Nee vlak daarna ging het al wel weer zoveel beter dat ik het nu gewoon weer helemaal zelf doequote:Op dinsdag 29 mei 2012 21:39 schreef Maanvis het volgende:
jaloezie is een erg slechte eigenschap. zij accepteren je om wie je bent, dan moet jij in tegenovergesteld hetzelfde doen. Familie is een kostbaar iets, voor mij het belangrijkste wat er is, het zou zonde zijn om dat te verpesten door jaloezie.
Ga door met leven, met je opleiding, en ondertussen werk je stap voor stap aan je problemen. Zoals dat je laatst een topique opende over hulp in de huishouding zodat je het dan zelf kunt doen, heb je dat inmiddels al aangevraagd?
mooi !quote:Op dinsdag 29 mei 2012 21:47 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Nee vlak daarna ging het al wel weer zoveel beter dat ik het nu gewoon weer helemaal zelf doe
ik doe het door het niet als afgunst te zien (dus dat je hoopt dat ze het minder krijgen) maar als doel om zelf aan te werken.quote:
Natuurlijk! Alles om maar uit die slachtofferhouding te blijven!quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:22 schreef Sylvana het volgende:
Mja het is niet zo dat ik wil dat zij het minder krijgen hoor, maar ik wil zelf net zoveel als hen
Ja dat doe ik nog steedsquote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:26 schreef kingtoppie het volgende:
Ooit anti-depressiva geslikt eigenlijk?
Het maakt mij erg rationeel... Zie ''helder''quote:
Ja hoor, heb al 5 jaar een lieve vriend waarmee ik samenwoon, en nu ik niet meer zo depressief ben heb ik ook weer genoeg hobbies etcquote:
Hmm dat zou idd heel goed kunnen ja. Ik reageer het niet op hen of mijn vriend af, maar jaag vooral mezelf op. Bedenk me vaak dat als ik gewoon nominaal afgestudeerd was op mijn 21e dat ik nu al 4 jaar aan het werk kon zijn, in een ander huis kon wonen, misschien zelfs al aan kinderen begon te denken etc. Terwijl dat nu allemaal alleen maar langer duurt. Op een gegeven moment wil je gewoon verder in je leven, een nieuwe stap doen. Terwijl ik het gevoel heb alleen maar te blijven hangen.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:31 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
Het maakt mij erg rationeel... Zie ''helder''
Jaloersie is geen helder / rationeel gevoel lijkt me...Dus vandaar, maar dat werkt voor mij persoonlijk zo. Misschien jaag je jezelf gewoon op en komt dat omdat je jezelf vergelijkt met je zus en je broer... En is het niet zoiets als je broer en zus iets misgunnen.
Het is wel belangrijk lijkt me op wie je dat gevoel afreageert... Jaloersie reageer je op iemand anders af... Maar jezelf opjagen dat reageer je op jezelf af.
quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:35 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Hmm dat zou idd heel goed kunnen ja. Ik reageer het niet op hen of mijn vriend af, maar jaag vooral mezelf op. Bedenk me vaak dat als ik gewoon nominaal afgestudeerd was op mijn 21e dat ik nu al 4 jaar aan het werk kon zijn, in een ander huis kon wonen, misschien zelfs al aan kinderen begon te denken etc. Terwijl dat nu allemaal alleen maar langer duurt. Op een gegeven moment wil je gewoon verder in je leven, een nieuwe stap doen. Terwijl ik het gevoel heb alleen maar te blijven hangen.
Wanneer jij volledig en oprecht gelooft dat jij er mag zijn zoals je bent verliest iets als jezelf vergelijken met anderen (en jezelf daarmee omlaag halen) zijn functie. Jij kan de rest van de wereld pas echt alles gunnen wanneer je jezelf echt alles gunt.quote:
Hmmm daar maak je een heel goed punt!quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:38 schreef Canillas het volgende:
[..]
Wanneer jij volledig en oprecht gelooft dat jij er mag zijn zoals je bent verliest iets als jezelf vergelijken met anderen (en jezelf daarmee omlaag halen) zijn functie. Jij kan de rest van de wereld pas echt alles gunnen wanneer je jezelf echt alles gunt.
Zij (of wie dan ook) kunnen geen minderwaardigheid gevoelens in jou stoppen; externe dingen kunnen die slechts naar boven halen als ze al in je zitten. Je wordt dus niet geraakt door wat zij doen maar je word geraakt op je negatieve zelfoordelen.
Ga leren jezelf goed te vinden zoals je bent, altijd en hoe dan ook, maak dat je basis, denk dat dat je veel opleveren zal
quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:38 schreef Canillas het volgende:
[..]
Wanneer jij volledig en oprecht gelooft dat jij er mag zijn zoals je bent verliest iets als jezelf vergelijken met anderen (en jezelf daarmee omlaag halen) zijn functie. Jij kan de rest van de wereld pas echt alles gunnen wanneer je jezelf echt alles gunt.
Zij (of wie dan ook) kunnen geen minderwaardigheid gevoelens in jou stoppen; externe dingen kunnen die slechts naar boven halen als ze al in je zitten. Je wordt dus niet geraakt door wat zij doen maar je word geraakt op je negatieve zelfoordelen.
Ga leren jezelf goed te vinden zoals je bent, altijd en hoe dan ook, maak dat je basis, denk dat dat je veel opleveren zal
Je gaat nog lang niet dood, je hebt nog alle tijd van de wereld... En wat is er nou echt belangrijk? Snel aan een baan komen en werken? Lijkt me niet... De dingen waar jij veel waarde aan hecht dié zijn belangrijk, niks hoeft snel te verlopen als jij de dingen die jij belangrijk vindt op je eigen tempo kunt bewandelen.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:35 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Hmm dat zou idd heel goed kunnen ja. Ik reageer het niet op hen of mijn vriend af, maar jaag vooral mezelf op. Bedenk me vaak dat als ik gewoon nominaal afgestudeerd was op mijn 21e dat ik nu al 4 jaar aan het werk kon zijn, in een ander huis kon wonen, misschien zelfs al aan kinderen begon te denken etc. Terwijl dat nu allemaal alleen maar langer duurt. Op een gegeven moment wil je gewoon verder in je leven, een nieuwe stap doen. Terwijl ik het gevoel heb alleen maar te blijven hangen.
Je hebt helemaal gelijk en rationeel weet ik dat ook wel, maar gevoelsmatig voel ik het toch andersquote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:44 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
[..]
Je gaat nog lang niet dood, je hebt nog alle tijd van de wereld... En wat is er nou echt belangrijk? Snel aan een baan komen en werken? Lijkt me niet... De dingen waar jij veel waarde aan hecht dié zijn belangrijk, niks hoeft snel te verlopen als jij de dingen die jij belangrijk vindt op je eigen tempo kunt bewandelen.
Wat is er mis met iets langer in hetzelfde huis wonen? Kinderen ja... Daar zit een biologische deadline op, maar moet je je voor die deadline op dit moment echt haasten?
Zolang jij op je eigen tempo aan jezelf werkt... Kom je verder in je leven, blijf je niet hangen en doe je constant nieuwe stappen, maar je moet het jezelf wel gunnen om dan daadwerkelijk aan jezelf te werken en daadwerkelijk een nieuwe stap te doen. En de enige manier om dat te doen zal zijn door het op je eigen tempo te doen toch?
Stom gevoelquote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:51 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Je hebt helemaal gelijk en rationeel weet ik dat ook wel, maar gevoelsmatig voel ik het toch anders
Bij mij helpt het om bepaalde codewoorden/zinnen in m'n hoofd te stampen die ik als de gevoelens de overhand krijgen, herhaal.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:58 schreef kingtoppie het volgende:
[..]
Stom gevoelNiet naar luisteren
Gewoon negeren die negatieve aandachtstrekker.
Ja zou wel erg makkelijk zijn als die zou bestaanquote:Op dinsdag 29 mei 2012 23:09 schreef Madame_Paon het volgende:
Ik herken dit heel erg. Ik heb hetzelfde met mijn zus die nu gewoon een goede fulltimebaan, terwijl ik mijn middelbare school niet eens heb kunnen afmaken.
Was er maar een knop die je kan indrukken waarmee alle problemen verdwijnen ...
Hele mooie mensen vaak, mensen met een depressie die wijzen altijd zichzelf aan als de schuldige... Halen zichzelf naar beneden... Maar ze hebben eigenlijk nooit een kwaad woord over een anderquote:Op dinsdag 29 mei 2012 23:12 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Ja zou wel erg makkelijk zijn als die zou bestaanAan de andere kant, door mijn problemen ben ik wel geworden wie ik ben
Ik zit een beetje in het zelfde schuitje.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 20:17 schreef Sylvana het volgende:
Als 17-jarig meisje kwam ik van de HAVO af en ben ik SPH gaan studeren. Dat was iets wat ik al vanaf mijn 13e wilde. Het was mijn droom om kinderen/gezinnen met problemen te helpen. Toen ik in het tweede jaar zat werd ik voor het eerst depressief. Ik stopte tijdelijk met mijn studie en in september het jaar erop begon ik voor de tweede keer aan het tweede jaar. Helaas werd ik nog een keer depressief, en uiteindelijk na 3 keer het tweede jaar opnieuw gedaan te hebben lukte het me om door te gaan naar het derde jaar. Ik liep jaarstage in de jeugdzorg op een naschoolse dagbehandeling voor kinderen met gedrags- en/of ontwikkelingsproblemen. Ik vond het een erg leuke stage, maar na een half jaar heb ik de stage toch moeten afbreken omdat ik persoonlijk nog niet stabiel genoeg was.
Ik heb toen besloten om te stoppen met de SPH en ben Bestuurskunde/Overheidsmanagement gaan doen. Deze opleiding vond ik ook erg leuk en het eerste jaar heb ik op 1 vak na gehaald. Ik zou aan het tweede jaar beginnen en na de herfstvakantie zelfs aan een Honours Programme meedoen. Helaas werd ik na 2 weken in het nieuwe studiejaar weer depressief. Dit keer zo erg dat ik zelfs opgenomen moest worden (de andere keren alleen ambulante therapie gehad) Na mijn opname heb ik nog een deeltijdtherapie gevolgd en sindskort heb ik weer alleen ambulante therapie. De reden dat ik zo vaak depressief ben ligt aan mijn persoonlijkheid en aan zogenoemde "Life events"
2 Weken geleden heb ik een afspraak gehad met de decaan om te bekijken hoe het nu verder moet met mijn studie. Toen ik geswitcht ben van opleiding heb ik van DUO vanwege mijn persoonlijke omstandigheden 4 jaar nieuwe stufi gekregen. Maar als ik door zou gaan met Bestuurskunde, zou ik het laatste jaar zelf moeten betalen (als ik niet nog meer vertraging op zou lopen) De decaan raadde af om nog verder met Bestuurskunde te gaan en om over te stappen naar het MBO. Daar zou de kans op een succeservaring groter zijn volgens haar.
Na een korte oriëntatieperiode leek de opleiding tot bibliotheekmedewerker me wel wat. Dit is een BBL-opleiding en ik ben nu druk aan het solliciteren naar een werkplek voor september. Inmiddels ben ik dus 25 en als het meezit heb ik over 2 jaar dan eindelijk een diploma, op MBO4.
In de tussentijd is mijn oudere broer (27) 2 jaar geleden afgestudeerd op het WO. Hij ging werken als assistent-controller en in die 2 jaar heeft hij al promotie gemaakt naar controller en nu heeft hij zelfs al een eigen assistent. Vandaag is mijn zusje (22) ook afgestudeerd aan het HBO. Ze heeft de opleiding duaal gedaan en tijdens haar studie al een goede baan gekregen. In september gaat ze een Master doen in het WO.
En hoewel ik het mijn broer en zusje allebei heel erg gun dat het hun zo voor de wind gaat, vind ik het ook ontzettend moeilijk om mee om te gaan. Ik heb namelijk ook de intellectuele capaciteit om te studeren en een HBO-opleiding af te ronden. Alleen vanwege mijn psychische problemen lukt het mij dus niet om een opleiding af te ronden. Ik hoop dat het nu wel gaat lukken met die opleiding voor bibliotheekmedewerker, maar gezien mijn geschiedenis is het reëel dat ook dit niet zal lukken en ik zonder diploma aan een simpel baantje moet beginnen.
Hoewel ik het mijn broer en zusje dus hartstikke gun, ben ik ook jaloers op ze, omdat het bij hen wel lukt en bij mij niet. Nu weet mijn familie wel van mijn psychische problemen af en snappen ze ook wel dat het daarom zo moeizaam gaat met mijn schoolcarrière, maar toch zit ik er zelf wel heel erg mee en voel ik me erg minderwaardig.
Hebben jullie tips om met deze situatie om te gaan, hoe kan ik bijvoorbeeld accepteren dat het is zoals het is? Want dat probeer ik namelijk wel, door bijvoorbeeld te zeggen dat er met mijn intelligentie niets mis is enzo, maar toch lukt het me niet om het te accepteren. En zouden jullie het bespreekbaar maken naar mijn broer/zusje dat ik hier mee zit, of gewoon alleen blij voor hen zijn en verder mijn mond houden over die jaloersheid?
Hmmm, het is toch een langer verhaal geworden dan ik van te voren gedacht had.
Samenvatting: TS heeft een moeizame schoolcarrière vanwege psychische problemen. Haar oudere broer en jongere zusje zijn allebei afgestudeerd aan het WO/HBO en hebben een goede baan. TS is jaloers dat het bij hen wel goed gaat en wil tips om hier mee om te gaan.
Ik dacht net in de auto nog aan je topique, ik bedacht me dat je je ook kunt bedenken wat je wél hebt; een lieve vriend en familie die om je geeft. Daar kun je ook kracht uit halen.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 23:12 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Ja zou wel erg makkelijk zijn als die zou bestaanAan de andere kant, door mijn problemen ben ik wel geworden wie ik ben
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |