FOK!forum / Sport Algemeen / [Bodybuilding] (#224) lettuce beef cereal
Yamchadonderdag 7 juni 2012 @ 20:05
2utrudi.png

"Keep your purpose in mind, simply go to the gym and do your workout. Do it well and don't worry what other people are doing. Confidence will grow as you achieve." - Arnold Schwarzenegger

SPOILER: Algemeen
Als je besluit echt wat aan je lichaam te willen doen raad ik een ieder aan om het thuistrainen te vergeten. De middelen die je hebt zijn te beperkt, en zullen al snel niet genoeg zijn. Naar de sportschool dus! :P

Verwacht niet dat je na 2 maanden eruit ziet als onze grote vriend Arnold Schwarzenegger. Dit heeft allemaal veel tijd nodig, denk hierbij echt aan jaren!

Hou in het achterhoofd dat een mooi lichaam opbouwen niet alleen lukt met trainen. Voeding en rust zijn even belangrijk! Als 1 van deze 3 niet in orde is, haal je simpelweg bij lange na niet eruit wat erin zit.

Grof gezegd zijn er 2 redenen waarom mensen gaan trainen. Ze willen of gewicht verliezen, of juist massa aanzetten. Tuurlijk zijn er combinaties hiervan, maar dit is voor de meeste toch de eerste drijfveer.

Als wilt afvallen, ga je niet meteen met zware gewichten slepen. Cardio (lopen, roeien en fietsen) zal dan je eerste behoefte zijn. Dit in een rustig tempo, en minimaal een 1/2 uur. Echter is het aan te raden al redelijk ook met wat gewichten te gaan trainen. Dit omdat hoe meer spiermassa je hebt, hoe sneller je verbranding werken en hoe sneller je dus vetten kwijt raakt. Sluit echter wel je training af met een 1/2 uur (of meer) aan cardio erna.

Wil je massa aanzetten, dan gaan we niets met cardio doen, maar meteen met gewichten trainen. Korte en zware trainingen zijn het meest effectief dan.

Concentreer je altijd op één van bovenstaande redenen. Het is nutteloos om spieren aan te willen zetten en tegelijkertijd te willen afvallen. Voor het eerste is een calorieoverschot noodzakelijk, voor het tweede een calorietekort. Daarom is het verstandig in de wintermaanden flink te trainen/eten om spiermassa aan te zetten, en tegen de zomer d.m.v. cardio vet te verbranden (en zo weinig mogelijk spiermassa te verliezen).

Het is raadzaam je trainingen niet te lang te laten duren. Op het moment dat de intensiteit van je training drastisch daalt, betekent dit dat de catabole (spierafbrekende) hormonen in een overschot voorkomen ten opzichte van de anabole (spieropbouwende) hormonen. De meeste mensen zouden het bij maximaal 4-5 kwartier moeten houden; echter een goede conditie (fitness-level) verhoogt deze tijdsduur en dat is natuurlijk ook gewoon te trainen :).

Keep in mind dat er geen standaard training bestaat voor iedereen. De trainingsbehoefte verschilt per individu en daar zal men zelf door praktijkervaring achter moeten komen.

Allereerst kan je je wel gaan oriënteren op wat je min of meer nodig hebt aan de hand van je lichaamsbouw. Er bestaan 3 types lichaamsbouw:

• Ectomorph (slanke bouw, hoge verbranding)
• Mesomorph (gespierde bouw, middel verbranding)
• Endomorph (stevige bouw, trage verbranding)

Kijk hier om uit te zoeken wat jij precies bent en waarin je in eerste instantie aan moet denken als je begint met training. http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

Overigens behoort niemand echt tot 1 van de hoofdtypes lichaamsbouw. Iedereen is een unieke combinatie tussen bovenstaande typen.

Ook het type sportschool waar je wilt gaan trainen biedt stof tot nadenken.

Je hebt aan de ene kant die mooie moderne sportscholen, met apparaten die op luchtdruk werken en zich met jouw pasje zich instellen op het gewicht wat jij moet doen die dag. Bij deze sportschool is er vaak geen mogelijkheid tot (of is het zelfs verboden) het doen van sommige "echte" bodybuild oefeningen zoals squats, uitstappen, deadlifts ed. Ook gaan de losse gewichten vaak niet zwaarder dan 30kg. Publiek is vaak een beetje, eh, trendy als 't ware. De sfeer is hierbij vaak zoiets van "Zie mij in m'n nieuwe dure trainingsoutfit de huppelkut uithangen." :{

Aan de andere kant heb je de old school sportscholen. Veel zwaar gewicht ipv hypermodern spul. Het publiek is hier degenen die echt willen trainen en groeien. Voor een beginner kunnen een aantal grote jongens van 120kg die zwaar aan 't trainen zijn imponerend overkomen, maar als je verder kijkt dan je neus lang is merk je dat de sfeer stukken gemoedelijker en behulpzamer is dan die "moderne" sportscholen.

En hier zijn dus ook weer tussenvormen in. :)
SPOILER: Trainingsmethoden
Wat krachtsport aangaat zijn er eigenlijk 2 theorieën over training, of beter gezegd; de supercompensatie:

Single factor theory: fatigue (belasting) over 1 workout
Dual factor theory: fatigue over meerdere workouts

In het eerste geval heb je dus een training, waarin een spier belast wordt, waarna hij herstelt en er supercompensatie optreedt. Op dat moment doe je een nieuwe training.
Bij dual factor draait het om fatigue over meerdere trainingen. Je werkt progressief in elke training zodat je je lichaam steeds zwaarder belast (loading). Op het randje van overtraining doe je een deload week (lager volume).

In het bodybuilding is single factor training overweldigend in de meerderheid. Men traint elke spiergroep 1x per week en bouwt zo meer spiermassa op. In de overige krachtsporten (sprinten, gewichtheffen etc) volgt men voornamelijk het dual factor principe.

Elk van beide heeft voor- en nadelen. Het is dus aan jezelf om te bepalen op wat voor manier je traint. Het is niet zo dat je van single factor training alleen gespierd wordt en van dual factor alleen sterk; er zijn genoeg bodybuilders die sterker zijn dan de gemiddelde powerlifter en omgekeerd zijn er genoeg powerlifters die gespierder zijn dan de gemiddelde bodybuilder.
Kortgezegd kan je je training zo simpel of ingewikkeld maken als je zelf wilt :).

Meer informatie over (met name) dual factor training en/of vragen zijn altijd welkom, google ook eens op "dual factor training" of "fitness fatigue model".
SPOILER: Oefeningen
"Help! Er zijn 1001 verschillende oefeningen te doen in de sportschool, waar moet ik in hemelsnaam beginnen?!"

Sportscholen hebben hiervoor vaak speciale beginnersschema's waarin je elke training je hele lichaam traint. Dit is op zich een redelijke manier om met training in contact te komen, maar ikzelf (LedZep) ben niet zo'n fan van deze methoden omdat ze veel spiergroepen isoleren in plaats van de grote compoundoefeningen (die je de meeste massa opleveren).

Als je al wat langer traint ben je zelf in staat om een geheel eigen schema op te stellen wat aansluit bij jouw behoefte.

Vergeet niet je gehele lichaam te trainen. Dus ook benen en rug. Hieronder gemakshalve een quote van mij uit een ander topic:

quote:
MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54:

Yep.

1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet.

Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.

Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.

Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.

Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren.
Een goed trainingsschema bestaat voor een groot gedeelte uit de grote compound oefeningen zoals squats, deadlifts, bench press, overhead presses, bent over rows etc. De rest van je trainingsschema kan je opvullen met andere (zoals isolatie) oefeningen.
SPOILER: Voeding
Alles staat of valt met voeding. Of je nu wilt afvallen of massa wilt winnen, voeding is de sleutel tot succes.

De volgende voedingsstoffen kan je grofweg onderscheiden:

• (Complexe) Koolhydraten.
Dit is de energiebron van je lichaam. Koolhydraten leveren in eerste instantie de energie voor je spiercellen om de training te kunnen doorstaan. Deze haal je onder andere uit Brinta, havermout, (zilvervlies)rijst, (volkoren)pasta etc.
• Eiwitten.
Eiwitten bestaan uit aminozuren, dit zijn de bouwstenen van je lichaam. Eiwitten haal je ondermeer uit vis, wit vlees (kip, kalkoen), kwark, eieren (duh) etc.
• Vetten.
Vetten zijn één van de belangrijkste bouwstoffen van het lichaam. Zowel verzadigde als onverzadigde vetten kan je zonder problemen (veel) consumeren.
Transvetzuren kan je maar beter wel zo veel mogelijk mijden, deze zijn zeer slecht voor je hart- en bloedvaten en je algemene gestel. Je vindt ze onder andere in koekjes, taart e.d.

Let vooral op je eiwitinname!
Om spiermassa te winnen moet je dus meer eiwitten naar binnen werken dan dat je lichaam nodig heeft. Het evenwichtspunt tussen te weinig eiwitten waarbij je lichaam zich in de catabole fase (spierafbrekend), of genoeg eiwitten waarbij je lichaam zich in de anabole fase (spieropbouwend) bevind is je 'proteine turn over point' genaamd.

Zorg er dus voor deze weegschaal naar de goede kant doorslaat! Minimaal 2 gram eiwitten per kg lichaamsgewicht per dag is een mooie basic regel.

Als je wilt aankomen dien je hoog in je voedingsstoffen te zitten. Daarvoor geldt gemiddeld genomen een minimum van 500 kcal boven je dagelijkse behoefte. Ectomorphe mensen kunnen echter maar beter een stuk meer eten – mits clean food kan je dit zelfs uitbouwen tot 2000-2500kcal boven je behoefte (mits een goed trainingsschema en een fucked up metabolisme :P).

Wil je afvallen, ga je grofweg gezegd koolhydraten voor eiwitten en vetten vervangen (minder kcals) om zodoende zo'n 500kcals onder je dagelijks verbruik te komen. Maar dan wel met veel eiwitten om spiermassaverlies tegen te gaan.

De verhouding koolhydraten/eiwitten/vetten 'regel' is als je wilt aankomen 50/30/20 en 33/33/33 als je wilt afvallen.

Direct na het trainen is het aan te raden om een zgn 'post workout shake' tot je te nemen. Je lichaam is op dat moment in catabole fase, en schreeuwt als het ware om voeding. Je lichaam op dat moment van snelle energie (dextrose) en snelle eiwitten zoals whey voorzien is bijna een must.

Deze shake maak je gemakshalve thuis al klaar, en werk je in de kleedkamer naar binnen. Hoe de samenstelling er precies uit dient te zien verschilt per individu, maar laat er zeker 30gram dextrose en 50gram eiwitten in voorkomen op zo'n 1/2 liter water/melk. Whey eiwitten zijn snel opneembaar en worden het meest gebruikt hiervoor. Eventueel kan je caseïne (traag opneembaar) ook nog toevoegen.
SPOILER: Rust
Rust is de tweede sleutel tot succes. Je spieren groeien na een prikkel (de training) wanneer er ná die prikkel een rustperiode wordt ingelast. Over de lengte van die rust wordt veel geroepen, maar dit is voor ieder persoon verschillend én hangt af van de intensiteit (% van je 1 Rep Max op een lift), het volume (totaal gewicht) van je trainingen én de vraag of je tot failure traint.

Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.

Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)

Het hangt dus volledig van je eigen trainingsmethode af hoelang je recupereert, en je zult ook zelf moeten uitvinden wat voor jou de beste manier is.
SPOILER: Supplementatie
Buiten voeding gebruiken mensen die al een tijdje trainen supplementatie als aanvulling op hun voeding. Dit kan variëren van eiwitten in de vorm van aminozuren, wat creatine voor het uithoudingsvermogen tot een GABA wat voor een diepe nachtrust een hogere testosteron spiegel zorgt.

Supplementen zijn overal te koop en niet illegaal. Voor sommige is het aan te raden deze niet langer dan 8 weken achterelkaar te gebruiken om gewenning te voorkomen, andere supplementen kunnen gewoon het hele jaar door worden gebruikt.

Tegen de tijd dat je een jaartje serieus traint heb je in principe zelf al redelijk wat kennis vergaart over dit onderwerp zodat je zelf wel in staat bent een keuze te maken wat je wilt gaan proberen. Combinaties van supplementen zijn altijd aan te raden. De nieuwste generatie supplementen is trouwens al vaak een combinatie van het een en ander. Creatine met amino's en een revolutionaire nieuwe transportmethode schreeuwen je vanaf de stellingen toe. Trial and error geldt hiervoor. Wat voor de 1 lekker aanslaat, zal voor de ander geen resultaten brengen.

Verwacht er dus geen wonderen van, je gaat vaak wel een stuk vooruit, maar je wordt niet in 1x super gespierd ofzo. :)

Persoonlijk vind ik eiwitsupplementatie meer onder het kopje voeding vallen, dan supplementatie, maar dat is mijn (Mr.J) persoonlijke mening.
SPOILER: Vitamines en mineralen
"Een uitgebalanceerde en evenwichtige voeding behoeft geen verdere extra ondersteuning" is vaak te horen uit de monden van mensen die een bodybuilder een handje vol pillen ziet wegwerken bij een maaltijd. Helaas vergeten deze mensen dat een lichaam van een bodybuilder totaal andere behoeftes heeft dan die van een niet bodybuilder/sporter.

Vitamines in grote hoeveelheden zoals Vitamine B en Vitamine C zijn nodig en niet schadelijk in hoge (lees: hoog, niet extreem hoog ;) ) hoeveelheden (ze zijn nl. in water oplosbaar, in tegenstelling tot Vitamine A en Vitamine D. Met vitamine A is overdosering snel mogelijk en gevaarlijk; Voor vitamine D zijn er steeds meer aanwijzingen dat suppletie (bij voorkeur in D3 vorm) de kans op allerlei ziekten en aandoeningen verkleint). Mineralen zoals magnesium en zink zijn ook bijna onmisbaar voor velen. ZMA is hiervoor een veelgebruikt supplement.

Zeer uitgebreide info hierover:
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit1.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit2.htm

Met diezelfde auteur heb ik onderstaand schema samengesteld:
http://home.kpn.nl/geem0008//vitaminesmineralen.doc
SPOILER: Steroiden
Als iemand wilt gaan gebruiken doe dan de moeite jezelf goed in te lezen in de materie, het zijn namelijk medicijnen die je overgedoseerd gaat gebruiken ten behoeve van cosmetische doeleiden.

Hier op FOK is geen ruimte tot educatie op dit punt, ik raad iedereen dan ook aan in deze subsectie goed de sticky topics door te lezen. http://forum.dutchbodybuilding.com/f10/

Educate yourself before you medicate yourself!
SPOILER: Handige en informatieve linkjes
Geen idee wat er allemaal precies voor info te vinden is, maar met wat zoekwerk kan je er denk ik wel wat relevante info vinden. :P
http://bodybuilding.pagina.nl

Officiële site van de internationale bodybuild federatie. Niet zoveel spannends te vinden op wat foto sessies na.
http://www.ifbb.com

Zeer groot en uitgebreid informatief forum:
http://www.bodybuilding.com/forum

Groot en informatief Nederlandstalig forum. De meeste 'stamgasten' uit dit topic zijn daar ook te vinden. De supermoderators zijn heel toffe gasten! :7
http://forum.dutchbodybuilding.com

Deze mag niet ontbreken in dit rijtje. :)
http://www.getbig.com

Specifieke voeding FAQ:
http://bodybuilding.about.com/library/weekly/aa020403a.htm

Nog een voeding pagina:
http://www.getbig.com/articles/bottom.htm

Site met oefeningen in animated .gif:
http://exrx.net/Exercise.html

Uitleg type spiervezels:
http://fitnessnet.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=8532

Vitamines en mineralen info:
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=4010

Site waar artikelen door diverse mensen worden gepubliceerd:
http://www.t-nation.com
SPOILER: Speciale Newb Guide
Inleiding

Speciaal voor de zomer registreren er een lading nieuwe leden op ons mooie informatieve forum genaamd Bodynet. Met grote regelmaat komen dezelfde vragen naar voren. Mensen die willen afslanken voor het aankomende strand seizoen, mensen die wat meer spiermassa willen voor die periode en meer. Zelden krijgen de oudere leden de indruk dat er moeite gestoken wordt in het leren van de "spelregels" van hun lichaam. Sticky topics die niet tot nauwelijks gelezen worden, af en toe vragen of wij kant en klare schema's kunnen leveren en meer zaken wat tot irritaties leiden. Zo heb ik steeds minder zin om te reageren omdat het antwoord al ontelbare keren verschaft is.

Hopelijk dat dit wat vragen beantwoord en dat men eens leest voordat ze topics openen met steeds dezelfde vragen. Vragen die ik hoop te beantwoorden zijn:
-Vet verliezen hoe/wat
-Kun je vet omzetten in spier?
-Hoe krijg ik een 6-pack
-Ik hoef geen benen te trainen want ik doe al aan een sport waarbij je veel rent.
-Als vrouw moet ik toch anders trainen als een man? Ik wil niet groot en gespierd zijn.
-Wat zijn supplementen en moet ik dit gebruiken? Welke kan ik gebruiken?
-Anabole steroïden, het wondermiddel?

1. Is het mogelijk Vet om te zetten in Spier?

Is het mogelijk Vet om te zetten in Spier? Het antwoord is simpelweg "Nee".

1a. Spier
Ieder mens heeft een vaste hoeveelheid spieren in het lichaam. Deze zijn aan het skelet verbonden via pezen. Door middel van krachttraining oefent men stress uit op de spier en beschadigd het. Na de training is het zaak om voldoende rust te nemen zodat de spieren kunnen rusten en zichzelf versterken. Doordat de spieren zichzelf versterken beschermen ze zich voor de stress die men heeft uitgeoefend op de spier. Om te zorgen dat de spier blijft ontwikkelen is het zaak om de stress prikkel telkens te vergroten en de spier te dwingen om zich te blijven ontwikkelen.

De stress prikkel is een variabele afhankelijk van "gewicht", "snelheid verplaatsing gewicht", "rust intervals", "hoeveelheid herhalingen/sets", "oefening". Om de spier te blijven stimuleren is het zaak om met die variabelen te blijven spelen zodat het weinig kans krijgt om te wennen. Zodra er gewenning optreed zal de spier minder snel ontwikkelen en krijg je te maken met de wet van verminderde meeropbrengst. Hoe langer je met dezelfde variabelen traint, des te minder de opbrengst. Hierom moet je proberen om de 5 weken of cyclussen grove veranderingen zien door te voeren in je manier van trainen.

Het gevolg zal wederom spierpijn zijn, maar spierpijn is geen indicator voor spiergroei. Spierpijn betekend een stimulans waar het lichaam niet op bedacht was. Kortom je hebt weer stress op een nieuwe manier toegediend waardoor er weer groei kan gaan plaatsvinden.

1b. Vet
Vet heeft niks met spieren te maken. Omdat men verkeerd eet gaat het lichaam voeding opslaan in vet reserves. Dit zijn vetcellen die onder de huid zitten. Opslag van vet gebeurt in een vrij logisch patroon. De eerste vetcellen die gevuld raken zijn degene die het makkelijkst aan te boren zijn voor energie. Bij de meeste mensen zullen de buik, billen en dijen als eerst dikker worden. De buik is logisch in verband met orgaan bescherming tegen de kou. En dat zijn jammer genoeg ook de laatste plekken waar het vet zal verdwijnen. Plaatselijke vetverbranding is niet mogelijk.

Door een goed eetpatroon te hanteren zal het metabolisme gestimuleerd worden om te verbruiken wat er aangeleverd wordt qua voeding. Zodra het metabolisme optimaal werkt dient men een klein calorie tekort zien te creëren. Zodoende zal het kleine te kort aangevuld worden met energie uit de vetcellen. Hoe leger de vetcellen zullen zijn des te lager raakt je lichamelijke vet%.

Zodra het vet% laag genoeg is zullen de spieren steeds zichtbaarder worden voor het blote oog, en zo uiteindelijk ook de 6-pack. Sporten assisteert wel in het verhogen van je energieverbruik en je metabolisme zal ook in rust meer gaan verbranden. Hoe actiever de spieren zijn des te meer energie verbruiken ze. Hoe actiever ze zijn des te ontwikkelder zijn de spieren en zullen ze iets eerder door de hoeveelheid vet heen prikken om zich te laten zien. En zodoende krijgt men de strakke sensuele en atletische bouw. Zonder de spieren te versterken zul je er op den duur alleen maar uit zien als een kleinere ietwat minder mollige versie van jezelf.

2. Vet verliezen hoe/wat qua voeding?

Met de zomer in aankomst wilt iedereen strak in het lijf zitten. Dit is dus HET seizoen dat je op TellSell allerlei gimmicks voorbij ziet komen. Ab Circle Pro, Zumba Dance en weet ik wat nog meer. Mensen met brede glimlach die beweren dat de oude vertrouwde oefeningen oncomfortabel zijn of dat ze de spier in kwestie niet goed voelen werken. Iets wat niet vreemd is aangezien ze meestal de verkeerde oefeningen uitvoeren, maar dit weet het gemiddelde publiek niet. Die mensen geloven immers vaak nog dat veel cardio, enorm weinig eten op een crash dieet en plaatselijk vet verbranden The Way To Go is. Mythes die in spelen op de meeste mensen die een quick fix willen in plaats van hard werken en daadwerkelijk blijvende resultaten.

Veel mensen worden dik doordat zij te weinig eten. Dik worden is vaak geen kwestie van te veel eten, maar juist het tegenovergestelde. En om af te slanken dient er juist meer gegeten te worden. Dit is een tegenstrijdigheid voor iedereen die op hun gevoel afgaat, maar is het niet fijner om juist meer te mogen eten en af te vallen? Dit zou toch een stuk aantrekkelijker moeten klinken dan op al die diëten waar je bijna niks mag eten zoals Atkins, Montiac, Sonja Bakker en al die troep. Diëten die er voor zorgen dat je na afloop weer al het vet terug krijgt met nog wat extra's voor al je harde werk. Dat is masochisme ten top. Steeds vaker hoor je dat een lifestyle verandering nodig is en dat is waar. Helaas is het niet zo bedoeld dat je dus rest van je leven op een crashdieet moet gaan zitten wat we steeds vaker te zien krijgen. Dit lost het probleem van de "jojo" op, maar niet de andere gezondheidsproblematiek.

Al die crashdiëten zorgen voor nog meer problematiek dan alleen het extra vet wat je naderhand terug krijgt. De extra vet aanzet zorgt er voor dat je lichaam meer vetcellen zal gaan aanmaken om vet te kunnen opslaan. Dit zorgt er voor dat je op langer termijn problemen krijgt om een slank figuur te krijgen en te behouden. Je lichaam zal gewend zijn veel vet te bezitten en zal sneller vet gaan opslaan als je even niet op let. Daarnaast verzieken de crashdiëten je metabolisme wat er voor zorgt dat het lichaam minder kan verbranden dan wat men eet. Wat resulteert in nog meer vetaanzet. En nog leuker is hoe je insulineproductie in elkaar zal gaan storten met als resultaat dat je lichaam niet goed kan omgaan met koolhydraten en snel voedsel op slaat als vet. Op langer termijn kan dit insuline probleem er ook voor gaan zorgen dat er enorme pieken en dalen ontstaan waardoor men enorm moe wordt en het gevoel krijgt snoep nodig te hebben om een snelle energie rush te krijgen. En op den duur ontstaat zo een verslaving aan snoep en zit men met diabetes opgeschoteld.

Om goed en definitief vet te verliezen is er hard werk en discipline nodig. Dit schrikt de meeste mensen af, maar het is niet anders. Wil jij dat strakke sensuele lichaam? Of wil je die papperige huisvrouw op de tredmolen zien die er na 2-3 jaar nog steeds hetzelfde uit ziet en maar klaagt? Geloof me als ik zeg dat een half jaar hard werk voor de meeste mensen voldoende is om (top)vorm te geraken. Het is een zware sprint waarna het makkelijk is om dat fysiek vast te houden. Wil je er na een korte harde sprint van af zijn of wil je zoals die papzak op de tredmolen jaar in en jaar uit aanmodderen? Die papperige mensen zijn ideale sponsoren voor al die Health Centres die als onkruid overal uit de grond springen.

2a. Eetpatroon
Waar iedereen het mee eens is dat voeding het belangrijkste aspect van afvallen is. Wat in je mond geraakt moet ook verbruikt worden. Alles wat niet verbruikt wordt is voor de vetcellen. Zoals eerder vermeld is het zo dat de meeste mensen dikker zijn omdat ze ondervoed zijn. Hoe kan men ondervoed raken in een maatschappij vol met winkels met voeding? Dat komt omdat de meeste mensen de verkeerde keuze maken in welke voeding ze naar binnen werken. Vaak wordt er gekozen voor voedsel dat vol zit met suikers en calorieën zonder bruikbare voedingsstoffen. Suikers die voor een insulinepiek zorgen en een vergrote kans voor vetopslag.

Er word de laatste tijd steeds meer commerciële aandacht besteed aan "Gezond" eten. Zo is er de reclame van een vrouw die crackers of iets eet terwijl de ander een ijsje neemt. In deze reclame worden al meteen een aantal zaken duidelijk. Mensen worden behandeld als domme geiten en dat is niet vreemd aangezien zij de kennis ontberen. Velen denken dat calorieën het enige is wat telt qua voeding. "Ja maar ik eet 1000kcal dus dat is goed". En daarnaast blijft het stereotype in leven gehouden dat "diëten" smakeloos en vies is. Ten eerste moet men niet letten op het aantal calorieën dat men eet, maar op de hoeveelheid voedingsstoffen zoals eiwitten, vetten en koolhydraten. Dan zal snel duidelijk worden dat koolhydraten bijna overal in verwerkt zitten, maar het lichaam kan die hoeveelheden niet verwerken met als resultaat meer kans op vet. En dit staat ook aan de grond van de toename qua diabetespatiënten in de Westerse wereld.

Dus nu beloof ik dat het mogelijk is om meer te eten...en lekker terwijl er vet verbrand wordt. De kant die de gemiddelde mens niet aanspreekt is de striktheid en het harde werken. Zodra de resultaten zich zullen tonen zal dit vanzelf motivatie zijn om door te gaan. Het begint allemaal bij het bewuster worden van de voeding die er gegeten wordt. Neem de tijd om de labels te lezen van producten en na een tijdje weet je vanzelf wat wel en niet in de boodschappen kar te gooien.

De eerste stap die genomen moet worden is het achterhalen van de hoeveelheid kcal je lichaam als onderhoud heeft. Zo is er het BMR (=Basal Metabolic Rate) wat staat voor de hoeveelheid calorieën je lichaam verbruikt zonder dat je ook maar iets doet. Vervolgens voeg je een bepaalde hoeveelheid calorieën toe voor de dagelijkse activiteiten/sport. En zodoende kom je dan uit op wat je calorie onderhoud is. Oftewel de hoeveelheid calorieën die je kan eten terwijl je gewicht in homeostasis verblijft. Hiervoor kan de bijgeleverde webpagina assisteren. (Calories Per Day Calculator - Basal Metabolic Rate)

Zodra je weet wat je kcal onderhoud is wordt het tijd om deze te verdelen over de voedingsstoffen. Je lichaam heeft immers bruikbare voeding nodig en als het goed gedaan wordt zal je lichaam voller zitten van 3000 calorieën echte voeding ipv 5000 kcal aan snoep e.d. Omdat de meeste mensen in de periode rondom de zomer willen afslanken is het de bedoeling een calorie tekort te creëren. Neem het berekende onderhoud en haal er 500 kcal van af welk zal dienen als het tekort. Dit kleine beetje is al voldoende om vet te kunnen verliezen en toch je metabolisme op gang te houden zodat het lichaam vet blijft verbranden.

Je nieuwe kcal moet gezien worden als het budget wat je te besteden hebt aan voeding. En nu hebben we een klein lijstje nodig om de volgende gegevens te berekenen:
-Eiwitten 4kcal per 1gram
-Koolhydraten 4kcal per 1gram
-Alcohol 7kcal per 1gram
-Vetten 9kcal per 1 gram

Door veel individuen wordt nog steeds beweerd dat een bepaald percentage qua verdeling het beste is. Dit is niet waar aangezien er meer bij komt kijken als het aankomt op verdelen van voedingsstoffen. Iemand met een hoog lichamelijk vet percentage moet koolhydraten/suikers zoveel mogelijk zien te ontwijken. Dit heeft te maken met het eerder vermeld insuline verhaal. Als je dik bent kan je lichaam slechter met koolhydraten overweg en zul je dikker worden. Dit betekend dat je moet werken om je koolhydraten te verdienen. Ter compensatie moeten de andere voedingsstoffen omhoog.

Iedereen die beweert op gevoel te kunnen eten en naar het lichaam te luisteren die weet niet waar die het over heeft. Als je echt naar je lichaam kon luisteren zat je nu niet in dit schuitje.

Eiwitten
We beginnen door ons lichamelijk gewicht per kilogrammen te nemen en vermenigvuldigen dit met 2,5 of 3. Dat is het aantal gram dat er minimaal per dag gegeten moet worden aan eiwitten. Er gaan nog steeds mythen rond, voornamelijk in de medische wereld, dat veel eiwitten slecht voor het lichaam is. Het is waar dat het innemen van veel eiwitten voor een iets hogere belasting op de nieren laat vallen. Dit is op te lossen door dagelijks 2-3L vloeistof (liefst water/thee) te drinken om het lichaam gehydrateerd te houden en bijkomstige afvalstoffen tijdelijk af te vloeien. Daarnaast gaan we er van uit dat de mensen die dit lezen ook sportief bezig zullen zijn naast dit eetpatroon. Zodoende is het eiwit nodig voor spierherstel. Bij maaltijden bestaande uit eiwitten/vetten zal het vet er voor zorgen dat het eiwit trager opgenomen zal worden door het lichaam waardoor men langer een verzadigd gevoel blijft houden. Eiwitten slecht voor de nieren?

Eiwitten bestaan uit Aminozuren. Dit is de basis en er zijn 20 in totaal waarvan 3 essentieel zijn. Aan deze essentiële aminozuren komen we dagelijks, maar om een compleet amino profiel te verkrijgen is het verstandig om te variëren in de eiwit producten die er gegeten worden. De Aminozuren zorgen voor spierherstel en o.a. leucine assisteert in vetverbranding.

Wat zijn goede eiwitbronnen om uit te kiezen: Vlees (behalve dat van een varken), Vis, eiwit van eieren, magere zuivel producten, Soja producten.

Vetten
Zodra de eiwitten qua kcal budget besteed zijn is het tijd om naar de vetten te kijken. Veel mensen denken dat je vet wordt zodra er vet gegeten wordt. Dit is niet helemaal waar. Er is namelijk onderscheid in het vet. Zo zijn er Transvetten (voornamelijk gefrituurd), Verzadigd Vet (Ham, slagroom etc.) en Onverzadigd vet (noten/vissen). Wat we in het eetpatroon willen stoppen is zo'n 60gram onverzadigd vet per dag. Dit betekend dat men ongezoute noten zoals cashew door hun rijst kan gooien of wat walnoten tussendoor. Deze onverzadigde vetten zorgen er voor dat je testosteron productie wat hoger komt te liggen. Dit hormoon heeft invloed op je algehele gezondheid, metabolisme, vetverbranding, spier herstel/behoud en meer positieve aspecten. Het is dus duidelijk dat een kleine hoeveelheid dagelijks nodig is. 60gr per dag wordt gezien als het minimale en schroom niet om rond de 90-100gr per dag te gaan zitten mocht dit nodig zijn. Daarnaast behoord het eigeel van een ei ook tot de goede vetten. Vaak wordt er nog steeds vast gehouden aan de mythe dat dit slecht voor je is omdat het cholesterolverhogend is. Het feit is dat er twee typen Cholesterol bestaan genaamd HDL en LDL waarbij de ene goed is en de ander slecht voor je gezondheid. Eigeel verhoogd de goede soort wat er voor zorgt dat het niet vreemd is om sommige mensen 4-5 eieren per dag te zien eten.

Wat zijn goede Onverzadigde Vetten om uit te kiezen: Ongezouten noten zoals walnoten, cashew, pinda's, macadamias. Avocado's, vet van een vis zoals de Zalm, pindakaas, beef jerky.

Koolhydraten
Als alles goed is gegaan is er al een groot deel van het kcal budget besteed en blijft er nog een beetje over. Deze besteden we aan koolhydraten. Zoals er onderscheid is tussen de soorten eiwitten en vetten zo ook is er een onderscheid tussen koolhydraten. Heel simpel gezegd is er een Simpele en Complexe variant. Simpele koolhydraten zijn suikers, fruit e.d. welk snel opgenomen worden en vaak voor onnodige insuline pieken zorgen. De complexe koolhydraten zijn volkorenproducten, rijst etc.

Zoals gezegd is het belangrijk om je koolhydraat inname te beperken als je wilt afslanken. Je moet genoeg hebben om lang en intensief te kunnen sporten en de dag door te komen zonder hoofdpijn/duizeligheid. Het is van belang om je koolhydraten in de afslank fase voornamelijk uit complexe koolhydraten te laten bestaan. Denk aan veel groene groenten zoals selderij, spinazie, sperziebonen, bloemkool. Ze zitten vol met vitaminen waardoor fruit met hun snelle suikers niet gegeten hoeven te worden. Daarnaast zorgen deze groenten dat je een verzadigd gevoel heb en de vezels assisteren in een betere stoelgang en zijn goed voor de verbranding van vet in het algemeen.

Overige koolhydraatbronnen zijn volkoren producten. Denk bij volkoren brood niet aan bruin brood. Tegenwoordig heeft brood allerlei toevoegen waardoor ook wit brood volkoren kan zijn. Lees de etiketten om te zien of er sprake is van een volkoren product. Havermout, brinta, rijst, volkoren pasta, kleine zoete aardappeltjes zijn allen goede alternatieven. Neem geen muesli tenzij dit naturel is aangezien er wederom suikers aan toegevoegd zijn. Dat geld ook voor liga's en andere troep "koekjes". Beleg op brood moet er ook uitgekeken worden aangezien overal suikers in zit. Vleeswaren en pindakaas zijn de betere keuzes.

Rauwkost valt ook onder groenten zoals Tomaten, komkommer, sla. Deze moeten in eerste instantie genegeerd worden. Zij bestaan uit water met anti-oxidanten en mineralen. In veel traditionele crashdiëten waren zij de basis van het eetpatroon aangezien ze een verzadigd gevoel geven. Helaas geven ze qua voedingsstoffen niks bruikbaars. Gebruik de rauwkost dus alleen als opvulling/tussendoortje als de rest van het eetpatroon al opgezet is. Mocht er dan tussendoor een hongergevoel ontstaan eet dan wat rauwkost om het hongergevoel te onderdrukken. Daarnaast is het als opvulling wel leuk om het avondmaal wat meer kleur te geven mocht dit nodig zijn.

Zoals gezegd is het nemen van fruit tijdens de afslank periode niet aan te raden. Vitaminen worden al geleverd door de variatie qua groenten. Het nemen van fruit welk een hogere insuline piek bezorgd is dus niet aan te bevelen.

Wat zijn goede Koolhydraten om uit te kiezen: Volkoren producten, brinta, havermout, rijst, kleine zoete aardappeltjes

Voedingsschema
Als het goed is staat er nu op een papiertje of digitaal hoeveel kcal je elke dag moet eten en de verdeling qua grammen per macro voedingsstof. Hoe je het verdeeld over de dag is geheel aan jouw en hoe strikt je wilt zijn. Het belangrijkste is dat je die hoeveelheid macronutriënten per dag eet. Mocht je iemand zijn die beweerd niet veel te kunnen eten... NIET ZEIKEN EN STAUWEN!! Al ga je over je nek dat maakt niet uit. De maag moet uit zetten zodat het gewend raakt aan de hoeveelheid voeding. Als je steeds te weinig eet zal de maag niet oprekken en wennen.

Als je het strikter aan wilt pakken is het verstandig om de maaltijden te verdelen over meerdere eetmomenten. Het voordeel is dat je zo een wat geleidelijke insuline afgifte creëert. Met Intermittent Fasting is aangetoond dat dit niet al te interessant is. Wat wel interessant is voor de meeste mensen is dat meerdere eetmomenten er voor zorgt dat er minder kans op vergrijpen aan snoep aanwezig is. Ook voor mensen die niet in staat zijn grote maaltijden te eten is het makkelijker om meerdere kleine maaltijden te eten. Let wel op dat er ook echt een maaltijd gegeten wordt. 1 snee brood, 1 stuk fruit (lees nog eens terug, want je hebt niet opgelet als je dit eet) is GEEN maaltijd.

Het verdelen van de maaltijden dient als volgt te zijn. Neem een eiwit/onverzadigd vet of eiwit/koolhydraat als maaltijd. Dit betekend bijvoorbeeld:
07:00 Ontbijt een pap van brinta met melk zonder suikers. Voeg eventueel klein beetje honing of kaneel toe voor smaak.
10:00 eet een omelet van 4-5 eieren.
12:00 wat vlees met groenten.
15:00 een lekkere vette vis
18:00 avondmaal van vlees met groenten en rest van koolhydraten aan aardappeltjes
21:00 een bak magere kwark met eventueel wat honing/kaneel voor smaak
Het dag totaal dient dan overeen te komen met de macro voedingsstoffen.

Voor iedereen die zegt niet te kunnen eten in de ochtend geld hetzelfde als voor de mensen die denken niet veel te kunnen eten....NIET ZEIKEN EN STAUWEN!! Ontbijt is gewoon belangrijk. Het zorgt dat je verbrandingsfabriek weer snel aanspringt.

Het kost tijd en moeite om te puzzelen, maar je leert er van. Je hoeft geen geld aan diëtisten uit te geven en leert zelf de basis om bewust met voeding om te gaan en je lichaam.

Voorbeeld
Ik weeg 90kg en mijn kcal onderhoud is 3000kcal. Om af te slanken haal ik er 500 vanaf en kom uit op 2500kcal als me dagelijks budget.
90kg lichaamsgewicht x 3gram = 270gr eiwitten. 225gr eiwitten x 4kcal = 1080kcal van me budget.
100gr onverzadigd vet x 9kcal = 900kcal van het budget.
1080kcal + 900 kcal = 1980kcal verbruikt. Er is nog 1020kcal om te besteden.
1020kcal / 4kcal = 255gr koolhydraten.

De reden dat ik voor de hoge uiteinden heb gekozen voor eiwitten en 100gr onverzadigd vet is omdat we anders bij de 345gr koolhydraten uit kwamen. Voor iemand die dik is zou dat te veel koolhydraten zijn. Met 255gr koolhydraten kan je nog uitermate goed functioneren en intensief sporten. Grote hoeveelheid vetten/eiwitten zorgt er voor dat spiermassa behouden wordt en vetverbranding verhoogd.

Voor iemand die lager zit qua kcal budget is het verstandig om de eiwitten en onverzadigd vetten te verlagen tot het minimale van x2.5 voor eiwitten en 60gr voor vetten.

Tips
Veel kruiden en sausen uit potten zijn doordrenkt met toevoegingen die alles behalve goed zijn. In plaats van kant en klare saus over volkoren pasta te doen is het beter om zelf tomatensaus te maken. Of experimenteer door een saus te maken van gekruide zalm in knoflook saus.

Experimenteer met oma's kruiden kastje en herontdek nieuwe smaken.

Doe boodschappen voor de gehele week. Koop alleen dat wat op je lijstje staat en niks anders. Zorg ook dat je wat gegeten hebt voor je boodschappen doet. Zo wordt je minder verleid om snoep e.d. te kopen.

Variatie in maaltijden is belangrijk, maar probeer er wel een zekere eenheid in te hebben. Veel maaltijden die hetzelfde zijn kun je dan vooruit klaar maken in invriezen. Dit scheelt tijd door de weeks. Denk aan gegrilde vis, rijst maaltijden, aardappel maaltijden e.d.

3. Vet verliezen hoe/wat qua sporten?
Veel mensen die voor de zomer lid worden hebben geen ervaring met trainen of zijn al lange tijd niet meer in de sportschool geweest. In beide gevallen is het zaak om de eerste 4-6 weken te gebruiken om het lichaam voor te bereiden. Laat het wennen aan de bewegingen terwijl de gewichten langzaam verhoogd worden. De eerste paar weken is het belangrijk niet voluit te gaan qua herhalingen en gewicht. Het Centraal Zenuwstelsel en de pezen moeten voorbereid worden om zodoende blessures te verminderen en het lichamelijk herstellend vermogen te verbeteren. Wat men vaak vergeet is dat het aansturen van de spier gebeurd via het zenuwstelsel welk de peesaanhechtingen op het skelet een signaal stuurt zodat de spier gaat samentrekken. Als het zenuwstelsel en de pezen niet goed kunnen functioneren en herstellen zullen de spieren niet optimaal kunnen samentrekken en ontwikkelen.

Maak gebruik van het Beginners Schema (Algemene informatie over training + beginnerschema!). Na 4-5 weken kan er elke kant op gegaan worden qua trainingstechnieken en methoden. Een Push/Pull of Upper Body/Lower Body split schema's zijn erg populair. Iedereen die vet wilt verliezen en meer spiermassa wilt ontwikkelen is het zaak om schema's te hanteren die bestaan uit voornamelijk compound oefeningen. Dit zijn samengestelde oefeningen waarbij zoveel mogelijk spieren gebruikt worden. Hoe meer spieren er geactiveerd zijn hoe meer er qua energie verbruikt wordt. En zoals in het begin uitgelegd kan er met een calorietekort sneller gebruik gemaakt worden van vetreserves. Daarnaast zorgen compound oefeningen dat het lichaam meer anabole hormonen loslaat in het lichaam waardoor er meer groei en ontwikkeling plaats kan vinden. Dit is waarom iedereen zijn benen en grote spiergroepen als eerste moet trainen voordat de kleinere spiergroepen aangesproken worden. Er is een verschil tussen spieren aanspreken met voetbal en squatten dus verzin geen smoesjes dat je geen benen hoeft te trainen. Wil je grote spierballen dan moet je ook de benen trainen. Ze maken de helft van je lichaam en beeld eens in aan de anabole hormonen die ze vrij kunnen maken zodat de rest van je spieren kunnen groeien.

Is het mogelijk om spiermassa te ontwikkelen terwijl je vet probeert te verliezen? Bij beginnende sporters is dit mogelijk zolang ze veel compound oefeningen hanteren en niet alleen wat Bicep Curls en Bench Presses doen. Als de sporter in een verder stadia komt zal dit steeds moeilijker worden tot het punt van onmogelijk. Dan is het een kunst om vet te verliezen met zo min mogelijk spiermassa verlies.

Om te groeien moet er elke training alles gegeven worden tot je niet meer verder kan. Doe de herhaling zelf zonder spotters en doe ze zo correct mogelijk zonder met je lichaam te zwaaien om dat gewicht te verplaatsen. Gebruik de spier en voel die spier werken. Het is beter licht gewicht te hanteren en dat je de spier voelt dan dat je zwaar neemt en met je lichaam zwaait in plaats van de spier voelen werken. Je bent niet stoer en houdt alleen jezelf voor de gek. Train slim, train gericht en zorg voor voldoende rust.

3a 6pack
Iedereen wil die strakke afgetrainde buik op het strand tonen. En in de meeste sportschema's zie je dit terugkomen. Na elke sessie moeten er buikspieroefeningen gedaan worden. Voor het gemak vergeet men dat de buikspieren hetzelfde zijn als elke andere spier. Om te groeien moet het rusten en om het te laten zien moet je vetpercentage minder worden door een goed eetpatroon te hanteren. Daarnaast worden buikspieren getraind tot het overkill is. In een goed schema met voldoende compound oefeningen pak je de buikspieren al mee en zijn de lading crunches aan het eind overbodig.

De buikspieren zijn onderdeel van je Core. Dit moet je zien als een gordel van spieren rondom je middel die de organen beschermen en het lichaam stabiliseren. Train je te veel buikspieren en te weinig onderrug dan gaat je pelvis naar voren hellen en krijg je een kromme houding en later lichamelijk problemen. In een schema met voldoende compound oefeningen gebruik je de core intensief. Denk aan oefeningen zoals de Squat en Deadlift, Bent Over Row en geloof het of niet maar je hebt het ook nodig om beter te kunnen bankdrukken.

Door een goed schema op te stellen met voldoende compounds is het overbodig om op het eind nog enorm veel buikspier oefeningen te doen. Voeg 1 buikspier oefening toe 3x in de week. Denk aan oefeningen zoals de Plank Hold, Side Plank Hold en Hanging Leg Raise. Deze oefeningen pakken de hele core aan inclusief de buikspieren. Door het verwijderen van crunches en sit-ups worden ook veel problemen ontweken. Er is namelijk bijna niemand die een correcte uitvoering hanteert van die oefeningen ondanks dat ze vermoeden van wel. En dankzij die slechte uitvoeringen kunnen ze hun buikspieren niet eens gericht trainen en verspillen zo hun tijd en energie.

Voor de rest is het tonen van de buikspieren op het strand puur afhankelijk van hoe je in de keuken presteert qua voeding. Buikspieren zie je immers pas bij een lager vet percentage.

3b Cardio
"Cardio is de sleutel tot een strak lichaam" is een stelling die vaak voorbij komt en eentje waar ik het absoluut niet mee eens ben. Het doel is het legen van je vetcellen door een klein calorie tekort te creëren. Toch sluit ik het gebruik van cardio niet geheel uit, want als het correct gehanteerd wordt kan het erg nuttig zijn.

Ik adviseer een stappenplan waarin men eerst hun eetpatroon op orde brengt en vervolgens hun krachttraining. Het zou mogelijk moeten zijn om al af te vallen zonder het gebruik van cardio apparaten. De spieren worden door krachttraining gebruikt zodat er meer kcal verbruikt wordt zowel tijdens het sporten zelf als in rust buiten de sportschool. Zolang de rust intervals tussen sets niet langer dan 45 seconden duurt is de sporter alsnog cardiovasculair bezig om vet te verbranden. Als er geen vet vermindering plaatsvindt dan moet er gekeken worden naar het eetpatroon en/of sportpatroon. Eet men nog niet netjes genoeg of sport men niet intensief genoeg zijn vragen die beantwoord moeten worden.

Zodra het eten en sporten op orde is wordt moet hier gebruik van gemaakt worden. Op den duur komt men een plateau tegen dat het verlies van vet trager wordt. Dan is het taak om 2-3x in de week, wanneer er geen krachttraining plaats vindt, HIIT cardio toe te voegen. Dit is High Intensity Interval Training op een fiets of rennen. Je maakt gebruik van intervallen afwisselend tussen lopen, joggen en voluit sprinten. Begin met een interval ratio dat je met moeite kunt volhouden voor 20 minuten en bouw de intervals af tot 20-30 sec per stuk. Dit zorgt er voor dat je verbranding en energie verbruik door het dak schiet, je conditie sterk verbeterd en ook je rustverbranding gaat omhoog. Daarnaast zorgt de intensiteit van de intervals voor minder kans op spierafbraak.

Als het verlies van vet weer vertraagd is het tijd om duur cardio toe te voegen in de ochtenden voor het werk. Zodra je wakker bent is het best om even wat snelle eiwitten tot je te nemen en te cardio'en. 45-60minuten cardio op lage intensiteit. Er wordt gesproken over een bepaalde hartslag welk het optimale verbrandingszone is. Dit is incorrect. Zorg dat je net niet in staat bent een gesprek te voeren, maar nog niet staat te hijgen. Daarnaast is er sprake van de Vox2-conditie. Je lichaam stuurt zuurstof naar de spieren om hun werk te doen. Als het lichaam een bepaalde beweging niet efficiënt neurologisch kan uitvoeren zullen de spieren verkwistend met de zuurstof omspringen en krijg je de indruk een slechte conditie te hebben. Hoe vaker je het doet hoe efficiënter de spier met de zuurstof omgaat en krijg je de indruk een betere conditie te hebben. Helaas is dat alleen van toepassing op die beweging en is het dus zaak om regelmatig af te wisselen tussen hardlopen, fietsen en roeien qua cardio vorm.

De reden dat ik dit stappen plan hanteer is zodat er altijd nog een moker beschikbaar is voor als de vetverbranding stil valt. Het is niet slim al je middelen in te zetten vanaf het begin. Je gaat er niet sneller door verbranden en op den duur heb je niks meer om de verbranding op gang te krijgen.

3c Thuis trainers
Dat je thuis traint is geen excuus. Je kan nog steeds gebruik maken van een goed eetpatroon en cardio. Koop een Gymboss en stel deze in qua intervals. Vervolgens kun je buiten rennen of fietsen qua cardio. Qua sport moet er wel even inventief gedaan worden. Zo kan een auto geduwd worden als cardio en total body workout. Opdrukken, optrekken...

4. Telt dit ook allemaal voor de vrouw?
Vrouwen zijn vermoeiend. Helemaal als het gaat om hun uiterlijk met de smoesjes van "probleem gebieden" genaamd buik/billen/dijen. Dat zijn geen probleem gebieden aangezien de man daar ook last van heeft. Het probleem is dat veel vrouwen bang zijn zwaar en correct te trainen. Ze zijn bang om te zweten en moe te worden. Ze denken uren bezig te moeten zijn terwijl 3x in de week 60mins voldoende is. Ze denken meteen heel breed te worden terwijl een vrouw te weinig testosteron aan maakt om gespierd te worden. Kortom ze zoeken allemaal naar smoesjes om maar niet met de neus op de feiten gedrukt te worden. Maar ja veel mannen die ontkennen dik te zijn doen dat ook. Nee, deze individuen zitten liever op een apparaat met een te licht gewicht 20-40 herhalingen te doen terwijl ze een maandblad lezen. Of ze zitten op een cardio toestel te kleppen met de buurvrouw. Tja zo krijg je geen resultaten.

Een vrouw die resultaat wilt dient net als een man te trainen en de grote compound oefeningen te doen. Oefeningen zoals de Squat en Deadlift die de "probleem gebieden" uitermate geweldig aanspreken. Die twee oefeningen alleen al doen meer dan ab- en adductoren die al die idiote fitness centres voorschrijven. Squat en Deadlift verstevigen de beenspieren, kontspieren, buikspieren en rug spieren.

Dus moet een vrouw zoals een man trainen...JA!
Ze zal niet snel super gespierd zijn, ze zal er hoogstens strak in het vel uit gaan zien.

5. Supplementen
Het woord supplementen zegt het zelf al. Het is een aanvulling, maar op wat? Een aanvulling op je eet patroon. Verscheidene mensen doen nog steeds alsof het gebruik van supplementen iets slechts is. Kreten zoals "Ik train naturel en gebruik geen whey poeders en zo" alsof het slecht en anabolen steroïden zijn waardoor je heel groot en breed wordt. Dit is de grootste onzin die er bestaat. Alles wat er in die supplementen zit is natuurlijk en de meeste werken niet eens. Daarnaast kun je van alles gebruiken, maar tenzij je voeding en training niet op orde is zul je er niks aan hebben.

Op het moment zijn er veel producenten en nog veel meer producten. Hierdoor weten de meeste mensen niet wat ze moeten hebben. Toch is er een basis qua supplementen die elk respecterend sporter gebruikt.
-Multivitaminen & Mineralen. Een sporter heeft meer behoefte aan vitaminen en mineralen voor herstel en prestaties
-Visolie capsules. Omdat er gevarieerd gegeten dient te worden is het niet mogelijk om alle vetten via vis binnen te krijgen elke dag. Daarom neemt een sporter ter aanvulling visolie capsules. Betere cholesterol, hormonale huishouding en nog veel meer. Vaak wordt de dagelijks aanbevolen hoeveelheid ernstig overschreden. 1-2 capsules doet niks, dus een stuk of 12-15 per dag is niet vreemd bij een sporter.
-Whey Proteïne. Dit is waar de mensen al snel vreemd van gaan kijken. Eerder hadden we het over eiwitten en aminozuren in het kort. Proteïne is een ander woord voor eiwitten en in deze poeders zitten alle aminozuren die een sporter nodig heeft. Daarnaast zijn er vele studies die er voor zorgen dat ze vetverlies bevorderen. Is het zo dat je opeens vet wordt als je plots stopt met proteïne shakes? Absoluut niet dan is onzin van de bovenste plank. Zoals eerder aangetoond staan vet en spier los van elkaar. Als je weer vet wordt heb je het aan je eigen geklungel te danken.
-Biergist tabletten. Dit is geen vaste in de basis, maar mocht iemand problemen met zijn insuline hebben dan kan dit assisteren.

Verdere supplementen zijn niet nodig voor de beginnende sporter en degene die zich klaar wil stomen voor de zomer. Mocht er behoefte zijn voor een creatine neem dan een Monohydraat en volg de etiketten.

6. Anabole Steroïden
We leven in een samenleving met allerlei "rolmodellen". Mensen met een fysiek wat zogenaamd het ideaal fysiek is en waar iedereen aan moet voldoen. Pubers zijn erg gemakkelijk te beïnvloeden en dus is het niet vreemd dat er genoeg zijn die even een pilletje gebruiken om in shape te geraken. Ze weten niet waar ze aan beginnen, hebben geen voedingspatroon, geen sport patroon wat ook maar ergens op slaat. Als je daadwerkelijke steroïde in verdiept en een dealer vind die te vertrouwen is kan er weinig fout gaan. Maar ja daar ligt ook meteen het probleem. Waar vindt je iemand die te vertrouwen is? Het kost tijd. Want voor hetzelfde geld vindt je namaak spul wat gewoon niet werkt en dus betaal je veel terwijl je niks krijgt. Of erger nog... op een sportschool kopen via iemand die je een slechte beginners kuur aanraad puur omdat hij van zijn spul af moet. En als jij dan iemand bent die zich niet genoeg in de materie heeft verdiept ga je tegen problemen aan lopen. Het gebeurd heel vaak dat er niet over een na-kuur nagedacht wordt...of een Off periode zodat je lichaam zich weer kan herstellen na al die stress. Of zie je samenstellingen voorbij komen waarvan je al ziet aankomen dat de oestrogenen bij die persoon door het dak zullen gaan...tja krijg je acne en kans op gyno.

Tegen de beginners en gasten die voor de zomer in vorm willen raken: Blijf gewoon van de anabolen af. Je hebt er niks te zoeken dwaas. Je bent jong en hebt van nature al een enorme testosteronpiek omdat je midden in de puberteit zit. Gebruik die testosteron maar met een goed eet en sport patroon en je behaald meer dan met een halfslachtige inzet en wat AS.

Zoals je ziet is er een overload aan informatie omtrent fitness en bodybuilding te vinden. Deze info is vaak ook tegenstrijdig, site A zegt X, terwijl site B over hetzelfde onderwerp weer Y zegt.

Het is zaak door middel van praktijkervaring erachter te komen wat voor jou van belang is. Dat kost tijd, maar trainen zoals jou lichaam het nodig heeft, is zoveel malen beter dan steeds maar weer klakkeloos alles wat je op de sites/ in de bladen leest over te nemen.

Combineer dus al die info en praktijkervaring tot het jouw ding is! :P

Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby and grow like weed!
SPOILER: FAQ
- Ik wil beginnen: hoe vind ik een goede sportschool?
Let erop dat er een squat rack (niet alleen een Smith Machine), dumbbells tot minimaal 30kg (gevordenen hebben meer nodig) en losse barbells aanwezig zijn.

- Jullie zeggen dat ik ook moet squatten, bankdrukken en deadliften, maar bij mij op de sportschool kan/mag dat niet.
Zeg je abonnement op en zoek een andere sportschool.

- Ik wil graag sneller sterker en breder worden: wat moet ik doen?
Allereerst: leest de OP goed en helemaal door. Verder: post je eet- en trainingsschema, dan kunnen de ervaren mensen hier je persoonlijk advies geven.
SPOILER: Ter afsluiting nog een aantal foto's van de top 3 van de Mr. Olympia 2011
1.1 Phil Heath
mr-olympia-2011-phil-heath-bodybuilding.jpg

1.2 Jay Cutler
SuWKk.jpg

1.3 Kai Greene
Un9eo.jpg

En 2 van (volgens kenners ;) ) de beste bodybuilder aller tijden; Arnold Schwarzenegger.

m7.jpg

m8.jpg

vo97bs.jpg
* Deze openingspost is ooit gestart door Mr.J op GoT. Na 2 jaar in deze vorm te zijn gebruikt heeft LedZep deze uitgebreid en waar nodig verbeterd. :), na nog eens 2 jaar heeft CarbonC een kleine revisie/uitbreiding/update doorgevoerd. In 2011 heeft Yuri_Boyka de OP onderverdeeld in spoilers.

De OP staat hier 8-)
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 20:05
178/68/20% gok ik.
Yamchadonderdag 7 juni 2012 @ 20:06
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:05 schreef EenKoudKonijn het volgende:
178/68/20% gok ik.
Dan zou ik toch maar eens meer gaan vreten en proberen zo clean mogelijk te bulken.
Snakeydonderdag 7 juni 2012 @ 20:06
Lapo. :P

quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:06 schreef Snakey het volgende:

[..]

Als je 2200 kcal eet en de lifts doet die je zegt te doen (deed) dan zou ik ook ziek worden waarschijnlijk. Dat is echt veel te weinig. Je sport te onregelmatig en wat je doet zal je niet in een haast van je vet afhelpen. Zeker niet als je het zo onregelmatig doet.
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 20:10
Lijkt me wat overdreven. Hoe ik het ook per week indeel, ik sport toch zo'n 10 uur per week. Het heeft ook geen zin om woensdag weer te trainen als je je na maandag lamlendig voelt. Kun je beter een topprestatie op donderdag neerzetten.

Zoals ik schreef, eet ik nu zo, niet toen, omdat ik nu niet naar de gym ga en gewoon vet wil verliezen. En bulken wil ik dus niet meer, omdat ik makkelijk vet aanzet dan iemand die echt tonnetje rond is. Het verschil is alleen dat zo'n dikzak er nog als een beer uitziet, maar ik mager blijf, met of zonder hangbuik.

Dat maakt het nu juist zo ingewikkeld.
Snakeydonderdag 7 juni 2012 @ 20:12
Mja. Ik ga er geen energie meer in steken. Je doet het fout.
16meterdonderdag 7 juni 2012 @ 20:14
gewoon hele slechte genetics
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 20:15
Trouwens, trainingsmaatje van mij heeft erg goede genen (is ook van Antilliaanse afkomst), maar net viel me op dat hij toch ook een flinke pens krijgt, terwijl hij tot onder zijn borst er echt super droog uitziet, en zover ik weet is hij niet aan het bulken.
Jahr00ndonderdag 7 juni 2012 @ 20:16
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:15 schreef ZuidGrens het volgende:
Trouwens, trainingsmaatje van mij heeft erg goede genen (is ook van Antilliaanse afkomst), maar net viel me op dat hij toch ook een flinke pens krijgt, terwijl hij tot onder zijn borst er echt super droog uitziet, en zover ik weet is hij niet aan het bulken.
Is gewoon flink aan de roids.
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 20:16
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:14 schreef 16meter het volgende:
gewoon hele slechte genetics
Maar kunnen mensen met slechte genetics ook echt groot worden? Of zijn er ook mensen die gewoon vrijwel geen spiermassa aanmaken. En hoe kom je er het snelste achter of je slechte genetics hebt, en moet je dan naar je ouders kijken?

Mijn pa heeft bijv. een veel betere basis dan ik, maar mij genen zijn ook niet alles (of ik doe ook iets verkeerd).
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 20:17
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:16 schreef Jahr00n het volgende:

[..]

Is gewoon flink aan de roids.
Zou kunnen, die gast groeit echt met de dag lijkt wel. Vroeger trainden we altijd samen, nu doen we ons eigen ding omdat ik hem gewoon niet meer bij kan houden.
Levolutiondonderdag 7 juni 2012 @ 20:17
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:05 schreef EenKoudKonijn het volgende:
178/68/20% gok ik.
Ik ben ook 1,78 m en toen ik begon woog ik ook 68 kilo. Totaal andere lichaamsbouw dan jij wel, maar geloof me, 2200 kcal is te weinig, zeker als je sport.

Op rustdagen dien jij meer dan 2500 kcal binnen te krijgen, als je sport zelfs meer dan 3000. Maak van die 100 g eiwitten zo'n 160-200 gram eiwitten. Wees niet bang om te bulken. Puur omdat jij nu kcal tekort komt, ben je skinny-fat. Je stimuleert spiergroei niet, maar vetopslag wel.

Je voeding is niet in orde, het ziet er veel te weinig uit. Weet je zeker dat je 700 kcal uit rijst haalt? Dat is zo'n 500 gram rijst wat je naar binnen werkt. Waarom vervang je een groot deel van die kcal niet door kcal uit vlees?
Snakeydonderdag 7 juni 2012 @ 20:18
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:16 schreef ZuidGrens het volgende:

[..]

Maar kunnen mensen met slechte genetics ook echt groot worden?
Nee, dat lukt niet. Tenzij AAS, maar dan nog zullen ze niet enorm worden.
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 20:20
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:18 schreef Snakey het volgende:

[..]

Nee, dat lukt niet. Tenzij AAS, maar dan nog zullen ze niet enorm worden.
Hmm. Lijkt me wel frustrerend als je (redelijk tot-) goed eet en traint, maar dan niet groter wordt. Ik merk trouwens wel dat ik sneller spieren afbreek dan anderen, maar of ik slechte genen heb durf ik niet te zeggen, daarvoor ben ik er niet lang genoeg serieus mee bezig.
slacker_nldonderdag 7 juni 2012 @ 20:21
Definieer slechte genetics en wat het resultaat is daarvan. (Vind het persoonlijk een beetje onzindiscussie, volgens mij grijpen mensen te snel naar dat excuus).
Levolutiondonderdag 7 juni 2012 @ 20:25
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:21 schreef slacker_nl het volgende:
Definieer slechte genetics en wat het resultaat is daarvan. (Vind het persoonlijk een beetje onzindiscussie, volgens mij grijpen mensen te snel naar dat excuus).
Slechte genetics = niet zwart zijn.
Snakeydonderdag 7 juni 2012 @ 20:26
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:20 schreef ZuidGrens het volgende:

[..]

Hmm. Lijkt me wel frustrerend als je (redelijk tot-) goed eet en traint, maar dan niet groter wordt. Ik merk trouwens wel dat ik sneller spieren afbreek dan anderen, maar of ik slechte genen heb durf ik niet te zeggen, daarvoor ben ik er niet lang genoeg serieus mee bezig.
Ik denk dat zo goed als iedereen in ieder geval een redelijk fysiek kan opbouwen. Ik denk dat de enige die ik ooit gezien heb waarbij het niet lukte een man was met een lange ziekte geschiedenis, die nog niet een lege EZ bar van de grond kreeg.
Snakeydonderdag 7 juni 2012 @ 20:27
quote:
7s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:25 schreef Levolution het volgende:

[..]

Slechte genetics = niet zwart zijn.
Arnold was een neger???
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 20:28
quote:
7s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:26 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik denk dat zo goed als iedereen in ieder geval een redelijk fysiek kan opbouwen. Ik denk dat de enige die ik ooit gezien heb waarbij het niet lukte een man was met een lange ziekte geschiedenis, die nog niet een lege EZ bar van de grond kreeg.
Wat een geruststelling :P

Nee maar dat denk ik ook wel, maar sommigen hebben gewoon iets meer discipline (en eten) nodig dan anderen.
16meterdonderdag 7 juni 2012 @ 20:28
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:21 schreef slacker_nl het volgende:
Definieer slechte genetics en wat het resultaat is daarvan. (Vind het persoonlijk een beetje onzindiscussie, volgens mij grijpen mensen te snel naar dat excuus).
gasten die wel trainen en goed eten maar er nog steeds waardeloos uitzien

goeie genetics bijv ik doe nooit shrugs maar heb grote traps
genetisch weer minder onderlegd voor armen, die moet ik 2x per week isoleren om er een een klein beetje vorm in te krijgen
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 20:29
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:17 schreef Levolution het volgende:

[..]

Ik ben ook 1,78 m en toen ik begon woog ik ook 68 kilo. Totaal andere lichaamsbouw dan jij wel, maar geloof me, 2200 kcal is te weinig, zeker als je sport.

Op rustdagen dien jij meer dan 2500 kcal binnen te krijgen, als je sport zelfs meer dan 3000. Maak van die 100 g eiwitten zo'n 160-200 gram eiwitten. Wees niet bang om te bulken. Puur omdat jij nu kcal tekort komt, ben je skinny-fat. Je stimuleert spiergroei niet, maar vetopslag wel.

Je voeding is niet in orde, het ziet er veel te weinig uit. Weet je zeker dat je 700 kcal uit rijst haalt? Dat is zo'n 500 gram rijst wat je naar binnen werkt. Waarom vervang je een groot deel van die kcal niet door kcal uit vlees?
Van koolhydraten krijg ik meer energie en kan ik harder trainen. Ik vermoed zelf dat ik niet zoveel eiwit nodig heb omdat ik zo'n klein lichaam heb en de laatste keer dat ik 3000 kcal per dag at op advies van mensen die zeggen ''meer eten, niet bang zijn'' eindigde ik met een hangbuik. Ik voel me ook gewoon goed. Maarja, je zal me wel een eigenwijze sukkel vinden.

Die rijst is makkelijk 700 kcal. Dan houd ik me nog in. Ik heb zo'n pak meergranen rijst van de AH. Staat op: 375 kcal per 100 gram. Zit 275 gram in dus ik krijg nog meer binnen dan ik dacht. Het is driekwart steelpan vol rijst.

Ik neem ook weleens zilvervliesrijst, 400 gram in zo'n pak en dus zo'n 1500 kcal/ een steelpan vol, dat stop ik ook in mijn holle kies maar ik word wel moddervet als ik dat consequent doe.
slacker_nldonderdag 7 juni 2012 @ 20:29
quote:
11s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:27 schreef Snakey het volgende:

[..]

Arnold was een neger???
Ja man, zie zwart:

bodybuilding-arnold-schwarzenegger.jpg
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 20:31
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:28 schreef 16meter het volgende:

[..]

gasten die wel trainen en goed eten maar er nog steeds waardeloos uitzien

goeie genetics bijv ik doe nooit shrugs maar heb grote traps
genetisch weer minder onderlegd voor armen, die moet ik 2x per week isoleren om er een een klein beetje vorm in te krijgen
Ook last van. Ik ben trouwens nu bezig met een schema wat jij hier volgens mij gepost had (maandag armen, dinsdag benen, woensdag rust, schouders over trainingsdagen verspreiden...je weet wel welke ik bedoel denk ik) en dat gaat op zich prima, maar jij isoleert de armen dus twee keer? Één keer is voor mij in principe te weinig, je krijgt wel een prikkel bij borst en rug maar of die prikkel genoeg is :P Ik heb lange ecto-armen en die groeien bij mij ook vrij lastig, i.t.t. tot schouders en borst.
Snakeydonderdag 7 juni 2012 @ 20:32
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:28 schreef ZuidGrens het volgende:

[..]

Wat een geruststelling :P

Nee maar dat denk ik ook wel, maar sommigen hebben gewoon iets meer discipline (en eten) nodig dan anderen.
Ik heb een 'warming up' van ongeveer 20 jaar gehad. Zodra je weet dat het discipline, goed eten en het een levensstijl is ga je de goede kant op.

Maar je moet er ook van houden. Als je jezelf ertoe moet dwingen gaat het niet werken.
Levolutiondonderdag 7 juni 2012 @ 20:32
quote:
11s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:27 schreef Snakey het volgende:

[..]

Arnold was een neger???
Nee, maar Arnold was dan ook een vieze ecto.

SPOILER
Gauw even mijn mond spoelen voor deze blasfemie.
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 20:33
quote:
7s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:32 schreef Snakey het volgende:

[..]

Ik heb een 'warming up' van ongeveer 20 jaar gehad. Zodra je weet dat het discipline, goed eten en het een levensstijl is ga je de goede kant op.

Maar je moet er ook van houden. Als je jezelf ertoe moet dwingen gaat het niet werken.
Eensch. Al moet ik zeggen dat ik soms na een lange dag werken ook geen zin heb om naar de sportschool te gaan, maar als ik er eenmaal ben dan vind ik het heerlijk. Zullen we allemaal wel eens hebben.
Snakeydonderdag 7 juni 2012 @ 20:37
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:33 schreef ZuidGrens het volgende:

[..]

Eensch. Al moet ik zeggen dat ik soms na een lange dag werken ook geen zin heb om naar de sportschool te gaan, maar als ik er eenmaal ben dan vind ik het heerlijk. Zullen we allemaal wel eens hebben.
Ik train ´s morgens zo vroeg mogelijk als de openingstijden het toelaten. Op het moment sta ik minimaal 4 dagen per week om 8 uur met een barbell in m´n handen. Op de dagen dat ik eigenlijk niet m´n bed uit wil ben ik op mijn sterkst. Dat maakt dat ik elke keer weer opsta en een klein PR hoop te maken.
Levolutiondonderdag 7 juni 2012 @ 20:37
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:29 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Van koolhydraten krijg ik meer energie en kan ik harder trainen. Ik vermoed zelf dat ik niet zoveel eiwit nodig heb omdat ik zo'n klein lichaam heb en de laatste keer dat ik 3000 kcal per dag at op advies van mensen die zeggen ''meer eten, niet bang zijn'' eindigde ik met een hangbuik. Ik voel me ook gewoon goed. Maarja, je zal me wel een eigenwijze sukkel vinden.
Ik snap wel hoe je je voelt, ik was ook bang om te bulken. "Ja maar die pens is nu eindelijk weg, ga ik toch niet weer te veel eten?". Ik zet ook snel een pens aan. Maar momenteel vreet ik als nooit tevoren en ja, de sixpack verdwijnt weliswaar maar zo'n dikke pens heb ik nou ook niet weer.
Je moet een balans zien te vinden, maar toch is 2200 kcal voor iemand die 10 uur per week sport wel erg weinig. Op een dag dat je sport, heb je dus slechts 1500-2000 kcal over voor je onderhoud! Catabolische praktijken zijn dat.
quote:
Die rijst is makkelijk 700 kcal. Dan houd ik me nog in. Ik heb zo'n pak meergranen rijst van de AH. Staat op: 375 kcal per 100 gram. Zit 275 gram in dus ik krijg nog meer binnen dan ik dacht. Het is driekwart steelpan vol rijst.

Ik neem ook weleens zilvervliesrijst, 400 gram in zo'n pak en dus zo'n 1500 kcal/ een steelpan vol, dat stop ik ook in mijn holle kies maar ik word wel moddervet als ik dat consequent doe.
Volgens mij is dat 375 kcal per 100 gram rauwe rijst. Dus als jij 100 gram droge rijstkorrels uit die verpakking haalt en dat kookt, is dat 375 kcal, maar intussen weegt het veel meer door het opgenomen vocht. Weet het niet zeker though.
Gekookte rijst bevat in ieder geval zo'n 130 kcal per 100 gram. Weeg je rijst eens nadat je het gekookt hebt en reken dan uit hoeveel kcal je binnenkrijgt op basis van deze 130kcal/100gram.
KeimpeHartdonderdag 7 juni 2012 @ 20:40
@KoudKonijn, bladieblablah.

Je doet het fout.
3 dingen:
- Stel een fatsoenlijk eetschema op.
- Volg een trainingsschema, te denken valt aan Starting Strength van Rippetoe. Ideaal voor ectomannetjes als jij.
- Ga op regelmatige basis trainen, gedisciplineerd eten, en je shit uitzoeken.

Ik garandeer je 1 ding. Als je daarmee binnen 6 maanden geen spieren kweekt, dan verhang ik mijzelf.
Als je het bovenstaande niet wilt doen (wat je vage reden mag ook zijn), dan wil ik je hier ook niet zien miepen. Klaar. :*.
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 20:41
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:37 schreef Levolution het volgende:

[..]

Ik snap wel hoe je je voelt, ik was ook bang om te bulken. "Ja maar die pens is nu eindelijk weg, ga ik toch niet weer te veel eten?". Ik zet ook snel een pens aan. Maar momenteel vreet ik als nooit tevoren en ja, de sixpack verdwijnt weliswaar maar zo'n dikke pens heb ik nou ook niet weer.
Je moet een balans zien te vinden, maar toch is 2200 kcal voor iemand die 10 uur per week sport wel erg weinig. Op een dag dat je sport, heb je dus slechts 1500-2000 kcal over voor je onderhoud! Catabolische praktijken zijn dat.

[..]

Volgens mij is dat 375 kcal per 100 gram rauwe rijst. Dus als jij 100 gram droge rijstkorrels uit die verpakking haalt en dat kookt, is dat 375 kcal, maar intussen weegt het veel meer door het opgenomen vocht. Weet het niet zeker though.
Gekookte rijst bevat in ieder geval zo'n 130 kcal per 100 gram. Weeg je rijst eens nadat je het gekookt hebt en reken dan uit hoeveel kcal je binnenkrijgt op basis van deze 130kcal/100gram.
Klopt, maar ik bedoelde eigelijk ook ongekookt. Ik eet dus dat hele pak.
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 20:43
quote:
1s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:40 schreef KeimpeHart het volgende:
@KoudKonijn, bladieblablah.

Je doet het fout.
3 dingen:
- Stel een fatsoenlijk eetschema op.
- Volg een trainingsschema, te denken valt aan Starting Strength van Rippetoe. Ideaal voor ectomannetjes als jij.
- Ga op regelmatige basis trainen, gedisciplineerd eten, en je shit uitzoeken.

Ik garandeer je 1 ding. Als je daarmee binnen 6 maanden geen spieren kweek, dan verhang ik mijzelf.
Als je het bovenstaande niet wilt doen (wat je vage reden mag ook zijn), dan wil ik je hier ook niet zien miepen. Klaar.

Dat heb ik al gedaan. Ik zei dat ik skinny fat was met Rippetoe en 142,5 kg squat. Mede dankzij bulken. Daarom mag je jezelf nu al ophangen.

In plaats daarvan stop ik met zeuren en als ik binnenkort weer eens een abonnement heb dan kunnen we eens samen trainen. Ik denk dat je dan al een stuk genuanceerder beeld van mij hebt.
KeimpeHartdonderdag 7 juni 2012 @ 20:44
Waar woon je trouwens?
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 20:44
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:44 schreef KeimpeHart het volgende:
Waar woon je trouwens?
Midden des lands.
Push.donderdag 7 juni 2012 @ 20:56
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:43 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Dat heb ik al gedaan. Ik zei dat ik skinny fat was met Rippetoe en 142,5 kg squat. Mede dankzij bulken. Daarom mag je jezelf nu al ophangen.

In plaats daarvan stop ik met zeuren en als ik binnenkort weer eens een abonnement heb dan kunnen we eens samen trainen. Ik denk dat je dan al een stuk genuanceerder beeld van mij hebt.
142,5 kg squat met 54,4 kilo vvm? Ziek. Filmpje?
KeimpeHartdonderdag 7 juni 2012 @ 21:04
Dat is ook 1 van de redenen, waarom ik verder niet op z'n posts ingegaan ben. Ik vermoed dat KoudKonijn, verbitterd door z'n teleurstelling, het hele verhaal niet verteld, en hier en daar wat aandikt. ;)
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 21:07
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:44 schreef KeimpeHart het volgende:
Waar woon je trouwens?
Wat maakt dat uit?
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 21:08
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:56 schreef Push. het volgende:

[..]

142,5 kg squat met 54,4 kilo vvm? Ziek. Filmpje?
Volgens mij is mijn post wat onduidelijk geweest. Ik weeg nu 68kg/20% inderdaad, maar het was toen dat ik 142,5kg squatte. Dat zag er alsnog ziek uit, want skinny fat. Dus lange halter, met 6 platen van 20kg, doorgebogen op mijn iele rug, maar met zoveel vet dat ik een hangbuik had, vet onder mijn armen en schurende benen, waar ik nu nog steeds striae van heb. Overgewicht door bulken toen.
KeimpeHartdonderdag 7 juni 2012 @ 21:09
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 21:07 schreef ZuidGrens het volgende:
Wat maakt dat uit?
Als hij in de buurt woonde, dan was ik uiteraard meegegaan om hem die squat te zien doen en hoe z'n postuur is. En met een iemand in je bijzijn, heb je soms meer voordeel aan dan wat figuren op een forum ergens. Lijkt mij geen vreemde vraag overigens.
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 21:11
quote:
1s.gif Op donderdag 7 juni 2012 21:09 schreef KeimpeHart het volgende:

[..]

Als hij in de buurt woonde, dan was ik uiteraard meegegaan om hem die squat te zien doen en hoe z'n postuur is. En aan een daadwerkelijk iemand in je bijzijn, heb je soms meer voordeel aan dan wat figuren op een forum ergens. Lijkt mij geen vreemde vraag overigens.
No hard feelings bro, vroeg me gewoon af waarom jij het vroeg snapte.
KeimpeHartdonderdag 7 juni 2012 @ 21:12
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 21:11 schreef ZuidGrens het volgende:
No hard feelings bro, vroeg me gewoon af waarom jij het vroeg snapte.
Omdat ik exact hetzelfde was als KoudKonijn. Eigenwijs als de pest, overtuigd dat het allemaal niet opging voor mij.

Nu ik wat gedisciplineerder te werk ga, vertelt de spiegel mij nu wat anders. ;).
Mascinidonderdag 7 juni 2012 @ 21:41
Ouders hebben eindelijk kwark voor me gekocht. De tering, wat is dat spul goddelijk. Zomaar even 45 gram eiwit in een zo'n bakje van 75 cent ... heeeeeeerlijk :)

Thanks voor de tip mensen :p
Bendoedonderdag 7 juni 2012 @ 21:41
Train je met chins, pulleys en pull ups je rug ook in dikte?
ZuidGrensdonderdag 7 juni 2012 @ 21:59
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 21:41 schreef Mascini het volgende:
Ouders hebben eindelijk kwark voor me gekocht. De tering, wat is dat spul goddelijk. Zomaar even 45 gram eiwit in een zo'n bakje van 75 cent ... heeeeeeerlijk :)

Thanks voor de tip mensen :p
Hoe oud ben jij?
Levolutiondonderdag 7 juni 2012 @ 21:59
Fuck, ik werk even 500 gram lamskoteletten weg. Weet ik veel dat dat bijna 1800 kcal is.
Zit nu bijna op 4000 kcal voor vandaag, dat is wel een beetje overkill voor een rustdag. :')

quote:
7s.gif Op donderdag 7 juni 2012 21:41 schreef Bendoe het volgende:
Train je met chins, pulleys en pull ups je rug ook in dikte?
Bedoel je naar achteren toe? Spieren groeien zoals ze groeien, als ze groter worden gebeurt dat alle kanten op denk ik. Hoewel het trainen van je lats proportioneel meer je breedte ten goede zal komen natuurlijk.
BigSmurfdonderdag 7 juni 2012 @ 22:09
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 21:41 schreef Mascini het volgende:
Ouders hebben eindelijk kwark voor me gekocht. De tering, wat is dat spul goddelijk. Zomaar even 45 gram eiwit in een zo'n bakje van 75 cent ... heeeeeeerlijk :)

Thanks voor de tip mensen :p
Ik vind het na een jaar elke avond proberen nog steeds niet te vreten. Blend t altijd met melk en een banaan of ander bevroren fruit. Maar inderdaad, ideaal eiwitvoer. :P
Levolutiondonderdag 7 juni 2012 @ 22:11
quote:
1s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:09 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

Ik vind het na een jaar elke avond proberen nog steeds niet te vreten. Blend t altijd met melk en een banaan of ander bevroren fruit. Maar inderdaad, ideaal eiwitvoer. :P
Klein beetje whey erdoorheen roeren.
KeimpeHartdonderdag 7 juni 2012 @ 22:35
quote:
1s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:09 schreef BigSmurf het volgende:
Ik vind het na een jaar elke avond proberen nog steeds niet te vreten. Blend t altijd met melk en een banaan of ander bevroren fruit. Maar inderdaad, ideaal eiwitvoer. :P
Diksap (geen 'gewone' sap/siroop erin mengen. Works every time for me.
16meterdonderdag 7 juni 2012 @ 22:36
gewoon niet aanstellen werkt soms ook
EenKoudKonijndonderdag 7 juni 2012 @ 22:37
quote:
1s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:09 schreef BigSmurf het volgende:

[..]

Ik vind het na een jaar elke avond proberen nog steeds niet te vreten. Blend t altijd met melk en een banaan of ander bevroren fruit. Maar inderdaad, ideaal eiwitvoer. :P
De Zaanse Hoeve smaakt anders dan andere kwarken. Heeft niet zo'n nare zure smaak.
Levolutiondonderdag 7 juni 2012 @ 22:37
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:36 schreef 16meter het volgende:
gewoon niet aanstellen werkt soms ook
Zo is er natuurlijk geen lol meer aan.
#ANONIEMdonderdag 7 juni 2012 @ 22:39
Welke kwark hebbe jullie ?? Die mijne heeft weinig eiwits volgens mij. Ik vind 'm eigenlijk ook fies :$
setodonderdag 7 juni 2012 @ 22:39
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:36 schreef 16meter het volgende:
gewoon niet aanstellen werkt soms ook
bron??
16meterdonderdag 7 juni 2012 @ 22:40
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:37 schreef Levolution het volgende:

[..]

Zo is er natuurlijk geen lol meer aan.
akkoord

quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:39 schreef seto het volgende:

[..]

bron??
lvl 60 barbarian zei het tegen me, die zal 't wel weten met z'n grote quads
Warsawdonderdag 7 juni 2012 @ 22:55
nevermind

[ Bericht 98% gewijzigd door Warsaw op 07-06-2012 22:56:08 (nevermind) ]
16meterdonderdag 7 juni 2012 @ 22:56
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:55 schreef Warsaw het volgende:
nevermind
dalai-lama-meme-generator-i-saw-what-you-did-there-216fcd.jpg
setodonderdag 7 juni 2012 @ 22:58
Warsawdonderdag 7 juni 2012 @ 23:14
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:56 schreef 16meter het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
:P
Warsawdonderdag 7 juni 2012 @ 23:18
a9d.jpg
BigSmurfdonderdag 7 juni 2012 @ 23:34
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 22:36 schreef 16meter het volgende:
gewoon niet aanstellen werkt soms ook
Ik lust vrijwel alles, alleen kwark vind ik gewoon niet te vreten zo uit de pot. Ik neem elke avond een hap eruit voordat de rest in de blender gaat, het blijft ranzig. En waarom puur eten als je 't ook lekker kan maken? :)

/dagboek kwarkisvieeeespost.
setodonderdag 7 juni 2012 @ 23:35
INB4 KWARKDISCUSSIE
Jahr00ndonderdag 7 juni 2012 @ 23:49
Ik vind kwark ook niet te vreten en toch klap ik 500 gram per dag weg. Zo onbewerkt mijn keel in. Hoe hard ben ik dan.
ChesterPerryvrijdag 8 juni 2012 @ 00:01
Alleen met suiker is het te doen
BigSmurfvrijdag 8 juni 2012 @ 00:13
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 23:49 schreef Jahr00n het volgende:
Ik vind kwark ook niet te vreten en toch klap ik 500 gram per dag weg. Zo onbewerkt mijn keel in. Hoe hard ben ik dan.
Mirrin' hard. :@
Mortaxxvrijdag 8 juni 2012 @ 00:37
Ligt ook aan soort kwark natuurlijk. Biologische van ah is echt lekker maat 1,80 per bak :') die goedkope krijg ik met siroop erdoor nog steeds lastig weg
Luchtkokervrijdag 8 juni 2012 @ 00:44
AH Biogarde mager. 54kcal, 10gr eiwitten per 100gr. ¤1.10. En kwark is gewoon heerlijk. _O_

Nou, heb ik ook weer meegedaan aan de wekelijkse kwark discussie.
Warsawvrijdag 8 juni 2012 @ 01:07
Mijn broeken zitten fokking strak bij mijn benen. Dat drie keer per week squaten heeft ook zo zijn nadelen :P scheur er nog uit
KeimpeHartvrijdag 8 juni 2012 @ 01:11
Dacht hetzelfde, en overwoog morgen de stad in te gaan om broeken in te slaan. En dat na 1 maand squatten. :').
DoakesMFvrijdag 8 juni 2012 @ 01:19
Ik ben net 2 maand begonnen met krachttraining. Cardio deed ik de eerste maand ook, maar daar ben ik mee gestopt. Mijn doel is om droger te worden en iets meer massa te kweken. Nu ben ik in die tijd 6 KG kwijtgeraakt.

Is het voor mij verstandig om creatine te nemen? Het lijkt mij wel lekker om wat extra energie en kracht te hebben tijdens het trainen.

Ik ben 1.78 en 77 kg op het moment. Dat is dus incl. klein bierbuikje.


Ohja ik heb even zitten kijken bij de body en fitshop maar ik zie door de bomen het bos niet meer :D
KeimpeHartvrijdag 8 juni 2012 @ 01:32
Creatine geeft je geen extra energie. Ik zou dus nog even wachten met creatine, totdat je meer ingelezen hebt. Ik gebruik geen creatine, omdat er teveel risico's aan kleven voor mij. Het is overigens ook een vrij nieuw product.

Toevallig ben ik van dezelfde lengte als je. Weeg echter 85 kg, dus het lijkt mij dat er nog veel te halen valt voor je.
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 01:47
Jogging aardbei van de Aldi, is tenminste lekker, die gewone zure krijg ik niet weg.
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 06:49
4024848668_5e306fb304.jpg
RaymondKvrijdag 8 juni 2012 @ 07:24
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 01:32 schreef KeimpeHart het volgende:
Creatine geeft je geen extra energie. Ik zou dus nog even wachten met creatine, totdat je meer ingelezen hebt. Ik gebruik geen creatine, omdat er teveel risico's aan kleven voor mij. Het is overigens ook een vrij nieuw product.

Toevallig ben ik van dezelfde lengte als je. Weeg echter 85 kg, dus het lijkt mij dat er nog veel te halen valt voor je.
Als er iets veel bestudeerd is wereldwijd dan is het wel creatine.

Je kan het veilig en constant gebruiken. Vaak wordt geadviseerd 2 maanden on 1 maand off, maar ze weten eigenlijk niet waarom, en steeds vaker zie je dit nu ook niet meer op potten staan.
Het zou de aanmaak van crea door je eigenlichaam stoppen, maar ook dat komt niet in elk onderzoek naar boven. Daarom die 2maand/1maand.

Het is alleen goed om uit te vinden hoeveel jij nodig hebt/opneemt, en of je er ook daad werkelijk wat aan hebt. Maar dan ook alleen omdat je zo niet onzinnig veel neemt wat er ongebruikt weer uitkomt, en dan een onnodig extra belasting aan je nieren geeft. Of dat je aan de racekak gaat.

Om je een idee te geven, 5 gram creatine is ongeveer evenveel als wat er aan creatine in een goeie 1kg biefstuk zou zitten.
Of je dat uit 1kg biefstuk ook daad werkelijk allemaal op kan nemen zoals je dat me het supplement doet weet ik niet.

Niet onzinnig veel dus.

Wat zijn voor jou de risico's KeimpeHart? Of zat je te trollen :P

[ Bericht 2% gewijzigd door RaymondK op 08-06-2012 07:37:49 ]
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 07:30
quote:
0s.gif Op donderdag 7 juni 2012 20:16 schreef ZuidGrens het volgende:

[..]

Maar kunnen mensen met slechte genetics ook echt groot worden?

MrJ is van nature een klein iel mannetje, en hij is ook groot geworden.
Uiteraard met de hulp van een boel Creatine.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 08-06-2012 07:56:13 ]
star_gazervrijdag 8 juni 2012 @ 07:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 07:24 schreef RaymondK het volgende:

[..]

Als er iets veel bestudeerd is wereldwijd dan is het wel creatine.

Je kan het veilig en constant gebruiken. Vaak wordt geadviseerd 2 maanden on 1 maand off, maar ze weten eigenlijk niet waarom, en steeds vaker zie je dit nu ook niet meer op potten staan.
Het zou de aanmaak van crea door je eigenlichaam stoppen, maar ook dat komt niet in elk onderzoek naar boven. Daarom die 2maand/1maand.

Het is alleen goed om uit te vinden hoeveel jij nodig hebt/opneemt, en of je er ook daad werkelijk wat aan hebt. Maar dan ook alleen omdat je zo niet onzinnig veel neemt wat er ongebruikt weer uitkomt, en dan een onnodig extra belasting aan je nieren geeft. Of dat je aan de racekak gaat.

Om je een idee te geven, 5 gram creatine is ongeveer evenveel als wat er aan creatine in een goeie 1kg biefstuk zou zitten.
Of je dat uit 1kg biefstuk ook daad werkelijk allemaal op kan nemen zoals je dat me het supplement doet weet ik niet.

Niet onzinnig veel dus.

Wat zijn voor jou de risico's KeimpeHart? Of zat je te trollen :P
Het nadeel van creatine, is dat er een sterk verband bestaat tussen creatine inname en de hoeveelheid DHT (Dihydrotestosteron) in je bloed. DHT is het hormoon dat ervoor zorgt dat bij mannen die daarvoor genetisch aangeleged zijn, het haar uitvalt. Als je dus genetisch 'gezegend' bent met kaalheid, zal je dit proces bij creatinegebruik behoorlijk versnellen.
Catch_mevrijdag 8 juni 2012 @ 08:13
Die linessa franse kwark van de lidl is goed te pruimen :Y 8,9gr eiwit per 100gr en nog eens 20-25 cent goedkoper dan die bij de Bas (konings magere kwark, die is echt smerig).
Seksgod_beta_v1vrijdag 8 juni 2012 @ 08:20
Zaanse Hoeve 4 ever
Catch_mevrijdag 8 juni 2012 @ 08:34
Er tevens achter komen dat je in je voedingsschema geen rekening hebt gehouden met de voedingswaarde gekookte/ongekookte rijst :( 500kcal door de plee die ik dacht te hebben. Van het weekend maar bij de macro wat ongezouten noten in kilo zakken halen :')
Alborzvrijdag 8 juni 2012 @ 11:29
Klagen over de smaak van je kwark of whey :'). Gewoon downen die hap.

Morgen even leg-day overslaan. Knieën en pezen/liezen doen echt ongelovelijk veel pijn. Hebben jullie hier ook last van? En weten jullie of knee wraps helpen? Ik squat tussen de 90-110 kg, verschilt per dag.
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 11:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:29 schreef Alborz het volgende:
Klagen over de smaak van je kwark of whey :'). Gewoon downen die hap.

:')

Als stront vol eiwitten zat zou je het ook 'downen die hap'?
Seksgod_beta_v1vrijdag 8 juni 2012 @ 11:37
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:36 schreef Geo4kant het volgende:

[..]

:')

Als stront vol eiwitten zat zou je het ook 'downen die hap'?
Downen? Hij zou het throaten denk ik.
Alborzvrijdag 8 juni 2012 @ 11:37
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:36 schreef Geo4kant het volgende:

[..]

:')

Als stront vol eiwitten zat zou je het ook 'downen die hap'?
Klagen over de smaak van kwark en whey
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 11:40
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:37 schreef Alborz het volgende:

[..]

Klagen over de smaak van kwark en whey
Oh sorry ging ik offtopic? :')
Alborzvrijdag 8 juni 2012 @ 11:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:40 schreef Geo4kant het volgende:

[..]

Oh sorry ging ik offtopic? :')
Geo4kant, ik heb nog een poging betaamt om duidelijk te maken dat jij een slechte vergelijking aan het maken was. Dat jij de stoere jongen wil uithangen moet je zelf weten, maar ik ga verder niet in discussie met jou.

Anyways; geen problemen met jou verder, keep lifting 14.gif

OT: Iemand meer ervaring met knee-wraps?
KeimpeHartvrijdag 8 juni 2012 @ 11:50
Als je zoveel last hebt van je knieën bij 90 kg squatten, zou je niet eerder kritisch naar je form/beweging kijken, ipv. over wraps te beginnen?
RaymondKvrijdag 8 juni 2012 @ 11:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:46 schreef Alborz het volgende:

[..]

Geo4kant, ik heb nog een poging betaamt om duidelijk te maken dat jij een slechte vergelijking aan het maken was. Dat jij de stoere jongen wil uithangen moet je zelf weten, maar ik ga verder niet in discussie met jou.

Anyways; geen problemen met jou verder, keep lifting [ afbeelding ]

OT: Iemand meer ervaring met knee-wraps?
nee. Sowiezo niks instrappen. Het moet sterker worden niet zwakker.
Form checken/wennen.
setovrijdag 8 juni 2012 @ 11:57
Wraps zou ik alleen gebruiken als je een nieuwe max probeert ofzo, niet voor work sets.
Alborzvrijdag 8 juni 2012 @ 11:59
En wat denken jullie over een normale knieband in plaats van wraps, gewoon als extra ondersteuning. Ik krijg het meeste last als ik bovenaan mijn rep kom en hem lock. Misschien slim om dat niet meer te doen en pas locken bij de laatste rep? Ik squat ATG.
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 11:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:46 schreef Alborz het volgende:

[..]

Geo4kant, ik heb nog een poging betaamt om duidelijk te maken dat jij een slechte vergelijking aan het maken was. Dat jij de stoere jongen wil uithangen moet je zelf weten, maar ik ga verder niet in discussie met jou.

Anyways; geen problemen met jou verder, keep lifting [ afbeelding ]

OT: Iemand meer ervaring met knee-wraps?
Liefde *;
16metervrijdag 8 juni 2012 @ 12:01
Wat is een multivitamine die compleet is en een goede prijs/kwaliteit verhouding heeft? Of maakt het allemaal niks uit en kun je gewoon bij Action of Kruidvat halen.
macondovrijdag 8 juni 2012 @ 12:07
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 11:59 schreef Alborz het volgende:
En wat denken jullie over een normale knieband in plaats van wraps, gewoon als extra ondersteuning. Ik krijg het meeste last als ik bovenaan mijn rep kom en hem lock. Misschien slim om dat niet meer te doen en pas locken bij de laatste rep? Ik squat ATG.
Ik heb trouwens altijd last van mijn polsen bij het BP. De form is volgens mij prima, let er altijd goed op bij mijn polsen. Meer mensen hier last van, en gaat het over of is het pech met zwakke polsjes?
ChesterPerryvrijdag 8 juni 2012 @ 12:14
Als je echt last van heb gewoon een paar kilootjes lager, niks van aantrekken is vrij normaal
SunTzuvrijdag 8 juni 2012 @ 12:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:07 schreef macondo het volgende:

[..]

Ik heb trouwens altijd last van mijn polsen bij het BP. De form is volgens mij prima, let er altijd goed op bij mijn polsen. Meer mensen hier last van, en gaat het over of is het pech met zwakke polsjes?
Toen ik begon met trainen had ik ook misschien wel maanden last van mijn polsen, het heeft gewoon tijd nodig om sterker te worden. Ik gebruikte in het begin handschoenen die mijn polsen ondersteunden, hielp mij wel om hoger in gewicht te kunnen gaan en later verdween te pijn gewoon. Nu gebruik ik handschoenen alleen tegen eelt.
Krocvrijdag 8 juni 2012 @ 12:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:01 schreef 16meter het volgende:
Wat is een multivitamine die compleet is en een goede prijs/kwaliteit verhouding heeft? Of maakt het allemaal niks uit en kun je gewoon bij Action of Kruidvat halen.
ik heb velen geprobeerd maar blijf nu trouw bij animal pak
Awesome_vrijdag 8 juni 2012 @ 12:38
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:31 schreef Kroc het volgende:

[..]

ik heb velen geprobeerd maar blijf nu trouw bij animal pak
Hoe merk je dat een multivitamine goed werkt?
Alborzvrijdag 8 juni 2012 @ 12:51
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:07 schreef macondo het volgende:

[..]

Ik heb trouwens altijd last van mijn polsen bij het BP. De form is volgens mij prima, let er altijd goed op bij mijn polsen. Meer mensen hier last van, en gaat het over of is het pech met zwakke polsjes?
Probeer je ellebogen in een horizontale lijn te houden tijdens de gehele ROM. En uiteraard de bar stabiel houden (gaat automatisch veel beter als je je ellebogen in een horizontale lijn houdt). Dit hielp bij mij.
mister_popcornvrijdag 8 juni 2012 @ 12:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:07 schreef macondo het volgende:

[..]

Ik heb trouwens altijd last van mijn polsen bij het BP. De form is volgens mij prima, let er altijd goed op bij mijn polsen. Meer mensen hier last van, en gaat het over of is het pech met zwakke polsjes?
wat voor grip gebruik je?
mister_popcornvrijdag 8 juni 2012 @ 12:55
Net maximize intense op (kreeg het bij mijn wij)... Wat n smerig spul. Volgens mij is pep nog beter (lekkerder, goedkoper, en even (on)gezond).
RaymondKvrijdag 8 juni 2012 @ 13:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:29 schreef SunTzu het volgende:

[..]

Toen ik begon met trainen had ik ook misschien wel maanden last van mijn polsen, het heeft gewoon tijd nodig om sterker te worden. Ik gebruikte in het begin handschoenen die mijn polsen ondersteunden, hielp mij wel om hoger in gewicht te kunnen gaan en later verdween te pijn gewoon. Nu gebruik ik handschoenen alleen tegen eelt.
Kom op zeg. Tegen eelt? :') Gewoon eelt groeien, en er af pulken na het deadliften. ^O^
Kun je tenminste gewoon de 230Volt beetpakken zonder een oplawaai te krijgen. :Y

quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:07 schreef macondo het volgende:

[..]

Ik heb trouwens altijd last van mijn polsen bij het BP. De form is volgens mij prima, let er altijd goed op bij mijn polsen. Meer mensen hier last van, en gaat het over of is het pech met zwakke polsjes?
Probeer je polsen meer in 1lijn met je onderarmen te houden bij het benchen. Dus niet dat je pols door de bar onder 90 graden wordt gedrukt. Uiteraard met je duim om de bar dan, anders gebitje straks. Is het echt je pols, of is het misschien een instabiliteit in een van de beentjes in je hand.
Dat had ik namelijk een tijdje in het begin.

Je kan ook je polsen/onderarmen trainen met dubmles en een bankje.
Zo:
http://www.menshealth.co.(...)raining-09052011.jpg

Maar ik doe ze dan geknield zittend naast het bankje, ellebogen op het bankje, en dan je onder armen over laten steken. Wel lichtgewicht beginnen want je verneukt zo de hele boel.
Zowel met de handpalmen naar beneden als naar boven setjes doen deze.
Als je je handpalm naar boven hebt, dan niet de dumble in je vingers naar benden laten glijden.

[ Bericht 0% gewijzigd door RaymondK op 08-06-2012 13:28:55 ]
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 13:29
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 12:55 schreef mister_popcorn het volgende:
Net maximize intense op (kreeg het bij mijn wij)... Wat n smerig spul. Volgens mij is pep nog beter (lekkerder, goedkoper, en even (on)gezond).
pep? als cola?
macondovrijdag 8 juni 2012 @ 13:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 13:22 schreef RaymondK het volgende:

[..]

Kom op zeg. Tegen eelt? :') Gewoon eelt groeien, en er af pulken na het deadliften. ^O^
Kun je tenminste gewoon de 230Volt beetpakken zonder een oplawaai te krijgen. :Y

[..]

Probeer je polsen meer in 1lijn met je onderarmen te houden bij het benchen. Dus niet dat je pols door de bar onder 90 graden wordt gedrukt. Uiteraard met je duim om de bar dan, anders gebitje straks. Is het echt je pols, of is het misschien een instabiliteit in een van de beentjes in je hand.
Dat had ik namelijk een tijdje in het begin.

Je kan ook je polsen/onderarmen trainen met dubmles en een bankje.
Zo:
http://www.menshealth.co.(...)raining-09052011.jpg

Maar ik doe ze dan geknield zittend naast het bankje, ellebogen op het bankje, en dan je onder armen over laten steken. Wel lichtgewicht beginnen want je verneukt zo de hele boel.
Zowel met de handpalmen naar beneden als naar boven setjes doen deze.
Als je je handpalm naar boven hebt, dan niet de dumble in je vingers naar benden laten glijden.

Thanks voor adviezen, de grip is volkomen zoals Rippetoe met duim er overheen idd. Het is wel echt mijn pols, heb nu eenmaal dunne polsen. Maar met nog iets meer aandacht voor rechte grip in één lijn boven mijn onderarmen hoop ik dat het beter gaat.
RaymondKvrijdag 8 juni 2012 @ 14:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 13:59 schreef macondo het volgende:

[..]

Thanks voor adviezen, de grip is volkomen zoals Rippetoe met duim er overheen idd. Het is wel echt mijn pols, heb nu eenmaal dunne polsen. Maar met nog iets meer aandacht voor rechte grip in één lijn boven mijn onderarmen hoop ik dat het beter gaat.
En anders even een week niet benchen.

[ Bericht 4% gewijzigd door RaymondK op 08-06-2012 15:02:54 ]
Drommeldarisvrijdag 8 juni 2012 @ 14:48
http://www.ad.nl/ad/nl/45(...)er-en-gezonder.dhtml

Supermolecuul in bier gevonden, echter nog te klein om daadwerkelijk fatsoenlijke invloed van betekenis te hebben. Over een jaartje of 10 hebben ze hem vast wel kunnen extracteren en gaan we genetisch gemanipuleerd superbier drinken.
KeimpeHartvrijdag 8 juni 2012 @ 15:12
Een lonkend perspectief! Ik zie het al voor mij, Weisman die een kreet van vreugde slaakt als ik bier drink.
16metervrijdag 8 juni 2012 @ 15:13
'Daar werden muizen op een vetrijk dieet gezet. De helft ervan kreeg gedurende 10 weken ook NR toegediend, "

Waarom kregen de muizen dan geen BIEeERrr!1111 toegediend, dat maakt je volgens de kop toch juist sterker, slanker en gezonder?
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 15:19
leKke biEr suiPeH
KeimpeHartvrijdag 8 juni 2012 @ 15:22
Nieuwe methode van Rippetoe gelanceerd:

25beer.650.jpg

Starting Beer Strength, gecombineerd met Schultenbrau, scheutje Leffe doorheen.
drumstickNLvrijdag 8 juni 2012 @ 15:23
Ik zie het al, dat is iets voor mij.
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 15:34
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 15:22 schreef KeimpeHart het volgende:
Nieuwe methode van Rippetoe gelanceerd:

[ afbeelding ]

Starting Beer Strength, gecombineerd met Schultenbrau, scheutje Leffe doorheen.
Zeer bijpassende foto heb je gevonden :D

Pre workout beer, post workout Leffe, Intra workou bok bier.
DeRakker.vrijdag 8 juni 2012 @ 15:44
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 15:22 schreef KeimpeHart het volgende:
Nieuwe methode van Rippetoe gelanceerd:

[ afbeelding ]

Starting Beer Strength, gecombineerd met Schultenbrau, scheutje Leffe doorheen.
beerfest _O_
Krocvrijdag 8 juni 2012 @ 15:53
GOBAD toch

rustug
Warsawvrijdag 8 juni 2012 @ 15:57
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 15:53 schreef Kroc het volgende:
GOBAD toch

rustug
goeie :P
EenKoudKonijnvrijdag 8 juni 2012 @ 16:26
GOSAD voor rust en ontspanning.
Bendoevrijdag 8 juni 2012 @ 18:39
Het was net toen Polen - Griekenland begon verdacht rustig in de gym :D
Panzermausvrijdag 8 juni 2012 @ 19:11

O+

[ Bericht 8% gewijzigd door Panzermaus op 08-06-2012 19:19:59 ]
kevin_vrijdag 8 juni 2012 @ 19:14
Wo en donderdag geweest en ik heb nu ook wel erg zin eigenlijk.

What to do, what to do... -O-

SPOILER
Full body hè.


[ Bericht 32% gewijzigd door kevin_ op 08-06-2012 19:25:47 ]
mister_popcornvrijdag 8 juni 2012 @ 19:30
quote:
14s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:11 schreef Panzermaus het volgende:
Laatste lijntje NoxiPro weggewerkt en deze muziekje erbij aan, nu ijzermalen met de boys.


O+
dat muziekje van disney icm het woord ijzermalen is niet echt "matching"...
mister_popcornvrijdag 8 juni 2012 @ 19:31
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:14 schreef kevin_ het volgende:
Wo en donderdag geweest en ik heb nu ook wel erg zin eigenlijk.

What to do, what to do... -O-

SPOILER
Full body hè.
armen dagje? wat core erbij? stukje cardio? Schouders?
kevin_vrijdag 8 juni 2012 @ 19:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:31 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

armen dagje? wat core erbij? stukje cardio? Schouders?
Weet je een aantal goede oefeningen die ik kan doen behalve rows, dips, shoulder press, leg press en incline bp/fly's voor bovenstaand?
setovrijdag 8 juni 2012 @ 19:41
Koelkast ineens kapot, EK dit weekend, dat wordt niks met de cut de komende paar dagen.
mister_popcornvrijdag 8 juni 2012 @ 19:46
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:38 schreef kevin_ het volgende:

[..]

Weet je een aantal goede oefeningen die ik kan doen behalve rows, dips, shoulder press, leg press en incline bp/fly's voor bovenstaand?
... ik had het dus over specifiek bijvoorbeeld armen, dus even geen FB doen (Ervan uitgaande dat je de afgelopen twee dagen al FB hebt getraind?)

Je kan bijv drie oefeningen supersetten met biceps / schouders, daarna turkisch getups (of iets voor je core) en dan cardio?

Of, misschien beter, zoek je zwakste of slechtst uitziende lichaamsdeel, en hit it!
fathankvrijdag 8 juni 2012 @ 19:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:14 schreef kevin_ het volgende:
Wo en donderdag geweest en ik heb nu ook wel erg zin eigenlijk.

What to do, what to do... -O-

SPOILER
Full body hè.
curlen curlen curlen.

Anders aftrekken op de bank.
Diaboxvrijdag 8 juni 2012 @ 19:51
quote:
7s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 07:47 schreef star_gazer het volgende:

[..]

Het nadeel van creatine, is dat er een sterk verband bestaat tussen creatine inname en de hoeveelheid DHT (Dihydrotestosteron) in je bloed. DHT is het hormoon dat ervoor zorgt dat bij mannen die daarvoor genetisch aangeleged zijn, het haar uitvalt. Als je dus genetisch 'gezegend' bent met kaalheid, zal je dit proces bij creatinegebruik behoorlijk versnellen.
A->B
B->C
A !-> C

Creatine is perfect veilig en zal niet leiden tot haaruitval, dat er 1 studie is die ratio DHT:T ziet stijgen is doet niks af aan de tienmiljoenmiljard andere studies.
Zie wat betreft lange termijn studies:
Long-term creatine supplementation does not significantly affect clinical markers of health in athletes.
Kreider RB, Melton C, Rasmussen CJ, Greenwood M, Lancaster S, Cantler EC, Milnor P, Almada AL.
Mol Cell Biochem. 2003 Feb;244(1-2):95-104.

Long-term oral creatine supplementation does not impair renal function in healthy athletes.
Poortmans JR, Francaux M.
Med Sci Sports Exerc. 1999 Aug;31(8):1108-10.

Few adverse effects of long-term creatine supplementation in a placebo-controlled trial.
Groeneveld GJ, Beijer C, Veldink JH, Kalmijn S, Wokke JH, van den Berg LH.
Int J Sports Med. 2005 May;26(4):307-13.

Long-term creatine supplementation is safe in aged patients with Parkinson disease.
Bender A, Samtleben W, Elstner M, Klopstock T.
Nutr Res. 2008 Mar;28(3):172-8.

Haaruitval is bij GEEN enkele studie gerapporteerd. DHT doet tevens meer dan dat, maar neem aan dat je je dat ook wel realiseert :P

Ondanks dat ik wel moet erkennen dat de studie die je citeert kwalitatief toch echt wel goed is, heb ik er m'n vraagtekens bij. Kan me moeilijk voorstellen dat bij al die andere studies er nooit iemand bij op is gekomen om de geslachtshormonen te meten.
kevin_vrijdag 8 juni 2012 @ 19:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:46 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

... ik had het dus over specifiek bijvoorbeeld armen, dus even geen FB doen (Ervan uitgaande dat je de afgelopen twee dagen al FB hebt getraind?)

Je kan bijv drie oefeningen supersetten met biceps / schouders, daarna turkisch getups (of iets voor je core) en dan cardio?

Of, misschien beter, zoek je zwakste of slechtst uitziende lichaamsdeel, en hit it!
Thanks jonge.
Bendoevrijdag 8 juni 2012 @ 19:53
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:14 schreef kevin_ het volgende:
Wo en donderdag geweest en ik heb nu ook wel erg zin eigenlijk.

What to do, what to do... -O-

SPOILER
Full body hè.
Waarom zou je 2 dagen achter elkaar full body trainen? Low intensity?
kevin_vrijdag 8 juni 2012 @ 19:57
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:53 schreef Bendoe het volgende:

[..]

Waarom zou je 2 dagen achter elkaar full body trainen? Low intensity?
Zit in de cut :D, maar heb er maar even een korte bulk van gemaakt :+ . Woensdagochtend en donderdagavond getraind. Had er gewoon erg zin in :). Maar ik zit meestal rond de 45 minuten en dan doe ik 10-12 sets.
Jahr00nvrijdag 8 juni 2012 @ 20:10
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:57 schreef kevin_ het volgende:

[..]

Zit in de cut :D, maar heb er maar even een korte bulk van gemaakt :+ . Woensdagochtend en donderdagavond getraind. Had er gewoon erg zin in :). Maar ik zit meestal rond de 45 minuten en dan doe ik 10-12 sets.
Ga een stukje hardlopen man. Mooi weer voor.
ZuidGrensvrijdag 8 juni 2012 @ 20:37
quote:
10s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 19:41 schreef seto het volgende:
Koelkast ineens kapot, EK dit weekend, dat wordt niks met de cut de komende paar dagen.
Tja, dat EK is natuurlijk helemaal geweldig, kijk er al twee jaar naar uit maar gezond is het niet.
Krocvrijdag 8 juni 2012 @ 20:42
Ik kom maar weer terug hier, als ze godverdomme denken dat je rond de 75kg ben terwijl je 94kg weeg. Breedte opgeofferd voor diepte.
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 20:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 20:42 schreef Kroc het volgende:
Ik kom maar weer terug hier, als ze godverdomme denken dat je rond de 75kg ben terwijl je 94kg weeg. Breedte opgeofferd voor diepte.
Daar doe je toch niks aan. Zelfde probleem hier.
Krocvrijdag 8 juni 2012 @ 20:54
ik heb al mijn nieuwe schema gemaakt, gejat van hss 100:

shoulders width (geen presses)
arms gvt
rust
back width
chest width

even geen high pulls, snatches, cleans, push presses, front squats etc meer
Levolutionvrijdag 8 juni 2012 @ 21:58
Vandaag rolde die fucking bar gewoon uit mijn handen bij het deadliften. Grip was compleet waardeloos. Toen de straps maar weer omgedaan en het ging perfect.

Ik word gek van mijn kleine handjes en dunne onderarmpjes.

edit: vergeten: /lief dagboek

[ Bericht 8% gewijzigd door Levolution op 08-06-2012 22:06:40 ]
kevin_vrijdag 8 juni 2012 @ 22:17
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 20:10 schreef Jahr00n het volgende:

[..]

Ga een stukje hardlopen man. Mooi weer voor.
Heb nooit echt het idee dat cardio bij mij werkt. In ieder geval voor het afvallen dan. Voor mijn conditie werkt het wel echt super. Net naar de fitness gelopen, in totaal een uur. Ook wel prima. :)
#ANONIEMvrijdag 8 juni 2012 @ 23:30
1295348418_resized.jpg?width=966&height=640
Toverbal0zaterdag 9 juni 2012 @ 01:18
quote:
14s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 23:30 schreef Weissman het volgende:
[ afbeelding ]
Foto van jezelf toen je jong was?

Baas
Bendoezaterdag 9 juni 2012 @ 09:10
Hoe komen olympische sprinters zo gespierd?
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 09:36
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:10 schreef Bendoe het volgende:
Hoe komen olympische sprinters zo gespierd?
Zij squatten en benchen ook. Plus Cell Tech.
Jahr00nzaterdag 9 juni 2012 @ 09:40
745787-usain-bolt.jpg

Usain drukt wel zieke hoeveelheden zo te zien.
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 09:42
Ik vergat nog te zeggen dat ze ook explosieve oefeningen doen. Plyometrische push-ups, springen en power cleans.

Trouwens, hij is meer in shape dan 99% van de sportschoolbezoekers. Plus hij traint de hele dag voor zijn sport. Om daarnaast ook nog zo'n lichaam te krijgen met krachtoefeningen is dan wel een topprestatie.
Jahr00nzaterdag 9 juni 2012 @ 09:45
Dan vind ik deze olympiër een stuk beter lichaam hebben.

ivan-stoitsov.jpg
mister_popcornzaterdag 9 juni 2012 @ 09:48
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:40 schreef Jahr00n het volgende:
[ afbeelding ]

Usain drukt wel zieke hoeveelheden zo te zien.
dat zie ik er niet aan af. Hoe zie jij dat?
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 09:49
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:45 schreef Jahr00n het volgende:
Dan vind ik deze olympiër een stuk beter lichaam hebben.

[ afbeelding ]
Ja, maar de beste Bulgaar is betrapt op Cell Tech. Terwijl Stronglifts het als promotiemateriaal gebruikt. :P
Jahr00nzaterdag 9 juni 2012 @ 09:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:48 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

dat zie ik er niet aan af. Hoe zie jij dat?
Aan die massieve borst?
mister_popcornzaterdag 9 juni 2012 @ 09:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:50 schreef Jahr00n het volgende:

[..]

Aan die massieve borst?
je bent aan het trollen, had 't kunnen weten...
mister_popcornzaterdag 9 juni 2012 @ 09:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 juni 2012 20:54 schreef Kroc het volgende:
ik heb al mijn nieuwe schema gemaakt, gejat van hss 100:

shoulders width (geen presses)
arms gvt
rust
back width
chest width

even geen high pulls, snatches, cleans, push presses, front squats etc meer
Wat zijn je stats dan op bovenstaande?

En wat ik ga doen, is de 5/3/1 van wendler volgen (doe ik al), maar in de deload week, alleen de deload oefening vd dag pakken en daarna vol armen beuken. Moet ook ergens toe leiden...
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 11:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:40 schreef Jahr00n het volgende:
[ afbeelding ]

Usain drukt wel zieke hoeveelheden zo te zien.
Streef! _O_

quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:42 schreef EenKoudKonijn het volgende:
Ik vergat nog te zeggen dat ze ook explosieve oefeningen doen. Plyometrische push-ups, springen en power cleans.

Trouwens, hij is meer in shape dan 99% van de sportschoolbezoekers. Plus hij traint de hele dag voor zijn sport. Om daarnaast ook nog zo'n lichaam te krijgen met krachtoefeningen is dan wel een topprestatie.
Zeker respect voor het prachtige fysiek van Usain Bolt. :Y Ik hoop dat ik ooit in de buurt kom.
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 11:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 11:41 schreef 16meter het volgende:

[..]

Streef! _O_

[..]

Zeker respect voor het prachtige fysiek van Usain Bolt. :Y Ik hoop dat ik ooit in de buurt kom.
Zucht...
setozaterdag 9 juni 2012 @ 11:52
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 11:52 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Zucht...
:')
Push.zaterdag 9 juni 2012 @ 11:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 11:41 schreef 16meter het volgende:

[..]

Streef! _O_

[..]

Zeker respect voor het prachtige fysiek van Usain Bolt. :Y Ik hoop dat ik ooit in de buurt kom.
Ja, hij sport ook echt voor het fysiek, niet om de snelste man op aarde te zijn ofzo.

[ Bericht 0% gewijzigd door Push. op 09-06-2012 12:15:22 ]
setozaterdag 9 juni 2012 @ 12:03
Nee hij doet het voor de fysiek hoor.
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 12:07
ik vind usain wel mooi fysiek hebben niet te breed dat schrikt de chicks af ghehe gewoon mooie blokjesbuik enso
kidkash19zaterdag 9 juni 2012 @ 12:11
USain Bolt is ook een freak, ik las ergens dat zijn fast twitch en slow twitch spieren een redelijk unieke verhouding hebben en hij daardoor tot deze prestaties komt.

Ik denk dat de meeste mensen toch erg tevreden zijn met een sprintersfysiek maar blijkbaar denkt iedereen hier dat ze 110/120KG met 4% kunnen zijn :P
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 12:11
Zijn genoeg sprinters met een zeer goed fysiek, Usain Bolt is daar absoluut niet 1 van.

11smr06.jpg
_O_
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 12:13
Seto of random lid van dutchboydybuilding: oh ik ben zo groot en mooi en stoer. Meer vretuh!

Bodybuilder20Jam201820at20Faultline.jpg

Sportman: shut up bitch

zhang210_lg.jpg
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 12:16
Maargoed, een lichaam is pas mooi natuurlijk als het minstens 100 kg weegt met minder dan 10 procent vet en niet haalbaar is zonder drugs, zodat je nog iets hebt om naar uit te kijken en lekker tegen anderen kunt bitchen dat ze niet hard genoeg hun best doen als ze zo'n fysiek niet kunnen krijgen.
Push.zaterdag 9 juni 2012 @ 12:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:11 schreef 16meter het volgende:
Zijn genoeg sprinters met een zeer goed fysiek, Usain Bolt is daar absoluut niet 1 van.

[ afbeelding ]
_O_
Bolt is sneller. Wie doet het dan beter?
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 12:16
Ga naar het hardlooptopic ofzo. :')

Wie beweert dat een misvormd lichaam als Bolt mooi is of iets met BB te maken heeft, zit in het verkeerde topic. En over hard rennen gaat het hier niet.
Push.zaterdag 9 juni 2012 @ 12:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:16 schreef 16meter het volgende:
Ga naar het hardlooptopic ofzo. :')

Wie beweert dat een misvormd lichaam als Bolt mooi is of iets met BB te maken heeft, zit in het verkeerde topic. En over hard rennen gaat het hier niet.
Je loopt te zeiken op de beste sprinter ter wereld dat ie geen goed fysiek heeft, terwijl het voor zijn sport dus kennelijk bijna niet beter kan :') Bolt heeft überhaupt niks met bodybuilding te maken, dus deze discussie is nutteloos.
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 12:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:16 schreef 16meter het volgende:
Ga naar het hardlooptopic ofzo. :')

Wie beweert dat een misvormd lichaam als Bolt mooi is of iets met BB te maken heeft, zit in het verkeerde topic. En over hard rennen gaat het hier niet.
Ik snap je punt wel, maar laten we eerlijk zijn: de meeste gasten in dit topic trainen niet om een mooi gebalanceerd lichaam te krijgen waarbij de linker romboid precies even groot is als de rechter met een perfecte verhouding tussen de voorste en de middelste schouderkop.

De meeste mensen trainen hier om gewoon zoveel mogelijk massa te krijgen als ze maar kunnen, maar doen moet je niet naar mensen als Arnold of dergelijke bodybuilders kijken, want dat is gewoon niet realistisch. Een fysiek van een sprinter daarentegen wel.
setozaterdag 9 juni 2012 @ 12:21
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:13 schreef EenKoudKonijn het volgende:
Seto of random lid van dutchboydybuilding: oh ik ben zo groot en mooi en stoer. Meer vretuh!

[ afbeelding ]

Sportman: shut up bitch

[ afbeelding ]
Wat doe je hier dan?
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 12:24
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:21 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Ik snap je punt wel, maar laten we eerlijk zijn: de meeste gasten in dit topic trainen niet om een mooi gebalanceerd lichaam te krijgen waarbij de linker romboid precies even groot is als de rechter met een perfecte verhouding tussen de voorste en de middelste schouderkop.

De meeste mensen trainen hier om gewoon zoveel mogelijk massa te krijgen als ze maar kunnen, maar doen moet je niet naar mensen als Arnold of dergelijke bodybuilders kijken, want dat is gewoon niet realistisch. Een fysiek van een sprinter daarentegen wel.
Fair enough.

Maar niemand denkt hier volgens mij dat 'ie als Arnold wordt. :')
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 12:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:21 schreef seto het volgende:

[..]

Wat doe je hier dan?
Zie post boven je. Even wat nuance aanbrengen in de uit de hand gelopen veronderstellingen van de bodybuildingcultuur waarin alleen massamonsters als een begeerlijk fysiek worden beschouwd, vergelijkbaar met kleine meisjes die naar graatmagere modellen kijken: bigarexia.

Ironische is nog dat iedereen verstopt zit achter een computerscherm en dat soort rare gedachten in stand houden, terwijl ze zelf het grootste gedeelte van de tijd Diablo spelen.
Panzermauszaterdag 9 juni 2012 @ 12:26
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:24 schreef 16meter het volgende:

[..]

Fair enough.

Maar niemand denkt hier volgens mij dat 'ie als Arnold wordt. :')
geef mij een jaar maatje
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 12:26
Toch niks mis mee om net als Arnold te willen zijn.

Als je er als Usain uitziet, mag je je wel gelukkig prijzen met zo'n gezond lichaam. Maar wat is er mis mee om er niet als Usain uit te willen zien, maar als Arnold?
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 12:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:26 schreef Levolution het volgende:
Toch niks mis mee om net als Arnold te willen zijn.

Als je er als Usain uitziet, mag je je wel gelukkig prijzen met zo'n gezond lichaam. Maar wat is er mis mee om er niet als Usain uit te willen zien, maar als Arnold?
Ongezonde obsessie lijkt me. Think about it. Hoeveel tijd heb je hier besteed in die tientallen reeksen aan de geringste details waarvan je het effect niet eens kan meten, terwijl je die tijd ook kan besteden aan meer sets of juist even helemaal niet met bodybuilding bezig zijn voor een gebalanceerd leven en geestelijke rust van je training?

Ik denk dat we van onszelf niet doorhebben hoe ongezond je er mee bezig kunt zijn. Juist aangemoedigd door dat soort voorbeelden als Arnold.
setozaterdag 9 juni 2012 @ 12:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:25 schreef EenKoudKonijn het volgende:
Even wat nuance aanbrengen in de uit de hand gelopen veronderstellingen van de bodybuildingcultuur waarin alleen massamonsters als een begeerlijk fysiek worden beschouwd, vergelijkbaar met kleine meisjes die naar graatmagere modellen kijken: bigarexia.
Dat heb ik hier nog nooit gezien in deze reeks.

quote:
Ironische is nog dat iedereen verstopt zit achter een computerscherm en dat soort rare gedachten in stand houden, terwijl ze zelf het grootste gedeelte van de tijd Diablo spelen.
Want je kan geen andere interesses hebben? :')
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 12:34
Laat gaan joh. :')
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 12:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:32 schreef seto het volgende:

[..]

Dat heb ik hier nog nooit gezien in deze reeks.

[..]

Want je kan geen andere interesses hebben? :')
Het was eigenlijk een reactie op jouw sarcastische opmerking. Je suggereert namelijk dat Usain een onbegeerlijk fysiek heeft. Helaas is het nu allemaal wat uit de hand gelopen.
bascrosszaterdag 9 juni 2012 @ 12:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:25 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Zie post boven je. Even wat nuance aanbrengen in de uit de hand gelopen veronderstellingen van de bodybuildingcultuur waarin alleen massamonsters als een begeerlijk fysiek worden beschouwd, vergelijkbaar met kleine meisjes die naar graatmagere modellen kijken: bigarexia.

:')

Wat een onzin. Iedereen in dit topic wil er beter uitzien/breder worden, maar dat is niet meteen bigorexia.
Panzermauszaterdag 9 juni 2012 @ 12:35
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:26 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

geef mij een jaar maatje
Ik zou er overigens zelf nooit zo uit willen zien. Ja, misschien voor een dag, maar that's it. En ik vind het leuk om er naar kijken, een beetje net als met auto's kijken. En respect ervoor hebben, want je weet gewoon dat het keihard werken is.

Het hele 'gezond & sterk' spreekt me tegenwoordig meer aan (inb4 '>fitness topic'), lekker lean zijn, kleding die goed ziet en gewoon een fit&strong fuck zijn. w/ Doel is toch wel een paar chinups te kunnen met een meisje aan je voeten, dat lijkt me gewoon _O_. Voor de 'gewone mensen' ben je met een beetje meer body al meteen de buffel van de groep, dus daar hoef je het ook niet voor te doen. Je beeld van wat 'normaal' is raakt zo vertekent als je ook maar een beetje serieus hiermee bezig bent. :') :D
bascrosszaterdag 9 juni 2012 @ 12:39
quote:
14s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:35 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

Ik zou er overigens zelf nooit zo uit willen zien. Ja, misschien voor een dag, maar that's it. En ik vind het leuk om er naar kijken, een beetje net als met auto's kijken. En respect ervoor hebben, want je weet gewoon dat het keihard werken is.

Het hele 'gezond & sterk' spreekt me tegenwoordig meer aan (inb4 '>fitness topic'), lekker lean zijn, kleding die goed ziet en gewoon een fit&strong fuck zijn. w/ Doel is toch wel een paar chinups te kunnen met een meisje aan je voeten, dat lijkt me gewoon _O_. Voor de 'gewone mensen' ben je met een beetje meer body al meteen de buffel van de groep, dus daar hoef je het ook niet voor te doen. Je beeld van wat 'normaal' is raakt zo vertekent als je ook maar een beetje serieus hiermee bezig bent. :') :D
Zo extreem buff is Arnold nou ook weer niet. Ik zou er zeker wel zo uit willen zien. Bazenfysiek.

Arnold_Schwarzenegger_Pictures.jpg

Ronnie Kolenboer gaat mij dan weer wat te ver.
Panzermauszaterdag 9 juni 2012 @ 12:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:39 schreef bascross het volgende:

[..]

Zo extreem buff is Arnold nou ook weer niet. Ik zou er zeker wel zo uit willen zien. Bazenfysiek.

[ afbeelding ]

Ronnie Kolenboer gaat mij dan weer wat te ver.
annebollen..haha hij heeft geen piemel meer over enheb je gezien hoe hij er tegewoordig uitziet? helemaal leeggelopen HAHA
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 12:44
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:39 schreef bascross het volgende:

[..]

Zo extreem buff is Arnold nou ook weer niet. Ik zou er zeker wel zo uit willen zien. Bazenfysiek.

[ afbeelding ]

Ronnie Kolenboer gaat mij dan weer wat te ver.
Mee eens. Arnold zag er bijvoorbeeld ook gewoon goed uit in kleding:

KinderCop1.jpg
Kindergarten Cop _O_ , die scène waar hij in een polo met zijn massieve biceps aan komt lopen en al die moeders op hem geilen.

(okee, iets later na zijn toppunt, maar toch)

Ronnie daarentegen past niet eens in zijn kleding.

Ik zou er niet voor terugdeinzen om er als Arnold uit te zien. _O_
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 12:47
Arnold > iedereen.
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 13:19
Met zoveel PED's in je lichaam als die sprinters is het niet gek dat je een goed lichaam heb.
Yuri_Boykazaterdag 9 juni 2012 @ 13:30
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:25 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Zie post boven je. Even wat nuance aanbrengen in de uit de hand gelopen veronderstellingen van de bodybuildingcultuur waarin alleen massamonsters als een begeerlijk fysiek worden beschouwd, vergelijkbaar met kleine meisjes die naar graatmagere modellen kijken: bigarexia.

Ironische is nog dat iedereen verstopt zit achter een computerscherm en dat soort rare gedachten in stand houden, terwijl ze zelf het grootste gedeelte van de tijd Diablo spelen.
Bodybuilders a.k.a hedendaagse Mr. Olympia figuren zijn ook zo lelijk als de tering, met hun Afrika buikjes.

Doe mij maar gespierd en atletisch meer in de richting van Zyzz.
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 13:19 schreef Geo4kant het volgende:
Met zoveel PED's in je lichaam als die sprinters is het niet gek dat je een goed lichaam heb.
Wat zijn PED's?

edit: Ahhh
http://en.wikipedia.org/wiki/Performance-enhancing_drugs
Awesome_zaterdag 9 juni 2012 @ 13:37
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 13:30 schreef Yuri_Boyka het volgende:

[..]

Bodybuilders a.k.a hedendaagse Mr. Olympia figuren zijn ook zo lelijk als de tering, met hun Afrika buikjes.

Doe mij maar gespierd en atletisch meer in de richting van Zyzz.
Amen. Het ongetwijfeld heel knap en hard werken om er uit te zien als Jay Cutler. Maar dat sluit niet uit dat het gewoon ugly as fuck is. :r
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 13:37
quote:
1s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 13:30 schreef Yuri_Boyka het volgende:

[..]

Bodybuilders a.k.a hedendaagse Mr. Olympia figuren zijn ook zo lelijk als de tering, met hun Afrika buikjes.

Doe mij maar gespierd en atletisch meer in de richting van Zyzz.
roid guts

Ik knal ook liever die vacuum pose net als Zane.
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 13:54
Welk merk bier drinken jullie tijdens de EK-bier-bulk-periode ?

Ben benieuwd welk merk het meeste eiwitten kCals heeft.
Drommeldariszaterdag 9 juni 2012 @ 13:58
quote:
14s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 13:54 schreef Weissman het volgende:
Welk merk bier drinken jullie tijdens de EK-bier-bulk-periode ?

Ben benieuwd welk merk het meeste eiwitten kCals heeft.
Die met de meeste supermoleculen natuurlijk. Ik zal eens even kijken of ik daar wat meer informatie over kan vinden.
Awesome_zaterdag 9 juni 2012 @ 14:03
Vanmorgen tijdens m'n skullchrushers een uitslag ontdekt op m'n onderarm. Jeukt of voelt helemaal niet. Ook is het geen striae want dat heb ik wel op m'n biceps en lijkt er niet op.
Kleine rode vlekjes zijn het meer. Krachttraining gerelateerd of iets anders. Wat denken jullie?
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 14:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 14:03 schreef Awesome_ het volgende:
Vanmorgen tijdens m'n skullchrushers een uitslag ontdekt op m'n onderarm. Jeukt of voelt helemaal niet. Ook is het geen striae want dat heb ik wel op m'n biceps en lijkt er niet op.
Kleine rode vlekjes zijn het meer. Krachttraining gerelateerd of iets anders. Wat denken jullie?
Kan echt van alles zijn. Contactallergie met metaal (gewichten), bloedinkjes door inspanning (?), etc. Moeilijk te zeggen zo.

Als het niet ernstig is en gauw weer weggaat, zou ik me niet druk maken.
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 14:08
quote:
14s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 13:54 schreef Weissman het volgende:
Welk merk bier drinken jullie tijdens de EK-bier-bulk-periode ?

Ben benieuwd welk merk het meeste eiwitten kCals heeft.
Uit onderzoek is gebleken dat het liefhebben van voetbal negatief gecorreleerd is met squat stats.
kevin_zaterdag 9 juni 2012 @ 14:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 14:03 schreef Awesome_ het volgende:
Vanmorgen tijdens m'n skullchrushers een uitslag ontdekt op m'n onderarm. Jeukt of voelt helemaal niet. Ook is het geen striae want dat heb ik wel op m'n biceps en lijkt er niet op.
Kleine rode vlekjes zijn het meer. Krachttraining gerelateerd of iets anders. Wat denken jullie?
Heb ik ook best wel vaak, van die kleine rode stippen. Geen idee waarom...
mister_popcornzaterdag 9 juni 2012 @ 15:13
quote:
14s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 13:54 schreef Weissman het volgende:
Welk merk bier drinken jullie tijdens de EK-bier-bulk-periode ?

Ben benieuwd welk merk het meeste eiwitten kCals heeft.
Laat het nou eens los, wordt treurig.

En voor diegene die wel eiwitten tellen in hun versnaperingen, devotion vodka. Diegene die 't weet te vinden in Nederland (of belgië / dld) is mijn held!
BeamofLightzaterdag 9 juni 2012 @ 15:14
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 14:41 schreef kevin_ het volgende:

[..]

Heb ik ook best wel vaak, van die kleine rode stippen. Geen idee waarom...
kut. Ik ook. vlekje van 1 cm in het kwadraat. Rond mijn oog. Bestaande uit een aantal kleine rode vlekjes. Whey van B&F, is dat de gemeenschappelijke factor?
Yuri_Boykazaterdag 9 juni 2012 @ 15:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 13:37 schreef Levolution het volgende:

[..]

roid guts

Ik knal ook liever die vacuum pose net als Zane.
Zyzz -> Zane

Ook een ongelooflijk lichaam maar toch denk ik iets te groot. Je moet er nog wel representatief uit zien als persoon.
fathankzaterdag 9 juni 2012 @ 15:41
E-bitchin' over het fysiek van de snelste man op aarde :')

Only op FOK!

_O_
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 15:43
hier nog meer filmpjes van usain bolt en hardlopen enzo


_O_O_O_O_O
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 15:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:37 schreef Yuri_Boyka het volgende:

[..]

Zyzz -> Zane

Ook een ongelooflijk lichaam maar toch denk ik iets te groot. Je moet er nog wel representatief uit zien als persoon.
Frank Zane ziet er wel degelijk representatief uit hoor:

zq5.jpg
Yuri_Boykazaterdag 9 juni 2012 @ 15:55
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:54 schreef Levolution het volgende:

[..]

Frank Zane ziet er wel degelijk representatief uit hoor:

[ afbeelding ]
Ah kijk eens aan. :P Ik zocht al naar afbeeldingen waarin je hem kon zien in alledaagse situaties. Zo ziet het er nog wel goed uit ja, echter zonder kleren aan lijkt het een beest. :P
Jahr00nzaterdag 9 juni 2012 @ 15:55
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:54 schreef Levolution het volgende:

[..]

Frank Zane ziet er wel degelijk representatief uit hoor:

[ afbeelding ]
In het uitsmijter milieu kan ie er prima mee door ja.
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 15:59
quote:
14s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:41 schreef fathank het volgende:
E-bitchin' over het fysiek van de snelste man op aarde :')

Only op FOK!

_O_
Bodybuilders afkraken in een bodybuilding topic; only op Fok!
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 15:59
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:55 schreef Yuri_Boyka het volgende:

[..]

Ah kijk eens aan. :P Ik zocht al naar afbeeldingen waarin je hem kon zien in alledaagse situaties. Zo ziet het er nog wel goed uit ja, echter zonder kleren aan lijkt het een beest. :P
Hier nog een alledaagse situatie van deze leraar scheikunde en wiskunde:

fz11.jpg

_O_
Deze man had brains ook nog.
Yuri_Boykazaterdag 9 juni 2012 @ 16:09
Oja, aangezien ik geband was kon ik deze niet posten.

Sorry Panzert, het deed me erg aan jou denken. :@

http://tosh.comedycentral.com/video-clips/uncensored---man-milk

Deze is ook leuk, roidrage.

http://tosh.comedycentral(...)ivation-guy-web-chat
setozaterdag 9 juni 2012 @ 16:51
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:54 schreef Levolution het volgende:

[..]

Frank Zane ziet er wel degelijk representatief uit hoor:

[ afbeelding ]
Bztol.jpg
"Does he even lift?"
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 16:55
Cutler is ook heel geloofwaardig als zakenman.
l.jpg
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 16:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 16:51 schreef seto het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
"Does he even lift?"
Coleman ziet er gewoon uit als KFC fat ass met zijn kleren aan. Niemand die het boeit hoeveel hij kan squatten als hij over straat loopt.
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 17:06
Shit zeg, Coleman en Cutler. :D

Vanaf nu zal ik heel anders tegen de Kingpin aankijken.

ngbbs4f2059a328549.jpg
Snakeyzaterdag 9 juni 2012 @ 17:06
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 16:55 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Coleman ziet er gewoon uit als KFC fat ass met zijn kleren aan. Niemand die het boeit hoeveel hij kan squatten als hij over straat loopt.
Op zo´n foto zie je alleen hem, zodra hij naast iemand gaat staan zie je het verschil ineens. Dan ziet het er wel groot uit, pak of niet. Zo´n pak zal ongetwijfeld een maatpak zijn.

Ik heb m´n kledingkast vanmorgen uitgemest. Dat was lachen, not. Ik kan meer dan de helft van m´n shirts niet meer aan. Leren jassen, overhemden een paar spijkerbroeken. Aardige investering. :')
setozaterdag 9 juni 2012 @ 17:07
Bolt ziet er gewoon uit als skinny neger met zijn kleren aan. Niemand die het boeit hoe hard hij kan rennen als hij over straat loopt.
obsamazaterdag 9 juni 2012 @ 17:07
Tentamens really fucked up mijn schema, alleen maandag en woensdag getraind ;( Morgen maar even vroeg bedje uit dan.

Wat is ongeveer het aantal uren dat je moet wachten voordat je vol kan sporten ? Uurtje ?

edit: na ontbijt bedoel ik dan natuurlijk.
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 17:07
quote:
5s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 17:07 schreef seto het volgende:
Bolt ziet er gewoon uit als skinny neger met zijn kleren aan. Niemand die het boeit hoe hard hij kan rennen als hij over straat loopt.
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 17:09
quote:
7s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 17:06 schreef Snakey het volgende:

[..]

Op zo´n foto zie je alleen hem, zodra hij naast iemand gaat staan zie je het verschil ineens. Dan ziet het er wel groot uit, pak of niet. Zo´n pak zal ongetwijfeld een maatpak zijn.

Ik heb m´n kledingkast vanmorgen uitgemest. Dat was lachen, not. Ik kan meer dan de helft van m´n shirts niet meer aan. Leren jassen, overhemden een paar spijkerbroeken. Aardige investering. :')
No way. Puur massa? Ik weet wel dat je broeken uitscheuren van te gespierde benen, maar shirts rekken toch gewoon mee?

Leren jas is tegenwoordig 500 169 euro. :D

quote:
5s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 17:07 schreef seto het volgende:
Bolt ziet er gewoon uit als skinny neger met zijn kleren aan. Niemand die het boeit hoe hard hij kan rennen als hij over straat loopt.
Maar hij kan wel ontsnappen aan de politie als hij kipnuggets steelt voor een potje Diablo.
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 17:16
Wat zijn je stats 'koudkonijn' en post eens een foto.
slacker_nlzaterdag 9 juni 2012 @ 17:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 16:55 schreef 16meter het volgende:
Cutler is ook heel geloofwaardig als zakenman.
[ afbeelding ]
Porn actor, true story.
Yuri_Boykazaterdag 9 juni 2012 @ 17:28
Dit is wel een leuk streef fysiek, misschien net een heel klein beetje massa meer.

LqWGm.jpg
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 17:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:49 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Ja, maar de beste Bulgaar is betrapt op Cell Tech. Terwijl Stronglifts het als promotiemateriaal gebruikt. :P
Cell Tech is toch een merk whey..edit of was dat muscletech

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 09-06-2012 17:42:49 ]
Yuri_Boykazaterdag 9 juni 2012 @ 17:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 17:42 schreef ZetaOS het volgende:

[..]

Cell Tech is toch een merk whey..edit of was dat muscletech
Muscle Tech is gewoon een merk, Cell Tech is een code naam roids.
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 17:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:21 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Ik snap je punt wel, maar laten we eerlijk zijn: de meeste gasten in dit topic trainen niet om een mooi gebalanceerd lichaam te krijgen waarbij de linker romboid precies even groot is als de rechter met een perfecte verhouding tussen de voorste en de middelste schouderkop.

De meeste mensen trainen hier om gewoon zoveel mogelijk massa te krijgen als ze maar kunnen, maar doen moet je niet naar mensen als Arnold of dergelijke bodybuilders kijken, want dat is gewoon niet realistisch. Een fysiek van een sprinter daarentegen wel.
Spreek voor je zelf.
McNultyzaterdag 9 juni 2012 @ 17:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:55 schreef Jahr00n het volgende:

[..]

In het uitsmijter milieu kan ie er prima mee door ja.
Bodybuilden is leuk maar oh wee als je er sterk uit gaat zien. Moeten we niet willen hoor.
Levolutionzaterdag 9 juni 2012 @ 18:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 17:53 schreef McNulty het volgende:

[..]

Bodybuilden is leuk maar oh wee als je er sterk uit gaat zien. Moeten we niet willen hoor.
je moet niette breed worde dan zie je eruit als een aap en als je al die adere ensow begint te zien dat is helemaal viesss sowieso krijg je alleen adere als je aan de annabloben bent want gewoon naturaal word je net als taylor lautner gewoon toned
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 18:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 17:46 schreef Yuri_Boyka het volgende:

[..]

Muscle Tech is gewoon een merk, Cell Tech is een code naam roids.
Aha, ik dacht meer aan:

cell-tech-boy.jpg
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 18:53
neem liever frog tech, perfect voor de bulk
10226_original.jpg
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 18:55
Ow, gaan we zo beginnen :P

cell-tech-2.jpg

cell-tech-3.jpg

caryingceltech.jpg

celltechdispenser.jpg

Untitled-6copy.jpg

6446d1187039359-supplements-anyone-take-dat-dere-cell-tech-datdereadvertisement.jpg

291ds7n.jpg

[ Bericht 8% gewijzigd door #ANONIEM op 09-06-2012 19:04:36 ]
Snakeyzaterdag 9 juni 2012 @ 19:00
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 17:09 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

No way. Puur massa? Ik weet wel dat je broeken uitscheuren van te gespierde benen, maar shirts rekken toch gewoon mee?

Nee was een grapje. Er is natuurlijk niemand die echt massa aanzet door te trainen en goed eten. :')
slacker_nlzaterdag 9 juni 2012 @ 19:03
582486_316544491762328_105422053_n.jpg

282718_314416431975134_1419256832_n.jpg
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 20:29
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 19:00 schreef Snakey het volgende:

[..]

Nee was een grapje. Er is natuurlijk niemand die echt massa aanzet door te trainen en goed eten. :')
Niet zoveel dat ze nieuwe shirts moeten kopen. Ben jij even blij dat je uit de kindermaatjes gegroeid bent. Grote jongen.
Kroczaterdag 9 juni 2012 @ 20:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 20:29 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Niet zoveel dat ze nieuwe shirts moeten kopen. Ben jij even blij dat je uit de kindermaatjes gegroeid bent. Grote jongen.
ik verwacht nu wel een kerel van minstens 100kg
slacker_nlzaterdag 9 juni 2012 @ 20:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 20:32 schreef Kroc het volgende:

[..]

ik verwacht nu wel een kerel van minstens 100kg
Ik een held op sokken.
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 20:35
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 20:35 schreef slacker_nl het volgende:

[..]

Ik een held op sokken.
Ik een manwijf.
obsamazaterdag 9 juni 2012 @ 20:37
Hoeveel tijd nemen jullie minimaal tussen grote maaltijd en sporten ?
Drommeldariszaterdag 9 juni 2012 @ 20:40
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 20:29 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Niet zoveel dat ze nieuwe shirts moeten kopen. Ben jij even blij dat je uit de kindermaatjes gegroeid bent. Grote jongen.
Zelfs ik pas mijn oude shirts niet meer :')
16meterzaterdag 9 juni 2012 @ 20:47
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 20:29 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Niet zoveel dat ze nieuwe shirts moeten kopen. Ben jij even blij dat je uit de kindermaatjes gegroeid bent. Grote jongen.
Post eens je stats en een foto. :)
Kroczaterdag 9 juni 2012 @ 20:55
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 09:55 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

Wat zijn je stats dan op bovenstaande?

En wat ik ga doen, is de 5/3/1 van wendler volgen (doe ik al), maar in de deload week, alleen de deload oefening vd dag pakken en daarna vol armen beuken. Moet ook ergens toe leiden...
high pull 130kg, full snatch 105kg, pushpress 95kg
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 21:34
Bro tip; Het (e-)boek Beyond Bodybuilding van Pavel Tatsouline.

Zijn er nog meer mensen hier die bodybuilding gerelateerde boeken lezen en titels kunnen aanraden ?

Stereo dropt zo nu en dan kwaliteits-titels ^O^

[ Bericht 65% gewijzigd door #ANONIEM op 09-06-2012 21:35:15 ]
bascrosszaterdag 9 juni 2012 @ 21:36
quote:
14s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 21:34 schreef Weissman het volgende:
Bro tip; Het (e-)boek Beyond Bodybuilding van Pavel Tatsouline.

Zijn er nog meer mensen hier die bodybuilding gerelateerde boeken lezen en titels kunnen aanraden ?

Stereo dropt zo nu en dan kwaliteits-titels ^O^
Arnold: the education of a bodybuilder. _O_
#ANONIEMzaterdag 9 juni 2012 @ 21:37
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 21:36 schreef bascross het volgende:

[..]

Arnold: the education of a bodybuilder. _O_
heb ik al gelezen maar toch bedankt :)
Kroczaterdag 9 juni 2012 @ 21:38
http://www.amazon.com/Din(...)opment/dp/B0006RAMBO
Panzermauszaterdag 9 juni 2012 @ 21:45
Met SEVERE delayed onset muscle soreness @ je quads, hams, lats en chest de club in vanavond, alsof het niets is. _O_
EenKoudKonijnzaterdag 9 juni 2012 @ 21:51
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 21:37 schreef Weissman het volgende:

[..]

heb ik al gelezen maar toch bedankt :)
Op internet zwerft een pdf van Rippetoe over Practical Programming for Strength Training. Daar wordt, in tegenstelling tot Starting Strength, het een en ander over trainingsleer uitgelegd.
BeamofLightzaterdag 9 juni 2012 @ 22:04
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 20:29 schreef EenKoudKonijn het volgende:

[..]

Niet zoveel dat ze nieuwe shirts moeten kopen. Ben jij even blij dat je uit de kindermaatjes gegroeid bent. Grote jongen.
Als je van maatje S naar XL gaat, dan heb je toch regelmatig moeten wisselen van kledij kan ik je melden. Heb iedere dag een overhemd aan. Niet zo heel lang geleden boordmaat 38. Nu 42. Dan past 38 echt niet meer, wat snap je daar niet aan?
Stereotomyzondag 10 juni 2012 @ 01:54
http://jamessteeleii.blog(...)thing-as-cardio.html

quote:
Resistance training to momentary muscular failure is all that is necessary for optimal physiological fitness in all dimensions.
Nieuw review artikel gepubliceerd over krachttraining tot aan failure en de positieve (cardiovasculaire) adaptatie van het lichaam daarop.

quote:
Resistance training to momentary muscular failure causes sufficient acute stimuli to produce chronic physiological adaptations that enhance cardiovascular fitness.
Als aanvulling op de discussie hier een paar topics terug of chronische cardio apart naast krachttraining strikt noodzakelijk was voor optimale cardiovasculaire gezondheid. En of training tot aan failure goed was of niet.

Heeft iemand toevallig nog een goed wetenschappelijk artikel over dat trainen tot aan failure slecht zou zijn? Of is dit broscience gepropageerd door zogenaamde trainers die elkaar napraten? :)

[ Bericht 7% gewijzigd door Stereotomy op 10-06-2012 02:00:01 ]
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 03:02
quote:
3s.gif Op zondag 10 juni 2012 01:54 schreef Stereotomy het volgende:
http://jamessteeleii.blog(...)thing-as-cardio.html

[..]

Nieuw review artikel gepubliceerd over krachttraining tot aan failure en de positieve (cardiovasculaire) adaptatie van het lichaam daarop.

[..]

Als aanvulling op de discussie hier een paar topics terug of chronische cardio apart naast krachttraining strikt noodzakelijk was voor optimale cardiovasculaire gezondheid. En of training tot aan failure goed was of niet.

Heeft iemand toevallig nog een goed wetenschappelijk artikel over dat trainen tot aan failure slecht zou zijn? Of is dit broscience gepropageerd door zogenaamde trainers die elkaar napraten? :)
Het artikel is behoorlijk lang om nu te lezen, maar dat klinkt goed. Ik was sowieso overtuigd van de cardiovasculaire voordelen die krachttraining oplevert, maar deze bevestiging voor trainen tot failure komt echt als goed nieuws.

De vraag is of cardio meteen verworpen dient te worden. Ik weet niet wat er in het artikel gezegd wordt hierover, maar tot ik het tegenovergestelde gezien heb kan ik niet uitsluiten dat cardio misschien een betere invloed op cardiovasculaire gezondheid heeft.

Wat ik snel kon vinden is dit. Trainen tot failure zou hypertrofie bevorderen, mits op een goede % 1RM. Als nadelen worden alleen overtrainen en blessures genoemd. Zaken die je als ervaren sporter zelf wel in de hand kan houden.

Ik zie geen reden om niet te trainen tot failure, mits veilig uitgevoerd en met spotter waar nodig.
mister_popcornzondag 10 juni 2012 @ 10:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 20:55 schreef Kroc het volgende:

[..]

high pull 130kg, full snatch 105kg, pushpress 95kg
Netjes man. Waarom trainde je high pulls eigenlijk? Als een sup voor de snatch?
Autobandjezondag 10 juni 2012 @ 10:15
Weet niet of deze of deze al langs was gekomen, maar de meme Squats cure cancer slaat niet helemaal nergens op :D

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19366909

Mensen met meer spier kregen minder vaak kanker, waarschijnlijk omdat hun spieren anabole hormonen als IGF-1 (die groei stimuleren, maar ook wildgroei kunnen stimuleren als tumoren) uit het bloed haalden tijdens training.
Autobandjezondag 10 juni 2012 @ 10:17
quote:
3s.gif Op zondag 10 juni 2012 01:54 schreef Stereotomy het volgende:
http://jamessteeleii.blog(...)thing-as-cardio.html

Als aanvulling op de discussie hier een paar topics terug of chronische cardio apart naast krachttraining strikt noodzakelijk was voor optimale cardiovasculaire gezondheid. En of training tot aan failure goed was of niet.

Heeft iemand toevallig nog een goed wetenschappelijk artikel over dat trainen tot aan failure slecht zou zijn? Of is dit broscience gepropageerd door zogenaamde trainers die elkaar napraten? :)
Heb inderdaad wel gemerkt, eerst deed ik heel erg veel cardio en had een heel goede conditie, en sinds ik dat niet meer doe maar nog wel veel krachttraining doe dat ik nog steeds bijna even ver en hard kan fietsen.

http://www.jappl.org/content/100/5/1647.full

Hier concluderen ze dat voor maximale repetition aanpassing training to failure het beste is (maar voor absolute kracht leek het weinig uit te maken), maar dat niet trainen to failure zorgt voor lagere concentraties Cortisol en hogere T2, wat misschien positief zou kunnen zijn op de lange termijn.
Stereotomyzondag 10 juni 2012 @ 11:02
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 03:02 schreef Levolution het volgende:

De vraag is of cardio meteen verworpen dient te worden. Ik weet niet wat er in het artikel gezegd wordt hierover, maar tot ik het tegenovergestelde gezien heb kan ik niet uitsluiten dat cardio misschien een betere invloed op cardiovasculaire gezondheid heeft.
Op zich zal cardio an zich goed zijn, 't is alleen dat er vraagtekens geplaatst kunnen worden bij chronische cardio op hoge intensiteit. Dus bv. 4-5 dagen in de week 1-2 uur rennen op een loopband. Dat zal andere effecten hebben dan 4-5 dagen in de week een uurtje wandelen, of een uurtje per week hardlopen...

Was laatst een berichtje over die ik niet meer kan terugvinden, maar dat het teveel stress op zou leveren voor het cardiovasculaire systeem van het lichaam.

[ Bericht 1% gewijzigd door Stereotomy op 10-06-2012 11:12:47 ]
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 11:19
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 10:15 schreef Autobandje het volgende:
Weet niet of deze of deze al langs was gekomen, maar de meme Squats cure cancer slaat niet helemaal nergens op :D

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19366909

Mensen met meer spier kregen minder vaak kanker, waarschijnlijk omdat hun spieren anabole hormonen als IGF-1 (die groei stimuleren, maar ook wildgroei kunnen stimuleren als tumoren) uit het bloed haalden tijdens training.
_O_

quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 11:02 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

Op zich zal cardio an zich goed zijn, 't is alleen dat er vraagtekens geplaatst kunnen worden bij chronische cardio op hoge intensiteit. Dus bv. 4-5 dagen in de week 1-2 uur rennen op een loopband. Dat zal andere effecten hebben dan 4-5 dagen in de week een uurtje wandelen, of een uurtje per week hardlopen...

Was laatst een berichtje over die ik niet meer kan terugvinden, maar dat het teveel stress op zou leveren voor het cardiovasculaire systeem van het lichaam.
Zou heel goed kunnen, het cardiovasculaire systeem draait dan overuren. Kan zijn dat na een bepaald punt de voordelen hiervan niet meer opwegen tegen de stress.

Over wandelen gesproken, hoe staan jullie tegenover wandelen als vetverbrander? Een uur wandelen is toch even 200-300 kcal. Ik cardio momenteel niet (bulk), maar wandel soms wel erg veel. Ik hou echter geen rekening met de calorieën die ik daarmee verbrand (waardoor ik misschien op sommige dagen kcal tekort kom).
KeimpeHartzondag 10 juni 2012 @ 11:33
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 10:15 schreef Autobandje het volgende:
Weet niet of deze of deze al langs was gekomen, maar de meme Squats cure cancer slaat niet helemaal nergens op :D

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19366909

Mensen met meer spier kregen minder vaak kanker, waarschijnlijk omdat hun spieren anabole hormonen als IGF-1 (die groei stimuleren, maar ook wildgroei kunnen stimuleren als tumoren) uit het bloed haalden tijdens training.
Wordt dit serieus een onderzoek genoemd? De ondergang van het Westerse beschaving is nabij.

Mensen die met sport/bodybuilding bezig zijn, hebben meer aandacht voor hun conditie, zijn vaker bezig met voeding, leven verantwoord, sporten regelmatig.

Dat ze daaruit afleiden:
A = B
B= C
A = C

Iedereen met beetje inzicht begrijpt dat dit natuurlijk niet zo is. Ze trekken slechts empirische conclusies. Maar dit valt wetenschappelijk niet te verantwoorden. Totale kolder.
slacker_nlzondag 10 juni 2012 @ 11:44
@KeimpeHart, ik zie graag een studie van jou die deze studie en haar conclusies tegenspreekt.
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 12:22
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 11:33 schreef KeimpeHart het volgende:

[..]

Wordt dit serieus een onderzoek genoemd? De ondergang van het Westerse beschaving is nabij.

Mensen die met sport/bodybuilding bezig zijn, hebben meer aandacht voor hun conditie, zijn vaker bezig met voeding, leven verantwoord, sporten regelmatig.

Dat ze daaruit afleiden:
A = B
B= C
A = C

Iedereen met beetje inzicht begrijpt dat dit natuurlijk niet zo is. Ze trekken slechts empirische conclusies. Maar dit valt wetenschappelijk niet te verantwoorden. Totale kolder.
Dit staat alleen al in de conclusie in de abstract:
quote:
Higher levels of muscular strength are associated with lower cancer mortality risk in men, independent of clinically established measures of overall and central adiposity, and other potential confounders.
Als je ook nog eens de discussie bekijkt, houden ze rekening met allerlei confounders zoals dieet, medicatie etc.

Het is goed dat je er zo over nadenkt, maar de onderzoekers waren je al voor. Je hoeft het dus niet totale kolder te noemen.
Stereotomyzondag 10 juni 2012 @ 12:43
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 11:19 schreef Levolution het volgende:

Over wandelen gesproken, hoe staan jullie tegenover wandelen als vetverbrander? Een uur wandelen is toch even 200-300 kcal. Ik cardio momenteel niet (bulk), maar wandel soms wel erg veel. Ik hou echter geen rekening met de calorieën die ik daarmee verbrand (waardoor ik misschien op sommige dagen kcal tekort kom).
kcal tekort is kcal tekort. Je lichaam weet niet of je een zware wasmand aan het versjouwen bent, boodschappen aan het doen bent, in de sportschool op een stairmaster aan het klimmen bent, of aan het wandelen bent.

Je moet kijken naar je TDEE (total daily expenditure).
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 12:50
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 12:43 schreef Stereotomy het volgende:

[..]

kcal tekort is kcal tekort. Je lichaam weet niet of je een zware wasmand aan het versjouwen bent, boodschappen aan het doen bent, in de sportschool op een stairmaster aan het klimmen bent, of aan het wandelen bent.

Je moet kijken naar je TDEE (total daily expenditure).
Ik zal hier wat meer op proberen te letten, ik ben wel aangekomen dus ik denk dat het overschot dat ik eet wel voldoende is. Het is wel lastig berekenen allemaal, de ene dag zit ik de hele dag achter mijn pc en de andere dag is er haast geen moment dat ik zit.
MrGumazondag 10 juni 2012 @ 12:54
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 12:50 schreef Levolution het volgende:

[..]

Ik zal hier wat meer op proberen te letten, ik ben wel aangekomen dus ik denk dat het overschot dat ik eet wel voldoende is. Het is wel lastig berekenen allemaal, de ene dag zit ik de hele dag achter mijn pc en de andere dag is er haast geen moment dat ik zit.
hmm. Is daar op een zekere manier niet mogelijk om 2 voedingsschemas te maken? Een voor weinig activiteit versus een met hoge activiteit?

Maar inderdaad, verder blijft het allemaal een benadering natuurlijk
Stereotomyzondag 10 juni 2012 @ 12:55
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 12:50 schreef Levolution het volgende:

[..]

Ik zal hier wat meer op proberen te letten, ik ben wel aangekomen dus ik denk dat het overschot dat ik eet wel voldoende is. Het is wel lastig berekenen allemaal, de ene dag zit ik de hele dag achter mijn pc en de andere dag is er haast geen moment dat ik zit.
Zolang je (zeer) licht in vet aankomt, terwijl je constant en hard traint, weet je voor jezelf dat je waarschijnlijk aan de maximale spiergroei zit met energieoverschot. :)

quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 12:54 schreef MrGuma het volgende:

[..]

hmm. Is daar op een zekere manier niet mogelijk om 2 voedingsschemas te maken? Een voor weinig activiteit versus een met hoge activiteit?

Maar inderdaad, verder blijft het allemaal een benadering natuurlijk
Ik mag hopen dat een 'voedingsschema' niet betekent dat je 30 dagen achter elkaar exact hetzelfde eet :o
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 13:05
Ik houd het gewoon actief bij op Cronometer, ik weet zo ongeveer wat ik dien te eten voor welke macro's en alles wat mist vul ik aan door er nog wat bij te eten. Ik zie in één oogopslag dat ik bijvoorbeeld nog wat vetten mis, pak ik gewoon wat lijnzaad of olijfolie. Erg handige site, had kevin_ volgens mij aangeraden.

Het blijft inderdaad een benadering en er zullen vast wel dagen tussen zitten dat ik tekort kom, maar dat is maar een klein tekort dus echt katabool zal het niet zijn.
kevin_zondag 10 juni 2012 @ 15:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 15:14 schreef BeamofLight het volgende:

[..]

kut. Ik ook. vlekje van 1 cm in het kwadraat. Rond mijn oog. Bestaande uit een aantal kleine rode vlekjes. Whey van B&F, is dat de gemeenschappelijke factor?
Yes.
obsamazondag 10 juni 2012 @ 16:16
Ben wel benieuwd wat voor traininschema rugby spelers hebben, wat een KASTEN zijn dat zeg:

cal-tariq-sims.jpg
Voor mij persoonlijk is dit echt een droom fysiek

http://www.footysocial.com.au/footyink/calendar/
THEFXRzondag 10 juni 2012 @ 16:18
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 16:16 schreef obsama het volgende:
Ben wel benieuwd wat voor traininschema rugby spelers hebben, wat een KASTEN zijn dat zeg:

[ afbeelding ]
Voor mij persoonlijk is dit echt een droom fysiek

http://www.footysocial.com.au/footyink/calendar/
denk 500 ml testo per week, maar ik kan er naast zitten....... 8-)
obsamazondag 10 juni 2012 @ 16:20
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 16:18 schreef THEFXR het volgende:

[..]

denk 500 ml testo per week, maar ik kan er naast zitten....... 8-)
Denk dat hun dat niet zo nodig hebben, wat een alpha-mannetjes

edit: vraagje trouwens, bij full-body, hoeveel reps is dan verstandig ?
3x8 of 5x5 ?
#ANONIEMzondag 10 juni 2012 @ 16:37
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 16:20 schreef obsama het volgende:

[..]

Denk dat hun dat niet zo nodig hebben, wat een alpha-mannetjes

:D allemaal nattie inderdaad..
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 17:11
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 16:16 schreef obsama het volgende:
Ben wel benieuwd wat voor traininschema rugby spelers hebben, wat een KASTEN zijn dat zeg:

[ afbeelding ]
Voor mij persoonlijk is dit echt een droom fysiek

http://www.footysocial.com.au/footyink/calendar/
Zijn allemaal meso's die proffesionele begeleiding hebben natuurlijk.
obsamazondag 10 juni 2012 @ 17:15
Jaloers ?
KeimpeHartzondag 10 juni 2012 @ 17:18
Kan overigens geen ecto opsommen die nu een klerenkast is. Zelfs Frank Zane was vroeger een meso.

Bestaan er pics van zulke gespierde ecto's, vroeger en nu?
obsamazondag 10 juni 2012 @ 17:19
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:18 schreef KeimpeHart het volgende:
Kan overigens geen ecto opsommen die nu een klerenkast is. Zelfs Frank Zane was vroeger een meso.

Bestaan er pics van zulke gespierde ecto's, vroeger en nu?
Zyzz ?
Panzermauszondag 10 juni 2012 @ 17:29
Tegenwoordig heeft PANDA pindakaas van de Aldi de treffende naam 'Helaes pindakaas'. Sinds die tijd zijn mijn gains ook niet meer wat ze waren. #mooiruk
Awesome_zondag 10 juni 2012 @ 17:33
Helaes pindakaas.
KeimpeHartzondag 10 juni 2012 @ 17:38
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:19 schreef obsama het volgende:
Zyzz ?
Klerenkast is iets anders dan ripped...
Warsawzondag 10 juni 2012 @ 17:42
Gestopt met roken sinds vandaag :) meer mensen hier die onlangs zijn gestopt? Merkte je verschil qua gains en kracht?
KeimpeHartzondag 10 juni 2012 @ 17:43
Het verbaast mij sowieso dat je naast bodybuilden nog rookt...
obsamazondag 10 juni 2012 @ 17:54
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:43 schreef KeimpeHart het volgende:
Het verbaast mij sowieso dat je naast bodybuilden nog rookt...
Laat hem lekker roken(nu dus niet meer), ik drink naast het 'bodybuilden' ^O^
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 17:58
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:54 schreef obsama het volgende:

[..]

Laat hem lekker roken(nu dus niet meer), ik drink naast het 'bodybuilden' ^O^
Drink ook, het moet wel leuk blijven :P
Mandamozondag 10 juni 2012 @ 17:59
Was jij niet 15? :o
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 18:36
quote:
3s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:29 schreef Panzermaus het volgende:
Tegenwoordig heeft PANDA pindakaas van de Aldi de treffende naam 'Helaes pindakaas'. Sinds die tijd zijn mijn gains ook niet meer wat ze waren. #mooiruk
Ik vond dit ook kut, Helaes is pindakaas van veel mindere kwaliteit; minder pinda's, meer troep.
Warsawzondag 10 juni 2012 @ 18:39
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:43 schreef KeimpeHart het volgende:
Het verbaast mij sowieso dat je naast bodybuilden nog rookt...
Het verbaast mij sowieso dat je nog in de smithmachine squat...
KeimpeHartzondag 10 juni 2012 @ 18:39
:').

Alhoewel minder effectief, werkt het wel voor mij. 90kg squat op dit moment. Ik kijk het dus nog even aan.
setozondag 10 juni 2012 @ 18:45
Met free weight is dat ongeveer net de stang.
obsamazondag 10 juni 2012 @ 18:47
quote:
1s.gif Op zondag 10 juni 2012 18:39 schreef KeimpeHart het volgende:
:').

Alhoewel minder effectief, werkt het wel voor mij. 90kg squat op dit moment. Ik kijk het dus nog even aan.
Jij squat in de smithmachine ? :')
KeimpeHartzondag 10 juni 2012 @ 18:53
Geen squattrack aanwezig, en geen ander sportschool in de buurt.

Dus zal er voorlopig mee moeten doen. Dit grap begint al beetje oud te worden..
obsamazondag 10 juni 2012 @ 18:55
quote:
1s.gif Op zondag 10 juni 2012 18:53 schreef KeimpeHart het volgende:
Geen squattrack aanwezig, en geen ander sportschool in de buurt.

Dus zal er voorlopig mee moeten doen. Dit :') grap begint al beetje oud te worden..
Prima, maar ga dan niet op anderen zeiken dat ze roken of drinken.
VASNDzondag 10 juni 2012 @ 18:57
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 18:55 schreef obsama het volgende:

[..]

Prima, maar ga dan niet op anderen zeiken dat ze roken of drinken.
Wat een onzin.
obsamazondag 10 juni 2012 @ 18:59
quote:
13s.gif Op zondag 10 juni 2012 18:57 schreef VASND het volgende:

[..]

Wat een onzin.
Prima.
Push.zondag 10 juni 2012 @ 19:01
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 18:55 schreef obsama het volgende:

[..]

Prima, maar ga dan niet op anderen zeiken dat ze roken of drinken.
:')
KeimpeHartzondag 10 juni 2012 @ 19:07
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 18:55 schreef obsama het volgende:

[..]

Prima, maar ga dan niet op anderen zeiken dat ze roken of drinken.
:')..
bascrosszondag 10 juni 2012 @ 19:42
Squat in de smith. Squat dan niet. :') Fucking slecht.
obsamazondag 10 juni 2012 @ 19:52
Jammer dat de relatie niet gezien wordt door sommigen, squatten in smith is niet bepaald goed voor je, roken en drinken ook niet. Beetje sarcasme is goed voor de geest :*
Awesome_zondag 10 juni 2012 @ 19:53
Seto, hoe bevalt de ec uit Canada tot dusver?
slacker_nlzondag 10 juni 2012 @ 19:53
quote:
10s.gif Op zaterdag 9 juni 2012 12:26 schreef Panzermaus het volgende:

[..]

geef mij een jaar maatje
zoiets?
Yuri_Boykazondag 10 juni 2012 @ 19:56
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:42 schreef Warsaw het volgende:
Gestopt met roken sinds vandaag :) meer mensen hier die onlangs zijn gestopt? Merkte je verschil qua gains en kracht?
Ben inmiddels al 3-4 weken gestopt, het voelt heerlijk. Ik zie het ook niet als stoppen met roken maar meer een opluchting waardoor het veel makkelijker is (onderbewustzijn enzo).

Zelf kan ik niet zeggen of ik verschil gemerkt heb met gains en kracht. Maar het is sowieso beter, fijner, alles.
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 20:08
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:59 schreef Mandamo het volgende:
Was jij niet 15? :o
Ja? :P over 8 dagen 16! *O*
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 20:10
quote:
1s.gif Op zondag 10 juni 2012 18:53 schreef KeimpeHart het volgende:
Geen squattrack aanwezig, en geen ander sportschool in de buurt.

Dus zal er voorlopig mee moeten doen. Dit grap begint al beetje oud te worden..
Hang je barbell in de stangen van de dips stellage.
obsamazondag 10 juni 2012 @ 20:11
quote:
7s.gif Op zondag 10 juni 2012 20:08 schreef Bendoe het volgende:

[..]

Ja? :P over 8 dagen 16! *O*
Goed bezig dat je er nu al mee bezig bent ! Toen ik 15/16 was joeg ik alleen op meisjes en druk bezig met m'n scooter.
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 20:16
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 20:11 schreef obsama het volgende:

[..]

Goed bezig dat je er nu al mee bezig bent ! Toen ik 15/16 was joeg ik alleen op meisjes en druk bezig met m'n scooter.
_O- Ik drink alleen op zaterdag een stuk of 5. Ik maak nog steeds goede gains. 1.5 kg aangekomen laatste 2 weken. Veel vet zal er niet bijzitten.
setozondag 10 juni 2012 @ 20:36
Als je echt alles perfect zou doen kan je maximaal 0,5kg per week halen, zit sowieso vet/water bij.
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 20:47
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 20:36 schreef seto het volgende:
Als je echt alles perfect zou doen kan je maximaal 0,5kg per week halen, zit sowieso vet/water bij.
Tuurlijk. Maar ik ben blij hoe het nu gaat :)
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 20:51
Bendoe, blijf eraan vasthouden man.
Ik begon ook op mijn 16e, maar deed het niet zo goed als jij. Squat en DL kwam veel later en op een gegeven moment stopte ik gewoon.

Nu wens ik dat ik er nooit mee gestopt was.
setozondag 10 juni 2012 @ 21:11
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 19:53 schreef Awesome_ het volgende:
Seto, hoe bevalt de ec uit Canada tot dusver?
Goed!
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 21:14
quote:
14s.gif Op zondag 10 juni 2012 20:51 schreef Levolution het volgende:
Bendoe, blijf eraan vasthouden man.
Ik begon ook op mijn 16e, maar deed het niet zo goed als jij. Squat en DL kwam veel later en op een gegeven moment stopte ik gewoon.

Nu wens ik dat ik er nooit mee gestopt was.
Dat lees je altijd, vroeger begonnen en later weer opgepakt, met spijt dat ze vroeger niet zijn doorgegaan. Zal in ieder geval de alcohol in het weekend beperkt houden en genoeg eten.
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 21:19
Nu dagelijks 2 liter melk = 950 kcal, 100 gram gemengde noten = 650 kcal. 's Ochtends 100 gram brinta en 1 van de 2 liters melk. Dan op school 6/7 boterhammen met kipfilet/rood vlees. Na school vreet ik me altijd kapot op boterhammen pindakaas, noten en avondeten.
#ANONIEMzondag 10 juni 2012 @ 22:21
Qua fysiek

Bendoe > D_M > Mr J. > Pantermuis
Levolutionzondag 10 juni 2012 @ 22:24
Het is dat Bendoe nog 8 dagen minderjarig is, anders had ik het wel geweten (no homo).
Warsawzondag 10 juni 2012 @ 22:26
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 17:19 schreef obsama het volgende:

[..]

Zyzz ?
Zyzz is nu een skeletje
Bendoezondag 10 juni 2012 @ 22:50
Stelletje trollen :')
obsamazondag 10 juni 2012 @ 23:11
quote:
14s.gif Op zondag 10 juni 2012 22:21 schreef Weissman het volgende:
Qua fysiek

Bendoe > D_M > Mr J. > Pantermuis
QFT !

Heb je wel eens foto geplaatst Bendoe ? Of is dat pedo ?
#ANONIEMzondag 10 juni 2012 @ 23:12
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 23:11 schreef obsama het volgende:

[..]

QFT !

Heb je wel eens foto geplaatst Bendoe ? Of is dat pedo ?
15 jaar, 55kg, zegt toch al genoeg ? Waarom zou je fotos nodig hebben ?

Mirin hard brah

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 10-06-2012 23:12:53 ]
obsamazondag 10 juni 2012 @ 23:13
quote:
10s.gif Op zondag 10 juni 2012 23:12 schreef Weissman het volgende:

[..]

15 jaar, 55kg, zegt toch al genoeg ? Waarom zou je fotos nodig hebben ?

Mirin hard brah
Ik heb echt absoluut geen idee hoe dat eruit ziet.
#ANONIEMzondag 10 juni 2012 @ 23:15
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 23:13 schreef obsama het volgende:

[..]

Ik heb echt absoluut geen idee hoe dat eruit ziet.
Zoals 1 van deze gasten _O_

62496_467754657603_521117603_7167563_6868765_n.jpg
Snakeyzondag 10 juni 2012 @ 23:16
Fuck this, I´m out of here. :W
obsamazondag 10 juni 2012 @ 23:16
Jelly, mis de tijden van 16-jarige meisjes vingeren op teenage party's :(
McNultyzondag 10 juni 2012 @ 23:16
quote:
0s.gif Op zondag 10 juni 2012 23:13 schreef obsama het volgende:

[..]

Ik heb echt absoluut geen idee hoe dat eruit ziet.
Dan moet je een petje opzetten en een zwart leren jas aantrekken en vervolgens vanuit je auto middelbare scholieren lopen begluren met een verrekijker.