SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dan is het dus onzin dat het voor hem noodzakelijk is om, genesis 18:21, naar Sodom en Gomorra te gaan om te kijken of het wel echt zo erg is als God gehoord heeft. En dat god het nog niet weet geeft hij duidelijk aan. Want hij laat ook de mogelijkheid open dat de geruchten die hij gehoord heeft niet kloppen. Want dan zal hij dat weten, staat er.
Ik vind dit vrij duidelijk! Jullie ook?"Vorig jaar had ik 40 miljoen dollar, dit jaar 42 miljoen, maar ik ben niet gelukkiger geworden. Geld maakt inderdaad niet gelukkig." Arnold Schwarzenegger
Daar wacht ik stiekem wel op ja!quote:Op zaterdag 1 september 2012 18:54 schreef truthortruth het volgende:
Als Hij dan toch dit topic volgt kan Hij misschien zelf even antwoorden? Lijkt mij wel zo handig.
Nee hoor, dan neemt-ie die mensen liefdevol tot hem. Lucky bastards.quote:Op zaterdag 1 september 2012 18:51 schreef Kyubey het volgende:
God is liefde...
...behalve dat hij vele volkeren uitmoordt...
Kun je me de goede link van dat plaatje sturen? Als ik hem opsla of de url van het plaatje gebruik, kan ik het niet lezen! Ben namelijk wel benieuwd.quote:Op zaterdag 1 september 2012 19:14 schreef Semisane het volgende:
De tegenstrijdigheden beginnen al in het oude testament bij de boeken van genesis...in de bijbel wordt echt niet gekeken op een tegenstrijdigheidje of twee hoor.
[ afbeelding ]
Eéntje maar, voor het overzicht. Hij staat in de OP. En ik wacht nog op Christenen die dapper genoeg zijn om me te overtuigen van de perfectie van de bijbel...quote:Op zaterdag 1 september 2012 19:40 schreef ATON het volgende:
Ik dacht dat het hier een topic betrof betreft tegenstrijdigheden in de bijbel. Nog niet zoveel bruikbaars gelezen.
1. Iemand die zegt dat de Bijbel in de 2e eeuw n.c. geschreven isquote:Op zaterdag 1 september 2012 19:02 schreef Metalfrost het volgende:
De bijbel is een boek met normen en waarden uit de 2e eeuw na Christus die door een verzameling van sprookjes aan de schapen gepresenteerd wordt. Niets meer en bovendien ook niets minder. Modernisering hiervan is niet aan de orde, aangezien er in het centrum van Rome een hele stadstaat ligt die de aard van het bestaan ervan toewijdt aan het volgen van dit boek, tot op de puntjes.
Niet serieus nemenquote:
Nee ik niet!quote:Op zaterdag 1 september 2012 18:49 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Een grote tegenstrijdigheid die ik tegenkwam is het volgende: als god alwetend is ( en overal ).
Dan is het dus onzin dat het voor hem noodzakelijk is om, genesis 18:21, naar Sodom en Gomorra te gaan om te kijken of het wel echt zo erg is als God gehoord heeft. En dat god het nog niet weet geeft hij duidelijk aan. Want hij laat ook de mogelijkheid open dat de geruchten die hij gehoord heeft niet kloppen. Want dan zal hij dat weten, staat er.
Ik vind dit vrij duidelijk! Jullie ook?
http://sciencebasedlife.f(...)ns-reasonproject.pngquote:Op zaterdag 1 september 2012 19:40 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Kun je me de goede link van dat plaatje sturen? Als ik hem opsla of de url van het plaatje gebruik, kan ik het niet lezen! Ben namelijk wel benieuwd.
Super! Dankjewel.quote:http://sciencebasedlife.f(...)ns-reasonproject.png
Het is niet alleen zo dat God het KAN weten. Hij WEET het al. Dat is een eigenschap van god. Of wou je zeggen dat god op het moment van het maken van de aarde nog niet wist dat ik mezelf Uitstekelbaars zou gaan noemen op dit forum?quote:Nee ik niet!
Natuurlijk kon God weten wat er aan de hand was en alles.
Dit geval slaat er duidelijk op dat God werkelijk onderzoekt en duidelijk kijkt hoe mensen zijn!!
En niet simpelweg mensen neerslaat. Natuurlijk kan God weten wat daar gebeurt maar deze tekst laat dus zien dat Hij gaat kijken, het werkelijk goed onderzoekt.
Hoeveel topics worden dat?quote:Op zaterdag 1 september 2012 18:49 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Ik stel voor dat we één tegenstrijdigheid per keer behandelen.
Eén. Met, als ik zo naar dat plaatje kijk dat Semisane en Arcee me stuurden, minstens 439 delenquote:
Nog steeds die plank voor je kop? Moeilijkheden met lezen ? Wie heeft hier beweerd dat de bijbel in de 2e eeuw is geschreven ? En kan je niet ergens anders gaan lullen ? Lees eens de titel van deze topic oen.quote:Op zaterdag 1 september 2012 19:43 schreef bianconeri het volgende:
1. Iemand die zegt dat de Bijbel in de 2e eeuw n.c. geschreven is
Hoe serieus moet je dan genomen worden? Het grootste deel is ver daarvoor al opgeschreven en laatste deel toch echt in de 1e eeuw.
quote:Op zaterdag 1 september 2012 19:45 schreef Zolder het volgende:
Niets in de bijbel is tegenstrijdig, hoe durf je dat te beweren.
Atheïsten zijn nu eenmaal slimmer, daarom zijn het ook atheïsten.quote:Op zaterdag 1 september 2012 20:17 schreef Hiergaanwedan het volgende:
Of het is geschreven vanuit hoe mensen het toen ervaarden (almachtigheid is dan misschien iets wat ze niet kenden en daarom als heel krachtig (almachtig) werd toegeschreven). Net zoals de natuurgoden maar dan toch anders. En dan zitten jullie hier je slim te voelen omdat jullie kunnen aantonen dat almachtigheid e.d. niet kan bestaan filosofisch gezien terwijl jullie juist nergens anders naar kijkenIk zeg niet dat het iets anders is hoor. Alleen zo typerend voor atheisten om zichzelf slim te vinden wat dat betreft maar toch zoveel andere redenaties/mogelijkheden niet eens kennen. En allemaal lekker rammen op 1 mogelijkheid om die onderuit te halen, heerlijk toch
Agnosten zijn nog slimmer danquote:Op zaterdag 1 september 2012 21:10 schreef ATON het volgende:
[..]
Atheïsten zijn nu eenmaal slimmer, daarom zijn het ook atheïsten.
"De bijbel is een boek met normen en waarden uit de 2e eeuw na Christus die door een verzameling van sprookjes aan de schapen gepresenteerd wordt. Niets meer en bovendien ook niets minder. Modernisering hiervan is niet aan de orde, aangezien er in het centrum van Rome een hele stadstaat ligt die de aard van het bestaan ervan toewijdt aan het volgen van dit boek, tot op de puntjes."quote:Op zaterdag 1 september 2012 21:06 schreef ATON het volgende:
[..]
Nog steeds die plank voor je kop? Moeilijkheden met lezen ? Wie heeft hier beweerd dat de bijbel in de 2e eeuw is geschreven ? En kan je niet ergens anders gaan lullen ? Lees eens de titel van deze topic oen.
Een stuk dommer, daarom noemen ze ook ' agnosten '.quote:Op zaterdag 1 september 2012 21:20 schreef Hiergaanwedan het volgende:
[..]
Agnosten zijn nog slimmer dan
Dat is een aannamequote:Op zaterdag 1 september 2012 21:26 schreef ATON het volgende:
[..]
Een stuk dommer, daarom noemen ze ook ' agnosten '.
Wat bedoel je hiermee?quote:En dan zitten jullie hier je slim te voelen omdat jullie kunnen aantonen dat almachtigheid e.d. niet kan bestaan filosofisch gezien terwijl jullie juist nergens anders naar kijken
1. Wat maakt het uit, in de prehistorie geschreven dan? Dat doet je boek nog minder eer aan dan dat het al deed.quote:Op zaterdag 1 september 2012 19:43 schreef bianconeri het volgende:
[..]
1. Iemand die zegt dat de Bijbel in de 2e eeuw n.c. geschreven is
Hoe serieus moet je dan genomen worden? Het grootste deel is ver daarvoor al opgeschreven en laatste deel toch echt in de 1e eeuw.
2. Er valt niets te moderniseren aan Gods woord. Dat was toen toepasselijk en bevat nog altijd fantastische raad voor ons nu. En het vaticaan bepaalt helemaal niets.
Die Metalfrost zegt dat toch. Ik quote hem zelfs! Dus wie heeft nou moeite met lezen.quote:Op zaterdag 1 september 2012 21:06 schreef ATON het volgende:
Nog steeds die plank voor je kop? Moeilijkheden met lezen ? Wie heeft hier beweerd dat de bijbel in de 2e eeuw is geschreven ? En kan je niet ergens anders gaan lullen ? Lees eens de titel van deze topic oen.
God KAN alles weten. Natuurlijk heeft hij die mogelijkheid om alles te weten.quote:Op zaterdag 1 september 2012 19:48 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Het is niet alleen zo dat God het KAN weten. Hij WEET het al. Dat is een eigenschap van god. Of wou je zeggen dat god op het moment van het maken van de aarde nog niet wist dat ik mezelf Uitstekelbaars zou gaan noemen op dit forum?
Als god alles al weet, dan valt er toch niks te onderzoeken? Je doet onderzoek om je kennis uit te breiden. De gaten te vullen. Heeft god gaten in zijn kennis dan?
Zucht....quote:Op zaterdag 1 september 2012 19:48 schreef Fokkerinator het volgende:
Het begint al op de eerste pagina, de eerste 2 mensen op krijgen 2 zonen, de een vermoordt de ander wordt verbannen en trouwt met en meisje uit een ander dorp :-\
1. Doet de Bijbel juist alleen maar meer eer dan als het uit 2e eeuw was.quote:Op zaterdag 1 september 2012 22:39 schreef Metalfrost het volgende:
1. Wat maakt het uit, in de prehistorie geschreven dan? Dat doet je boek nog minder eer aan dan dat het al deed.
2. Een goed boek heeft altijd een aantal herdrukken. Dan worden de verjaarde fouten eruit gehaald en de nieuwe feiten erin gezet. De bijbel, vertalingen daargelaten, is meer dan honderd miljoen keer gedrukt en NOG STEEDS geen tweede druk. De huidige druk past niet meer in deze tijd.
Dus volgens jou is het een pure incest kwestie geweest? Vandaar dat de mens zo fucked up is.quote:![]()
[..]
Zucht....
Serieus?
Als je goed leest die hoofdstukken hadden(kregen) Adam en Eva meer kinderen dan slechts de 2 zonen. Daar komt die vrouw vandaan.
Ik denk dat jij moeite hebt met lezen, en enkel niet met lezen. Waar staat er nu dat dit boek in de 2e eeuw geschreven is ? Waar ????quote:Op zaterdag 1 september 2012 22:51 schreef bianconeri het volgende:
Die Metalfrost zegt dat toch. Ik quote hem zelfs! Dus wie heeft nou moeite met lezen.
quote:De bijbel is een boek met normen en waarden uit de 2e eeuw na Christus die door een verzameling van sprookjes aan de schapen gepresenteerd wordt. Niets meer en bovendien ook niets minder. Modernisering hiervan is niet aan de orde, aangezien er in het centrum van Rome een hele stadstaat ligt die de aard van het bestaan ervan toewijdt aan het volgen van dit boek, tot op de puntjes.
Je bent hier met je eeuwig achterlijk geleuter dik off topic. En ik kan me best voorstellen dat ik voor jou sekte helemaal niet nuttig ben. Je zal er mee moeten leven of oprotten.quote:Nee natuurlijk ga ik niet ergens anders lullen, ga dat zelf doen want je hebt nog nooit iets nuttigs gebracht in een topic.
Dus god kiest ervoor om dingen expres niet van tevoren al te weten. Terwijl hij die dingen wel heel graag wil weten, anders zou hij immers niet op onderzoek uit gaan. Dus normaal gesproken gebruikt Hij de goden-manier van weten, door het gewoon al te weten. Behalve in dit geval. Dan moet Hij als een mens ernaartoe om achter iets te komen dat hij wel wil weten. Alleen maar omdat hij zichzelf in dit geval van de kennis onthouden heeft?quote:God KAN alles weten. Natuurlijk heeft hij die mogelijkheid om alles te weten.
Echter hoeft God dat niet te doen. Daarbij moet God Zijn gedachte ergens oprichten en aan denken.
Net als dat wij ook al denken we er niet aan ineens het antwoord op vet moeilijke som geven.
God hoeft zich niet op die zaken te richten, Hij heeft ons niet voor niets een vrije wil gegeven.
Hij laat de mensen zelf kijken wat ze willen doen door hun vrije wil!quote:Op zaterdag 1 september 2012 23:08 schreef Uitstekelbaars het volgende:
Dus god kiest ervoor om dingen expres niet van tevoren al te weten. Terwijl hij die dingen wel heel graag wil weten, anders zou hij immers niet op onderzoek uit gaan. Dus normaal gesproken gebruikt Hij de goden-manier van weten, door het gewoon al te weten.
En wat bedoel je met dat God zijn gedachten ergens op MOET richten? Een almachtig, alwetend wezen heeft toch zeker niet één gedachte tegelijk, zoals mensen dat ( hoewel nauwelijks ) soms hebben? En hoe kom je aan die kennis over de werking van de psyche van de schepper van het universum inclusief tijd?
Hij zegt: een boek uit de 2e eeuw n.c.quote:Op zaterdag 1 september 2012 23:01 schreef ATON het volgende:
Ik denk dat jij moeite hebt met lezen, en enkel niet met lezen. Waar staat er nu dat dit boek in de 2e eeuw geschreven is ? Waar ????
Metalfrost:
Je bent hier met je eeuwig achterlijk geleuter dik off topic. En ik kan me best voorstellen dat ik voor jou sekte helemaal niet nuttig ben. Je zal er mee moeten leven of oprotten.
Dat was toen niet raar en niet slecht.quote:Op zaterdag 1 september 2012 22:54 schreef Fokkerinator het volgende:
Dus volgens jou is het een pure incest kwestie geweest? Vandaar dat de mens zo fucked up is.
Ik geef je gelijk Haushofer, maar maak dat de atheisten maar eens wijs.quote:Op zaterdag 1 september 2012 23:57 schreef Haushofer het volgende:
Het leek mij veel interessanter om te concentreren op twee tegenstrijdige teksten per keer en daar wat achtergronden bij te zoeken en eventuele verklaringen voor de tegenstrijdigheden te vinden.
Nu wordt het weer een algemeen "er klopt niks van de bijbel"-topic.
Volgens mij begrijp je mijn punt niet helemaal. Laten we het nog een keer overgaan. Ik zeg: als God zo graag wilde weten wat er gaande was in Sodom en Gomorrah, waarom moest hij er dan naartoe? Alsof hij een soort mens was.quote:Hij laat de mensen zelf kijken wat ze willen doen door hun vrije wil!
Wat juist erg liefdevol is want anders had God de mens niet geschapen omdat Hij wist dat het fout zou gaan met Adam en Eva. En liefdevol dat wij niet vaststaan aan 1 treinspoor en ons hele leven al vast zou staan maar juist meerdere sporen zijn die we zelf kiezen.
Hij kijkt natuurlijk af en toe wel hoe het gaat, want Hij is degene die zal oordelen.
Natuurlijk kan hij wel meerdere gedachten tegelijk wat hebben net als wij dat matigjes kunnen.
Maar als je ergens je aandacht niet opricht en dus eerst links laat liggen dan weet je het niet.
Je moet je aandacht ergens oprichten.
Ik heb ook één specifiek voorbeeld gegeven. En tegenover dat sodom en gomorrah verhaal in genesis 18:21 kun je elk vers tegenover zetten waarin staat dat God alwetend is. Hoewel dat volgens mij wel een algemeen geaccepteerde eigenschap van God is. En daar zit 'm de tegenstrijdigheid. Ik kan er ook één kiezen uit de Spoiler in de OP. Maar ik vind die verzameling wel mooi om de tegenstrijdigheid aan te geven. Anders krijg je weer gemekker over de definitie van één woord. Alsi k dan bijvoorbeeld kies: de heer zijn ogen zijn overal. Dan zegt Bianconeri bijvoorbeeld: ja maar hij kan die ogen ook dicht hebben. En daar heb ik niet zo'n zin inquote:Op zaterdag 1 september 2012 23:57 schreef Haushofer het volgende:
Het leek mij veel interessanter om te concentreren op twee tegenstrijdige teksten per keer en daar wat achtergronden bij te zoeken en eventuele verklaringen voor de tegenstrijdigheden te vinden.
Nu wordt het weer een algemeen "er klopt niks van de bijbel"-topic.
Ik dacht dat je gewoon grappig wou doen maar uh.. jij gelooft dus dat agnosten dommer zijn of voor domheid staat?quote:Op zaterdag 1 september 2012 22:18 schreef ATON het volgende:
[..]
Nee, dat is een feit. Agnost: zoek het eens op.
Hilarisch!quote:Op zaterdag 1 september 2012 22:54 schreef bianconeri het volgende:
2. De Bijbel heeft natuurlijk maar 1 druk!!
Het is van God afkomstig dus wat moet in vredesnaam daarin aangepast worden....
1. Zoals uit vet veel topics hier gemaakt blijkt: Tis geen sektequote:Op zondag 2 september 2012 11:51 schreef Scabies het volgende:
En dit komende van iemand die lid is van Jehovah's Getuigen, de sekte die werkelijk de meest veranderde en aangepaste bijbel in de geschiedenis van de mensheid hanteert!
Ik vind deze interpretatie van onze Almachtige niet juist. God is alles, ons licht, ons wezen. Deze vermenselijking hou ik me verre van.quote:Op zaterdag 1 september 2012 22:51 schreef bianconeri het volgende:
God KAN alles weten. Natuurlijk heeft hij die mogelijkheid om alles te weten.
Echter hoeft God dat niet te doen. Daarbij moet God Zijn gedachte ergens oprichten en aan denken.
Net als dat wij ook al denken we er niet aan ineens het antwoord op vet moeilijke som geven.
God hoeft zich niet op die zaken te richten, Hij heeft ons niet voor niets een vrije wil gegeven.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |