Bron: http://www.nu.nl/politiek(...)tudenten-blijft.htmlquote:Basisbeurs voor masterstudenten blijft
DEN HAAG - Studenten die een master volgen, blijven toch recht houden op een basisbeurs.
Foto: ANP
Dat staat in de definitieve versie van het Lenteakkoord, waarover de Volkskrant zegt te beschikken. De krant heeft het document op de website gezet.
Het kabinet wilde de basisbeurs voor masterstudenten afschaffen en veranderen in een sociaal leenstelsel, waardoor studenten de beurs moesten terugbetalen na het behalen van hun diploma.
Lenteakkoord
In het Lenteakkoord staat dat na de verkiezingen zal worden gekeken hoe het verder moet met de beurzen van deze groep studenten.
Het Lenteakkoord, gesloten door VVD, CDA, D66, GroenLinks en ChristenUnie, was grotendeels al uitgelekt, maar wordt pas vrijdag rond het middaguur officieel gepresenteerd
quote:Ten aanzien van het studiefinancieringsstelsel is besloten om invoering van een sociaal leenstelsel in de masterfase en verlenging van de aflossingtermijn van studieleningen van 15 naar 20 jaar nu niet door te voeren, maar daarover te besluiten na de komende verkiezingen; wel zal conform het huidige wetsvoorstel het recht op de reisvoorziening worden ingekort (“Geen ov-jaarkaart langstudeerders”).
Ik denk dat D66 ervoor gezorgd heeft dat het tenminste nu nog niet is afgeschaft.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:06 schreef DoorgestokenKaart het volgende:
[..]
Dat wordt dus definitief géén stem op een van deze 5 partijen.
Dat sowieso.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:06 schreef DoorgestokenKaart het volgende:
[..]
Dat wordt dus definitief géén stem op een van deze 5 partijen.
Blijft nominaal+1quote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:21 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
Dit dus; ik heb meer belang bij een OV dan bij de basisbeurs.
Dit zou helemaal een ideale situatie zijn!quote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:24 schreef DoorgestokenKaart het volgende:
[..]
Blijft nominaal+1
Dus:
HBO: 5 jaar
HBO + master: 6 jaar
WO: 4 jaar
WO + master: 5 jaar
Dat ja.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:21 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
Dit dus; ik heb meer belang bij een OV dan bij de basisbeurs.
Zolang jij niet ineens 1/3e - 1/2e van je salaris moet inleveren om op je werk te kunnen komen, heb je niet te klagen over dat wij zeikenquote:Op vrijdag 25 mei 2012 10:02 schreef Scorpie het volgende:
Wow, alleen de OV-kaart die beperkt wordt terwijl heel Nederland zwaar moet inleveren en dan nog zeiken. Kudo`s.
Nou, forenzen worden het hardst gepakt vanwege de bezuinigingen op de onbelaste reiskostenvergoeding.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 10:43 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Zolang jij niet ineens 1/3e - 1/2e van je salaris moet inleveren om op je werk te kunnen komen, heb je niet te klagen over dat wij zeiken
FYI: de OV-studentenkaart (en de studiebeurs trouwens ook) wordt al 20 jaar lang elk jaar beperkt. Al jarenlang is de strategie om eerst te roepen dat-ie wordt afgeschaft, om hem vervolgens na de nodige protesten "slechts" te beperken. En al 20 jaar komt de politiek daarmee weg.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:57 schreef Ryon het volgende:
Balen van de ov kaart. Die zou een paar weken terug ook ongewijzigd blijven. Nou ja, we horen het over een paar uur wel.
Precies. Basisbeurs kan ik zonder, maar een stage wordt gewoon erg lastig zonder ovquote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:21 schreef drumstickNL het volgende:
[..]
Dit dus; ik heb meer belang bij een OV dan bij de basisbeurs.
Leuk voor de studenten die aan twee universiteiten onderwijs volgen. Dat kan voor een totale opleiding zijn, voor losse vakken of voor twee opleidingen die je tegelijkertijd volgt al moet je je dan afvragen wat de waarde is van de beide opleidingen als je die zo gemakkelijk tegelijkertijd volgt.quote:Wow, alleen de OV-kaart die beperkt wordt terwijl heel Nederland zwaar moet inleveren en dan nog zeiken. Kudo`s.
Ja tuurlijk.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 15:21 schreef Droplollie het volgende:
Heeft iemand enig idee of deze regeling ook geldt voor masterstudenten die eerst een HBO-bachelor hebben gehaald?
Ja dat weet ik. Nee dat geldt nietquote:Op dinsdag 29 mei 2012 15:21 schreef Droplollie het volgende:
Heeft iemand enig idee of deze regeling ook geldt voor masterstudenten die eerst een HBO-bachelor hebben gehaald?
Uiteraard! Als zoiets gaat worden ingevoerd wat we zullen moeten afwachten en wat op zijn vroegst over 2 jaar zou kunnen ingaan.quote:Heeft iemand enig idee of deze regeling ook geldt voor masterstudenten die eerst een HBO-bachelor hebben gehaald?
Loop geen onzin te verkondigen a.u.b.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 18:32 schreef Sandertje23 het volgende:
[..]
Ja dat weet ik. Nee dat geldt niet
Onzin? Studiefinanciering = 4 jaar. HBO bachelor = 4 jaar. Master na HBO bachelor = geen studiefinanciering.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 21:13 schreef HenkXL het volgende:
[..]
Loop geen onzin te verkondigen a.u.b.daar heeft niemand wat aan.
hbo bachelor = 4 jaar.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 21:59 schreef Sandertje23 het volgende:
[..]
Onzin? Studiefinanciering = 4 jaar. HBO bachelor = 4 jaar. Master na HBO bachelor = geen studiefinanciering.
Dat klopt, maar er werd expliciet gevraagd om een master na een HBO bachelor.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:40 schreef Thormodo het volgende:
[..]
hbo bachelor = 4 jaar.
wo bachelor + 2 jarige master = 5 jaar
------------------------------------------------- -
1 jaar extra studiefinanciering
Ja en daar krijg je dus dan nog een jaar extra studiefinanciering voor.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:42 schreef Sandertje23 het volgende:
[..]
Dat klopt, maar er werd expliciet gevraagd om een master na een HBO bachelor.
hbo bachelor = 4 jaar.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 22:57 schreef The_Yakuza het volgende:
Wordt er voor zowel een eenjarige als tweejarige master (na het hbo) een beurs voor één jaar verschaft?
Heb zelf al op de site van DUO gekeken, maar daar werd ik helaas niet veel wijzer van..
Alvast bedankt!
Morgen zal het wetsvoorstel studeren is investeren behandeld worden in de Tweede Kamer. We vermoeden dat het reisrecht als enige wel gekort zal worden. We doen er echter alles aan om het te voorkomen.quote:
Zou je me misschien kunnen vertellen of je de begindatum van je studie of van je OV bedoelt?quote:Op vrijdag 25 mei 2012 09:08 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dat sowieso.
Maar dan kan ik dus het eerste jaar van m'n master gewoon nog gebruik maken van m'n OV. En telt de inschrijvingsdatum of de werkelijke begindatum trouwens bij dit soort dingen?
In het OV reisrecht zijn wijzigingen via wetsvoorstel studeren is investeren, maar voor basisbeurs en aanvullende beurs niet. Dat blijft dus tot september 2012 in ieder geval zoals het is.quote:Op woensdag 30 mei 2012 09:22 schreef Nomadd het volgende:
De basisbeurs blijft, maar ook de aanvullende beurs?
Dit zou ik graag voor je uitzoeken. Zou je me misschien een DM willen sturen?quote:Op vrijdag 25 mei 2012 12:15 schreef Mr.Houdoe het volgende:
Weet iemand hoe dit zit als je in het buitenland gaat studeren (en niet ingeschreven bent op een Nederlandse universiteit/hogeschool)?
Er zijn nu enkel wijzigingen in het OV reisrecht. Niet in de rest van de studiefinanciering, dus ook de aanvullende beurs niet. Morgen zal het voorstel studeren is investeren (lees reizen is investeren) door de Tweede Kamer behandeld worden.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 12:25 schreef Droplollie het volgende:
goed nieuws! als ik het goed begrijp heb ik dan na mijn schakeljaar een jaar recht op de basisbeurs, maar niet de aanvullende beurs?
Het OV reisrecht, zoals het nu in het wetsvoorstel staat, zal in geheel met twee jaar worden ingekort. Pijnlijk, we gaan proberen dit niet door te laten gaan. Morgen ligt het voor in de Tweede Kamer.quote:Op dinsdag 29 mei 2012 20:02 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Uiteraard! Als zoiets gaat worden ingevoerd wat we zullen moeten afwachten en wat op zijn vroegst over 2 jaar zou kunnen ingaan.
Voor nu, tot in ieder geval september 2012 zijn er alleen wijzgingen in het OV reisrecht. Basisbeurs en aanvullende beurs blijven zoals ze nu zijn.quote:Op woensdag 30 mei 2012 09:22 schreef Nomadd het volgende:
De basisbeurs blijft, maar ook de aanvullende beurs?
De OV chipkaart wordt niet meer gratis in de masterfase?quote:Op woensdag 30 mei 2012 12:15 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
Voor nu, tot in ieder geval september 2012 zijn er alleen wijzgingen in het OV reisrecht. Basisbeurs en aanvullende beurs blijven zoals ze nu zijn.
Dat zou ik ook wel graag vóór september willen weten. Want tot nu toe is me dat nog steeds niet duidelijk. Inmiddels weet je niet meer wat er nou doorgevoerd is en wat alleen maar plannen zijn.quote:Op woensdag 30 mei 2012 16:30 schreef Nomadd het volgende:
[..]
De OV chipkaart wordt niet meer gratis in de masterfase?
Inderdaad. Het weglaten van de gratis OV chipkaart kost mij meer dan de langstudeerboete zou kosten.quote:Op woensdag 30 mei 2012 16:51 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dat zou ik ook wel graag vóór september willen weten. Want tot nu toe is me dat nog steeds niet duidelijk. Inmiddels weet je niet meer wat er nou doorgevoerd is en wat alleen maar plannen zijn.
En velen met jou hebben helaas ditzelfde probleem..quote:Op woensdag 30 mei 2012 16:54 schreef Nomadd het volgende:
[..]
Inderdaad. Het weglaten van de gratis OV chipkaart kost mij meer dan de langstudeerboete zou kosten.
Volgens het wetsvoorstel is de ov chipkaart nog maar nominaal (bachelor en master) + 1 jaar geldig. Dus als jij al 5 jaar gestudeerd hebt wanneer je aan je 1-jarige master begint dan ontloop je de langstudeerboete (die begint opnieuw met tellen bij de master) maar verlies je het reisrecht.quote:Op woensdag 30 mei 2012 16:30 schreef Nomadd het volgende:
[..]
De OV chipkaart wordt niet meer gratis in de masterfase?
edit: ja dus, verkeerd gelezen eerst.quote:Op woensdag 30 mei 2012 17:22 schreef Ryon het volgende:
[..]
Volgens het wetsvoorstel is de ov chipkaart nog maar nominaal (bachelor en master) + 1 jaar geldig. Dus als jij al 5 jaar gestudeerd hebt wanneer je aan je 1-jarige master begint dan ontloop je de langstudeerboete (die begint opnieuw met tellen bij de master) maar verlies je het reisrecht.
Ja. Als het goed is ben je die dan vanaf augustus 2012 kwijt. Ik zit in hetzelfde schuitje. Had gehoopt de volle zeven jaar van de ov kaart gebruik te kunnen maken.quote:Op woensdag 30 mei 2012 17:27 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Ik heb 5 jaar over m'n 3-jarige bachelor gedaan en ben bezig met een 1-jarige master (gestart in feb. 2012), dan verlies ik dus vanaf september m'n reisrecht?
Ik ook, heb 'm erg veel nodig voor vrij lange afstanden. Maar zo zit stage lopen iets verder dan je eigen stad er dus ook niet meer in...quote:Op woensdag 30 mei 2012 17:31 schreef Ryon het volgende:
[..]
Ja. Als het goed is ben je die dan vanaf augustus 2012 kwijt. Ik zit in hetzelfde schuitje. Had gehoopt de volle zeven jaar van de ov kaart gebruik te kunnen maken.
Zeer pijnlijk! Je zal als student het maar niet kunnen betalen om op kamers te wonen (de uitvullende beurs is al snel minder dan de extra kosten), een opleiding aan twee universiteiten volgen (kan ook voor losse vakken nodig zijn aangezien slechts 1 universiteit hierin is gespecialiseerd) of voor je stage afhankelijk zijn van het openbaar vervoer.quote:Het OV reisrecht, zoals het nu in het wetsvoorstel staat, zal in geheel met twee jaar worden ingekort. Pijnlijk, we gaan proberen dit niet door te laten gaan. Morgen ligt het voor in de Tweede Kamer.
Omdat je het niet meer voor je plezier kan gebruiken? Een OV-studentenkaart moet je eerst en vooral in staat stellen om te kunnen studeren, de rest is overbodige luxe. Gun ik ons studenten die luxe? Ja. Is het nodig? Nee. Als je de keuze hebt tussen de OV-studentenkaart af te schaffen voor alle master-studenten of een OV-studententrajectkaart in te voeren voor alle studenten op zo'n manier dat iedereen die kaart kan gebruiken voor zijn opleiding (ook als je aan een andere universiteit vakken volgt) en voor zijn stage dan is de keuze zeer gemakkelijk gemaakt.quote:Dat zou wel het meest on doordachte ooit zijn
Ja, maar dat moeten ze dan wel doen hequote:Op woensdag 30 mei 2012 19:34 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Omdat je het niet meer voor je plezier kan gebruiken? Een OV-studentenkaart moet je eerst en vooral in staat stellen om te kunnen studeren, de rest is overbodige luxe. Gun ik ons studenten die luxe? Ja. Is het nodig? Nee. Als je de keuze hebt tussen de OV-studentenkaart af te schaffen voor alle master-studenten of een OV-studententrajectkaart in te voeren voor alle studenten op zo'n manier dat iedereen die kaart kan gebruiken voor zijn opleiding (ook als je aan een andere universiteit vakken volgt) en voor zijn stage dan is de keuze zeer gemakkelijk gemaakt.
Sowieso zou een linkje tussen gba, gba ouders en instelling makkelijk te regelen moeten zijn. Dat je daarna voor iedereen losse aanpassingen in het systeem moet gaan zitten maken lijkt mij lastig, maar zeker niet onhaalbaar, zolang translink het maar niet doet.quote:Op woensdag 30 mei 2012 19:45 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Jij lijkt hier te suggereren dat ik suggereerde dat jij voor de lol reist.
Indien mijn voorstel zou worden uitgevoerd dan zou jij dus nog steeds van Zoetermeer naar Amsterdam kunnen reizen maar bijv. niet van Zoetermeer naar Maastricht. Indien jij voor je opleiding een stage moet lopen waarvoor je afhankelijk bent van het OV dan krijg je tijdens die stage een extra traject op je kaart. Indien een student van de TU Delft wat vakken wil volgen aan de UTwente dan krijgt hij voor die onderwijsperiode een extra traject op zijn kaart.
Hoe dat precies moet worden geïmplementeerd is een andere kwestie maar het ligt voor de hand om iemand van de universiteit een document te laten ondertekenen waarmee je dat extra traject kan krijgen. Dat hoeft niet omslachtig te zijn zolang je de uitvoerders vertrouwt.
dat weten we nog niet, dat wordt morgen in de Tweede Kamer behandeld. sorry.quote:Op woensdag 30 mei 2012 16:30 schreef Nomadd het volgende:
[..]
De OV chipkaart wordt niet meer gratis in de masterfase?
snap ik, het is heel frustrerend. Morgen weten we meer, nadat het is behandeld in de Tweede Kamer.quote:Op woensdag 30 mei 2012 16:51 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dat zou ik ook wel graag vóór september willen weten. Want tot nu toe is me dat nog steeds niet duidelijk. Inmiddels weet je niet meer wat er nou doorgevoerd is en wat alleen maar plannen zijn.
quote:Op woensdag 30 mei 2012 22:58 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
snap ik, het is heel frustrerend. Morgen weten we meer, nadat het is behandeld in de Tweede Kamer.
wij met jou! en alle anderen die hier last van gaan (kunnen) hebben. Het is weggooien van human capital om het mensen nog moeilijker te maken om stage te lopen en dus af te studeren.quote:
M'n complimenten trouwens voor hoe duidelijk en snel je reageertquote:Op woensdag 30 mei 2012 23:06 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
wij met jou! en alle anderen die hier last van gaan (kunnen) hebben. Het is weggooien van human capital om het mensen nog moeilijker te maken om stage te lopen en dus af te studeren.
Wat weten we inmiddels? Ik kan er niet echt wat duidelijks over vinden....quote:Op woensdag 30 mei 2012 22:58 schreef LSVb.Vraagbaak het volgende:
[..]
snap ik, het is heel frustrerend. Morgen weten we meer, nadat het is behandeld in de Tweede Kamer.
goed lezen:quote:Op donderdag 7 juni 2012 14:27 schreef kwiwi het volgende:
Mevrouw van de Lsvb, geldt onderstaande nu voor mensen die een langstudeerboete moeten betalen? Of voor alle mensen die langer dan nominaal + 1 jaar (of wat het ook is) over hun studie doen?
http://www.nu.nl/politiek(...)-geldig-januari.html
dus het antwoord lijkt mij jaquote:Volgens de staatssecretaris geldt het gratis reisrecht van 'zittende kaarthouders' per kalenderjaar. Dit betekent dat studenten die meer dan een jaar uitloop hebben, hun kaart nog vier maanden langer kunnen gebruiken.
Ik heb het uiteraard gelezen. Maar ik heb bij m'n Master geen uitloop, en ik wist dus niet of je bij de Master met een schone lei begint of niet.quote:Op donderdag 7 juni 2012 15:42 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
goed lezen:
[..]
dus het antwoord lijkt mij ja
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |