Nee, het is alleen een eerste stap om de maat van acute toxiciteit te bepalen. Het zegt niets over het optreden van chronische toxiciteit et cetera.quote:Op donderdag 31 mei 2012 14:39 schreef Re het volgende:
[..]
het wordt voornamelijk gebruikt om stofjes, potentiele medicijnen in een vroeg stadium te testen... ook is het nuttig om een indicatie te krijgen van de therapeutic window zoals ze zeggen
Ah, ik was al niet zeker of ik nou klok of klepel herinnerde uit m'n opleiding. Redelijk weggezakt allemaal, zou het weer eens moeten ophalen.quote:Op donderdag 31 mei 2012 14:29 schreef Re het volgende:
[..]
LD50 wordt allang niet meer met zoogdieren gedaan, vroeger wel, er zijn zo'n 1 miljoen muizen gesneuveld voor paracetamol van Bayer
linksom rechtsom, boodschap is dat stofjes worden getest in dieren of hoe denk je dat TD50 wordt bepaald... en smartass hoef je niet te spelen want ik had het helemaal niet over chronische toxiciteit noch over effectiviteit, alleen maar over waarom er proefdieren worden gebruikt.quote:Op donderdag 31 mei 2012 14:47 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Nee, het is alleen een eerste stap om de maat van acute toxiciteit te bepalen. Het zegt niets over het optreden van chronische toxiciteit et cetera.
Voor het bepalen van eventuele nut van de medicatie heeft men meer aan de NOAEL, voor de therapeutische toepassing gebruikt men de ED50 en de TD50.
De LD50 is alleen om een indicatie te bepalen van de acute toxiciteit. Dat is het enige nut ervan. De TD50 waarde wordt bepaald aan de hand van de mens, niet aan de hand van dieren.quote:Op donderdag 31 mei 2012 15:12 schreef Re het volgende:
[..]
linksom rechtsom, boodschap is dat stofjes worden getest in dieren of hoe denk je dat TD50 wordt bepaald... en smartass hoef je niet te spelen want ik had het helemaal niet over chronische toxiciteit noch over effectiviteit, alleen maar over waarom er proefdieren worden gebruikt.
jaha so fucking what... de therapeutische dosis wordt o.a. bepaald door de LD50... factor 100 minder bijvoorbeeld zodat ze de juiste dosis kunnen bepalenquote:Op donderdag 31 mei 2012 15:17 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
De LD50 is alleen om een indicatie te bepalen van de acute toxiciteit. Dat is het enige nut ervan. De TD50 waarde wordt bepaald aan de hand van de mens, niet aan de hand van dieren.
Nee, veiliger...quote:Op donderdag 31 mei 2012 17:02 schreef Re het volgende:
Maar om even de perceptie te weerleggen dat het testen in dieren geen nut heeft en hopelijk gehad waarbij er steeds meer alternatieven worden gezocht. Natuurlijk ook omdat het goedkoper is zou het argument kunnen zijn..
? Dat lijkt me niet, voor het proefdier misschien wel ja maar voor de mens maakt het geen bal uitquote:Op donderdag 31 mei 2012 17:58 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Nee, veiliger...
Proefdieren
LD50 waar speelt geen rol bij mensen, alleen bij dieren.quote:Op donderdag 31 mei 2012 15:24 schreef Re het volgende:
[..]
jaha so fucking what... de therapeutische dosis wordt o.a. bepaald door de LD50... factor 100 minder bijvoorbeeld zodat ze de juiste dosis kunnen bepalen
quote:http://www.nu.nl/wetensch(...)sultaten-achter.html
'Medicijnonderzoekers houden resultaten achter'
AMSTERDAM - Negatieve resultaten van onderzoeken naar medicijnen worden vaak achtergehouden. Daardoor slikken mensen soms pillen die niet werken of zelfs meer kwaad dan goed doen.
Dat zeggen althans deskundigen tegen RTL Nieuws. Volgens hen worden miljoenen euro's aan onderzoeksgeld van donateurs en belastingbetalers verspild.
Wetenschappers zouden het eigen succes vaak boven het belang van de patiënt stellen. Ze zijn eerder geneigd positieve artikelen naar buiten te brengen dan negatieve, zegt voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Farmaceutische Geneeskunde Henk Jan Out.
Onderzoekers staan volgens hoogleraar Huub Schellekens onder grote druk om met successen te komen. "Ze kunnen vaak de verleiding niet weerstaan en gaan dan maar heel selectief publiceren wat ze gevonden hebben. Dat is de patiënt neppen", zegt hij.
Avandia
RTL Nieuws haalt als voorbeeld het diabetesmedicijn Avandia aan. Het medicijn mag vanaf 2010 niet meer in Europa verkocht worden, toen bleek dat groepen patiënten die het middel slikten risico liepen op ernstige hartklachten.
Het medicijn was toen al tien jaar voorgeschreven aan tienduizenden patiënten in Nederland. Er zouden aanwijzingen zijn dat bewust bijwerkingen zijn achtergehouden.
Door: Novum
Negatieve resultaten krijg je wel degelijk gepubliceerd, maar natuurlijk niet als big pocket money degene was die ervoor betaald heeft.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 00:45 schreef Re het volgende:
Niet zo vreemd ook, je krijgt negatieve resultaten nou eenmaal niet gepubliceerd en nee de big evil pharma heeft geen zin in miljarden claims.
Is dat niet juist vreemd? Resultaten zijn resultaten in wetenschap, positief én negatief.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 00:45 schreef Re het volgende:
Niet zo vreemd ook, je krijgt negatieve resultaten nou eenmaal niet gepubliceerd en nee de big evil pharma heeft geen zin in miljarden claims.
Was het maar zo...quote:Op dinsdag 12 juni 2012 01:13 schreef Gray het volgende:
[..]
Is dat niet juist vreemd? Resultaten zijn resultaten in wetenschap, positief én negatief.
helemaal niet, tot zeer recentelijk waarbij het verplicht is om data ter beschikking te stellen (jaj ja kom er maar in) was het onmogelijk negatieve data te publiceren, want ja als er een macht nog groter is an de farmaceutische industrie zijn het de publishers welquote:Op dinsdag 12 juni 2012 00:52 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Negatieve resultaten krijg je wel degelijk gepubliceerd, maar natuurlijk niet als big pocket money degene was die ervoor betaald heeft.
Dat is natuurlijk te belachelijk, ranzig en krom voor woorden.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 00:45 schreef Re het volgende:
Niet zo vreemd ook, je krijgt negatieve resultaten nou eenmaal niet gepubliceerd en nee de big evil pharma heeft geen zin in miljarden claims.
toon het dan aanquote:Op dinsdag 12 juni 2012 09:31 schreef HyperViper het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk te belachelijk, ranzig en krom voor woorden.
Wat moet ik aantonen, mijn mening? Of wil je beweren dat de patiënt vervolgens niet de dupe is? Met je kansloze smilies, gedraag je toch is een keer normaal man.quote:Op dinsdag 12 juni 2012 09:35 schreef Re het volgende:
[..]
toon het dan aan.. ipv deze ongelofelijk onderbouwde rant
![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |