FOK!forum / Culinesse à gogo / 95% Spirytus drinken
Jovatovzondag 13 mei 2012 @ 22:22
Ha, een vriend van me heeft een fles 95% spirytus vodka uit het oosten des Europa meegenomen.

Nu is mijn vraag of dat gewoon drinkbaar is als shotje?

Absinth drinken we ook zo af en toe en is in shotjes best lekker :9~ . Maar da's 70%. Is 95% ook wel verantwoord om zo te proberen of is dat echt af te raden als je het niet mixt?
Metalfrostzondag 13 mei 2012 @ 22:26
Lijkt me niet verstandig, maar verstand zul je wel niet hebben.
Quyxz_zondag 13 mei 2012 @ 22:26
Best lekker :')
Id_do_herzondag 13 mei 2012 @ 22:29
Droog brood + terpentine. :')
error_404zondag 13 mei 2012 @ 22:32
klinkt meer als iets voor de schoonmaak :')
strontboerzondag 13 mei 2012 @ 22:32
Wat kost nou zo'n fles drank daar?
#ANONIEMzondag 13 mei 2012 @ 22:36
Dat moet je direct uit de fles drinken. Anders is het al verdampt voor je het ingeschonken hebt.
Jovatovzondag 13 mei 2012 @ 22:38
quote:
17s.gif Op zondag 13 mei 2012 22:32 schreef strontboer het volgende:
Wat kost nou zo'n fles drank daar?
Vodka's die hier voor anderhalf tientje over de toonbank gaan, gaan daar voor een paar euro. Hoe duur dit was weet ik niet...

Lees nu op internet dat Polen dit zelf half water/half spirytus drinken, dus ik denk dat we dat maar eens proberen.

Maar dus geen andere gebruikerservaringen hier blijkbaar...
TNAzondag 13 mei 2012 @ 22:41
Je kunt Stroh 80 toch ook zonder problemen als shotje drinken? Die 95% zal wel even branden maar ik denk dat het gewoon kan.
Metalfrostzondag 13 mei 2012 @ 22:42
Je moet er wel rekening mee houden dat het ethanol is wat je drinkt, methanol is puur vergif (en bovendien een bijproduct van het benzine-productieproces)
Bart-Mzondag 13 mei 2012 @ 22:44
Spoelt de maag weer lekker!
golferzondag 13 mei 2012 @ 22:59
R.I.P.
Elkafilazondag 13 mei 2012 @ 23:11
In Bolivia drinken de mijnbouwers in de zilvermijnen alcohol van 94%. Ik heb er ook een slok van genomen en, hoewel het wel ff slikken was, heb ik het wel overleefd.

Moet dus goed kunnen :)
Spanky78zondag 13 mei 2012 @ 23:13
Wel zeker weten dat er alleen ethanol in zit. Methanol of MEK is niet drinkbaar en je wordt blind of je gaat dood ofzo.
Erasmozondag 13 mei 2012 @ 23:31
quote:
17s.gif Op zondag 13 mei 2012 22:32 schreef strontboer het volgende:
Wat kost nou zo'n fles drank daar?
Voor 2-3 euro heb je al een litertje plezier.
Soohrmaandag 14 mei 2012 @ 00:09
Heb uit Italië een fles alcool meegenomen, ook 95%.
Die heb ik aangelengd met water tot 40% en er allemaal kruiden ingestopt, na 2 maanden heb je dan een heerlijk kruidenbittertje.

Lijkt me een beter plan dan die troep puur drinken
Pietverdrietmaandag 14 mei 2012 @ 08:01
Lijkt mij een prima basis voor likeurtjes, maar puur drinken is idioterie.
Speculariummaandag 14 mei 2012 @ 08:04
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2012 08:01 schreef Pietverdriet het volgende:
Lijkt mij een prima basis voor likeurtjes, maar puur drinken is idioterie.
Ligt eraan hoe kut je avond is.
gianni61maandag 14 mei 2012 @ 08:59
zet alvast een groot glas cola klaar, je zult het nodig hebben.

heb ook 1x zo'n shotje poolse spiritus gehad. brandt goed.
Id_do_hermaandag 14 mei 2012 @ 09:00
quote:
9s.gif Op maandag 14 mei 2012 08:04 schreef Specularium het volgende:

[..]

Ligt eraan hoe kut je avond is.
Zodat je hem nog kutter kunt maken? :')
M-arijnnmaandag 14 mei 2012 @ 10:54
Ik dacht dat in spiritus een braakmiddel zat zodat het niet drinkbaar was
Jovatovmaandag 14 mei 2012 @ 10:55
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2012 10:54 schreef M-arijnn het volgende:
Ik dacht dat in spiritus een braakmiddel zat zodat het niet drinkbaar was
Het is geen spiritus zoals hier in de supermarkt verkrijgbaar is hè.
M-arijnnmaandag 14 mei 2012 @ 10:55
Oh grapje fout gelezen :P zag vodka niet staan
boem-dikkiemaandag 14 mei 2012 @ 10:55
Ha. Kun je daarna wel toffe filmpjes opnemen van je vrienden die al fietsend tegen hekken aan knallen of een boomstam op hun bagagedrager proberen te tillen.
Its-Jojo-4youmaandag 14 mei 2012 @ 12:32
ik zou het niet zo drinken, desastreus voor je slijmvliezen en je maag. Verdunnen met iets.
Klaplopermaandag 14 mei 2012 @ 12:40
Verschillende verdunningen maken en kijken vanaf welk percentage je de alcohol begint te proeven. Bij mij was dit 32%.
Weltschmerzmaandag 14 mei 2012 @ 15:22
Een vriend van me heeft op een oud en nieuwfeestje in een Russische industriestad wel eens per ongeluk een slok genomen van zoiets. Dat deed pijn aan zijn maag, hij dacht dat hij dood ging of in ieder geval blijvend letsel had veroorzaakt, en de dronken Russen bekommerden zich bezorgd om hem. Wat in inhield heel snel veel water erin gieten.

Dat spul is gewoon om aan te lengen met water, hij had zich dan ook vergist dat zijn glas nog niet aangelengd was. Dan hoeven die Russen niet elke week zoveel flessen naar huis te sjouwen. Nippen zal waarschijnlijk wel kunnen, ik heb hier tenminste spul van 65+ en dat drink ik ook puur, maar wel heel voorzichtig. Maar dat is er ook voor gemaakt en dergelijke wodka niet.

Verder is het allemaal een nogal onzinnige onvolwassen stoerdoenerij om naar percentages te kijken anders dan om de veiligheid. Ga gewoon lekker dronken worden van iets met een beetje smaak. Gooi het door de verse jus of zo en dan ga je lekker stuiteren van alle suikers met alcohol. Absinth van meer dan 50% is onzin. Absinth gaat helemaal niet om de alcohol, en het smaakt ook niet denderend.
Riomaandag 14 mei 2012 @ 15:32
Ik heb wel eens echte spiritus gedronken (klein beetje, weddenschap), dat is bepaald geen aanrader. Dit lijkt mij even wanstaltig.
Bramdecaviaeterwoensdag 16 mei 2012 @ 13:54
de naam spiritus is verwarrend omdat het in NL meestal gebruikt wordt voor het schoonmaak middel dat absoluut niet drinkbaar is door toegevoegde methanol.

In andere landen (en misschien ook NL maar heb het nooit gezien) kun je drinkbare spiritus kopen van rond de 95%. Als je het daar bij de slijterij koopt zal het ook wel zonder methanol zijn en dus veilig om te drinken. Echter is alcohol in hoge concentratie vrij irriterend voor de mond en keel. Vandaar dat dranken vrijwel nooit boven de 40% uitkomen. Het is echt niet zo dat je keel in een keer wegbrand dat valt best mee. Ik heb het ook een keer in Polen gedronken en het is best te doen (ik heb chronisch last van mn maag dus ik merk het net even sneller). De irritatie is echt een stuk hoger dan bij wodka en het is dus zeker niet aan te raden om vaak puur te drinken maar ene enkele keer kan echt geen kwaad als je een gezonde slokdarm hebt.

Deze shizzle wordt verkocht om drankjes zoals likeur mee aan te maken of gewoon een grote hoeveelheid bij je te dragen die je later in je drankjes kan gooien.

Ik heb eerst gewoon een shotje puur gedaan en vervolgens kreeg ik een verrassing van de gastheer en zat er een flinke hoeveelheid peper en honing bij wat de sensatie nog net even intenser maakt hehe.
freakowoensdag 16 mei 2012 @ 14:15
quote:
0s.gif Op woensdag 16 mei 2012 13:54 schreef Bramdecaviaeter het volgende:

In andere landen (en misschien ook NL maar heb het nooit gezien) kun je drinkbare spiritus kopen van rond de 95%. Als je het daar bij de slijterij koopt zal het ook wel zonder methanol zijn en dus veilig om te drinken.
Dat het 95% is, en geen 100%, komt omdat het via gewone destillatie van ethanol uit een mengsel met water niet mogelijk is om een hoger percentage dan 96% te verkrijgen. Bij dat percentage bevat de damp die vrijkomt hetzelfde percentage ethanol en water als de resterende vloeistof, zodat verder destilleren tot 100% onmogelijk is. Oftewel: 96% ethanol en 4% water is een zogenaamde azeotroop.
Taninwoensdag 16 mei 2012 @ 15:27
quote:
0s.gif Op maandag 14 mei 2012 15:22 schreef Weltschmerz het volgende:
Een vriend van me heeft op een oud en nieuwfeestje in een Russische industriestad wel eens per ongeluk een slok genomen van zoiets. Dat deed pijn aan zijn maag, hij dacht dat hij dood ging of in ieder geval blijvend letsel had veroorzaakt, en de dronken Russen bekommerden zich bezorgd om hem. Wat in inhield heel snel veel water erin gieten.

Dat spul is gewoon om aan te lengen met water, hij had zich dan ook vergist dat zijn glas nog niet aangelengd was. Dan hoeven die Russen niet elke week zoveel flessen naar huis te sjouwen. Nippen zal waarschijnlijk wel kunnen, ik heb hier tenminste spul van 65+ en dat drink ik ook puur, maar wel heel voorzichtig. Maar dat is er ook voor gemaakt en dergelijke wodka niet.

Verder is het allemaal een nogal onzinnige onvolwassen stoerdoenerij om naar percentages te kijken anders dan om de veiligheid. Ga gewoon lekker dronken worden van iets met een beetje smaak. Gooi het door de verse jus of zo en dan ga je lekker stuiteren van alle suikers met alcohol. Absinth van meer dan 50% is onzin. Absinth gaat helemaal niet om de alcohol, en het smaakt ook niet denderend.
Vriend van me uit Tsjechie nam zelf gestookte Slivovice mee in waterflesjes, een litertje per keer. Eerste flesje wat we nuttigden was 55%, dat ging best lekker, tweede flesje was 60% en daar lag wat mij betreft echt het omslagpunt, dat was veel te sterk.
Slowaakse vriend had dan weer 72% tatratea, een drank waarvan je de damp aansteekt voor het serveren, en die je uitblaast vlak voor het drinken, dat ging ook.
Thoricalwoensdag 16 mei 2012 @ 16:31
Ik heb per ongeluk wel eens spirit 95% gedronken in Rusland.
Was de gastvrouw vergeten dat ze de medicinale spirit nog niet verdunt had.
Je kan dat gewoon kopen in vaak is het zelfs in Nederland gestookt.
Maar het is normaal dat je de spirit aanlengt met water tot zo'n 40-50 %.
Bramdecaviaeterdonderdag 17 mei 2012 @ 00:45
quote:
0s.gif Op woensdag 16 mei 2012 14:15 schreef freako het volgende:

[..]

Dat het 95% is, en geen 100%, komt omdat het via gewone destillatie van ethanol uit een mengsel met water niet mogelijk is om een hoger percentage dan 96% te verkrijgen. Bij dat percentage bevat de damp die vrijkomt hetzelfde percentage ethanol en water als de resterende vloeistof, zodat verder destilleren tot 100% onmogelijk is. Oftewel: 96% ethanol en 4% water is een zogenaamde azeotroop.
Dat wist ik al maar, wel een leuk feitje over alcohol. :)
Curiositydonderdag 17 mei 2012 @ 09:36
Waarom zou je het willen drinken?, doe toch eens een keer normaal, het moet allemaal steeds gekker.
Jovatovdonderdag 17 mei 2012 @ 10:12
quote:
0s.gif Op donderdag 17 mei 2012 09:36 schreef Curiosity het volgende:
Waarom zou je het willen drinken?, doe toch eens een keer normaal, het moet allemaal steeds gekker.
Jouw naam heeft er natuurlijk ook mee te maken...
Bramdecaviaeterdonderdag 17 mei 2012 @ 10:24
:D
Curiositydonderdag 17 mei 2012 @ 10:26
quote:
0s.gif Op donderdag 17 mei 2012 10:12 schreef Jovatov het volgende:

[..]

Jouw naam heeft er natuurlijk ook mee te maken...
^O^
Prins_Eerlijkdonderdag 17 mei 2012 @ 10:32
als het vodka is kun je het drinken... bottoms up!