Ik vind het altijd heel erg opvallend dat als je het lef hebt om bepaalde groeperingen aan te vallen op hun 'religie', ze verwijzen naar hun 'cultuur'. En vice-versa.quote:Op woensdag 26 september 2012 19:39 schreef Peunage het volgende:
[..]
Wat word overgenomen door welke religies?
Nee, eerwraak is geen element van de Islam. Lees maar eens over de barbaarse gebruiken van de Arabieren voordat ze moslim werden. Gaan je haren van overeind staan.quote:Op woensdag 26 september 2012 23:15 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Ik vind het altijd heel erg opvallend dat als je het lef hebt om bepaalde groeperingen aan te vallen op hun 'religie', ze verwijzen naar hun 'cultuur'. En vice-versa.
Nee hoor, eerwraak is geen element van de moslim-religie, het komt door oude cultuur.![]()
Nee, ze heeft geen gelijk. De Islam is niet alleen de Koran. Bovendien moet je de Koran in de juiste context lezen en niet zomaar links en rechts met verzen gooien.quote:Even voor de goede orde: een vriendin van mij, progressieve moslima maar niet praktiserend, beweert dat de verplichting tot het dragen van een hoofddoek voor moslima's totaal niet staat vermeld in de Koran. En voor zover ik het heb kunnen nagaan, staat er alleen maar in dat 'vrouwen zedig gekleed dienen te gaan', okee, whatever that may be.
Dus; ze heeft gelijk.
Toch wordt door die 'cultuur' de verplichting tot het dragen van een hoofddoek erg vaak overgenomen onder het mom van een verplichting door de religie, zoals dagelijks in ons straatbeeld te zien is.
Nu duidelijk?
Is dat niet precies wat ik bedoelde te zeggen?quote:Op woensdag 26 september 2012 23:36 schreef Peunage het volgende:
[..]
Nee, eerwraak is geen element van de Islam. Lees maar eens over de barbaarse gebruiken van de Arabieren voordat ze moslim werden. Gaan je haren van overeind staan.
Precies dezelfde redenering die ze er ook op na houden in wat voor geloof - of 'cultuur'quote:Nee, ze heeft geen gelijk. De Islam is niet alleen de Koran. Bovendien moet je de Koran in de juiste context lezen en niet zomaar links en rechts met verzen gooien.
Ik probeer je uit te leggen dat eerwraak en slachtoffers straffen binnen de Islam helemaal niet aan de orde is. Dat een moslim het doet maakt het niet Islamitisch. Vaak staan religie en cultuur haaks tegenover elkaar. Als een atheïst dronken een kind doodrijd is dat niet meteen iets atheïstisch. Cultuur is niet iets wat geschreven is en waar mensen die er midden in zitten logisch over nadenken. 'Het is altijd zo geweest, dus waarom veranderen'.quote:Op woensdag 26 september 2012 23:57 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
Is dat niet precies wat ik bedoelde te zeggen?
Of je het nou categoriseert onder 'religie' of 'cultuur', het uiteindelijke resultaat is hetzelfde: puur barbarisme.
Probleem is dat je hier van de hak op de tak springt. Het idee achter 'Celibaat' is dus niet dat vrouwen 'eng en minderwaardig' zijn.quote:Precies dezelfde redenering die ze er ook op na houden in wat voor geloof - of 'cultuur'- dan ook (okee, misschien zijn Boedhisten een ietsje mensvriendelijker, dat wil ik wel toegeven).
Catholieke kerk om maar eens iets te noemen. Verplicht celibaat (want vrouwen zijn zo 'eng' en 'minderwaardig', he?), en dus gaan een hoop van die priesters met hun vieze takken aan kleine kinderen zitten, en dat is decennialang 'onder de pet' gehouden danwel getolereerd door de bovenbazen aldaar. Lekker.
Religie. Sorry, maar ik moet even![]()
![]()
- waar het uiteindelijk altijd weer op neerkomt is puur machtsmisbruik.
Maakt me niet uit wat voor idiote ouwe teksten er als 'heilig' worden beschouwd, het uiteindelijke resultaat is altijd: oorlog, discriminatie, en TOTALE ellende.
Mij niet gezien.
Alleen zo spijtig dat die ontwikkeling al eeuwen geleden stil is gaan staan.quote:Je moet eens boeken lezen over hoe de Arabische cultuur veranderde na de komst van de Islam en hoe ze van simpele Barbaarse stammen een hoog ontwikkeld imperium hebben gebouwd.
Vooral omdat die ontwikkeling voornamelijk een Oosterse aangelegenheid was. Die arabieren hebben hooguit een faciliterende rol gespeeld als doorgeefluik.quote:Op donderdag 27 september 2012 10:02 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Alleen zo spijtig dat die ontwikkeling al eeuwen geleden stil is gaan staan.
Door corruptie en onrechtvaardigheid in die landen. Dan gebeurt dat, mensen dwalen af.quote:Op donderdag 27 september 2012 10:02 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Alleen zo spijtig dat die ontwikkeling al eeuwen geleden stil is gaan staan.
Welnee dat hadden we hier toen immers ook en wij hebben ons wél gewoon verder ontwikkeld. Maar wij hebben wel onze religie mee laten *ontwikkelen* een aangepast aan onze veranderende denkbeelden.quote:Op donderdag 27 september 2012 10:44 schreef rakotto het volgende:
[..]
Door corruptie en onrechtvaardigheid in die landen. Dan gebeurt dat, mensen dwalen af.
Maar dat is het probleem. Als je gelovig bent, dan weet je dat de religie die je aanhangt direct via God komt. Waarom zou jij als mens? Als een gelovige? Het woord van God aanpassen? Ben je in deze zin gelijk aan God? Het zijn immers bepaalde mensen die het dan aanpassen op de manier wat hun bevalt.quote:Op donderdag 27 september 2012 11:00 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Welnee dat hadden we hier toen immers ook en wij hebben ons wél gewoon verder ontwikkeld. Maar wij hebben wel onze religie mee laten *ontwikkelen* een aangepast aan onze veranderende denkbeelden.
God heeft je geschapen compleet met * gezond verstand * daar moet je dus gebruik van maken. Als hem dat niet bevalt had hij je maar niet zo moeten scheppen.quote:Op donderdag 27 september 2012 11:19 schreef rakotto het volgende:
[..]
Maar dat is het probleem. Als je gelovig bent, dan weet je dat de religie die je aanhangt direct via God komt. Waarom zou jij als mens? Als een gelovige? Het woord van God aanpassen? Ben je in deze zin gelijk aan God? Het zijn immers bepaalde mensen die het dan aanpassen op de manier wat hun bevalt.
Dat is hetzelfde als je eigen wetten creeeren in een land dat normale wetten kent. Volgens het land mag je niet links rijden, maar omdat het jou bevalt, dan maak je je eigen wet en rijd je toch links?
Onzin.quote:Op donderdag 27 september 2012 11:19 schreef rakotto het volgende:
[..]
Maar dat is het probleem. Als je gelovig bent, dan weet je dat de religie die je aanhangt direct via God komt.
Zoals gezegd: het is het woord van God niet.quote:Waarom zou jij als mens? Als een gelovige? Het woord van God aanpassen?
Dat is namelijk nog zieker dan verkrachtingen op zichquote:Op woensdag 26 september 2012 08:34 schreef Moonah het volgende:
Ik vind het schokkend dat jullie alleen reageren op de reactie van de vaders en broers.
Oosterse aangelegenheid? Wat is dat? Chinees, Japans, Koreaans?quote:Op donderdag 27 september 2012 10:07 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Vooral omdat die ontwikkeling voornamelijk een Oosterse aangelegenheid was. Die arabieren hebben hooguit een faciliterende rol gespeeld als doorgeefluik.
Het is niet religie wat vooruitgang en ontwikkeling tegen gaat, zie de Islam en de Islamitische gouden eeuw. Corruptie, cultuur, dictatuur, bemoeienis van het westen voor eigen gewin etc. Er zijn veel dingen die de ontwikkeling tegen gaan, maar heel weinig wat de ontwikkeling helpt.quote:Op donderdag 27 september 2012 11:00 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Welnee dat hadden we hier toen immers ook en wij hebben ons wél gewoon verder ontwikkeld. Maar wij hebben wel onze religie mee laten *ontwikkelen* een aangepast aan onze veranderende denkbeelden.
Met oosters bedoel ik dus India en China, want DAAR kwam de meeste kennis toch vandaan en NIET uit het Arabisch schiereiland. Daar kwam alleen die horde onbeschaafde woestijnbarbaren vandaan. Die waren alleen erg goed in geweld.quote:Op donderdag 27 september 2012 17:11 schreef Peunage het volgende:
[..]
Oosterse aangelegenheid? Wat is dat? Chinees, Japans, Koreaans?
Overal in het Islamitische rijk bloeide er beschaving, zowel in het oosten als in het westen. Ik weet ook niet precies wat je met doorgeefluik bedoelt.
[..]
Ik heb het toch echt heel specifiek over het Islamitische rijk dat opbloeide, de Islamitische Gouden Eeuw dus. En die heeft niks met China en India te maken aangezien dat geen delen waren van het Islamitische rijk.quote:Op vrijdag 28 september 2012 10:11 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Met oosters bedoel ik dus India en China, want DAAR kwam de meeste kennis toch vandaan en NIET uit het Arabisch schiereiland. Daar kwam alleen die horde onbeschaafde woestijnbarbaren vandaan. Die waren alleen erg goed in geweld.
Nou volgens mij waren ze ook goed in wiskunde en hadden ze een tijd lang de beste artsen. Alleen hield het op. Er was verder geen ontwikkeling meer en dat wijt ik aan een religie die ontwikkeling in de weg staat doordat die zichzelf mordicus boven alles stelt en de mens te weinig vrijheid- van denken en inzicht- gunt.quote:Op vrijdag 28 september 2012 10:11 schreef stopnaald het volgende:
[..]
Met oosters bedoel ik dus India en China, want DAAR kwam de meeste kennis toch vandaan en NIET uit het Arabisch schiereiland. Daar kwam alleen die horde onbeschaafde woestijnbarbaren vandaan. Die waren alleen erg goed in geweld.
Nee, nee, nee. Die ontwikkeling stopte toen Baghdad door de Mongolen vernietigd werd. Inwoners werden gedood, de stad werd platgebrand. Universiteiten, bibliotheken, alles wat wetenschappelijke waarde had werd vernietigd.quote:Op vrijdag 28 september 2012 14:04 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Nou volgens mij waren ze ook goed in wiskunde en hadden ze een tijd lang de beste artsen. Alleen hield het op. Er was verder geen ontwikkeling meer en dat wijt ik aan een religie die ontwikkeling in de weg staat doordat die zichzelf mordicus boven alles stelt en de mens te weinig vrijheid- van denken en inzicht- gunt.
Ja, ja,ja, zo kun je wel ff doorgaan, hier zijn ook steden, bibliotheken en universiteiten verwoest hoor. En de ontwikkeling zette daarna toch weer dóór. Het geloof is heilig héquote:Op vrijdag 28 september 2012 14:08 schreef Peunage het volgende:
[..]
Nee, nee, nee. Die ontwikkeling stopte toen Baghdad door de Mongolen vernietigd werd. Inwoners werden gedood, de stad werd platgebrand. Universiteiten, bibliotheken, alles wat wetenschappelijke waarde had werd vernietigd.
Is grotendeels de schuld van types zoals Al-Ghazaliquote:Op vrijdag 28 september 2012 14:04 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Nou volgens mij waren ze ook goed in wiskunde en hadden ze een tijd lang de beste artsen. Alleen hield het op. Er was verder geen ontwikkeling meer en dat wijt ik aan een religie die ontwikkeling in de weg staat doordat die zichzelf mordicus boven alles stelt en de mens te weinig vrijheid- van denken en inzicht- gunt.
Het probleem is dat je er al een stempel op hebt gezet. "Het is de schuld van de Islam, punt, klaar."quote:Op vrijdag 28 september 2012 14:13 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ja, ja,ja, zo kun je wel ff doorgaan, hier zijn ook steden, bibliotheken en universiteiten verwoest hoor. En de ontwikkeling zette daarna toch weer dóór. Het geloof is heilig hé![]()
Spaar je maar de moeite want ik heb mijn oordeel over de invloed van de islam allang klaar. Ik heb genoeg gelezen, gehoord en gezien wat dat betreft. Dat jij een andere mening hebt verbaast me niet maar mijn mening ga je niet veranderen met een smoes over de Mongolen. We hebben hier ook invallen van barbaren gehad. En dat waren niet alleen mongolen.quote:Op vrijdag 28 september 2012 15:29 schreef Peunage het volgende:
[..]
Het probleem is dat je er al een stempel op hebt gezet. "Het is de schuld van de Islam, punt, klaar."
Lees de geschiedenis nou maar, kijk wat de Mongoolse invasies voor effect hebben gehad en welk effect de Islam heeft gehad. Dan kun je pas je mening vormen. Ik heb geen zin om hier een les History of the ME 101 te geven. Er zijn boeken over geschreven en genoeg op internet over te lezen.
Ok, wat snap je dan precies niet? Er is een groot, machtig Islamitisch rijk. Dat wordt aangevallen door Europa(Kruistochten) en het Oosten(Mongolen, die het grootste en machtigste rijk in de geschiedenis vormen) en het wordt verscheurd door interne conflicten. Zijn dit leugens? Of denk jij dat dit geen effect heeft gehad? Waar past de Islam in dit verhaal?quote:Op vrijdag 28 september 2012 15:40 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Spaar je maar de moeite want ik heb mijn oordeel over de invloed van de islam allang klaar. Ik heb gezoeg gelezen gehoort en gezien wat dat betreft. Dat jij een andere mening hebt verbaast me niet maar mijn mening ga je niet veranderen met een smoes over de Mongolen. We hebben hier ook invallen van barbaren gehad. En dat waren niet alleen mongolen.
Andere deskundigen en wetenschappers van deze tijd worden niet erkend duur zulke mensen als waar jij het tegen hebt. Hij is even vergeten dat er tientallen wetenschappers in de afgelopen 50 jaar vermoord zijn.quote:Op vrijdag 28 september 2012 15:54 schreef Peunage het volgende:
[..]
Ok, wat snap je dan precies niet? Er is een groot, machtig Islamitisch rijk. Dat wordt aangevallen door Europa(Kruistochten) en het Oosten(Mongolen, die het grootste en machtigste rijk in de geschiedenis vormen) en het wordt verscheurd door interne conflicten. Zijn dit leugens? Of denk jij dat dit geen effect heeft gehad? Waar past de Islam in dit verhaal?
Help me het te snappen, want ik begrijp je niet helemaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |