Wees blij :-)quote:Op woensdag 24 oktober 2012 17:17 schreef Terpentin07 het volgende:
Vond wel raar dat mijn oven zo heet wordt, het thermometer gaf boven de 300 graden aan![]()
Fahrenheitquote:Op woensdag 24 oktober 2012 17:17 schreef Terpentin07 het volgende:
Volgens mij was gisteren pizza dagIk had ineens ook zin in pizza. Nu voor het eerst de pizzasteen in mijn fornuis gebruikt ipv de alfredo en ik vind het resultaat veel beter. Vond wel raar dat mijn oven zo heet wordt, het thermometer gaf boven de 300 graden aan
![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Mixerquote:Op zondag 4 november 2012 19:44 schreef Ferdii het volgende:
Hoe nat houden jullie het deeg over het algemeen?
Als ik het deeg zodanig wil maken dat ik het lekker kan kneden in mijn handen zonder dat alles aan mijn handen vast plakt moet ik er in mijn ogen teveel bloem aan toevoegen.
Hoe doen jullie dit?
Mijn deeg heeft iets van 68,5% water op de hoeveelheid bloem. 360 gram water op 525 gram bloem.quote:Op zondag 4 november 2012 19:44 schreef Ferdii het volgende:
Hoe nat houden jullie het deeg over het algemeen?
Als ik het deeg zodanig wil maken dat ik het lekker kan kneden in mijn handen zonder dat alles aan mijn handen vast plakt moet ik er in mijn ogen teveel bloem aan toevoegen.
Hoe doen jullie dit?
Het vervangende pizza deeg dat ik maakte rees wel zonder problemen, beetje vreemd. Nu de pizza's smaakten wel goed, dusja... Nu heb ik veel deeg in de diepvriesquote:Op zaterdag 3 november 2012 20:04 schreef MaximusTG het volgende:
Gek dat je deeg niet gerezen was Sjaapje, misschien teveel extra bloem toegevoegd bij het kneden? Maar je gist zal wel niet goed geweest zijn.
Ik zou 't niet laten reizen als ik jou was, dan gaat 't vast schimmelen op den duur.quote:Op maandag 5 november 2012 13:41 schreef Ferdii het volgende:
Hoe vriezen jullie je deeg in? Laten reizen en vervolgens direct invriezen? Of eerst weer een mooie ronde bol van maken en het dan de vriezer in te kieperen?
Ik heb het idee dat als ik mijn ingevroren balletjes ontdooi dat deze nooit meer zo luchtig worden als daarvoor. Iemand hier andere ervaringen mee?
Idd, sinds ik mijn nieuwe fornuis heb plus pizzasteen staat mijn bestron verstopt in een hoekje. Ook heerlijk dat ik niet meer die stomme pizza moet draaien na een tijdje en kan zien hoe ver het al is zonder dat de warmte ontwijkt zoals bij de bestron.quote:Op dinsdag 6 november 2012 12:50 schreef MaximusTG het volgende:
Ze staan steeds minder op internet inderdaad.. Persoonlijk vind ik ze behoorlijk overrated. Ben je niet beter af met een gewone goeie oven en een flinke steen?
Haha, we zijn pas afgelopen zondag in ons huis getrokken dus vandaarquote:Op dinsdag 6 november 2012 13:16 schreef MaximusTG het volgende:
Heb je daar uberhaupt nog nooit pizza in gebakken dan? Lijkt me dat je daar een prima pizza in zou moeten kunnen maken. Steen is wel aan te raden.
Precies jaquote:Op dinsdag 6 november 2012 13:57 schreef Terpentin07 het volgende:
[..]
Idd, sinds ik mijn nieuwe fornuis heb plus pizzasteen staat mijn bestron verstopt in een hoekje. Ook heerlijk dat ik niet meer die stomme pizza moet draaien na een tijdje en kan zien hoe ver het al is zonder dat de warmte ontwijkt zoals bij de bestron.
inderdaad.quote:
Volgens mij is deze term voorgehouden aan een dikke, zompige ,kleffe pizza, zo-eentje waar ik iig niet van houdquote:Op zondag 11 november 2012 13:13 schreef Selestha het volgende:
In Amerika noemen ze zoiets een pan pizza
Chicago-style Pizza
Er zijn dus, als je het artikel leest, ook dunne pan pizza's. Daar heb je het toch over? Je bakt die pizza toch in een pan?quote:Op zondag 11 november 2012 15:35 schreef pizza-aad het volgende:
[..]
Volgens mij is deze term voorgehouden aan een dikke, zompige ,kleffe pizza, zo-eentje waar ik iig niet van houd
ach, wat je wilt.quote:
Nogmaals, ik geef een uit eigen ervaring geboren tip door.quote:Op zondag 11 november 2012 17:23 schreef MaximusTG het volgende:
Nee, ik noem dat geen panpizza, en het werkt natuurlijk wel, maar tis toch niet veel anders dan een steen gebruiken in je oven? Je kan bij je steen ook je grill aanzetten hoor. En ja, de steen heeft wat meer opwarmtijd nodig; maar dat betekent dus dat ie meer warmte in zich opneemt. Waardoor de pizza juist een mooie bodem krijgt. Een goede pizzasteen is daarnaast poreus en neemt vocht op uit de bodem.
Op een pan in de oven kan zeker wel, Heston Blumenthal doet iets soortgelijks in zijn quest for the perfect pizza (die imho jammerlijk faalt, maar dat doet er niet toe). Hij gebruikt de onderkant van een gietijzeren pan.
Dus werkt het? Ja. Maar het is niet zo alsof je het wiel ineens hebt uitgevonden hoor.
Nou ja, je hoeft je niet meteen zo aangevallen te voelen hoor.. Tis alleen niet zo leuk als wij hier met zn allen al een hele tijd een mooie reeks topics over pizza's hebben en ons best doen om de geleerde ervaringen goed te documenteren en te onthouden (dus iets te leren) en er dan iemand voor bij komt die wel even de perfecte manier om pizza te bakken heeft.quote:Op maandag 12 november 2012 08:43 schreef pizza-aad het volgende:
[..]
Nogmaals, ik geef een uit eigen ervaring geboren tip door.
Dat Heston Blumenthal het ook al deed, ik wist niet wie dat was, maar na googlen herken ik zn gezicht van een kookprogramma, hartstikke mooi, goh.Wist niet dat
Dat je het op wilt vatten als het wiel opnieuw uitvinden, tsjongejonge, nou als dit dan de toon/wijze van dit forum is, ga ik er direkt maar weer van af.
Gadver zeg, je geeft een tip , enthousiast en al en , en dan zo'n afgunstige reactie.
Blijf lekker bij het geklooi met zo'n steen zou ik zeggen, als dat bevalt best hoor, ik heb hem destijds na een aantal pogingen weggemieterd daar het mij niet lukte om er een beetje bodem mee te krijgen.
Verder laat ik het hier maar bij, geen zin meer als een leuk bedoelde tip zo ontvangen wordt me op dit forum nog verder te begeven
Verslavend he? Pizza bakken.. Spuit je wel eens wat water in je oven als je je pizza erin doet?quote:Op maandag 12 november 2012 08:49 schreef motorbloempje het volgende:
Zondag maar weer 's bakkenkan niet wachten tot we gaan verhuizen en dan komt er ook zeer zeker een pizzasteen
maar tot die tijd maar vooral niet te kritisch kijken naar de niet zoveel opbollende korsten en genieten van de smaak
Que? waarom zou je dat doen, tegen het uitdrogen?quote:Op maandag 12 november 2012 11:35 schreef MaximusTG het volgende:
[..]
Verslavend he? Pizza bakken.. Spuit je wel eens wat water in je oven als je je pizza erin doet?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |