The fuck echt. Zoiets zeg je toch niet?quote:Op maandag 14 mei 2012 00:32 schreef Vesperfly het volgende:
Hij had volgens sommigen zoiets gezegd als: "ja ik heb toentertijd met de verkeerde zus genomen.
Thanks voor je reactie. Ik denk dat je inderdaad een punt in dat geval hebt. Het ging ook echt beter toen ik meer m'n eigen gang ging; of meer met mezelf bezig was. Het is nu echter de confrontatie die de hele tijd in my face wordt geduwd. Ja, dat is mijn onzekerheid en ja ik meet mezelf met andere knappe meisjes. Ik kan geen rust vinden en acceptatie dat ik goed ben zoals ik ben, terwijl ik dat wel vaak weet en ook vaak tegen mezelf zeg. Beetje minderwaardigheidscomplex, en dat projecteer ik idd op mijn zus.quote:Op maandag 14 mei 2012 00:38 schreef -Strawberry- het volgende:
Ik denk meer dat je je eigen onzekerheid projecteert op je zus trouwens. Het staat los van haar. Er zullen altijd knappere meisjes zijn. Als je jezelf daar aan gaat meten, dan word je ongelukkig. Simple as that. Moet je niet doen, en is niet nodig. Iedereen is anders en iedereen valt op wat anders.
Ja klopt, ik ben - al zeg ik het zelf - een fijne vriendin, je kan met mij lachen, goed praten. Wel heb ik snel een grote mond zodat ik zelf niet in de belangstelling sta. 't Is zo dat ik weet dat ik over deze eigenschappen bezit die mij maken tot wie ik ben, maar deze niet volledig accepteer of zo. Altijd onzekerheid die om de hoek komt kijken.quote:Op maandag 14 mei 2012 00:45 schreef muhahaha het volgende:
Klinkt alsof je in haar schaduw staat. Het is ook niet alleen het uiterlijk wat meetelt he, ook een stukje uitstraling en sociale eigenschappen en hier kun je wel degelijk aan werken. Je geeft zelf aan dat je meer nuchter bent tov je zus en mensen pikken dit op.
Dat wil niet zeggen dat je er niet mag zijn hoor. Ik denk alleen niet dat een vakantie met zijn 2e de juiste manier is om hieraan te werken.
Ik doelde een vakantie met je zus, zo blijf je in haar schaduw staan, althans voor jou gevoelquote:Op maandag 14 mei 2012 00:52 schreef Vesperfly het volgende:
Nee, ik heb dus ook het gevoel dat een jaar op vakantie voor mezelf niet goed zou zijn. Wat zouden gevolgen kunnen zijn denk je?
Dit. Mij lijkt het dat je gewoon moet beginnen om je eigen leven op te gaan bouwen. Niet als zusje van, maar gewoon als Vesperfly. En alleen op vakantie gaan is een goede start daarvoor. Je zus hoeft niet mee (sterker nog ik zou dat nooit doen) en dat kun je ook gewoon zeggen lijkt me. Op een manier van "Ik vind je niet stom, maar ik wil graag in mijn eentje dat avontuur aangaan". Je bent nog jong, ik denk dat over een jaar of 5 je de wereld al heel anders ziet. Je bent een jong volwassene, er gaat straks een wereld voor je openquote:Op maandag 14 mei 2012 00:38 schreef -Strawberry- het volgende:
Ik denk meer dat je je eigen onzekerheid projecteert op je zus trouwens. Het staat los van haar. Er zullen altijd knappere meisjes zijn. Als je jezelf daar aan gaat meten, dan word je ongelukkig. Simple as that. Moet je niet doen, en is niet nodig. Iedereen is anders en iedereen valt op wat anders.
Sorry. Maar hier geloof ik nou echt niks van. Het lijkt mij erg onwaarschijnlijk.quote:Op maandag 14 mei 2012 00:32 schreef Vesperfly het volgende:
Met uitgaan hoorde ik steeds vaker; jaaaa maar jouw zus is wel mooier dan jij.
Ze heeft alle recht om haar zus het te misgunnen om met haar ex te zoenen.quote:Op maandag 14 mei 2012 08:36 schreef Das-Phantom het volgende:
Wees nou gewoon blij met wat je hebt en hou je niet bezig met je zusje of haar verleden/toekomst.
Het komt nogal over alsof je haar allerlei zaken misgunt namelijk.
Inderdaad. Wat een klootzak!quote:Op maandag 14 mei 2012 00:41 schreef padlarf het volgende:
[..]
The fuck echt. Zoiets zeg je toch niet?Mooi dat je van die mongool af bent
Heb je wel eens een relatie gehad met iemand die depressief was? Laat staan een zelfmoord-poging deed? Ik zou dan ook zo'n uitspraak doen.quote:
Je hoeft niet te doen alsof alles koek en ei was. Maar zeggen 'ja het was de verkeerde zus' is gewoon onnodig kwetsend.quote:Op maandag 14 mei 2012 12:37 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Heb je wel eens een relatie gehad met iemand die depressief was? Laat staan een zelfmoord-poging deed? Ik zou dan ook zo'n uitspraak doen.
TS is jaloers, en zet zichzelf in de slachtoffer-rol. Vanuit hem bekeken vind ik het volkomen logisch, niks klootzak.
Depressief of niet, zelfmoordpoging of niet, zoiets zeg je gewoon niet.quote:Op maandag 14 mei 2012 12:37 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Heb je wel eens een relatie gehad met iemand die depressief was? Laat staan een zelfmoord-poging deed? Ik zou dan ook zo'n uitspraak doen.
TS is jaloers, en zet zichzelf in de slachtoffer-rol. Vanuit hem bekeken vind ik het volkomen logisch, niks klootzak.
TS: doe gewoon je eigen ding, en oefen op een beter zelfbeeld en meer zelfvertrouwen. Daar zijn diverse oplossingen en oefeningen voor, even zoeken op internet.
Uit een lekkere omgeving kom jequote:Op maandag 14 mei 2012 00:32 schreef Vesperfly het volgende:
Met uitgaan hoorde ik steeds vaker; jaaaa maar jouw zus is wel mooier dan jij.
"ja ik heb toentertijd met de verkeerde zus genomen. Zij (ik dus) was altijd down en veel te nuchter; jij bent ten minste gezellig. (of iets in die trand)."
'ja, jouw zus is echt heel aardig, anders dan jij.'
Als mijn partner een zelfmoord-poging zou doen, zou ik me gekwetst, verlaten, eenzaam en verraden voelen. Dan zou ik de behoefte hebben om me te uiten, en het zou moeilijk zijn om het voor me te houden, laat staan om het positief te houden.quote:Op maandag 14 mei 2012 13:18 schreef Little_Dolls het volgende:
[..]
Depressief of niet, zelfmoordpoging of niet, zoiets zeg je gewoon niet.Hoe zou je zelf zijn?
volgens mij heeft iemand die zelfmoordpogingen doet, steun niodig. maar misschien ben ik raar..quote:Op maandag 14 mei 2012 14:53 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Als mijn partner een zelfmoord-poging zou doen, zou ik me gekwetst, verlaten, eenzaam en verraden voelen. Dan zou ik de behoefte hebben om me te uiten, en het zou moeilijk zijn om het voor me te houden, laat staan om het positief te houden.
Nee gewoon nog ff de grond instampen!quote:Op maandag 14 mei 2012 15:27 schreef okiokinl het volgende:
[..]
volgens mij heeft iemand die zelfmoordpogingen doet, steun niodig. maar misschien ben ik raar..
Nee. Gewoon afstand nemen van je zus. Dus niet meer samenwonen en samen werken en samen reizen, zodat jullie niet automatisch in elkaars schaduw staan. Er valt je zus niks kwalijks te nemen, dit volgt uit wie jullie zijn en de inrichting van jullie levens.quote:Op maandag 14 mei 2012 00:32 schreef Vesperfly het volgende:
....
Ik baal dat ik toch deze onzekere/jaloerse gevoelens heb en altijd op mijn hoede ben dat jongens misschien mijn zus wel leuker zouden vinden dan ik. Is dit herkenbaar? En moet je zoiets zeggen?
Thanks....
Ik neem geen slachtoffer rol aan, ik kies ervoor om mijn gevoel hier neer te tikken om een betere interpretatie aan de hand van anderen hun mening er op te krijgen. Ik heb nooit daadwerkelijk zielig zitten doen hierover in mijn echte leven. Omdat ik een duidelijke afweging eerst voor mijzelf - gevoelsmatig - wil maken. Fok is daarvoor een hulpmiddel.quote:Op maandag 14 mei 2012 12:37 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Heb je wel eens een relatie gehad met iemand die depressief was? Laat staan een zelfmoord-poging deed? Ik zou dan ook zo'n uitspraak doen.
TS is jaloers, en zet zichzelf in de slachtoffer-rol. Vanuit hem bekeken vind ik het volkomen logisch, niks klootzak.
TS: doe gewoon je eigen ding, en oefen op een beter zelfbeeld en meer zelfvertrouwen. Daar zijn diverse oplossingen en oefeningen voor, even zoeken op internet.
Dan ben je redelijk egoïstisch, want alle gevoelens van je partner projecteer jij in zo'n situatie op jezelf. Wie doet hier nu zielig?quote:Op maandag 14 mei 2012 14:53 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Als mijn partner een zelfmoord-poging zou doen, zou ik me gekwetst, verlaten, eenzaam en verraden voelen. Dan zou ik de behoefte hebben om me te uiten, en het zou moeilijk zijn om het voor me te houden, laat staan om het positief te houden.
Dit. Het is MIJN gevoel, en dit wordt benadrukt omdat mijn zus door haar bijzijn MIJ onzeker maakt. Ik misgun mijn zus niets. Het is mijn onzekerheid, en hier moet ik aan werken.quote:Op maandag 14 mei 2012 08:03 schreef Canillas het volgende:
Denk dat het goed is je realiseren dat dit iets is wat jij bij je draagt en zelf doet/in stand houdt en hoe meer aandacht je eraan besteed hoe groter het wordt. Dat bedoel ik niet in de zin dat het niet vervelend is of niks voorstelt, het is zeker klote maar alleen jij kan dit oplossen, niet je zus of iets of iemand anders in je omgeving.
Zou doorgaan met leren jezelf te accepteren en positiever over jezelf te worden, los van je zus of anderen, echt om jezelf en wie jij bent
Als je toch volledige verantwoordelijkheid hiervoor gaat nemen;quote:Op maandag 14 mei 2012 21:56 schreef Vesperfly het volgende:
en dit wordt benadrukt omdat mijn zus door haar bijzijn MIJ onzeker maakt
quote:Op maandag 14 mei 2012 21:52 schreef Vesperfly het volgende:
[..]
Ik neem geen slachtoffer rol aan, (...)
Ik heb nooit daadwerkelijk zielig zitten doen (...)
Ik ben bezig met mijn eigen ding te doen (...)
OK, jammer dat de kritiek opzij wordt geschoven. Je had er misschien iets uit kunnen halen.quote:Dan ben je redelijk egoïstisch (...) Wie doet hier nu zielig?
Dank.quote:Op dinsdag 15 mei 2012 09:00 schreef Hallmark het volgende:
[..]
[..]
OK, jammer dat de kritiek opzij wordt geschoven. Je had er misschien iets uit kunnen halen.
Hoe dan ook, jullie gaan zo te lezen heel innig met elkaar om en misschien wordt het tijd om dat los te laten. Ik zou gewoon wat minder en oppervlakkiger met mijn zus omgaan, als eerste stap. Ik bedoel, waarom zou je veel omgaan met mensen die je slecht doen voelen?
De tweede, belangrijkere stap, is om je leven wat leuker en zelfverzekerder te maken. Identificeer je goede punten. Ik zie intelligentie, openhartigheid, analyserend vermogen, zelf-inzicht, reislust en idealisme. Dus daar kun je op focussen; je pakt een vast tijdstip in de dag, en geeft jezelf een aantal complimenten over de goede dingen die je hebt gedaan die dag. Focus op je talenten.
Ook helpt het, om de negatieve gedachten tegen te spreken. Voorbeeld: de volgende gedachte komt op: "hmmm :-( mijn zus heeft met collega liggen seksen en daarmee afbreuk gedaan aan de vriendschap die ik met hem had". Dan moet je jezelf daarop "betrappen", en dan denken aan de goede punten. Bijv. dat jouw band met hem veel persoonlijker was, dat jij seks niet hoeft te gebruiken als bevestiging, dat er aan de band niks veranderd is, dat jijzelf gewoon gelukkig bent, enzovoort.
Interessant. Waar ben jij heen geweest en nooit meer van terug gekomen? Ik heb inderdaad steeds meer de neiging om zelf te gaan, in plaats van met zijn tweeën. Het is waarschijnlijk mijn eigen angst om alleen te gaan, maar daar staat ook tegenover dat ik hierdoor minder snel op eigen benen zal staan..quote:Op dinsdag 15 mei 2012 16:24 schreef Bramito het volgende:
Ik zou je aanraden alleen op reis te gaan. Dit is jouw droom en die moet je dus invullen zoals jij dat wilt. Zeker voor jou is het denk ik wel goed om er eens helemaal alleen voor te staan. Dit zal je zelfvertrouwen zeker meer ontwikkelen. Als je dan terugkomt, (Ik zeg als want ikzelf ben ooit blijven plakken) zal je zus dit zelfvertrouwen onderbewust opmerken en anders op je reageren en jij anders op haar. Ik zou zeggen ga ervoor nu je nog jong bent. Je bent nog lang niet klaar met je persoonlijke vorming en dit soort dingen is zo veel meer waard en maakt zo veel meer gelukkig dan pak 'm beet een leasebak ofzo.
Nee, ik vergelijk in dat opzicht, behalve dus met mijn zus, nooit wat dat betreft. Wel bijvoorbeeld als iemand veel meer zelfverzekerd is, of meer discipline heeft; dingen durft te zeggen in situaties waar ik zelf meer terughoudend ben. Maar qua aandacht van jongens/schoonheid vergelijk ik echt met mijn zus. Bizar eigenlijk.quote:Op dinsdag 15 mei 2012 19:21 schreef deesje92 het volgende:
Oohw, jezelf zo vergelijken met iemand die voor je gevoel meer aandacht krijgt herken ik ook wel hoor.
Alleen dat zegt inderdaad alles over je eigen zelfbeeld, je projecteert je onzekerheid inderdaad op de ander (je zus dus).
Heb jij ook momenten waarop je je lekker in je vel voelt, en merkt dat je je minder met een ander (je zus, of andere mooie meiden) vergelijkt en meer dan genoeg aandacht krijgt? Of vergelijk je eigenlijk al- en altijd?
De kern zit hem in het groeien van je eigen zelfvertrouwen. En dat doe je door je op jezelf te gaan richten. Ga allemaal dingen ondernemen, zoals reizen, leer door die dingen wat jij wel en niet leuk vindt, dus wat bij je past en wie je dus eigenlijk echt bent. Hoe verder je daarin komt, hoe lekkerder je je met jezelf voelt en hoe minder je je nog met anderen bezighoudt.
Dit is een heel normaal proces voor je leeftijd, de periode dat je je vleugels uitslaat (na de middelbare school) is de periode waarin je jezelf leert kennen doordat je zelfstandig vanalles gaat doen. En jezelf leren kennen doe je door te doen; door te ondernemen.
(zelfvertrouwen heeft dus helemaal niks met er mooi uitzien te maken, maar met lekker jezelf kennen en zijn).
Nee hoor, is niet bizar.quote:Op dinsdag 15 mei 2012 19:52 schreef Vesperfly het volgende:
[..]
Nee, ik vergelijk in dat opzicht, behalve dus met mijn zus, nooit wat dat betreft. Wel bijvoorbeeld als iemand veel meer zelfverzekerd is, of meer discipline heeft; dingen durft te zeggen in situaties waar ik zelf meer terughoudend ben. Maar qua aandacht van jongens/schoonheid vergelijk ik echt met mijn zus. Bizar eigenlijk.
Spanje, niet de meest ideale plek op dit moment.quote:Op dinsdag 15 mei 2012 17:48 schreef Vesperfly het volgende:
[..]
Interessant. Waar ben jij heen geweest en nooit meer van terug gekomen? Ik heb inderdaad steeds meer de neiging om zelf te gaan, in plaats van met zijn tweeën. Het is waarschijnlijk mijn eigen angst om alleen te gaan, maar daar staat ook tegenover dat ik hierdoor minder snel op eigen benen zal staan..
Persoonlijk ben ik een half jaar in China geweest. Geweldige tijd gehad. Je hoeft niet bang te zijn om alleen te gaan, in de backpacker hotels heb je ongelofelijk makkelijk aanspraak. Bovendien heeft elke stad een Nederlandse community, mocht je daarop terug willen vallen, te vinden via meetup.com of Facebook, ofzo.quote:Op dinsdag 15 mei 2012 17:48 schreef Vesperfly het volgende:
[..]
Interessant. Waar ben jij heen geweest en nooit meer van terug gekomen? Ik heb inderdaad steeds meer de neiging om zelf te gaan, in plaats van met zijn tweeën. Het is waarschijnlijk mijn eigen angst om alleen te gaan
Havo versneld in twee jaar gedaan, versnelde HBO opleiding van 3 jaar nu. Niet bewust, trouwens.quote:Op woensdag 16 mei 2012 12:54 schreef GSbrder het volgende:
20 en klaar met het HBO, zelfs na een lastige route via het vmbo
Super slechte concentratie tijdens cito toets, doe je zoveel jaar niks op de basisschool moet je opeens je kunnen focussen op zo'n toets. Volgens mij hebben ze in België het systeem dat je zo ver mogelijk bovenaan begint, gymnasium, en vervolgens alleen maar kan afzakken naar je eigen niveau. Much better if you ask me.quote:Op woensdag 16 mei 2012 13:10 schreef EilandjeOnline het volgende:
hoe kwam je op het vmbo terecht ?
met zon slim zusje zou ik ook jaloers zijnalleen maar mooi zijn is ook niet alles
Ja, ga het dit weekend denk maar is bespreekbaar maken...quote:Op woensdag 16 mei 2012 11:05 schreef Hallmark het volgende:
[..]
Persoonlijk ben ik een half jaar in China geweest. Geweldige tijd gehad. Je hoeft niet bang te zijn om alleen te gaan, in de backpacker hotels heb je ongelofelijk makkelijk aanspraak. Bovendien heeft elke stad een Nederlandse community, mocht je daarop terug willen vallen, te vinden via meetup.com of Facebook, ofzo.
Gewoon doen. En ga alleen, het is belangrijk dat je die stap zelf zet. Zeg tegen je zus dat je alleen wilt gaan omdat je dat nodig hebt. Als ze dat niet begrijpt, dan hoef jij dat niet uit te leggen, of zo.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |