan zulk redeneren is, dat jij vind dat jij dat tegenover een ander, waar je ook nog eens van zegt te houden, kunt maken.quote:Beetje raar, als zij zegt dat ze verliefd is op een ander lijkt me dat duidelijker einde verhaal dan 'ik ben vreemdgegaan met een ander'. Is het nou werkelijk zo dat jij/jullie (want meerdere mensen redeneren zo in dit topic) het erger vindt/vinden dat er wat lichaamssappen en orgasmes zijn uitgewisseld, dan dat je partner verliefd is op een ander? Met alle respect, maar wat een vreemde prioriteit?
Als je vreemdgaat en dat niet vertelt wat zijn dan die intenties? ''Ja ik zal dingen doen die jou kwetsen en ik zal ook daar niet eerlijk over zijn.''quote:Iedereen denkt voor anderen, en gelukkig. Dat heet empathie en daar is niets mis mee; je houdt rekening met elkaar. Met jouw/jullie redenatie waarbij je niet voor de ander mag denken wijst dat net zo goed op een egoistische 'ik ik ik'-mentaliteit, en juist in een relatie is het prima om zaken goed af te wegen en goed na te denken over wat je de ander vertelt. Blunt de waarheid zeggen omdat het de waarheid is; dat is echt een vergissing. Denk na wat die waarheid met iemand doet. Laat iemand vooral je intenties weten, die zijn belangrijk.
Als dat geheim blijft is er toch niets aan de hand?quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:29 schreef Miss.X het volgende:
[..]
Je zit nu wel zo mooi te praten over dat men rekening met elkaar moet houden. Nou die vriendin en TS hebben al geneukt, daar hielden ze al geen rekening met de ander. Waarom dan wel rekening houden wat betreft de waarheid vertellen?? Iets wat in de voordeel van die jongen zou kunnen werken?
Ik snap dat jij haar zo als door en door slecht wil zien (alhoewel, snappen, je zal wel iets heftigs hebben meegemaakt dat het je zo raakt?), maar het is toch echt zo dat wanneer ze besluit haar vriend niet over die seks te vertellen, ze hem ook wat ellende bespaart. Leuk dat je er één grote egoistische draak van wil maken, maar dat is gewoon niet fair.quote:Dat komt niet omdat ze aan hem denken, maar alleen aan zichzelf! Zij wil gewoon zonder al te veel trammelant uit de relatie, geen gezeik en niet omdat ze zoveel om hem geeft.
Ja dat kan ik wel; mensen worden niet graag bedonderd, ze willen weten met wie ze ze inlaten. Vind je het prima om met pedofielen om te gaan zolang ze maar verzwijgen wat ze doen? Schaadt jou toch niet als het jou niet vertelt wordt?quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:27 schreef Taurus het volgende:
Ik ontken niet dat er een mate van egoisme in zit, tuurlijk niet. Als iemand besluit zoiets niet te melden omdat hij wil dat zijn relatie in stand blijft zal dat ook zijn vanwege de angst om diegene kwijt te raken. Maar prettige bijkomstigheid is dat het niet vertellen de ander niet schaadt. Ik wil best meegaan in het bombarderen van de vreemdganger tot duivel, maar je kunt niet ontkennen dat het verzwijgen toch een voordeel voor de partner heeft.
Nee, jij laat de waarheid weg omdat het voor jou consequenties heeft, de waarheid vertellen zou namelijk betekenen dat je verantwoordelijkheid durft te nemen voor wat jij gedaan hebt in plaats te ontsnappen aan de reacties daarop. Dan voeg je aan de daar van vreemdgaan nog eens leugens en lafheid toe.quote:Die drang tot het vertellen van alle waarheid is zo ingebakken dat we het niet eens meer kunnen motiveren; dat lijkt me geen goede zaak. Vaak is de waarheid fijn omdat het voor iedereen beter is; zeker als het verzwijgen van de waarheid consequenties heeft! Maar in dit geval heeft de waarheid juist consequenties. Nogmaals; durf eens na te denken in plaats van gewoon aan normen en waarden vast te houden. (Niet per se aan jou gericht).
Jij dramatiseert nogal, vind ik. Deze discussie heeft in die zin geen nut, omdat jij dit al 'ziekelijk' vindt en jij vreemdgaan betrekt op iemands gehele persoon ('eerlijk zijn over wie je bent') terwijl ik vreemdgaan in de eerste plaats al niet zo beschouw. Daarom kan ik er rationeel en nuchter naar kijken, en vind ik dat wanneer een man en een vrouw bij elkaar willen blijven er soms beter niet vertelt kan worden wat de man met een ander heeft uitgespookt, ooit. Maar jij ziet vreemdgaan als zo'n groot vergrijp dat het blijkbaar de partner helemaal vormt en jij je partner niet meer als dezelfdquote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:32 schreef Canillas het volgende:
[..]
Natuurlijk wil jij dat liever; jij hebt iets gedaan waardoor de ander je zou verlaten als hij dat wist, dus kies je ervoor het niet te vertellen om zo op vrij ziekelijke manier controle over de situatie te houden. Dat je niet helemaal eerlijk durft te zijn over wie jij bent en wat je doet ligt aan jou, jij verzint er een mooi verhaaltje omheen maar het blijft egoïstische zelfbescherming.
Nee, het heeft te maken met weten met wat voor persoon je je inlaat. Als jij zegt dat je vreemdgaan in bepaalde gevallen niet kan laten, dus dat je in bepaalde gevallen iets niet kunt laten én daar vervolgens ook niet eerlijk over zal zijn dan zegt dat best wel iets toch? Alhoewel, je zal wel iets heftigs hebben meegemaakt waardoor je vind dat jij dat kan maken tegenover een ander.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:48 schreef Taurus het volgende:
[..]
Jij dramatiseert nogal, vind ik. Deze discussie heeft in die zin geen nut, omdat jij dit al 'ziekelijk' vindt en jij vreemdgaan betrekt op iemands gehele persoon ('eerlijk zijn over wie je bent') terwijl ik vreemdgaan in de eerste plaats al niet zo beschouw. Daarom kan ik er rationeel en nuchter naar kijken, en vind ik dat wanneer een man en een vrouw bij elkaar willen blijven er soms beter niet vertelt kan worden wat de man met een ander heeft uitgespookt, ooit. Maar jij ziet vreemdgaan als zo'n groot vergrijp dat het blijkbaar de partner helemaal vormt en jij je partner niet meer als dezelfd
Wat een kul-vergelijking. Als ik vreemdga doe ik fysiek niemand kwaad, waar een pedofiel dat wel doet.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:40 schreef Canillas het volgende:
[..]
Ja dat kan ik wel; mensen worden niet graag bedonderd, ze willen weten met wie ze ze inlaten. Vind je het prima om met pedofielen om te gaan zolang ze maar verzwijgen wat ze doen? Schaadt jou toch niet als het jou niet vertelt wordt?
Mijn partners weten overigens met wie ze zich in laten, het ging hier over TS. Ik zit hier niet een compleet nieuwe visie alleen op fok te vertellen, mensen om mij heen weten natuurijk precies wie ik ben en hoe ik hierover denk, ook mijn partners. Wat betreft TS: ik heb geen idee of zijn vriendin tegen haar vriend heeft gezegd dat ze niet zwaar tilt aan vreemdgaan, maar ik krijg de indruk dat het gewoon een pijnlijke situatie is. Een situatie waarin ze verliefd is geworden op een ander, en waarbij TS verliefd is geworden op een bezette dame. Dat er bij verliefdheid ook fysiek verlangen komt kijken zal geen nieuws zijn, en dat het niet netjes is dit te doen terwijl de relatie nog in stand is ook niet. Het gaat er echter om wat je er mee doet; en ik vind vertellen aan die jongen dat ze ook seks hebben gehad, in plaats van alleen zeggen dat zij verliefd is op een ander, een onverstandige zet die meer pijn oplevert dan wanneer dat verzwegen zou worden.quote:Je wil het weten omdat je wil weten met wie je je in laat, punt. Dat hij zo egoïstisch kunt zijn te denken dat jij dat voor ander te bepalen hebt is jouw probleem.
Neen, ik laat de waarheid weg omdat het voor mij en mijn partner consequenties heeft, niet alleen voor mij. Dat heb jij maar aan te nemen, dat jij dat niet kunt maar vooral niet wilt geloven is jouw probleem.quote:Nee, jij laat de waarheid weg omdat het voor jou consequenties heeft, de waarheid vertellen zou namelijk betekenen dat je verantwoordelijkheid durft te nemen voor wat jij gedaan hebt in plaats te ontsnappen aan de reacties daarop. Dan voeg je aan de daar van vreemdgaan nog eens leugens en lafheid toe.
Het gaat me prima af, nogmaals; ik ervaar geen probleem.quote:Als je het niet vertelt uit angst om diegene te verliezen maar de angst om diegene te verliezen is niet genoeg om niet vreemd te gaan omdat jij vind het voor jou meer telt dat jij doet wat jij wilt, in hoeverre ben je dan in staat een relatie te hebben? Helemaal als je weet dat het weer kan gebeuren?
quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:59 schreef Canillas het volgende:
[..]
Nee, het heeft te maken met weten met wat voor persoon je je inlaat. Als jij zegt dat je vreemdgaan in bepaalde gevallen niet kan laten, dus dat je in bepaalde gevallen iets niet kunt laten én daar vervolgens ook niet eerlijk over zal zijn dan zegt dat best wel iets toch? Alhoewel, je zal wel iets heftigs hebben meegemaakt waardoor je vind dat jij dat kan maken tegenover een ander.
Dat is niet echt wat ik tussen de woorden door meen te lezen. Ze vertelt het haar zus, dát is al een hele grote stap en daarmee is de stap om het hem te vertellen weer een stuk kleiner. Die logica volg ik niet helemaal. Ik vraag me af of TS nu aan het lijntje wordt gehouden door zijn naïviteit, of dat 't 'r zelf aan 'guts' ontbreekt om het haar vriend gewoon recht op de man af te zeggen. En nee, dan heb ik het niet over seks, maar over het hele punt met dat zij kennelijk dus verder wil met TS i.p.v. haar huidige vriend.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 22:49 schreef Taurus het volgende:
[..]
Nee, als ze achterwege laat dat er al seks heeft plaatsgevonden. Ze kan natuurlijk beter gewoon aan haar vriend vertellen dat ze verliefd is geworden op een ander. "Ben je vreemdgegaan?" "nee, natuurlijk niet". Done.
Nog steeds een pijnlijke situatie, maar niet half zo pijnlijk dan wanneer ze toegeeft dat ze al op TS heeft gezeten. Dat bedoelt 'ie waarschijnlijk met 'makkelijker om haar vriend te vertellen'. Ze moet gewoon bepaalde dingen achterwege laten, die zijn niet relevant. Zeker niet omdat het toch al uitgaat. Bespaar die jongen dan de details.
Hmmm hij refereert naar mijn eerdere uitspraken, en die zijn toch echt dat de halve waarheid gunstiger is dan de hele waarheid wat betreft het vreemdgaan en het verliefd worden op een ander. Niet dat het vertellen aan de zus het makkelijker zou maken, en aangezien jij die redenering al niet snapt en ik ook niet denk ik niet dat TS dat bedoelt.quote:Op donderdag 1 november 2012 00:38 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat is niet echt wat ik tussen de woorden door meen te lezen. Ze vertelt het haar zus, dát is al een hele grote stap en daarmee is de stap om het hem te vertellen weer een stuk kleiner. Die logica volg ik niet helemaal. Ik vraag me af of TS nu aan het lijntje wordt gehouden door zijn naïviteit, of dat 't 'r zelf aan 'guts' ontbreekt om het haar vriend gewoon recht op de man af te zeggen. En nee, dan heb ik het niet over seks, maar over het hele punt met dat zij kennelijk dus verder wil met TS i.p.v. haar huidige vriend.
Je doet diegene emotioneel pijn als hij erachter zou komen en dat is een risico wat bestaat, vervolgens neem jij de keuze dat te negeren en te doen wat jij wil en het te verzwijgen en maar te hopen dat wat je gedaan hebt nooit aan het licht komt; jij vind op een bepaalde manier dat je dat kan maken tegenover iemand omdat jij dat wil op dat moment.quote:Op donderdag 1 november 2012 00:30 schreef Taurus het volgende:
Wat een kul-vergelijking. Als ik vreemdga doe ik fysiek niemand kwaad, waar een pedofiel dat wel doet.Je kunt er een enorm moreel verhaal van maken; feit is dat bij vreemdgaan de partner niet wordt geschaad als hij of zij er niet achter komt/het niet weet, klaar.
Dat is al een tijdje duidelijk, dat geldt trouwens ook voor veel misdadigers en mishandelaars etc, zij vinden dat ze hun redenen hebben om te mogen doen wat ze doen, als ze het maar voor zichzelf goed praten.Zolang jij maar geen probleem ervaart.quote:Het gaat me prima af, nogmaals; ik ervaar geen probleem.
Vind je dan ook dat vreemdgaan bij wet strafbaar moet worden gesteld? Zoals het geval is bij misdaden. Zo niet, dan zijn er toch wel wat behoorlijk essentiële verschillen, niet?quote:Op donderdag 1 november 2012 08:36 schreef Canillas het volgende:
Zijn al wat meer overeenkomsten zo, geen kul-vergelijking, niet alleen voor pedofielen maar iedereen die een misdaad begaat redeneert zo. Als je niet wordt je gepakt heb je het niet gedaan. Zijn leuke mensen die zo redeneren.
Maakt het wat uit dan dat het niet strafbaar is ?quote:Op donderdag 1 november 2012 08:57 schreef Cruoninga het volgende:
[..]
Vind je dan ook dat vreemdgaan bij wet strafbaar moet worden gesteld? Zoals het geval is bij misdaden. Zo niet, dan zijn er toch wel wat behoorlijk essentiële verschillen, niet?
Niet bij de wet, maar de straf die je zal ondergaan is dat je hoogstwaarschijnlijk je partner kwijt raakt als je vertelt wat je hebt gedaan, dat is de consequentie. Door te verzwijgen/niet bekennen manipuleer je zo dat die consequentie wegblijft.quote:Op donderdag 1 november 2012 08:57 schreef Cruoninga het volgende:
Vind je dan ook dat vreemdgaan bij wet strafbaar moet worden gesteld? Zoals het geval is bij misdaden. Zo niet, dan zijn er toch wel wat behoorlijk essentiële verschillen, niet?
quote:Op donderdag 1 november 2012 00:36 schreef Taurus het volgende:
Nou nee, mijn houding tegenover vreemdgaan heeft te maken met wat ik mijzelf toesta en dat ik streven naar monogamie voldoende vind, dit ook probeer te doen, maar vergissingen wat dit betreft menselijk vind. Niet met iets 'heftigs te hebben meegemaakt'. Ik zie de bal die jij probeer terug te kaatsen, maar je slaat mis. Ik ben niet degene die een probleem heeft met de houding van TS namelijk> dat ben jij en de persoon tegen wie ik die opmerking maakte. Die persoon vindt vreemdgaan zo verschrikkelijk dat dat een vermoeden bij mij opwekt dat ze iets heftigs heeft meegemaakt op dat gebied.
Je meest memorabele post, was em niet vergeten, klinkt erg gezond dit, goede redenaties om je keuzes op te baseren en helemaal om anderen op te 'adviseren'.quote:Op vrijdag 28 oktober 2011 14:10 schreef Taurus het volgende:
Absoluut moet je zaken afwegen en nadenken over wat je doet, maar in het geval van vreemdgaan hebben we het over gevoelens, lust, drift, etc. Dat is echt te vergelijken met woede die je voor iemand kan voelen waarbij je bijvoorbeeld een keer een mep verkoopt. Zo kun je ook een ontzettende lust voelen en zwichten voor de verleiding, en ik wil ook zo zijn.n' e Ik wil helemaal niet leven met beloftes en uitspraken als 'ik zal nooit slaan 'ik zal nooit vreemd gaan'. Ik vind eigenlijk ook dat anderen dat niet kunnen zeggen, maar goed, dat is niet aan mij natuurlijk.
Maar dit wil niet zeggen dat ik nergens over nadenk of nooit bewust keuzes maak, ik vind echter bij dit soort zaken emotie en gevoelens niet te onderschatten.
Dit, helemaal mee eens. Maar het niet vertellen en dingen verzwijgen is lekker makkelijk hè, dan hoef je nergens verantwoordelijk voor te zijn. Dan kan je gewoon de kuthoer uithangen en er niet voor aangekeken worden.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:10 schreef Miss.X het volgende:
[..]
Ik gun hem de waarheid en dat hij niet met een leugen blijft leven. En ik geloof zeker dat hij beter af is als hij weet met wie hij te maken heeft (gehad).
Zal voor hem makkelijker zijn om haar uit zijn hoofd te zetten, tenminste daar ga ik van uit.
Beetje eng, wat jij nu doet. Ik heb overigens nooit iemand geslagen.quote:Op donderdag 1 november 2012 09:16 schreef Canillas het volgende:
[..]
[..]
Je meest memorabele post, was em niet vergeten, klinkt erg gezond dit, goede redenaties om je keuzes op te baseren en helemaal om anderen op te 'adviseren'.
Ik vond jouw post juist meer eng, vandaar dat ik em nog wist en waar ie stond. Vooral dat zo willen zijn gedeelte, denk dat je daarin behoorlijk verschilt van anderen, die zouden namelijk wel willen kunnen. Jij vind dat je er geen uitspraken over kunt doen omdat jij dat niet kan, dat kan zo zijn maar zegt over de rest van de mensheid verder niks.quote:Op donderdag 1 november 2012 10:58 schreef Taurus het volgende:
Beetje eng, wat jij nu doet. Ik heb overigens nooit iemand geslagen.
Ik vind dat je over dat soort zaken geen beloftes kunt doen, ik zeg nergens dat slaan of vreemdgaan goed is of aan te raden valt.
Dus naast het hele vreemdgaan an sich, is het de beslissing van vriendin wat zij haar vriendje vertelt? Zij bepaalt wat ze denkt dat hij wil weten, en ontneemt hem daarmee gewoon het recht op de waarheid. En waarom? Om vriendlief minder te kwetsen? Nah, als dat echt belangrijk was geweest had ze het hele gedoe wel iets anders aangepakt (en TS ook).quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:05 schreef Taurus het volgende:
[..]
Voor niks? Alsof hij geen liefdesverdriet heeft als ze hem vertelt dat ze hem heeft bedrogen. Dat maakt het vast een stuk draaglijker ja..Het lijkt me een feit dat het minder erg is voor die jongen als hij niet weet dat ook seks hebben gehad. Dat kun je moeilijk ontkennen.
Maar jij gunt het hem om 'te weten met wat voor snol hij is samen geweest', nouja, dat zijn jouw woorden en jouw gedachten hierover, als jij dat als prettiger zou ervaren is dat toch gewoon jouw advies? Ieder z'n mening.
Had het zelf niet beter kunnen verwoorden.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:17 schreef Canillas het volgende:
[..]
Dat ook, als iemand een fout maakt en vreemd gaat is dat 1 ding, maar vervolgens ook nog vinden dat jij voor een ander te bepalen hebt of diegene met de waarheid over wie je bent leeft of niet is meteen een stuk ernstiger, bijna ziekelijk. Als je kennelijk zo'n groot ego hebt dat je vind dat jij dat voor een ander te bepalen hebt neigt dat richting naar narcisme.
Maar goed, die vinden van zichzelf dat ze nooit fouten zitten natuurlijk en praten wat ze doen goed om buiten schot te blijven, getuige Taurus.
Schattig dat je denkt dat het verzwijgen ook maar iets met empathie te maken heeft. Als vriendin en TS echt zo empathisch waren geweest, hadden ze NOOIT seks met elkaar gehad terwijl vriendin nog iets met haar vriendje had.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 23:23 schreef Taurus het volgende:
[..]
Ik denk niet dat dat verzachtend werkt eerlijk gezegd.Sowieso zou ik liever, met iemand om wie ik veel geef, vriendschappelijk uit elkaar gaan dan met knallende ruzie. Je hebt een mooie tijd samen gehad, blijf dat in vredesnaam zo zien, zou ik zeggen. Maar bij mij is het glas dan ook vaak half vol hoor.
[..]
Beetje raar, als zij zegt dat ze verliefd is op een ander lijkt me dat duidelijker einde verhaal dan 'ik ben vreemdgegaan met een ander'. Is het nou werkelijk zo dat jij/jullie (want meerdere mensen redeneren zo in dit topic) het erger vindt/vinden dat er wat lichaamssappen en orgasmes zijn uitgewisseld, dan dat je partner verliefd is op een ander? Met alle respect, maar wat een vreemde prioriteit?
[..]
Iedereen denkt voor anderen, en gelukkig. Dat heet empathie en daar is niets mis mee; je houdt rekening met elkaar. Met jouw/jullie redenatie waarbij je niet voor de ander mag denken wijst dat net zo goed op een egoistische 'ik ik ik'-mentaliteit, en juist in een relatie is het prima om zaken goed af te wegen en goed na te denken over wat je de ander vertelt. Blunt de waarheid zeggen omdat het de waarheid is; dat is echt een vergissing. Denk na wat die waarheid met iemand doet. Laat iemand vooral je intenties weten, die zijn belangrijk.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |