Verwachte antwoorden en reactiesquote:AMSTERDAM - De aarde blijkt sinds begin 1997 niet meer warmer te zijn geworden. Daarmee is de periode van opwarming van de aarde net zolang als de periode dat de aarde wel opwarmde: zestien jaar. Van 1980 tot 1996 werd de aarde warmer, daarna niet meer.
quote:Dat blijkt uit gegevens die onlangs op internet zijn gezet, maar waar niet al te veel ruchtbaarheid aan gegeven is. Geleerden zijn het er niet over eens of er nu een definitief einde is gekomen aan de opwarming van de aarde. Overigens is in de periode voor 1980 de aarde gedurende veertig niet warmer geworden.
Prof. Phil Jones van de Climatic Research Unit in East Anglila (GB) vindt dat een periode van 15 of 16 jaar veel te kort is om conclusies te trekken. Prof. Judith Curry, hoofd van de wetenschappelijke afdeling van de prestigieuze Georgia Tech University, zegt daarentegen dat de computermodellen die gebruikt zijn om de opwarming van de aarde te voorspellen overduidelijk 'zeer gebrekkig' waren. De discussie zal waarschijnlijk nog tot in lengte van jaren voortduren.
Tja, milieu is CO2 geworden, daar zit de fout. Een ongelofelijk smerige accu auto is milieuvriendelijk want CO2. Regenwoud werd gekap voor palmolie plantages, want CO2quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:06 schreef Momo... het volgende:
Ook al warmt de aarde niet op, we zijn de aarde wel aan het verneuken met zn allen.
Die prof heeft natuurlijk wel een punt. Dit is de bijbehorende illustratiequote:Prof. Phil Jones van de Climatic Research Unit in East Anglila (GB) vindt dat een periode van 15 of 16 jaar veel te kort is om conclusies te trekken.
En ook dat is natuurlijk wederom onzin.quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja, milieu is CO2 geworden, daar zit de fout.
Leuk dit soort blabla maar jij zou toch ook wel in staat moeten zijn een inhoudelijke bijdrage te leveren?quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:22 schreef RemcoDelft het volgende:
Tsja, het POLITIEKE instituut IPCC heeft CC nou eenmaal in de naam zitten, en CC levert nou eenmaal miljarden (!!) euro's subsidie op... Vandaar dat alle medewerkers die het er niet mee eens zijn allang uit de organisatie gewerkt zijn, en tegenberichten niet te veel ruchtbaarheid krijgen...
Weet iemand de uitgelekte mailtjes met VERZONNEN informatie nog?
Die consensus is er voor het overgrote deel gewoon over deze materie. Dit soort persberichtjes komt regelmatig terug, Pietje heeft er vast ook al eens eerder een topic of wat over geopend en iets later blijkt weer dat er weer sprake was van zeer creatief gedrag. Heeft allemaal niet zo heel veel met wetenschap te maken dit.quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:17 schreef Specularium het volgende:
Waarom spreken die 'geleerden' elkaar zo tegen, of bereiken ze nooit consensus?
Meten = weten, toch?
Je meet om 2uur in de middag tien minuten lang de buitentemperatuur, hoe warm zal het zijn om 7 uur 's avonds?quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:17 schreef Specularium het volgende:
Waarom spreken die 'geleerden' elkaar zo tegen, of bereiken ze nooit consensus?
Meten = weten, toch?
Dit is qua tijd eerder omgekeerd. Er zijn steeds meer meetstations en die werken onder beter gestandaardiseerde omstandigheden dan pakweg 50 jaar geleden.quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:28 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Daarnaast is er ook nog voldoende te zeggen over de metingen zelf, zijn die wel betrouwbaar, denk bijvoorbeeld aan het feit dat er steeds minder meetstations op de wereld zijn en dat deze relatief vaker in bewoonde gebieden liggen welke door menselijke activiteit sowieso warmer zijn dan de omgeving.
Dit.quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:29 schreef waht het volgende:
Het blijft hilarisch hoe lieden de aarde denken te kunnen bevatten binnen zo'n achterlijk kort tijdsbestek.
Jouw politieke geestverwanten Waht.quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:29 schreef waht het volgende:
Het blijft hilarisch hoe lieden de aarde denken te kunnen bevatten binnen zo'n achterlijk kort tijdsbestek.
Oh zo... de laatste 16 jaar is veel te kort voor conclusies, maar de 16 jaar daarvoor kunnen wel gebruikt worden om te schreeuwen dat alles opwarmt.quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:24 schreef 99.999 het volgende:
-
Uit je artikel
[..]
Die prof heeft natuurlijk wel een punt. Dit is de bijbehorende illustratie
[ afbeelding ]
Voor zo'n grafiek is het veel interessanter om een wat langere periode te nemen voor het complete beeld. Met exact dezelfde gegevens maar dan beginnen in 1999 heb je een prachtige kop voor 'Sterke opwarming van de aarde'.
Ben je het met me eens dat men voor dit artikel wel heel creatief heeft zitten winkelen in het aanbod van gegevens?
Klopt.quote:
1. Professoren willen hun lucratieve baantje houdenquote:Op zondag 14 oktober 2012 14:17 schreef Specularium het volgende:
Waarom spreken die 'geleerden' elkaar zo tegen, of bereiken ze nooit consensus?
Meten = weten, toch?
Jij wantrouwt de kennis over evolutie ook? Immers, aangezien we dat onderwerp eigenlijk nog maar in een achterlijk kort tijdbestek bestuderen is ongetwijfeld ook allemaal onzin??quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:29 schreef waht het volgende:
Het blijft hilarisch hoe lieden de aarde denken te kunnen bevatten binnen zo'n achterlijk kort tijdsbestek.
Bomen hebben CO nodig om te kunnen groeien. Dat CO zit in het CO2...juist ja die auto op de snelwegen.quote:Op zondag 14 oktober 2012 14:09 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja, milieu is CO2 geworden, daar zit de fout. Een ongelofelijk smerige accu auto is milieuvriendelijk want CO2. Regenwoud werd gekap voor palmolie plantages, want CO2
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |