bazen arrestenquote:Op maandag 29 oktober 2012 21:25 schreef Paxcon het volgende:
Hee, ik ben net bezig met internationaal recht.
Ik ben geenszins aansprakelijkquote:Op maandag 29 oktober 2012 21:28 schreef Actaeon het volgende:
Jongens jongens geen spelfouten in de TT ok?
te zacht op de u gedruktquote:Op maandag 29 oktober 2012 21:28 schreef Actaeon het volgende:
Jongens jongens geen spelfouten in de TT ok?
Dat hoeft nou ook weer niet.quote:Op maandag 29 oktober 2012 21:30 schreef Yreal het volgende:
[..]
Fair enough. Ik ga weer even in mijzelf snijden en huilen in een hoekje
Dat is een leuk nummer van ze. Al zijn I Want a New Drug, Heart of Rock 'n Roll en Power of Love meer mijn favorieten. En natuurlijk Hip To Be Square.quote:Op maandag 29 oktober 2012 21:37 schreef eriksd het volgende:
Voor Tchock als liefhebber van de jaren 80:
Heerlijk dat geram op de synths en zo'n rokersstem. Zo ruw krijg je ze niet meer tegenwoordig.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Nope, alleen de te bestuderen literatuur is deels Engels, grotendeels Latijn. Maar Engels is prima te vatten, zelfs al is het juridisch Engels. En als havist heb ik Latijn spijtig nooit gehad als vak, maar het is prima te herleiden tot Frans. En oh: NLse vertaling er naast ftwquote:
Oh ik schrok alquote:Op maandag 29 oktober 2012 22:37 schreef Joosie200 het volgende:
[..]
Nope, alleen de bestuderen literatuur is deels Engels, grotendeels Latijn. Maar Engels is prima te vatten, zelfs al is het juridisch Engels. En als havist heb ik Latijn spijtig nooit gehad als vak, maar het is prima te herleiden tot Frans. En oh: NLse vertaling er naast ftwDat krijg je hé, moet de vakgroep wel verstrekken na het besluit de inschrijfeis voor de studie een Gymnasium-diploma te kunnen overleggen te laten vervallen sinds wat was het? 1957?
Belangrijk arrest !quote:Op maandag 29 oktober 2012 22:34 schreef Morera het volgende:
Het arrest dat ik had moeten lezen was trouwens:
HR 17-01-2003, NJ 2004, 281 Oryx/Van Eesteren
Maar gelukkig had ik er dankzij jullie wel wat gelezen en was ik inhoudelijk heel goed voorbereid.
Is het ook, maar toch vind ik het nu bij goederenrecht minder erg dan bij verbintenissenrecht en inleiding tot Rw. Misschien omdat goederenrecht me tot nu toe wel goed ligt en ik het allemaal in 1 keer begrijp.quote:Op maandag 29 oktober 2012 22:34 schreef Paxcon het volgende:
Dat onderwijs bij jullie lijkt me echt verschrikkelijk...
Daar zit wel wat in, maar dat is dus het nut van PGO en onderwijsgroepen. Alles wat je hebt gelezen moet je uitleggen aan je medestudenten en aangezien niet iedereen hetzelfde leest, moet je het toelichten/uitleggen/vragen beantwoorden. Soms vuurt de tutor ook nog een aantal vragen op je af.quote:Op maandag 29 oktober 2012 22:48 schreef Joosie200 het volgende:
Oryx/Van Eesteren had ik te presenteren voor Burgerlijk 2. Mooie casus en zoiets moeten presenteren zorgt er wel voor dat zo'n arrest blijft hangen. Dus eigenlijk zou je elke week de voorgeschreven arresten per vak moeten kunnen presenteren. Dan onthoud je ze tenminsteScratch that, ik ga het wel fictief presenteren en proberen uit te leggen aan mijn ouders. Als zij het snappen: mission accomplished. Zo niet: /fail, try again. Toch de beste methode als je een niet-ingewijde iets kunt uitleggen zodat zij het snappen. Slaag je daarin, dan beheers je de stof (be it: bepaald leerstuk of arrest)
Ik ga niet elk arrest van A tot Z doorlezenquote:Op maandag 29 oktober 2012 22:51 schreef Morera het volgende:
[..]
Daar zit wel wat in, maar dat is dus het nut van PGO en onderwijsgroepen. Alles wat je hebt gelezen moet je uitleggen aan je medestudenten en aangezien niet iedereen hetzelfde leest, moet je het toelichten/uitleggen/vragen beantwoorden. Soms vuurt de tutor ook nog een aantal vragen op je af.
Wat ik merk is dat veel mensen alleen de essentie, de samenvatting en de noot lezen. Dat lijkt me toch niet de bedoeling?
Ik merk dat iedereen dat doet, maar als je dat doet dan stelt een arrest lezen toch niets voor? Dan ben je echt in 10 minuten klaar. Ik kan me gewoon niet voorstellen dat dat de bedoeling is.quote:Op maandag 29 oktober 2012 23:16 schreef Keyos het volgende:
[..]
Ik ga niet elk arrest van A tot Z doorlezen, maar ik verdiep me verder wel in de essentie van het arrest , wat er in de casus gebeurd en hoe dit tot stand komt. Ben de man van de arresten in de werkgroep volgens mij (elke keer als er een arrest uitgelegd moet worden kijken ze gelijk naar mij).
Wat een werk. Ik lees gewoon de arresten die op een leerstuk/onderwerp van toepassing zijn. Ik vat ze nooit samen eigenlijk. Sowieso vat ik nooit iets samen. Vind dat echt afgrijselijkquote:Op maandag 29 oktober 2012 23:33 schreef Joosie200 het volgende:
Nou, het mag wel niet de bedoeling zijn maar dat is wel zo effectief. En met een waslijst aan 90 arresten voor vak A, 30 arresten voor vak B gaat de lijst wel groter en groter worden. Dus tja, mijn to-do list altijd: Excel schema, alles in 1 regel in eigen woorden samenvatten wat de essentie is + meenemen wat de casus in grote lijnen is. En dan dat uitdraaien en in je hoofd stampen. Als je daarna vervolgens het boek doorneemt en bij een leerstuk aan komt denk je als vanzelf: ja, maar wacht eens: daar is arrest X van op toepassing! En ja hoor, je leest in een paar zinnen verderop dat de HR zus en zo heeft bepaald in arrest X. Win-win.. je gaat sneller de essentie van een arrest linken aan de stof
Achja, ieder zo zijn/haar eigen methodequote:Op maandag 29 oktober 2012 23:36 schreef Actaeon het volgende:
[..]
Wat een werk. Ik lees gewoon de arresten die op een leerstuk/onderwerp van toepassing zijn. Ik vat ze nooit samen eigenlijk. Sowieso vat ik nooit iets samen. Vind dat echt afgrijselijk
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |