abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_116495006


Het grote Coldplay topic!

In 1996 tijdens de introductieweek van de universiteit University College London ontmoet Chris Martin Jonny Buckland. Samen proberen zij een band op te zetten waarbij ze op de universiteit Will Champion en Guy Berryman ontmoeten. Samen wagen ze hun eerste poging. Martin begint samen met Buckland teksten te schrijven. (Berryman speelde mee op zijn basgitaar en Champion begon te leren drummen.) De band, genaamd Pectoralz, is voornamelijk te vinden in Engelse pubs. Toen de leden op het punt stonden hun eerste grote optreden te houden, schakelden ze over op de naam Starfish. Toentertijd had Martin een vriend (Tim Rice-Oxley, thans toetsenist bij de eveneens succesvolle Engelse band Keane) wiens band Coldplay op het punt stond om te stoppen. Deze band had de naam Coldplay uit een gedichtenbundel. Martin besloot om na het stoppen van die band zelf de naam over te nemen.

Al kort na hun ontmoeting op de Londense universiteit raken de vier studenten bevriend en delen hun passie voor muziek. De band die ontstaat heeft de volgende leden: Chris Martin (tekstschrijver, zang, piano, gitaar), Johnny Buckland (tekstschrijver, leadgitarist), Guy Berryman (basgitarist) en Will Champion (drummer, nadat hij de gitaar daarvoor had ingeruild).

In 1998 maken ze een EP als demo voor de platenmaatschappijen. De EP heet Safety EP en er staan drie nummers op en er worden in totaal 500 exemplaren van gemaakt. Door die EP werden ze dat jaar uitgenodigd voor een optreden op het “In the city”-festival van Manchester. Daar werden ze gescout door een platenmaatschappij die hen vervolgens aanbiedt een single uit te brengen.

De eerste single van Coldplay is Brothers & Sisters (1999) op het Fierce Panda label. Deze single bereikte nummer 92 in de Engelse hitlijsten. Daarna gaat het hard met de band. Ze worden ontdekt door een grote platenmaatschappij en in 2000 wordt het album Parachutes uitgebracht met onder andere de singles Yellow, Trouble en Don't Panic. In 2002 volgt het album A rush of blood to the head, waarvan de single Clocks uit 2003 de definitieve doorbraak van Coldplay betekent bij het grote publiek. Door hun diepgaande songteksten zoals in "The Scientist" en "Clocks", hun melancholische sound en door het emotionele stemgeluid van zanger Chris Martin heeft Coldplay nu veel fans. Door hun uitgebreide steun aan organisaties als Make Trade Fair toont Coldplay hun maatschappelijke betrokkenheid.

Op 6 juni 2005 is het derde album van Coldplay verschenen: X&Y, dat direct de eerste plaats in de Nederlandse hitlijsten bezette. Op 7 juli 2005 gaf Coldplay een uitverkocht concert in het Gelredome in Arnhem als onderdeel van hun Twisted Logic tour. Van X&Y zijn de singles Speed Of Sound (#6), Fix You (tip) , Talk (#1) en The Hardest Part (#25) verschenen.

Inmiddels heeft Coldplay een prijzenkast met 7 Grammy Awards, 6 Brit Awards (Coldplay is de eerste band in de geschiedenis van de BRITs die drie keer de Award voor Beste Britse Album mocht ontvangen) en de nodige gouden en platina albums en singles. De teller voor de wereldwijde verkoop van hun albums staat inmiddels boven de 30 miljoen.

Het nieuwe album Viva la Vida or Death and All His Friends, kwam uit in Nederland op 13 juni 2008. De eerste single, Violet Hill, was vanaf 29 april een week lang gratis te downloaden vanaf de website van Coldplay. Het album Viva La Vida or Death And All His Friends is uitgelekt op 4 juni, ongeveer een week voor de officiële release. Coldplay gaf op 5 juni een mini-concert speciaal voor fans van BNN en Coldplay. Hiervan was een registratie te zien op 7 juni op Nederland 3.

Coldplay gaf 2 oktober een concert in Ahoy in Rotterdam. Door de snelle kaartenverkoop werd er een 2de concert gepland. Deze vond 3 oktober plaats in hetzelfde gebouw. De kaartverkoop startte 7 juni en beide concerten waren binnen een kwartier uitverkocht.

Op 28 juni 2008 behaalt hun tweede single Viva La Vida de eerste plaats van de Amerikaanse Billboard Hot 100. Nog nooit eerder stond de band op 1 in de Verenigde Staten. Het is hun tweede top 10-hit in dit land. Eerder top 10-succes had de groep met Speed of Sound. Viva La Vida is de eerste nummer 1-hit voor een Britse band in de Billboard Hot 100 sinds Wannabe van The Spice Girls in 1997.

In een radio-interview op 1 september 2008 van de BBC maakte de band bekend dat ze eind 2009 met hun vijfde studioalbum komen. In november 2008 verscheen ook een EP, dat toen al opgenomen was. Hierop staan de nummers die niet op tijd af waren voor de deadline van Viva la Vida or Death and All His Friends, De EP heeft de titel Prospekt's March.
Op 9 en 10 september 2009 trad Coldplay op in het Goffertpark te Nijmegen. Oorspronkelijk stond alleen de show van 10 september gepland, maar aangezien deze snel was uitverkocht plande de organisator nog een concert, één dag eerder. Later werd de capaciteit van het Goffertpark vergroot en daardoor werden er voor beide data nog meer kaarten beschikbaar gesteld. Beide shows brachten 60.000 toeschouwers op de been, wat leidde tot grote verkeerschaos in en rondom Nijmegen. Na afloop ontvingen alle toeschouwers gratis de live-ep LeftRightLeftRightLeft, evenals alle bezoekers van de concerten van Coldplay.

In mei 2009 kondigde de band aan weer de studio in te duiken om te werken aan hun vijfde studioalbum. Brian Eno zal, net als voor Viva La Vida Or Death And All His Friends, ook voor dit album het productiewerk voor zijn rekening nemen. In december 2009 werd gemeld dat de band onder meer een kerk in Noord-Londen als studio had laten ombouwen.

Begin 2010 werd gemeld dat de band inmiddels circa 50 nummers heeft geschreven gedurende de studiosessies, en een intiem optreden zou hebben gegeven om te zien wat de fans er van vinden. Er werd gespeculeerd dat één van de nieuwe nummers op het vijfde album Don Quixote (Spanish Rain) zou zijn. Dit beschrijft de avonturen van de fictieve Spaanse edelman Don Quichot en zijn eveneens verzonnen metgezel Sancho Panza, bekend van Miguel de Cervantes' romans. Coldplay speelde dit nummer live tijdens de Latijns-Amerikaanse tournee naar aanleiding van Viva la Vida or Death and All His Friends. Tot de nummers die op het album zouden kunnen belanden, behoren ook Wedding Bells en Christmas Lights. Chris Martin speelde een gedeelte van Wedding Bells in het culturele televisieprogramma The South Bank Show, dat in september 2009 een gehele uitzending aan de Britse band wijdde. Christmas Lights kwam aan bod in een interview dat 60 Minutes had met frontman Chris Martin. Christmas Lights werd uiteindelijk op 1 december 2010 als single uitgebracht en bereikte in Europa de top 10 in meerdere landen, waaronder Nederland. De band zou echter nog geen duidelijkheid geven of het nummer op het nieuwe album zou komen. Op 3 juni 2011 werd er weer een nieuw nummer uitgebracht. Dit had de titel Every Teardrop is a Waterfall.

In mei-juni 2011 speelde de groep op heel wat Europese festivals waar ze al heel wat nieuwe nummers speelden zoals Major Minus, Charlie Brown, Hurts Like Heaven, Us Against The World en Princess Of China.

Op de Extended Play CD van Every Teardrop is a Waterfall werd de naam van het nieuwe nummer Moving to Mars bekend gemaakt. De Extended Play CD was vanaf 26 juni 2011 verkrijgbaar.

In een interview bij de Amerikaanse radio-DJ Ryan Seacrest op 30 juni 2011 meldde Martin dat het album 'moeilijk te spellen is', klaar zou zijn in 2 weken na het interview, en de titel bekend zou zijn 6 weken na het interview. Op 12 augustus werd op de website aangekondigd dat het nieuwe album op 24 oktober 2011 uit zal komen en als titel Mylo Xyloto heeft. Het vijfde album zal digitaal, op cd, en als vinyl verschijnen. Ook wordt er een limited edition van het album uitgebracht. De extra is een boek waarin pop-up graffiti, foto's en notities over het album in staan. Naast een album zal er een single worden uitgebracht: Paradise. Paradise zal ook op Mylo Xyloto verschijnen.

Bron: Wikipedia
Vorig topic: Coldplay #15 Coldplay put a smile upon our face!

pi_116495026
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:34 schreef Peter_Aragorn het volgende:

[..]

Daar mocht je gewoon naar binnen hoor, als je tenminste op tijd was... Ik was er om 15:15 en toen was het daar nog niet druk. Je kreeg dan een speciaal bandje zodat je, zodra dat voorste vak vol was, naar binnen en buiten kon lopen...
Maar dat gaat zo bij vrijwel ieder concert hoor :)
Fuuu, ik kwam dus kwart over 4 en er was toen nog best wat ruimte. Had ik toch gewoon naar het poortje moeten lopen :')
pi_116495036
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:34 schreef Peter_Aragorn het volgende:

[..]

Ennuh: er stonden in het voorste vak genoeg mensen met een camera hoor. Zelfs sommigen met een DSLR... Had ik de mijne ook wel mee kunnen nemen :+
Vreemd... wel jammer want heb nu alleen telefoonfoto's... Vandaar dus de vraag of er al goeie high-res pics op internet staan?
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
pi_116495202
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:37 schreef RvS-Coldplay het volgende:

[..]

Fuuu, ik kwam dus kwart over 4 en er was toen nog best wat ruimte. Had ik toch gewoon naar het poortje moeten lopen :')
Inderdaad... Ik stond echt op een heel klein stukje van het podium:




Ook crappy telefoonfoto's van mijn kant helaas... Betere foto's komen vanzelf wel. Terug naar huis komen was niet voor iedereen makkelijk geloof ik ;)
pi_116495318
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 12:44 schreef Peter_Aragorn het volgende:

[..]

Ook crappy telefoonfoto's van mijn kant helaas... Betere foto's komen vanzelf wel. Terug naar huis komen was niet voor iedereen makkelijk geloof ik ;)
Op zich hadden wij wel geluk met de trein. Dat tijdelijk afsluiten van het station was wel een goed idee. Wij konden zo de eerste trein in daardoor. Maar goed, ik weet niet hoe het met de overige tigduizend mensen is gegaan.
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
pi_116496074
ik ben de show nu terug aan t luisteren. 'Goedenavond goedenavond' :D
just give a second thought
what if we don't get caught...
pi_116496243
Ik was er niet bij gister, maar ik haak weer even in. Is de show nog ergens terug te luisteren/zien?
pi_116496688
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:17 schreef Young_David het volgende:
Ik was er niet bij gister, maar ik haak weer even in. Is de show nog ergens terug te luisteren/zien?
Zie vorig topic naar een linkje. :)
Nederlander in München, met voorliefde voor Taiwan en auti's gonna aut.
  Redactie Sport / Supervogel vrijdag 7 september 2012 @ 13:45:01 #9
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_116497192
coldplay twitterde op vrijdag 07-09-2012 om 13:40:12 Great photo of the fireworks in the Hague last night, uploaded to the http://t.co/MJeCknEd Live Archive by Jaap... http://t.co/zscvYXu2 A reageer retweet
pi_116497665
quote:
14s.gif Op vrijdag 7 september 2012 13:45 schreef Pino112 het volgende:
[ afbeelding ]
coldplay twitterde op vrijdag 07-09-2012 om 13:40:12 Great photo of the fireworks in the Hague last night, uploaded to the http://t.co/MJeCknEd Live Archive by Jaap... http://t.co/zscvYXu2 A reageer retweet
_O_ Ben nog aan het nagenieten!
pi_116498010
top dat ze ook veel oudere nummers deden. Nu heb ik Warning Sign door de speakers :9
just give a second thought
what if we don't get caught...
pi_116498592
3FM heeft op hun Flickr prima foto's: http://www.flickr.com/photos/3fm/sets/72157631440410158/
pi_116499039
Dat voorste vak mocht je toch alleen in met een VIP ticket? Ik wou er naartoe lopen maar er stond beveiliging bij de ingang van het voorste vak, dat zouden ze niet doen als je door gewoon in mocht lopen.
Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
  Redactie Sport / Supervogel vrijdag 7 september 2012 @ 14:34:33 #14
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_116499791
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 14:33 schreef Asskicker14 het volgende:
Dat voorste vak mocht je toch alleen in met een VIP ticket? Ik wou er naartoe lopen maar er stond beveiliging bij de ingang van het voorste vak, dat zouden ze niet doen als je door gewoon in mocht lopen.
Dat is niet waar, je kunt er gewoon in, tenzij het vol is. Security is er gewoon voor crowd control.
pi_116499824
Wtf, ik luister het concert terug, is het ook nog echt goed ook.
Niet te veel Mylo Xyloto troep :)
pi_116500603
quote:
7s.gif Op vrijdag 7 september 2012 14:54 schreef R4m0n_46 het volgende:
Wtf, ik luister het concert terug, is het ook nog echt goed ook.
Niet te veel Mylo Xyloto troep :)
lolwut? 10 nummers van de laatste cd...
Deze hebben ze gespeeld:
mylo xyloto
Hurts like Heaven
Major Minus
PoC
Up in flames
DLIBYH
Charlie Brown
Paradise
UATW
ETIAW
Op zich wel prima, al hadden ze van mijn nog wel wat meer oud werk mogen spelen, wat meer van X&Y. Maar goed, ik vond het een top show. Zat ent nog even filmpjes en foto's te kijken. Toch echt enorme mooie avond gehad.
pi_116500754
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 15:15 schreef the85mc het volgende:

[..]

lolwut? 10 nummers van de laatste cd...
Deze hebben ze gespeeld:
mylo xyloto
Hurts like Heaven
Major Minus
PoC
Up in flames
DLIBYH
Charlie Brown
Paradise
UATW
ETIAW
Op zich wel prima, al hadden ze van mijn nog wel wat meer oud werk mogen spelen, wat meer van X&Y. Maar goed, ik vond het een top show. Zat ent nog even filmpjes en foto's te kijken. Toch echt enorme mooie avond gehad.
Ja, idd, het begon goed, was iets te voorbarig :P
Zit nu in die Mylo Xyloto fase geloof ik, nummer na nummer van dat album.
pi_116501582
Het was aardig, maar niet bijzonder. Coldplay komt m.i. ook alleen maar tot zijn recht in kleinere omgevingen zoals Ahoy. Malieveld is compleet het andere uiterste en eigenlijk altijd ruk. De Kuip zou al heel veel beter zijn geweest.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_116502570
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 14:53 schreef F_JD het volgende:

[..]

Dat is niet waar, je kunt er gewoon in, tenzij het vol is. Security is er gewoon voor crowd control.
Waarom werden er dan VIP-tickets verkocht voor het concert? Ik zou mij dan redelijk belazerd voelen als anderen die een normale ticket hebben gekocht, dezelfde privileges krijgen, dan had je net zo goed het geld kunnen besparen.
Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
pi_116502902
Misschien dat je dan om 20.55u nog aan kan komen kakken en vooraan staan?
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_116502906
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 15:45 schreef DS4 het volgende:
Het was aardig, maar niet bijzonder. Coldplay komt m.i. ook alleen maar tot zijn recht in kleinere omgevingen zoals Ahoy. Malieveld is compleet het andere uiterste en eigenlijk altijd ruk. De Kuip zou al heel veel beter zijn geweest.
Ligt eraan met wat voor idee je daar heen gaat. Ik wist dat het wel megalomaan zou worden. Qua geluid is buiten minder (al viel me dat 100% mee) , maar qua beleving is het geweldig. Onder het laatste zonlicht begonnen ze te spelen en dan 65.000 man met gekleurde oplichtende bandjes zien te zwaaien dat is toch mooi. Dat kun je juist alleen maar buiten en met zo'n grote groep mensen beleven.
pi_116503180
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 16:24 schreef the85mc het volgende:

[..]

Ligt eraan met wat voor idee je daar heen gaat. Ik wist dat het wel megalomaan zou worden. Qua geluid is buiten minder (al viel me dat 100% mee) , maar qua beleving is het geweldig. Onder het laatste zonlicht begonnen ze te spelen en dan 65.000 man met gekleurde oplichtende bandjes zien te zwaaien dat is toch mooi. Dat kun je juist alleen maar buiten en met zo'n grote groep mensen beleven.
Ik heb alleen tegen hoofden van gasten van 1.80+ gezien. Zelfs het zicht van het scherm werd afgeblokt.
Is God willing to prevent evil, but not able? Then he is not omnipotent.
Is he able, but not willing? Then he is malevolent.
Is he both able and willing? Then whence cometh evil?
Is he neither able nor willing? Then why call him God?
pi_116503470
quote:
1s.gif Op vrijdag 7 september 2012 16:16 schreef Asskicker14 het volgende:

[..]

Waarom werden er dan VIP-tickets verkocht voor het concert? Ik zou mij dan redelijk belazerd voelen als anderen die een normale ticket hebben gekocht, dezelfde privileges krijgen, dan had je net zo goed het geld kunnen besparen.
Natuurlijk is het een rip-off. Die ticket+ zijn eigenlijk vooral voor die mensen die gewoon de hele tijd in een vip-tent kunnen hangen en onbeperkt kunnen eten en drinken om op het laatste moment alsnog het voorste vak in te komen om het geheel nog goed te kunnen beleven. Dat is dus niet voor mensen die perse vooraan willen staan. Dat is dus iets anders als dat je het veld gaat opdelen in verschillende prijsvakken (zoals bv. in Duitsland), dat is al helemaal niks. Als band moet je dat ook niet willen, dan heb je het liefste toch de enthousiaste mensen die op tijd komen en rennen voor hun plekje.
pi_116503560
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 september 2012 16:24 schreef the85mc het volgende:

Ligt eraan met wat voor idee je daar heen gaat. Ik wist dat het wel megalomaan zou worden. Qua geluid is buiten minder (al viel me dat 100% mee) , maar qua beleving is het geweldig. Onder het laatste zonlicht begonnen ze te spelen en dan 65.000 man met gekleurde oplichtende bandjes zien te zwaaien dat is toch mooi. Dat kun je juist alleen maar buiten en met zo'n grote groep mensen beleven.
Die bandjes zijn geinig, maar werken ook prima in de Ahoy hoor. Daar kun je een visueel spectakelstuk kwijt, zo bewees U2 met Zoo TV begin jaren 90 al.

Het geluid vond ik helemaal niet slecht, integendeel. Maar visueel is het voor de meesten schermpjes kijken... En dat vind ik persoonlijk minder bij Coldplay passen.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')