Chasse Patatquote:Als er een renner beschikt over een sterke weerbaarheid op zowel mentaal als fysiek vlak, dan spreken de Italianen graag van een renner met grinta. De "grinta" is een soort overtuiging, een soort hevigheid die indruk maakt.
Geldquote:Op woensdag 20 juni 2012 12:34 schreef lurf_doctor het volgende:
Waarom start de Ronde van Frankrijk in Luik, wat heel niet in Frankrijk licht?
Dat is een soort van "we doen het eens een beetje anders" van de organisatie.quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:42 schreef Ferdii het volgende:
waarom worden de "echte" top cols niet als aankomst plaats gebruikt?
Het is toch zonde om een tourmalet bv ergens midden in een etappe te planten?
quote:Volgens koersdirecteur Christian Prudhomme biedt de route de mogelijkheid voor een open ronde. "We hebben geprobeerd om ritten te creëren waarin elke dag wel iets kan gebeuren en hopen op mooie etappes in de Vogezen, de Jura en langs de kustlijn."
Legendarische beklimmingen als de Alpe d'Huez en Mont Ventoux ontbreken. "We zijn op zoek gegaan naar nieuwe bergen. Daarbij denk ik als La Planche des Belles-Filles in de Vogezen, de Col du Grand Colombier (17,4 kilometer á 7,1%), de reus van de Jura, of de steile Mur de Peguere (stukken van 18%). Deze nieuwe beklimmingen zullen de nieuwe legendes in de ronde worden," verklaarde Prudhomme.
Er is boven op een col te weinig ruimte om alle bussen neer te zetten, een compleet aankomstdorp + alle tv-wagens. Dat is al 1 voorwaarde.quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:42 schreef Ferdii het volgende:
waarom worden de "echte" top cols niet als aankomst plaats gebruikt?
Het is toch zonde om een tourmalet bv ergens midden in een etappe te planten?
Dus als Sydney genoeg biedt starten ze down under?quote:
Bij de Giro zijn ze er al een tijd over aan het denken om in de VS te starten. Nu zullen ze dat bij de Tour niet doen, maar dit soort buitenlandse start- en finishplaatsen zijn om het geld te doen ja.quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:33 schreef lurf_doctor het volgende:
[..]
Dus als Sydney genoeg biedt starten ze down under?
2013 zal knalwerk worden. 2012 is expres rustiger gemaakt denk ik.quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:46 schreef Gitank2 het volgende:
[..]
Dat is een soort van "we doen het eens een beetje anders" van de organisatie.
Introduceren van wat nieuwe cols.
Waarschijnlijk gooien ze er in 2013, als de 100e Tour gereden wordt, wel weer een hoop bekende slotklimmen in (alpe d' huez, Mont Ventoux oa)
[..]
Dat is toch raar.. de VS..quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:35 schreef TheArt het volgende:
[..]
Bij de Giro zijn ze er al een tijd over aan het denken om in de VS te starten. Nu zullen ze dat bij de Tour niet doen, maar dit soort buitenlandse start- en finishplaatsen zijn om het geld te doen ja.
Het is wel zo dat Qatar de tourstart eens wil organiseren.quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:35 schreef TheArt het volgende:
[..]
Bij de Giro zijn ze er al een tijd over aan het denken om in de VS te starten. Nu zullen ze dat bij de Tour niet doen, maar dit soort buitenlandse start- en finishplaatsen zijn om het geld te doen ja.
Waarom?quote:
Opening van de Tour 2013 is iig al epischquote:Op woensdag 20 juni 2012 13:53 schreef Ajacied422 het volgende:
[..]
2013 zal knalwerk worden. 2012 is expres rustiger gemaakt denk ik.
Corsica, 3 etappes daar.quote:Op woensdag 20 juni 2012 14:09 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Waarom?
[..]
Opening van de Tour 2013 is iig al episch
Dan moet je na 3 of 4 dagen al een rustdag inbouwen, die je dan kwijt ben aan het reizen.quote:
Dit jaar ook. Boeiend.quote:Op woensdag 20 juni 2012 14:09 schreef Felagund het volgende:
[..]
Dan moet je na 3 of 4 dagen al een rustdag inbouwen, die je dan kwijt ben aan het reizen.
Licht ?quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:34 schreef lurf_doctor het volgende:
Waarom start de Ronde van Frankrijk in Luik, wat heel niet in Frankrijk licht?
In de Giro ja, klopt. Maar die rustdag zal grotendeels al verpest zijn door het terugreizen naar Europa, plus eventueel bijkomende jetlag.quote:
Denk dat dat wel meevalt. Uiteraard allemaal op zo'n flatbed in de First Class. Lekker wat extra bijslapen en je staat in Italie. Maar niet echt een discussie voor hierquote:Op woensdag 20 juni 2012 14:18 schreef Sautor het volgende:
[..]
In de Giro ja, klopt. Maar die rustdag zal grotendeels al verpest zijn door het terugreizen naar Europa, plus eventueel bijkomende jetlag.
En al het materiaal krijg je waarschijnlijk ook niet in naar Italie. Ik zie het nut er ook niet van in, sportief gezien maakt het niks uit wat mij betreft of je in Italie of in Amerika rijdt.quote:Op woensdag 20 juni 2012 14:18 schreef Sautor het volgende:
[..]
In de Giro ja, klopt. Maar die rustdag zal grotendeels al verpest zijn door het terugreizen naar Europa, plus eventueel bijkomende jetlag.
Sportief gezien niet. Maar Amerika is commercieel gezien wel enorm interessant natuurlijk. Als je ziet hoe die sport daar leeft tegenwoordig, zo'n ronde van Californië staat bijna meer publiek langs de kant dan bv Milaan - Sanremo. Die 3 ritjes rond Herning waren al helemaal een aanfluiting..quote:Op woensdag 20 juni 2012 14:27 schreef Felagund het volgende:
[..]
En al het materiaal krijg je waarschijnlijk ook niet in naar Italie. Ik zie het nut er ook niet van in, sportief gezien maakt het niks uit wat mij betreft of je in Italie of in Amerika rijdt.
Een col halverwege een etappe gaat echt niet voor spektakel zorgen in de Tour. Daarvoor moet een col dichter bij de finish liggen.quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:46 schreef Gripper het volgende:
[..]
Bijkomstig nadeel/voordeel van een grote col halverwege een etappe is dat er nog een kans bestaat voor een super afdaler om de koploper in te halen. Dus de etappe blijft lang spannend: mensen kijken de hele uitzending omdat zowel het gevecht bergop als de laatste km's naar de finish spannend zijn. Zo voorkomen ze dat ik pas om half 5 inschakel.
Inderdaad, dan is het vooral leuk voor een vluchtersgroepje om weg te blijven.quote:Op woensdag 20 juni 2012 14:47 schreef Gillingham het volgende:
[..]
Een col halverwege een etappe gaat echt niet voor spektakel zorgen in de Tour. Daarvoor moet een col dichter bij de finish liggen.
Gaat nooit gebeuren, is veel te warm daar in juli. Kan me niet voorstellen dat ploegen en renners niet en masse gaan boycotten als dat er toch ooit doorgedrukt wordt.quote:Op woensdag 20 juni 2012 14:07 schreef Gitank2 het volgende:
[..]
Het is wel zo dat Qatar de tourstart eens wil organiseren.
http://www.wielerflits.nl(...)-de-france-2014.html
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |