
Links onder staat de 360° link. M'n oude laptop trekt 't jammer genoeg nietquote:Sauber onthult 360 graden onboard-video
Het team van Sauber is opnieuw met iets heel speciaals op de proppen gekomen. Na eerder dit jaar nog een dwarsdoorsnede van een Formule 1-auto te hebben laten zien, komt de Zwitserse renstal nu met een interactieve onboard-video.
In deze video rijd je met Sergio Perez mee over het circuit van Barcelona. Tijdens de ronde kun je met behulp van je muis volledig om je heen kijken. Aan het einde van het rondje komt de Mexicaanse coureur de pits binnen voor een bandenwissel.
De 360 graden onboard-video is te vinden op de officiële Sauber-website.
quote:Volgens Pastor Maldonado is zijn reputatie als ‘crash kid’ niet terecht. De Williams F1-coureur was de voorbije Grands Prix bij diverse incidenten betrokken. Zo raakte hij op Silverstone Sergio Perez, die vervolgens woedend uithaalde naar de Venezolaan. In Hongarije kwam de winnaar van de Spaanse GP in aanraking met Paul di Resta, waarvoor hij een drive through penalty kreeg. Volgens Maldonado is het allemaal onschuldig.
“Er was een licht contact maar dat hoort bij racen”, zo zei hij tegenover nieuwsagentschap Sapa-AFP. “Ik zag Raikkonen en Grosjean met elkaar strijden en dat was min of meer hetzelfde. Dit zijn normale fouten. Als je naar andere rijders kijkt hebben zij in het verleden hetzelfde gedaan.” Volgens de Venezolaan staat hij veel meer in de spotlights nu hij een Grand Prix-overwinning achter zijn naam heeft staan: “Voordat ik een race won was er niemand van de media, nu heeft iedereen interesse in mij. Ik heb wat fouten gemaakt, dat is alles.”
quote:Pastor Maldonado crashing during a red flag in the World Series by Renault.
quote:Op dinsdag 31 juli 2012 17:18 schreef Sinister-D- het volgende:
Voor die crash werd ie toch ook geschorst?
Edit: nee dus, dat was Monaco. 4 races geschorst in de WSR3.5. Dat filmpje is van in Zolder. Beide on 2005.
Het hoeft van mij geen interactieve video te zijn, maar als ze dit ajb zsm in de raceweekenden gaan gebruiken, graagquote:Op dinsdag 31 juli 2012 14:45 schreef Sinister-D- het volgende:
Sauber is goed bezig de laatste tijd [ afbeelding ]
[..]
Links onder staat de 360° link. M'n oude laptop trekt 't jammer genoeg niet
En volgens jaar gaat het volgende topteam wat achterloopt op de rest beginnen te zeuren dat het zo belachelijk is dat er geen geen tests/trainingen gehouden kunnen worden gedurende het seizoenquote:Formula 1's mid-season test dropped for 2013
Formula 1 teams have abandoned the idea of a extra mid-season test in 2013, after agreeing plans for just three pre-season tests next year.
Technical chiefs learned that the three tests before the start of the 2012 campaign gave them enough mileage to be prepared for the first race, so teams have decided that there is no need for a fourth week of running as had happened previously.
With the opening race of the 2013 season pencilled in for March 17 in Australia, teams are ready to commit to beginning their on-track efforts with a four-day test that begins at Jerez in Spain on February 5.
Following that, there will be two further tests at Barcelona. The first will run from February 19-22, while the second will take place from February 28 to March 3.
Should the season opener take place any earlier than March 17, then the tests will have to be reshuffled.
This year, as well as the three pre-season tests, teams also had the opportunity for a mid-season test, which took place at Mugello after the first flyaway races.
However, as part of a cost-saving package agreed between the teams, it was decided that the expenditure needed for that event was too high considering the limited benefits it actually delivered, so the idea of a repeat has been dropped.
Oftewel Massa niet meer bij Ferrari volgend jaartwitter:puenteadrian twitterde op dinsdag 07-08-2012 om 01:38:05Ferrari confirma alejamiento de Massa para 2013 reageer retweet
Komt ook niet echt als een verrassing, lijkt mij. Had ergens al eerder gelezen dat ze de optie in het contract van Massa hadden laten verlopen.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:06 schreef Tarado het volgende:
Oftewel Massa niet meer bij Ferrari volgend jaartwitter:puenteadrian twitterde op dinsdag 07-08-2012 om 01:38:05Ferrari confirma alejamiento de Massa para 2013 reageer retweet
Eigenlijk niet nee, maar ik heb toch niet het idee dat er een goeie vervanger klaar staat (alle potentiële kandidaten zijn al gecontracteerd).quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:17 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Komt ook niet echt als een verrassing, lijkt mij. Had ergens al eerder gelezen dat ze de optie in het contract van Massa hadden laten verlopen.
Tevens hang het natuurlijk ook samen in hoeverre die geruchten over Vettel waar zijn met betrekking tot 2014. Dat kan hun keuze toch wat beperkter maken.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:20 schreef Tarado het volgende:
[..]
Eigenlijk niet nee, maar ik heb toch niet het idee dat er een goeie vervanger klaar staat (alle potentiële kandidaten zijn al gecontracteerd).
Maar weer afwachten in hoeverre het waar is, maar van Hulkenberg zou ik in ieder geval niet raar opkijken. Volgens mij hadden ze hem in 2009 al benaderd als tijdelijke vervanger van Massa. Over Kubica kunnen we denk ik wel met 100% zekerheid zeggen dat dat niet gaat gebeuren; veel te groot risico.quote:1. Nico Hulkenberg
2. Sergio Pérez
3. Heikki Kovalainen
4. Felipe Massa
5. Paul di Resta
6. Adrian Sutil
7. Kimi Raikkonen
8. Jules Bianchi
9. Nico Rosberg
10. Jenson Button
W. Robert Kubica
W. Lewis Hamilton
Mij wel, Di Resta is echt een Mercedes mannetje (en ook overrated imo), Hulkenberg zeker een talent maar nog niet meer dat, Sutil heeft gewoon een achterstand (zeker met dat Pirelli rubber een groot gemis)quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:31 schreef Peterselieman het volgende:
toch zou ik niet verbaasd zijn als een van de Force India-coureurs of Sutil gekozen wordt
Button zou ook niet heel raar zijn ondanks dat hij vastligt. Dat dachten ze bij Williams ook een keer en toen kwam hij, na een betaling, er alsnog onderuit. Al is hij denk ik geen groot favoriet om Massa op te volgen. Zal denk ik tussen Perez en Hulkenberg gaan. Ze zijn inderdaad nog wat onervaren, maar qua punten doet Perez het in ieder geval beter dan Massa. En Hulkenberg doet weinig voor hem (Massa) onder; dan zie ik de Force India ook nog als een mindere wagen dan de Ferrari, dus echt veel slechter doet hij het niet.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:31 schreef Peterselieman het volgende:
toch zou ik niet verbaasd zijn als een van de Force India-coureurs of Sutil gekozen wordt
Bij Williams had Button een lullig contractje, dat ligt nu wel anders, als het Perez of Hulkenberg wordt zijn ze Massa echt zatquote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:38 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Button zou ook niet heel raar zijn ondanks dat hij vastligt. Dat dachten ze bij Williams ook een keer en toen kwam hij, na een betaling, er alsnog onderuit. Al is hij denk ik geen groot favoriet om Massa op te volgen. Zal denk ik tussen Perez en Hulkenberg gaan. Ze zijn inderdaad nog wat onervaren, maar qua punten doet Perez het in ieder geval beter dan Massa. En Hulkenberg doet weinig voor hem (Massa) onder; dan zie ik de Force India ook nog als een mindere wagen dan de Ferrari, dus echt veel slechter doet hij het niet.
Button heeft een mooi contract bij McLaren, dus die gaat echt niet weg.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:38 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Button zou ook niet heel raar zijn ondanks dat hij vastligt. Dat dachten ze bij Williams ook een keer en toen kwam hij, na een betaling, er alsnog onderuit. Al is hij denk ik geen groot favoriet om Massa op te volgen. Zal denk ik tussen Perez en Hulkenberg gaan. Ze zijn inderdaad nog wat onervaren, maar qua punten doet Perez het in ieder geval beter dan Massa. En Hulkenberg doet weinig voor hem (Massa) onder; dan zie ik de Force India ook nog als een mindere wagen dan de Ferrari, dus echt veel slechter doet hij het niet.
Di Resta is volgens mij een goede tweede rijder bij een topteam. Is vrij stabiel en heeft de snelheid om te helpen in het constructeurskampioenschap. Hülkenberg heeft zeker het talent, maar mist de ervaring nog, net zoals Perez die in de Sauber knappe dingen laat zien.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:35 schreef Tarado het volgende:
[..]
Mij wel, Di Resta is echt een Mercedes mannetje (en ook overrated imo), Hulkenberg zeker een talent maar nog niet meer dat, Sutil heeft gewoon een achterstand (zeker met dat Pirelli rubber een groot gemis)
Dan kunnen ze net zo goed Perez nemen
Mijn i2500K trekt het ook niet hoor. Gaar filmpje.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 14:45 schreef Sinister-D- het volgende:
Sauber is goed bezig de laatste tijd [ afbeelding ]
[..]
Links onder staat de 360° link. M'n oude laptop trekt 't jammer genoeg niet
Als je geen facebook hebt en/of geen zin om te liken:quote:Op dinsdag 31 juli 2012 15:14 schreef dery1990 het volgende:
Lotus ook
https://www.facebook.com/LotusRenaultGP/app_132035906926688
[ afbeelding ]
Misschien heeft Ferrari wel een mooier contract.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:55 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Button heeft een mooi contract bij McLaren, dus die gaat echt niet weg.
Ook al zijn ze onervaren, zo langzamerhand kunnen ze moeilijk slechter doen dan Massa.quote:Hülkenberg heeft zeker het talent, maar mist de ervaring nog, net zoals Perez die in de Sauber knappe dingen laat zien.
quote:The favourites to partner Fernando Alonso are Force India's Paul di Resta and Nico Hulkenberg or Sauber's Sergio Perez.
Het kostte hem anders wel ca. 30 miljoen euro om het af te kopen.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 10:50 schreef Tarado het volgende:
[..]
Bij Williams had Button een lullig contractje, dat ligt nu wel anders, als het Perez of Hulkenberg wordt zijn ze Massa echt zat
De 2 rijders van Force India geef ik geen kans, dan kunnen ze het FYDD net zo goed gelijk opdoeken.quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 11:17 schreef ElmarO het volgende:
[..]
Misschien heeft Ferrari wel een mooier contract.Maar ik acht de kans vrij klein dat het gaat gebeuren.
[..]
Ook al zijn ze onervaren, zo langzamerhand kunnen ze moeilijk slechter doen dan Massa.
Volgens een artikel op de site van de BBC is het duo van Force India en Sergio Perez de drie favorieten om Massa op te volgen.
[..]
Over een jaar of wat is er misschien Marciello die het goed doet in F3 (2e Masters)quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 16:26 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
De 2 rijders van Force India geef ik geen kans, dan kunnen ze het FYDD net zo goed gelijk opdoeken.
Het zou kunnen met een kortlopend contract en Bianchi op de vrijgekomen plaats om wat meer ervaring op te doenquote:Op dinsdag 7 augustus 2012 16:26 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
De 2 rijders van Force India geef ik geen kans, dan kunnen ze het FYDD net zo goed gelijk opdoeken.
quote:Op dinsdag 7 augustus 2012 13:05 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Het kostte hem anders wel ca. 30 miljoen euro om het af te kopen.
da's lulligquote:Op zaterdag 11 augustus 2012 07:56 schreef tong80 het volgende:
RIJSWIJK (ANP) - Minstens 6000 autosportfans die een ticket hebben gekocht voor de Grote Prijs Formule 1 in het Belgische Spa-Francorchamps zijn hun ticket kwijt. Dat zou de schuld zijn van het Nederlandse bedrijf dat de tickets verkocht. Dit melden de Belgische kranten de Gazet van Antwerpen en het Belang van Limburg zaterdag.
Volgens de berichten staat het bedrijf The Ticket Enterprise dat kaartjes online verkocht, voor een faillissement. De directie van het bedrijf is sinds een week onbereikbaar en ook de website zou niet meer functioneren. Ook de Belgische organisator van het evenement en de afdeling van de Nederlandse politie die zich met internetoplichting bezig houdt zouden niet in contact kunnen komen met het bedrijf.
De kranten berichten dat de Nederlandse politie nog niet kan zeggen of het bedrijf strafrechtelijke fouten heeft gemaakt. De prijzen voor een kaartje voor de Formule 1-race liggen tussen de 130 en 550 euro.
Rotterdams bedrijf dusquote:Ticket-bedrijf licht duizenden F1-fans op
Enkele duizenden Formule 1-fans die kaarten kochten bij het bedrijf The Ticket Enterprise, kunnen de Grand Prix van België wel vergeten. De kaarten werden niet geleverd en het Rotterdamse bedrijf is volgens De Telegraaf nu al dagen telefonisch onbereikbaar.
Bij het Meldpunt Internetoplichting zijn inmiddels diverse aangiftes binnengekomen over duizenden betaalde, maar niet ontvangen kaarten voor de Grand Prix van België. De race wordt in het eerste weekend van september verreden.
Ik kan me niet voorstellen dat dat anno 2012 nog steeds het geval is met kaartjes van ticket & travel.quote:Op zaterdag 11 augustus 2012 10:40 schreef Meike26 het volgende:
Dat lijkt me enorm *** ja !
In 1998 met mijn vader naar de GP van Oostenrijk geweest (met kaartjes van Ticket & Travel), wij waren 1 van de weinige uit Nederland, met een duidelijk ander ticket dan bijvoorbeeld de Duitsers, Oostenrijkers en Italianen. Heb daar goed een half uur gestaan voordat ze ons door lieten gaan
Ik snap niet waarom de mensen niet gewoon eerst via de officiële website kaartjes koopt. Dan komt als 2de optie idd een bedrijf die zowel kaartjes als reizen aanbied of officiële partners van de GP. Maar kies dan een die op zijn minst bekend is voor kwaliteit en betrouwbaarheid. Hoe moeilijk is het tegenwoordig om in dit digitale tijdperk onderzoek te doen of een webshop/bedrijf een gerenommeerde zaak is.quote:Op zaterdag 11 augustus 2012 10:40 schreef vosss het volgende:
Ik in elk geval niet. Als ik kaartjes koop dan doe ik dat of aan de poort zelf of via tickettravel.nl
The Ticket Enterprise klinkt ook een beetje dubieus in de oren moet ik zeggen.
Als je tickets koopt dan ben je ook wel een oetlul als je die niet bij een bedrijf koopt wat al jaren bestaat en prima service levert.
En dat om misschien een tientje te besparen ofzo
quote:Pastor Maldonado mocht zondag een demonstratie voor Williams geven in zijn thuisland Venezuela. De demonstratie duurde echter amper twee rondjes, omdat Maldonado spinde en zijn auto beschadigde.
Tijdens zijn eerste bezoek aan zijn thuisland sinds zijn overwinning in Barcelona eerder dit seizoen zou de Venezolaan een twaalf ronden durende demonstratie geven voor 20.000 fans en verscheidene politici en militaire VIP's. Ook teambaas Frank Williams en aandeelhouder Toto Wolff waren bij de demonstratie aanwezig.
Maldonado werd echter verrast door het extreem hobbelige asfalt en spinde met zijn Williams FW33, waarbij hij zijn wielophanging beschadigde aan een rand naast de weg. Het ritje was bedoeld als hoogtepunt op een dag waarop de nationale sport gevierd werd. Zo waren ook de olympisch gouden medaille-winnaar Ruben Limardo en IndyCar-coureur EJ Viso aanwezig.
Rodolfo Gonzalez maakte uiteindelijk van de situatie gebruik om een acht ronden durende demonstratie te geven met zijn GP2-auto. Een zware onweersbui na afloop van de demonstratie van Gonzalez maakte een einde aan de plannen om de auto van Maldonado te repareren om de demonstratie te hervatten.
Ik ook niet, ga al 15 jaar met Ticket&Travel. Topbedrijf, ook als een bepaalde tribune bijvoorbeeld is uitverkocht, helpen ze je helemaal om gelijkwaardige plaatsen te krijgen.quote:Op zaterdag 11 augustus 2012 10:41 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik kan me niet voorstellen dat dat anno 2012 nog steeds het geval is met kaartjes van ticket & travel.
Ik heb er nooit problemen mee gehad in elk geval
quote:Canvas 13-08-2012 22:10 - 23:05
Grand Prix: The Killer Years
Documentaire over de vele dodelijke ongevallen in de Formule 1 circuit in de jaren '60 en '70 en de manier waarop de coureurs zelf streden voor betere veiligheidsmaatregelen. Sinds het dramatische ongeval van Ayrton Senna in 1994 zijn er geen Formule 1-coureurs meer omgekomen tijdens de races. Maar in de jaren '50 tot '70 was dat anders. Toen vielen er haast elk jaar dodelijke slachtoffers. De fatale ongevallen werden veroorzaakt door mechanische problemen, onveilige circuits en menselijk falen. Het protest kwam uiteindelijk vooral van de coureurs zelf. Zo beslisten zij op een bepaald moment zelfs om de prestigieuze Grote Prijzen van België en Duitsland te boycotten: twee spectaculaire circuits waar geregeld ongelukken gebeurden. Naast archiefbeelden vertellen ook drievoudig wereldkampioen Sir Jackie Stewart, tweevoudig wereldkampioen Emerson Fittipaldi, wereldkampioen John Surtees en Jackie Ickx over de tijd toen de Formule 1 zwaar uit de bocht ging.
quote:Rush, de nieuwe Formule 1-film van regisseur Ron Howard, zal op 20 september 2013 in première gaan. Dit heeft filmmaatschappij Universal bekendgemaakt.
In deze film staat de rivaliteit tussen James Hunt en Niki Lauda centraal. Hunt wordt gespeeld door de Australiër Chris Hemsworth, die eerder in The Avengers, Cabin in the Woods en Thor acteerde. De rol van Lauda wordt vertolkt door de Duitser Daniel Brühl, bekend van Inglourious Basterds, The Edukators en Good Bye, Lenin!
Howard, die Oscars won voor zijn film A Beautiful Mind en ook The Da Vinci Code en Apollo 13 regisseerde , was eerder dit jaar nog te zien op de grid in Monaco.
quote:Op maandag 13 augustus 2012 10:06 schreef sasquatsch het volgende:
Maldonado is weer eens goed bezig
[..]
het is nooit de schuld van een race-winnaarquote:
Kan iemand zich die crash voor de geest halen? Ik niet in elk geval en ik kan er ook geen filmpje van vinden op youtube.quote:MICHAEL Schumacher looked down at the young Australian and saw the blood coming from his eyes, nose, ears and mouth.
There was little left of the Aussie's Formula One car - the wing, floor, engine and gearbox had broken off before he hit the wall at 306km/h.
By the time the car had bounced back and stopped about 80m away from the wall, all that was left were a few pieces of carbon fibre wrapped around a body that refused to move.
"I remember someone yelling at me," would-be V8 Supercar champion James Courtney said.
"I looked up and it was Michael Schumacher."
The man regarded as the best Formula One driver in history, a legend in every language, pulled Courtney from a potentially deadly situation.
As fuel cells threatened to mix with smouldering metal and rubber, the German reached out and offered his hand.
"It was pretty surreal having a five-time champion there," Courtney said.
"Anything could have happened because it was the biggest crash in Formula One that year.
"There was a chance of a fire. The fuel cells have foam around them but anything can happen."
Schumacher approached the wreck with his heart in his mouth. Officials banned photographers from the scene, fearing the worst.
"It is a miracle that I survived," Courtney said.
"I went straight into the wall at 306km/h and I got sent backwards at about 70km/h.
"They told me I was lucky my retinas did not detach because of the force of the crash.
"The track was closed because there were bits of car everywhere. It looked like a plane crash.
"Everyone had to stop but Schumacher made it onto the scene. He was the first there. He tried to make sure everything was OK."
Courtney was a star in the making. A whiz-kid from Penrith who had been picked up by an Italian scout when he was just 15 and taken to Europe.
He was beating Jensen Button and Lewis Hamilton, conquering all before him and destined to win a Formula One seat the following year.
That was until all hell broke lose at 10.14am on the July 2, 2002.
"I was doing 330km/h in top gear and I got on the brake," Courtney said.
"The whole rear suspension failed and it pulled the rear wishbone out of the gearbox.
"The whole rear corner tore off and pulled the whole floor off and the wing. The sidepot was gone and I had no brakes.
"A wheel was off the ground and I hit the wall."
The force of the impact knocked Courtney out. As he came too, he had no idea what had happened. But panic set in when he tried to move.
"I was paralysed on the right side of my body and I was freaking out," Courtney said.
"Officials were talking to me in Italian, so Schumacher was the only one I could get any sense from.
"I was panicking because I couldn't move. He helped me out."
Courtney stared death in the face. For 10 terrifying seconds he was in a place that is the stuff of horror films.
"I had about 200m to think about hitting the wall," Courtney said.
"I hit the curb on the exit and the car went airborne.
"I just remember thinking whether or not I should hold on to the steering wheel or let it go.
"You can brake your wrist and all sorts of stuff gets caught in the steering wheel."
The crash cost Courtney his Formula One dream. He was laid up for a year.
"I was taken to hospital," Courtney said.
"I crashed at 67 Gs of force. It took me a year to recover. I couldn't walk without getting a migraine. Anything would set it off. Noise. Light. Anything. I walked around for a year in pain.
"If I didn't have that accident I would have won the the British Formula Ford championship and that would have given me a seat in that car the next year."
Many would have quit after the horrifying crash.
He had survived this one but what about the next? Demons needed to be slayed.
"This is the only thing I have ever wanted to do and I never thought about quitting," Courtney said.
"I got to test again the year after the crash but it cost me a Formula One drive.
"This is the only thing I can do but it did set me back. Mentally it was tough but it made me stronger."
This story that has a happy ending.
Had he not crashed, Courtney might today be racing against the likes of Fernando Alonso and Mark Webber.
But he might not have his beautiful wife Carys and his two children, Zara and Cadel.
"I am much happier with my life now," Courtney said. "Who knows where that path would have taken me.
" I now live in the best country in the world and have love all around me. I couldn't ask for more."
That's not quite true. There is one thing for which this racer boy longs.
"The V8 championship would mean a lot," Courtney said. "To win it would be mega.
"I grew up respecting Peter Brock and Craig Lowndes. To be able to emulate them would be a dream come true."
A dream that was born from a nightmare.
zegt mij niks. Heftigquote:Op maandag 13 augustus 2012 17:55 schreef vosss het volgende:
Even wat anders, ik lees net dit verhaal:
[..]
Kan iemand zich die crash voor de geest halen? Ik niet in elk geval en ik kan er ook geen filmpje van vinden op youtube.
2 Juli 2002 was een dinsdag. 7 juli was de GP van Engeland. Was dit bij een test? Zijn er uberhaupt beelden van?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |