Nee dat is wel het laatste wat ik zou doenquote:
dit verbaast me niksquote:Op donderdag 27 september 2012 20:36 schreef _Lily_ het volgende:
zo, na een heel lange tijd kom ik ook maar weer eens binnenvallen in dit topic..... Ik heb de afgelopen 4 maanden in Afrika gezeten. Daar ben ik nu nog steeds, maar ik kom volgende week weer naar Nederland. Vandaar dat ik alvast ben begonnen met integreren door maar weer eens Fok te bezoeken.
Maar het is allemaal weer lekker Lily-achtig. Ik ging naar Afrika voor een coschap in de hoop er een betere dokter van te worden (lees: ervaring opdoen etc)
Nu kom ik terug en overweeg ik een carriereswitch haha.
Zolang je het niet zonder handschoenen hoeft te doen is er niks aan de handquote:Op donderdag 27 september 2012 20:58 schreef Kassaa het volgende:
Vandaag voor het eerst een RT gedaan.
Neuh, maar het is zulks een bizar iets. Sta je daar een beetje rondjes te draaien in iemand z'n anus. Op een rare manier best wel heftig ofzo.quote:Op donderdag 27 september 2012 21:15 schreef Pluizel het volgende:
[..]
dit verbaast me niks
[..]
Zolang je het niet zonder handschoenen hoeft te doen is er niks aan de hand
Hij helemaal teleurgesteld toen hij de waarheid leerde.quote:Op donderdag 27 september 2012 21:28 schreef clumsy_clown het volgende:
Van de week was een studiegenootje ervan overtuigd dat we anogenitaal onderzoek ook bij elkaar moesten oefenen, volgend jaar.
na mijn co-schap urologie weet ik dat het heel snel went.quote:Op donderdag 27 september 2012 21:26 schreef Kassaa het volgende:
[..]
Neuh, maar het is zulks een bizar iets. Sta je daar een beetje rondjes te draaien in iemand z'n anus. Op een rare manier best wel heftig ofzo.
Juah, dat denk ik ookquote:Op donderdag 27 september 2012 21:33 schreef Pluizel het volgende:
[..]
na mijn co-schap urologie weet ik dat het heel snel went.
omdat ik niet weet of ik nog kan aarden in een Nederlands ziekenhuis. Ik vond het werk in Afrika wel echt heel erg vet. Die patienten zeiken zo. De zorgverzekeraars zijn a pain in the ass. Waar we ons allemaal niet druk om maken hier. Enzovoort, enzovoort. Bahquote:
omdat je qua posts hier zo'n beetje na elk co-schap weer een ander idee hebt over wat je wil wordenquote:
Mijn interesse is breed. En ik ben goed in veel vakkenquote:Op donderdag 27 september 2012 21:50 schreef Pluizel het volgende:
[..]
omdat je qua posts hier zo'n beetje na elk co-schap weer een ander idee hebt over wat je wil wordenEn dan vooral een toekomst in het vak dat je net gedaan hebt.
dat ook lolquote:Op donderdag 27 september 2012 22:00 schreef Pluizel het volgende:
Natuurlijk overdrijf ik, waar is anders de lol? maar goed afrika ben je natuurlijk eigenlijk alle specalismen dus dan hoef je ook niet te kiezen!
Tja, zo heb je overal wel problemen. Dat is in Afrika natuurlijk wel handig, je hebt gewoon veel minder diagnostische en therapeutische mogelijkheden, dus ja, dan kunnen ze ook niet echt zeurenquote:Op donderdag 27 september 2012 21:49 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
omdat ik niet weet of ik nog kan aarden in een Nederlands ziekenhuis. Ik vond het werk in Afrika wel echt heel erg vet. Die patienten zeiken zo. De zorgverzekeraars zijn a pain in the ass. Waar we ons allemaal niet druk om maken hier. Enzovoort, enzovoort. Bah
Dus tropengeneeskunde staat nu hoog op de lijst. Maar geneeskunde zit in mijn bloed, ik heb 6 jaar gestudeerd, dus ik sluit niet uit dat ik een braaf Nederlands doktertje wordt dat werkt tot haar graf. Maar als een andere kans zich voordoet ga ik die pakken
Mja, is ook wel hoor..... maar dan gewoon moeder en huisvrouw (ja, echt) Gewoon alles aan de wilgen hangen.quote:Op donderdag 27 september 2012 22:03 schreef June. het volgende:
[..]
Maar ik dacht carriereswitch, dus totaal iets anders. Overstappen op rechten ofzo hehe.
Of je moet iemand met ruggemergletsel 5 uur over een onverharde weg laten hobbelen naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis. Niet chillquote:Op donderdag 27 september 2012 22:04 schreef Pluizel het volgende:
natuurlijk is het niet perfect in afrika. Anders gingen er niet zo veel kinderen dood. Je moet vooral doen waar je voldoening uit haalt.
Dat vind ik ook. Daarom vind ik dat ook zo drastisch om te zeggen. Maar het gaat soms door mijn hoofdquote:Op donderdag 27 september 2012 22:09 schreef June. het volgende:
Dat vind ik echt zo zonde van je opleiding.. Heb je 6 jaar gestudeerd om vervolgens thuis te zitten. Net als van die huisartsen die 2 dagen per week werken.
Maar goed, dat heb je natuurlijk ook niet altijd in de hand, maar toch.
Ik heb geen studieschuldquote:Op donderdag 27 september 2012 22:11 schreef Pluizel het volgende:
jezus dat is pas écht zonde idd. Zit je daar thuis met je universitaire graad en studieschuld van 20k.
ga dan gewoon zoals de meeste moeders lekker part time werken. ben ik ook van plan later. 4 dagen lijkt me prima
Ik vind het zo'n gek idee dat jij 1 of 2 jaar na mij bent begonnen, maar nu wel al begint aan je co-schappenquote:Op donderdag 27 september 2012 20:58 schreef Kassaa het volgende:
Vandaag voor het eerst een RT gedaan.
haha, dat boeit mij dus niet. Ik ben toch niet verplicht om de rest van mijn leven voor de staat te werken als ze mij studiefinanciering hebben gegeven?quote:Op donderdag 27 september 2012 22:18 schreef Pluizel het volgende:
dan nog heb je de staat lekker een opleiding van een paar ton voor je laten betalen.
De stufi is maar een schijntje in vergelijking met de subsidie die de overheid betaalt om geneeskunde aan te kunnen bieden voor een schamele 1800 euro.quote:Op donderdag 27 september 2012 22:23 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
haha, dat boeit mij dus niet. Ik ben toch niet verplicht om de rest van mijn leven voor de staat te werken als ze mij studiefinanciering hebben gegeven?
Je bent niemand iets verplicht, maar ik voel me persoonlijk wel verplicht om de ¤200.000 die de samenleving in mij geïnvesteerd heeft tijdens mijn studie op de een of andere manier terug te betalen.quote:Op donderdag 27 september 2012 22:37 schreef _Lily_ het volgende:
*zucht* dus als ik studeer heb ik een moreel contract met de overheid? Klinkt als een pact met de duivel haha
Jee wat zijn jullie allemaal kortzichtig. Verplichtingen aan de staat omdat je gestudeerd hebt? Laat iedereen lekker zijn eigen leven leiden zeg.quote:Op vrijdag 28 september 2012 10:52 schreef Kassaa het volgende:
Jouw land, je bedoelt dat conglomeraat van moordenaars, drugshandelaars en andere josti's, terwijl je toch nog een kans hebt om hier op hoog niveau een opleiding te doen. Jij bent echt de belichaming van alles wat kut is in de wereld, met zo'n weergaloos en hemeltergend egocentrisme dat de mussen dood van het dak vallen. Je bent niet bijzonder, krijg dat alsjeblieft door.
Dat moet ze inderdaad zelf weten, ik zie haar liever helemaal niet als arts. Mijn irritaties zijn niet het gevolg van deze keuze, maar haar algehele totaal doorgeslagen zelfgenoegzaamheid.quote:Op vrijdag 28 september 2012 11:10 schreef Njosnavelin het volgende:
[..]
Jee wat zijn jullie allemaal kortzichtig. Verplichtingen aan de staat omdat je gestudeerd hebt? Laat iedereen lekker zijn eigen leven leiden zeg.
Kassaa wil vast nog wel een RT bij je doen hoor.quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:00 schreef Harry_van_achteren het volgende:
Mensen, ik heb een vraagje:
Ik loop bij de dokter voor wat ik vermoed een blaasontsteking (nu kweekje aan 't maken, test bij de HA zelf was negatief) is. Ik heb de laatste tijd vaak een dringend gevoel in m'n blaas om te plassen. Dus ik ging net naar de WC maar de urine kwam maar niet..
Ik ben vrij jong (jonger dan 20) dus een prostaat-hyperplasie en dus afknijping van de urethra zou je niet zo snel verwachten. De sphincters rond m'n urethra zouden te strak kunnen zitten? Of wat kan het nog meer zijn? Ik zit niet echt te wachten op een katheter eerlijk gezegd...
Gr.
RT?quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:09 schreef Seam het volgende:
Kassaa wil vast nog wel een RT bij je doen hoor.
Ah, ok.quote:
Toen ik als hypochondrische twaalfjarige dacht dat ik prostaatkanker had deed de huisarts dat bij mij welquote:Op vrijdag 28 september 2012 16:13 schreef Harry_van_achteren het volgende:
[..]
Ah, ok.
Eh.. liever niet. Zou een RT echt nodig zijn op zulke jonge leeftijd?
Wat zou het risico op benigne prostaat-hyperplasie zijn op mijn leeftijd vraag ik me af.
Zo'n vervelende drukkerige/zeurende aandrang in m'n blaas/penis en hoe hard ik ook probeer de urine wil maar niet beginnen met stromen..quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:16 schreef Seam het volgende:
Ik zou eerder aan bacteriele prostatitis denken dan BPH inderdaad.
Of had je geen pijn of slecht gevoel?
Helemaal niet? Hoe lang heb je al niet geplast?quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:21 schreef Harry_van_achteren het volgende:
[..]
Zo'n vervelende drukkerige/zeurende aandrang in m'n blaas/penis en hoe hard ik ook probeer de urine wil maar niet beginnen met stromen..
Ehm, vanochtend nog. En nu probeerde ik denk ik een uur geleden naar de WC te gaan, toen lukte het niet. Half uur geleden nog een keer geprobeerd, lukte weer niet.quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:22 schreef Kassaa het volgende:
[..]
Helemaal niet? Hoe lang heb je al niet geplast?
En wel afdoende gedronken vandaag?quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:24 schreef Harry_van_achteren het volgende:
[..]
Ehm, vanochtend nog. En nu probeerde ik denk ik een uur geleden naar de WC te gaan, toen lukte het niet. Half uur geleden nog een keer geprobeerd, lukte weer niet.
Volgens mij wel.quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:27 schreef Kassaa het volgende:
[..]
En wel afdoende gedronken vandaag?
Als je begint te lekken.quote:Op vrijdag 28 september 2012 16:48 schreef Harry_van_achteren het volgende:
Wanneer moet ik beginnen met me zorgen maken?
Heerlijke typisch Nederlandse reactie. Ik heb smakelijk zitten lachen. Ik heb maar 1 antwoord: Lekker boeiend, ik mag doen wat ik wilquote:Op vrijdag 28 september 2012 10:52 schreef Kassaa het volgende:
Jouw land, je bedoelt dat conglomeraat van moordenaars, drugshandelaars en andere josti's, terwijl je toch nog een kans hebt om hier op hoog niveau een opleiding te doen. Jij bent echt de belichaming van alles wat kut is in de wereld, met zo'n weergaloos en hemeltergend egocentrisme dat de mussen dood van het dak vallen. Je bent niet bijzonder, krijg dat alsjeblieft door.
Nou ja, ik zou het zelf niet zo verwoord hebben, maar ik begrijp de reactie wel.quote:Op vrijdag 28 september 2012 11:10 schreef Njosnavelin het volgende:
[..]
Jee wat zijn jullie allemaal kortzichtig. Verplichtingen aan de staat omdat je gestudeerd hebt? Laat iedereen lekker zijn eigen leven leiden zeg.
Waarom is enig besef van de voordelen die je als je hier studeert hebt en een daaraan gebonden gevoel van verantwoordelijkheid 'bekrompen'?quote:Op vrijdag 28 september 2012 23:56 schreef Njosnavelin het volgende:
Holy moley wat een bekrompenheid
En ik wil niet in een land wonen waar je nooit volledig geaccepteerd zal worden, ookal spreek je de taal perfect, ken je de cultuur van binnen en van buiten en heb je er zowel je middelbare school als je studie doorlopen. Alleen maar omdat je ouders ergens anders geboren zijn. Ouders die trouwens zelfs daar altijd de Nederlandse nationaliteit hebben gehad, puur omdat Nederland het lef had om een land in te pikken dat niet van hen wasquote:Op vrijdag 28 september 2012 23:46 schreef Merel1808 het volgende:
Naja, ik zou me toch op z'n minst een beetje bezwaard voelen als ik speciaal naar Nederland verhuis om 6 jaar lang alle mogelijke subsidies en toeslagen binnen te harken, de Nederlandse staat een paar ton te laten ophoesten voor zo ongeveer de duurste opleiding die je kan kiezen, en dan zonder dat Nederland ooit van die investering kan profiteren terug te verhuizen naar de rimboe omdat je daar niet zo hard hoeft te werken.
Maar dat ben ik, en ik ben dan ook geen Surinamer.
snelle edit hoor.quote:Op zaterdag 29 september 2012 09:19 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
En ik wil niet in een land wonen waar je nooit volledig geaccepteerd zal worden, ookal spreek je de taal perfect, ken je de cultuur van binnen en van buiten en heb je er zowel je middelbare school als je studie doorlopen. Alleen maar omdat je ouders ergens anders geboren zijn
Het gaat mij niet om je nationaliteit hoor, welk paspoort je hebt verandert niets aan de dingen die je doet.quote:Op zaterdag 29 september 2012 09:19 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
En ik wil niet in een land wonen waar je nooit volledig geaccepteerd zal worden, ookal spreek je de taal perfect, ken je de cultuur van binnen en van buiten en heb je er zowel je middelbare school als je studie doorlopen. Alleen maar omdat je ouders ergens anders geboren zijn. Ouders die trouwens zelfs daar altijd de Nederlandse nationaliteit hebben gehad, puur omdat Nederland het lef had om een land in te pikken dat niet van hen was
Dat maakt mij dus zo Nederlands als wat en dus mag ik zeker van de diensten in Nederland profiteren. Zelfs mijn oma in de rimboe, die nooit in Nederland is geweest, had de Nederlandse nationaliteit lol
icc starla / dotKoenquote:Op zaterdag 29 september 2012 11:23 schreef lieslies het volgende:
mijn eerste berichtje en ik heb meteen hulp nodig
Ik had gister een werkcollege, waarin op een gegeven moment werd gezegd dat bij rigiditeit benen en armen (en rest van het lichaam doet ook mee) in flexie staan. Denk aan Parkinson. Bij spasticiteit is het echter alleen de arm in flexie en het been in extensie.
Kan iemand mij uitleggen hoe dit komt?
Goede vraag! Spasticiteit en rigiditeit zijn (zoals je natuurlijk weet) twee verschillende fenomenen, met een ander pathofysiologisch mechanisme.quote:Op zaterdag 29 september 2012 11:23 schreef lieslies het volgende:
mijn eerste berichtje en ik heb meteen hulp nodig
Ik had gister een werkcollege, waarin op een gegeven moment werd gezegd dat bij rigiditeit benen en armen (en rest van het lichaam doet ook mee) in flexie staan. Denk aan Parkinson. Bij spasticiteit is het echter alleen de arm in flexie en het been in extensie.
Kan iemand mij uitleggen hoe dit komt?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |