10 jaar is veel te kort. Minimaal 50-60 jaar joh. Andere kom hij nooit van t huis af.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 16:07 schreef AlfredJKwak5 het volgende:
Dat heet erfpacht en op zich is er niets mis mee. Vaak krijg je een contract aangeboden dat je de grond 10 jaar huurt. Daarna volgt een aanbod of je de grond wilt kopen of dat je weer verder wilt huren.
Op zich is het een nette constructie, maar als je de woning uiteindelijk wil verkopen kan de verkoop nog wel eens tegenvallen. Niet veel mensen willen de grond en de woning gescheiden kopen.
Doe het andersom: koop de grond, huur het huis! O wacht, dat gebeurt nooit... Als je de grond niet kan betalen (en in een dalende markt zou ik dat zeker niet doen!), ga dan gewoon een huis huren.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 16:07 schreef AlfredJKwak5 het volgende:
Dat heet erfpacht en op zich is er niets mis mee. Vaak krijg je een contract aangeboden dat je de grond 10 jaar huurt. Daarna volgt een aanbod of je de grond wilt kopen of dat je weer verder wilt huren.
Dat is idd wel goed bekeken op die manier.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 16:50 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Doe het andersom: koop de grond, huur het huis! O wacht, dat gebeurt nooit... Als je de grond niet kan betalen (en in een dalende markt zou ik dat zeker niet doen!), ga dan gewoon een huis huren.
Nu misschien, maar hoe lang staat de hoogte van die canon vast?quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 15:54 schreef Sirmixalot het volgende:
Na verder informeren valt de maandelijkse termijn ook wel mee.
Dat dus. Hier staan veel huizen te koop waar de canon (na een jaar of 30) volgend jaar afloop en de verwachting is dat de gemeente de boel dan aardig omhoog gooit.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 17:53 schreef freako het volgende:
[..]
Nu misschien, maar hoe lang staat de hoogte van die canon vast?
Da's toch logisch? Hij pacht de grond en is in eerste instantie goedkoper uit. Amsterdam heeft dit vele jaren toegepast (en nog steeds) om steeds nieuwe grond in erfpacht uit te kunnen geven. Overigens is er recent nogal wat rumour geweest rond hypotheken rond huizen op gepachte grond; bankn bleken daar niet happig op te zijn.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 19:00 schreef freako het volgende:
Ik vind het sowieso wel apart dat je loon blijkbaar niet toereikend is een appartement op eigen grond te kopen, maar wel om rente, aflossing en canon te betalen voor een vergelijkbaar appartement op erfpachtgrond.
Ik verwacht inderdaad nog heel wat jaren bij deze werkgever te blijven, heb een topfunctie voor mijn leeftijd met hele goede vooruitzichten.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 19:00 schreef freako het volgende:
Waarom zou je eigenlijk al op je 22e een woning gaan kopen? Je doet het om dichter bij je werk te gaan wonen, maar betekent dat dat je verwacht dat je nog jaren bij dit bedrijf blijft werken? Zeker op jouw leeftijd is een overstap naar een andere werkgever eerder regel dan uitzondering.
Niet alleen in je werksituatie kan veel veranderen, maar ook in je privésituatie. Ik ga ervan uit dat je alleen het appartement koopt. Is het appartement bijvoorbeeld groot genoeg om ook met zijn tweeën in te wonen?
Ik vind het sowieso wel apart dat je loon blijkbaar niet toereikend is een appartement op eigen grond te kopen, maar wel om rente, aflossing en canon te betalen voor een vergelijkbaar appartement op erfpachtgrond.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |