Nee hoor, eventueel alleen voor nieuw af te sluiten hypotheken. En vooral vergeet niet dat het een proefballon is, er kunnen pas nieuwe besluiten worden gemaakt na de verkiezingen.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:35 schreef error_404 het volgende:
Dat aflossingsvrije deel ligt nu onder vuur; mogelijk zal de HRA op dit deel komen te vervallen. Ik zou het aflossingsvrije deel verlagen, om zo lagere lasten te hebben. Ook kan het later erg prettig zijn wanneer je je huis wilt verkopen.
Dit inderdaad.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:34 schreef trigt013 het volgende:
Aflossen is het goedkoopst, de HRA weegt niet op tegen te creditrente op je hypotheek. Pas als je HRA + debetrente hoger is dan de creditrente is aflossen niet meer rendabel maar dat zullen de banken nooit doen.
Waarschijnlijk daalt de inleg/maand op de bankspaarrekening dan wel door die extra storting, als het doel blijft om in 30 jaar hetzelfde kapitaal op te bouwen.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:31 schreef Stansfield het volgende:
1) Ik stort het op de bankspaar rekening. Voordeel: ik los af, mijn schuld blijft gelijk waardoor ik dezelfde aftrekpost behoudt. Nadeel: Mijn maandlasten worden niet minder.
Volgens mij is dat 0.1 procent verschil dus dat zal wel niet zoveel uitmaken. Dat zal ik vanavond nog even na kunnen kijken.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:51 schreef Five_Horizons het volgende:
Voor als je zou willen aflossen: zit er een verschil in rente tussen beide hypotheekdelen?
Hoewel een klein verschil is het natuurlijk niet slim om dan in te lossen op het hypotheekdeel met de laagste rente.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:52 schreef Stansfield het volgende:
[..]
Volgens mij is dat 0.1 procent verschil dus dat zal wel niet zoveel uitmaken. Dat zal ik vanavond nog even na kunnen kijken.
Ik vind banksparen ook niks (maar dan vanwege de fiscale regels hieromtrent), maar de rente van de bankspaarrekening is gelijk aan de te betalen rente. Het is geen gewone spaarrekening.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:57 schreef LXIV het volgende:
Ik zou ook aflossen omdat dit de onmiskenbaar meest veilige manier van beleggen denkbaar is. Daarnaast levert dat banksparen ook niks op. Het is natuurlijk raar dat jij bij één bank 2,5% voor je spaargeld krijgt en 5% voor je hypotheek betaalt. Het hele voordeel HRA verdwijnt in de zakken van de bank.
Verder voordeel van echt aflossen is dan ook nog dat je hypotheek boven water blijft (buffer). Als de huizenprijzen nog verder dalen blijf je tenminste in de plus staan.
Dat is zeker niet het geval. Mocht er niks wijzigen. Wat ik nu niet voorzie. We wonen er pas net 1 jaar samen. Dus daar blijven we nog wel even zitten.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 11:23 schreef ManAtWork het volgende:
Wil je op korte termijn (binnen bijv. een jaar of 5) een andere eigen woning kopen, zou je nog de bijleenregeling in het achterhoofd kunnen houden,...
Als ik het zo lees niet:quote:Op vrijdag 29 juni 2012 11:25 schreef DroogDok het volgende:
Geen boete trouwens op eerder aflossen in je hypotheek voorwaarden?
Standaard kan er 10% boetevrij worden afgelost (bij sommigen 15 tot 20%)quote:Op vrijdag 29 juni 2012 11:25 schreef DroogDok het volgende:
Geen boete trouwens op eerder aflossen in je hypotheek voorwaarden?
Deposito`s voor 3 jaar of langer geven al meer rendement dan aflossen bij een hypotheekrente van ~ 5.2%.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:34 schreef trigt013 het volgende:
Aflossen is het goedkoopst, de HRA weegt niet op tegen te creditrente op je hypotheek. Pas als je HRA + debetrente hoger is dan de creditrente is aflossen niet meer rendabel maar dat zullen de banken nooit doen.
Griekse staatsobligaties gaan ook lekkerquote:Op vrijdag 29 juni 2012 11:47 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Deposito`s voor 3 jaar of langer geven al meer rendement dan aflossen bij een hypotheekrente van ~ 5.2%.
Bwhehehequote:Op vrijdag 29 juni 2012 11:57 schreef DroogDok het volgende:
[..]
Griekse staatsobligaties gaan ook lekker
Het percentage wat hij aan rente op zijn bankspaargedeelte krijgt, is als het goed is net zo hoog als de rente die bij betaalt over de hypotheek.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:57 schreef LXIV het volgende:
Ik zou ook aflossen omdat dit de onmiskenbaar meest veilige manier van beleggen denkbaar is. Daarnaast levert dat banksparen ook niks op. Het is natuurlijk raar dat jij bij één bank 2,5% voor je spaargeld krijgt en 5% voor je hypotheek betaalt. Het hele voordeel HRA verdwijnt in de zakken van de bank.
Verder voordeel van echt aflossen is dan ook nog dat je hypotheek boven water blijft (buffer). Als de huizenprijzen nog verder dalen blijf je tenminste in de plus staan.
Succes met zoeken maar dat lukt je echt niet.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 12:19 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Het percentage wat hij aan rente op zijn bankspaargedeelte krijgt, is als het goed is net zo hoog als de rente die bij betaalt over de hypotheek.
?quote:Op vrijdag 29 juni 2012 13:39 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Succes met zoeken maar dat lukt je echt niet.
Het lijkt me lastiger om een hypotheek te vinden waar beide percentages verschillend zijnquote:Op vrijdag 29 juni 2012 13:39 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Succes met zoeken maar dat lukt je echt niet.
Ik heb het al, maar dank je wel!quote:Op vrijdag 29 juni 2012 13:39 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Succes met zoeken maar dat lukt je echt niet.
Allebei dezelfde rente vaste periode? Want gemiddeld is de hypotheekrente 10 jaar vast ongeveer 5% en spaardeposito 10 jaar vast ongeveer 4%quote:
Ja, de rente is steeds aan elkaar gekoppeld.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 16:30 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Allebei dezelfde rente vaste periode? Want gemiddeld is de hypotheekrente 10 jaar vast ongeveer 5% en spaardeposito 10 jaar vast ongeveer 4%
Ja. En bij een wijziging van de hypotheekrente als de rente-vaste periode is verstreken, wijzigt de rente op de bankspaarrekening mee.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 16:30 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Allebei dezelfde rente vaste periode? Want gemiddeld is de hypotheekrente 10 jaar vast ongeveer 5% en spaardeposito 10 jaar vast ongeveer 4%
welke bank doet dit als ik vragen mag?quote:Op vrijdag 29 juni 2012 17:32 schreef freako het volgende:
[..]
Ja. En bij een wijziging van de hypotheekrente als de rente-vaste periode is verstreken, wijzigt de rente op de bankspaarrekening mee.
http://www.abnamro.nl/nl/(...)eek/introductie.htmlquote:Over het bedrag dat u spaart krijgt u rente. Het rentepercentage op de bankspaarrekening is net zo hoog als het rentepercentage dat u betaalt voor uw lening.
Als met het aflossen van dat deel ook het doelkapitaal van de bankspaarrekening lager wordt, wordt de inleg ook lager, dus nemen de maandlasten af.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:31 schreef Stansfield het volgende:
Ik heb een vraag. Ik heb een hypotheek in 2 gedeelte. 50% is dmv banksparen en 50% is aflossingsvrij.
Nu vallen alle vaste lasten enz erg mee dus het sparen gaat lekker. Nu wil ik aan het eind van het jaar 10.000 aflossen. Maar dan heb ik dus 2 mogelijkheden.
1) Ik stort het op de bankspaar rekening. Voordeel: ik los af, mijn schuld blijft gelijk waardoor ik dezelfde aftrekpost behoudt. Nadeel: Mijn maandlasten worden niet minder.
http://www.abnamro.nl/nl/(...)eek/introductie.htmlquote:Op vrijdag 29 juni 2012 17:59 schreef Lienekien het volgende:
Volgens mij is dat standaard het geval.
Twee voorbeelden:
(van de aegonsite kan ik niet quoten)
http://www.aegon.nl/particulier/hypotheek/bankspaarhypotheek/
[quote]Over het bedrag dat u spaart krijgt u rente. Het rentepercentage op de bankspaarrekening is net zo hoog als het rentepercentage dat u betaalt voor uw lening.
Dat hoeft natuurlijk niet als er twee leningdelen zijn. Het saldo van de balansrekening kost gewoon de eigenwoningschuld in. Dat kan dus net zo goed op een aflossingsvrij deel zijn.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 18:01 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Als met het aflossen van dat deel ook het doelkapitaal van de bankspaarrekening lager wordt, wordt de inleg ook lager, dus nemen de maandlasten af.
Het is echt handig om eerst even goed in te lezen.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 18:24 schreef trigt013 het volgende:
[..]
Maar als dat waar zou zijn dan heb ik aan het einde van de looptijd toch een hoger bedrag bij elkaar gespaard dan wat mijn restschuld zou zijn omdat ik elke maand rente betaald met hypotheek rente aftrek. Dus mijn spaarrente is netto hoger dan mijn hypotheekrente en als mijn deposito net zo hoog is als mijn hypotheekdeel dan maar je winst. Of je spaart minder maar dan is het raar waarom de bank de beide rente percentages net zo hoog wil hebben, ze kunnen ook minder rente geven en jou meer laten sparen.
Volgens de financiele bijsluiter geven ze 3,8% rente en zitten er kosten aan vast.
Ik vind altijd bij dit soort "fantastische" producten dat 4 a 5 jaar later de adders tevoorschijn komen en de problemen zichtbaar worden van verborgen kosten oid.
Vandaar de toevoeging dat dan wel het doelkapitaal van de spaarrekening moet worden bijgesteld naar het nieuwe saldo van dat deel van de lening. Anders blijft inderdaad de inleg gelijk.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 18:59 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Dat hoeft natuurlijk niet als er twee leningdelen zijn. Het saldo van de balansrekening kost gewoon de eigenwoningschuld in. Dat kan dus net zo goed op een aflossingsvrij deel zijn.
En optie 3 heb je ook nog. Het geld lekker ergens op een rekening of deposito zodat je er zelf altijd bij kunt. Als het nodig is kan je het altijd nog vanaf die rekening in je hypotheek storten.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 10:31 schreef Stansfield het volgende:
Ik heb een vraag. Ik heb een hypotheek in 2 gedeelte. 50% is dmv banksparen en 50% is aflossingsvrij.
Nu vallen alle vaste lasten enz erg mee dus het sparen gaat lekker. Nu wil ik aan het eind van het jaar 10.000 aflossen. Maar dan heb ik dus 2 mogelijkheden.
1) Ik stort het op de bankspaar rekening. Voordeel: ik los af, mijn schuld blijft gelijk waardoor ik dezelfde aftrekpost behoudt. Nadeel: Mijn maandlasten worden niet minder.
2) Ik gebruik die 10.000 euro om mijn aflossingsvrije gedeelte te verlagen. Voordeel: ik heb direct lagere maandlasten (hoewel dat per maand niet al te veel verschil geeft) Nadeel: Ik heb ook een lagere aftrekpost.
Wat is jullie advies hierover. Als ik het even snel uitreken scheelt het me bij optie 2 40 euro in de maand aan rente. Dus nog iets minder als ik de aftrekpost dan ook verlaag.
Ik neig dus naar optie 1, ook voor het gemak dat ik het alleen hoef over te maken en verder niks hoef te wijzigen qua belastingaangifte.
De addertjes zitten vaak zo diep dat zelfs experts ze er pas uitkrijgen nadat het product enkele jaren oud is.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 19:00 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Het is echt handig om eerst even goed in te lezen.
Het is een bankrekening die geblokkeerd is. Veel moeilijker dan een excelstaatje wordt het niet.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 19:23 schreef trigt013 het volgende:
[..]
De addertjes zitten vaak zo diep dat zelfs experts ze er pas uitkrijgen nadat het product enkele jaren oud is.
Nee, ook als je inlost op het spaardeel kan het doelkapitaal hetzelfde blijven. Zolang het totale hypotheekbedrag onder het doelkapitaal blijft is het geen probleem.(als het een EWS is, natuurlijk)quote:Op vrijdag 29 juni 2012 19:06 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Vandaar de toevoeging dat dan wel het doelkapitaal van de spaarrekening moet worden bijgesteld naar het nieuwe saldo van dat deel van de lening. Anders blijft inderdaad de inleg gelijk.
Nee, je snapt het niet.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 19:23 schreef trigt013 het volgende:
[..]
De addertjes zitten vaak zo diep dat zelfs experts ze er pas uitkrijgen nadat het product enkele jaren oud is.
Volgens mij begrijp je mijn post niet. Als TS op het spaardeel aflost en lagere maandlasten wil, dan kan dat. Dan moet hij het doelkapitaal laten bijstellen naar het nieuwe saldo van dat deel van de hypotheek. Dan daalt de inleg.quote:Op vrijdag 29 juni 2012 19:57 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Nee, ook als je inlost op het spaardeel kan het doelkapitaal hetzelfde blijven. Zolang het totale hypotheekbedrag onder het doelkapitaal blijft is het geen probleem.(als het een EWS is, natuurlijk)
Die steken dus de HRA in de zak?quote:Op vrijdag 29 juni 2012 18:40 schreef Lienekien het volgende:
Je bank voorkomt wel dat je met je spaartotaal hoger eindigt dan de som die je moet aflossen.
Het spaargedeelte is gelijk aan het aflossingsgedeelte qua rente, de overheid geeft HRA, waar blijft dat dan?quote:
Waar heb je het over?quote:Op vrijdag 29 juni 2012 20:46 schreef sig000 het volgende:
[..]
Het spaargedeelte is gelijk aan het aflossingsgedeelte qua rente, de overheid geeft HRA, waar blijft dat dan?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |