abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 31 mei 2012 @ 13:05:40 #251
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_112260106
quote:
Limburg wil ook wietpasvrijheid

Ook Limburgse bezoekers van een coffeeshop hoeven geen uittreksel van het bevolkingsregister meer te laten zien om een wietpas aan te vragen.

De acht Limburgse gemeenten met coffeeshops volgen daarmee de lijn die de Eindhovense burgemeester Rob van Gijzel heeft ingezet.

Uitsluitend Nederlandse ingezetenen mogen lid worden van een coffeeshop. Volgens justitieminister Ivo Opstelten kan dat alleen aangetoond worden met een uittreksel uit de gemeentelijke basisadministratie (de GBA-gegevens).

Toen op 1 mei de wietpaswet in het zuiden inging, bleven leden massaal weg omdat ze hun gegevens niet zouden willen vrijgeven. Van Gijzel ziet (aspirant)kopers echter liever in shops dan op straat. De burgemeester bemerkte dat de shophouder het GBA wel moet zien, maar niet hoeft te bewaren. Daar wordt ook niet op gecontroleerd, omdat het bewaren van het GBA-papier juridisch niet verplicht is. Het is dus aan de coffeeshophouder zelf, of hij het risico neemt dat hij een lid inschrijft dat niet in Nederland woont, zo merkte Van Gijzel op in een brief aan de gemeenteraad.
Bron
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  donderdag 31 mei 2012 @ 13:07:26 #252
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_112260163
Deze zinsnede snap ik trouwens niet:
quote:
De burgemeester bemerkte dat de shophouder het GBA wel moet zien, maar niet hoeft te bewaren. Daar wordt ook niet op gecontroleerd, omdat het bewaren van het GBA-papier juridisch niet verplicht is.
Voor zover ik weet, was het nl sowieso nooit de bedoeling dat je je GBA inlevert bij de coffeeshop.
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
pi_112264759
quote:
11s.gif Op donderdag 31 mei 2012 13:07 schreef Copycat het volgende:
Deze zinsnede snap ik trouwens niet:

[..]

Voor zover ik weet, was het nl sowieso nooit de bedoeling dat je je GBA inlevert bij de coffeeshop.
Voor zover ik weet is het dat onze overheid nogal gefaald heeft in het maken van regels en het duidelijk instrueren hoe gemeentes deze regels zouden moeten toepassen. :+

Verder staat er van het CBP nog steeds de vraag open bij opstelten waarom de gegevens van wietgebruikers opgeslagen moeten worden. Maar dat zal wel ook een dood paard blijken te zijn omdat bestuuurders als opstelten toch hun eigen ding doen.

En nee zelfs zonder GBA uitreksel ga ik nog niet naar een shop toe als mijn naam op een lijst terecht komt die voor de politie en andere instanties inzichtelijk moet zijn. :')
  donderdag 31 mei 2012 @ 15:02:20 #254
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_112265352
quote:
2s.gif Op donderdag 31 mei 2012 13:05 schreef Copycat het volgende:

[..]

Bron
Dus de wietpas ligt half in de prullebak en die ene onduidelijke helft is het probleem en risico van de shophouder. Duidelijk weer :)
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_112265438
Ach, straks gewoon weer een glas, een plas, en alles is weer zoals het was.
Let's drop some acid and go to a titty bar.
  donderdag 31 mei 2012 @ 15:06:52 #256
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_112265579
quote:
omdat het bewaren van het GBA-papier juridisch niet verplicht is
Ja zo zou je het ook kunnen verwoorden, ieder ander zou gewoon zeggen dat het bij wet verboden is! :|W :{
pi_112265594
quote:
14s.gif Op donderdag 31 mei 2012 15:04 schreef PBateman1978 het volgende:
Ach, straks gewoon weer een glas, een plas, en alles is weer zoals het was.
Behalve dan dat er weer onzinnige beleidsregels bijgekomen zijn waarop niet toegezien wordt en er nog steeds bestuurders zijn die denken dat zoiets werkt. :P
pi_112265740
quote:
0s.gif Op donderdag 31 mei 2012 15:07 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Behalve dan dat er weer onzinnige beleidsregels bijgekomen zijn waarop niet toegezien wordt en er nog steeds bestuurders zijn die denken dat zoiets werkt. :P
Zoals ik al zei, het wordt gewoon weer zoals het al was. :P
Let's drop some acid and go to a titty bar.
  donderdag 31 mei 2012 @ 15:16:42 #259
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_112266021
met nog een extra stok om de coffeeshops te slaan..
  donderdag 31 mei 2012 @ 17:52:32 #260
16715 Mylene
*schatje*
pi_112272924
Succes propaganda gaat ondertussen verder.

quote:
Hoes noemt aanpak drugsoverlast succes
MAASTRICHT - De aanpak van de drugsoverlast in Maastricht is een succes. Dat stelde een tevreden burgemeester Onno Hoes van Maastricht donderdag in een terugblik op een maand nieuw coffeeshopbeleid. Volgens Hoes komen er minder buitenlanders en is de drugshandel op straat „beheersbaar”.

In mei heeft de politie in Maastricht 101 keer iemand aangehouden wegens bezit, productie of dealen van drugs en zijn er 75 gebiedsontzeggingen opgelegd. Bij het drugsmeldpunt kwamen 619 meldingen binnen. Daardoor heeft de politie een goed beeld van waar er wordt gedeald. Hoewel exacte cijfers ontbreken, is volgens Hoes het aantal buitenlandse drugskopers in het centrum aanmerkelijk afgenomen.

In 2011 kwamen er maandelijks gemiddeld 160 meldingen binnen van drugsoverlast, in mei dus vier keer zoveel. Een woordvoerder van de gemeente erkende dat de straatoverlast sinds 1 mei is toegenomen. Maar dat kwam volgens hem ook omdat mensen eerder melding maken van overlast nu ze merken dat de politie met hun klacht iets doet.

Het aantal verkeersboetes nam met bijna een vijfde af. Ook namen er veel minder mensen de trein van Luik naar Maastricht.

De gemeente gaat de voorlichtingscampagne voor buitenlanders afbouwen. Daarin werd duidelijk gemaakt dat zij in de Limburgse coffeeshops geen drugs meer kunnen kopen.

Sinds 1 mei mogen alleen inwoners van Nederland nog wiet kopen in de Limburgse, Brabantse en Zeeuwse coffeeshops. Zij moeten lid worden, de coffeeshops zijn sinds 1 mei besloten organisaties. Aanvankelijk moesten wietkopers een uittreksel uit het bevolkingsregister overhandigen om lid te kunnen worden, maar sinds deze week volstaat in de meeste gevallen een paspoort als toegangsbewijs.
bron
pi_112273134
quote:
Hoes noemt aanpak drugsoverlast succes
en

quote:
Een woordvoerder van de gemeente erkende dat de straatoverlast sinds 1 mei is toegenomen.
8)7
  donderdag 31 mei 2012 @ 20:04:04 #262
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_112278606
Zelfs voor amsterdam zijn dit werkelijk wereldvreemde cijfers _O-

quote:
In mei heeft de politie in Maastricht 101 keer iemand aangehouden wegens bezit, productie of dealen van drugs en zijn er 75 gebiedsontzeggingen opgelegd. Bij het drugsmeldpunt kwamen 619 meldingen binnen.
En dan is dit nog maar een klein grensplaatje :|W
  donderdag 31 mei 2012 @ 20:56:10 #263
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_112281559
quote:
Hoewel exacte cijfers ontbreken, is volgens Hoes het aantal buitenlandse drugskopers in het centrum aanmerkelijk afgenomen.
:')
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  donderdag 31 mei 2012 @ 20:56:21 #264
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_112281571
quote:
0s.gif Op donderdag 31 mei 2012 17:52 schreef Mylene het volgende:
Succes propaganda gaat ondertussen verder.

[..]

bron
Dat is diezelfde Onno Hoes de beweerde dat coffeeshops in Maastricht de maatschappij ontwrichten en chaos veroorzaakten doordat zij uit protest tegen de wietpas gesloten bleven.

Die man weet het zelf niet meer.
  donderdag 31 mei 2012 @ 20:56:23 #265
303405 megamandy
KAME-HAMEE-HAAAA
pi_112281573
quote:
Ook namen er veel minder mensen de trein van Luik naar Maastricht.
Het was inderdaad vaak dat Belgen de trein uitkwamen, naar de shop gingen en weer met dezelfde trein terug gingen :P
吴 曼 迪
  donderdag 31 mei 2012 @ 20:58:11 #266
330125 Hans_van_Baalen
Zondag naar de kerk
pi_112281693
Hier een andere bron

quote:
Drugsoverlast Maastricht in maand verviervoudigd

Het aantal meldingen van drugsoverlast bij de gemeente Maastricht blijkt een maand na invoering van de wietpas sterk gestegen. Het gaat bijna om een verviervoudiging. In de maand mei werd 619 keer melding gemaakt bij een speciaal meldpunt, vorig jaar werd dit gemiddeld 166 keer per maand gedaan, meldt de gemeente.
Ondanks dit hoge aantal meldingen zegt burgemeester van Maastricht Onno Hoes juist tevreden te zijn over de invoering van de wietpas. Volgens Hoes is het aantal coffeeshopbezoekers uit het buitenland in Maastricht beduidend afgenomen en blijkt de aanpak van softdrugshandel op de Maastrichtse straten beheersbaar.

Hoes zegt zelfs blij te zijn met het grote aantal meldingen van drugsoverlast door Maastrichtenaren. De toename geeft volgens hem namelijk aan dat burgers hun steentje bijdragen aan het terugdringen van de problemen. De meldingen zijn volgens hem cruciaal, omdat de politie zo gerichter kan optreden.

BEDUIDEND MINDER BUITENLANDSE DRUGSKOPERS IN DE STAD
In mei werden 101 aanhoudingen verricht voor drugsgerelateerde zaken zoals drugsbezit en drugshandel. In voorgaande maanden ging het volgens een gemeentewoordvoerder om zon vijf aanhoudingen per maand. Deze stijging wordt onder meer verklaard door de verhoogde politie-inzet op drugsoverlast.

Ondanks dat exacte cijfers ontbreken, denkt de gemeente Maastricht dat zich beduidend minder buitenlandse drugskopers in en rond de stad ophouden. Zo zouden er minder buitenlandse jongeren in het centrum rondhangen en zijn er minder autos met buitenlandse kentekenplaten in de stad. Dat zou onder meer de daling van het aantal parkeerboetes met bijna twintig procent verklaren.
http://www.nrc.nl/nieuws/(...)digd-schuld-wietpas/

:P

[ Bericht 40% gewijzigd door Hans_van_Baalen op 31-05-2012 21:04:23 ]
  donderdag 31 mei 2012 @ 21:18:05 #267
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_112282925
Gewoon blijven herhalen tot men het gelooft he :{
  donderdag 31 mei 2012 @ 21:18:50 #268
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_112282973
quote:
Dat zou onder meer de daling van het aantal parkeerboetes met bijna twintig procent verklaren.
Ja omdat je ze nu bij het stoplicht al aanspreken, je hoeft de auto niet meer uit :')
  Forum Admin vrijdag 1 juni 2012 @ 08:43:18 #269
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_112296552
Ik zit echt met m'n mond open die artikelen te lezen. Het is gewoon schaamteloze propaganda. Goebbels was jaloers geweest :')

[ Bericht 1% gewijzigd door Straatcommando. op 01-06-2012 08:52:34 ]
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_112296612
quote:
0s.gif Op donderdag 31 mei 2012 21:18 schreef Life2.0 het volgende:

[..]

Ja omdat je ze nu bij het stoplicht al aanspreken, je hoeft de auto niet meer uit :')
Die daling van het aantal parkeerboetes komt omdat de politie als een bezetene achter al die drugsmeldingen aanjaagt en daarom geen tijd meer heeft om parkeeerboetes uit te delen. :D

Verder gaat het echt natuurlijk nergens meer over dat media zulke onzin berichten zomaar over nemen. Zelfs gisteren op studio brussel in het nieuws vertelde men dat hoes zeer tevreden was en de overlast verminderd was terwijl het aantal meldingen met een factor 4 gestegen was. Als het aantal meldingen met eene factor 4 gestegen is zou in de normale wereld de conclusie getrokkken moeten worden dat de overlast ook een factor 4 gestegen is, maar nee de bestuurders steken hun hoofd als een stel struisvogels in het zand . |:(
pi_112301351
Alles komt wel op zijn pootjes terecht :)
  vrijdag 1 juni 2012 @ 11:46:38 #272
218617 YazooW
bel de wouten!
pi_112301407
quote:
0s.gif Op donderdag 31 mei 2012 17:52 schreef Mylene het volgende:
Succes propaganda gaat ondertussen verder.

[..]

bron
Volgens mij heeft Albert hem te hard op z'n gezicht geswaffeld waardoor hij nu hersenbeschadiging heeft...
  vrijdag 1 juni 2012 @ 15:34:36 #273
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_112309962
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juni 2012 08:47 schreef Basp1 het volgende:

[..]

Die daling van het aantal parkeerboetes komt omdat de politie als een bezetene achter al die drugsmeldingen aanjaagt en daarom geen tijd meer heeft om parkeeerboetes uit te delen. :D

Verder gaat het echt natuurlijk nergens meer over dat media zulke onzin berichten zomaar over nemen. Zelfs gisteren op studio brussel in het nieuws vertelde men dat hoes zeer tevreden was en de overlast verminderd was terwijl het aantal meldingen met een factor 4 gestegen was. Als het aantal meldingen met eene factor 4 gestegen is zou in de normale wereld de conclusie getrokkken moeten worden dat de overlast ook een factor 4 gestegen is, maar nee de bestuurders steken hun hoofd als een stel struisvogels in het zand . |:(
Vast een flesje wiskey en zakgeld toegestopt door onze grote vriend..
pi_112311376
quote:
17s.gif Op donderdag 31 mei 2012 20:56 schreef megamandy het volgende:

[..]

Het was inderdaad vaak dat Belgen de trein uitkwamen, naar de shop gingen en weer met dezelfde trein terug gingen :P
Ik wacht totdat de spoorwegen gaan klagen dat er minder kaartjes verkocht zijn.
pi_112366546
Zijn er nu eigenlijk ook shops die de regeling netjes hanteren? Wat is nu eigenlijk de status, zijn de meeste gesloten?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')