Het is natuurlijk niet de taak van de overheid om de concurrentiepositie van bedrijven te verbeteren. Althans niet volgens de liberale principes van een vrije markt. Principes die de VVD aanhangt als er geld te verdienen valt voor de achterban.quote:Op woensdag 25 april 2012 19:54 schreef TJV het volgende:
Een bank als ING is nooit, ik herhaal, NOOIT, volledig in de problemen geraakt. Hun eigen vermogen was genoeg om een flink aantal klappen op te vangen. Het probleem was echter dat de meeste banken in Europa hun liquiditeit verhoogden, en daar kon ING nou net niet aan meedoen(mede vanwege die o zo leuke hypotheken uit de VS). Om ervoor te zorgen dat hun concurrentiepositie niet volledig naar de klote ging hebben ze een injectie van 10 miljard gehad zodat ze 'gewoon' mee konden draaien in het systeem. Dat de overheid hier dik aan verdiend heeft moge duidelijk zijn.
De leverage is nog steeds onverantwoordelijk hoog. Kasreserves heb je nodig om af te boeken... laat ze daar maar snel mee beginnen...quote:Het is inmiddels zo dat banken veel hogere kasreserves aanhouden als voorheen, dus dat is een positieve ontwikkeling. Om banken nu weer te gaan bestraffen met een belasting van een miljard...
Dat is inderdaad niet de primaire taak van de overheid, maar als het de verkeerde kant op gaat moet er ingegrepen worden. En dat heeft Bos heel goed gedaan.quote:Op woensdag 25 april 2012 20:04 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Het is natuurlijk niet de taak van de overheid om de concurrentiepositie van bedrijven te verbeteren. Althans niet volgens de liberale principes van een vrije markt. Principes die de VVD aanhangt als er geld te verdienen valt voor de achterban.
De overheid kan de concurrentiepositie van de meeste bedrijven sterk verbeteren door uberhaupt geen belastingen meer te heffen....![]()
Waarom wel een uitzondering maken voor banken
[..]
De leverage is nog steeds onverantwoordelijk hoog. Kasreserves heb je nodig om af te boeken... laat ze daar maar snel mee beginnen...
Ik quote even uit je openingspost:quote:Op woensdag 25 april 2012 20:09 schreef TJV het volgende:
Dat is inderdaad niet de primaire taak van de overheid, maar als het de verkeerde kant op gaat moet er ingegrepen worden. En dat heeft Bos heel goed gedaan.
En natuurlijk is de leverage nog hoog, dat is juist een van de punten waarop het fout gegaan is.
Wat zou de VVD anders gedaan hebben? De VVD is ook niet vies van populisme (de hypotheekrente aftrek staat als een huis), de VVD is niet vies van wat communisme (eindeloze steun aan banken, scheefleners en andere faalhazen) en de VVD is ook niet zo principieel en trouw aan liberale principes... als je dus meent dat draaikonterij alleen een PvdA eigenschap is dan moet ik je teleurstellenquote:Wil men wat meer uit Nederland halen dan moet men een luidkeelse "nee" uiten tegen de populistische socialisten van de PVV, de sociaal-democratische rubberruggen van de PvdA en de communisten van de SP.
Nieuwe kansen om Nederland om zeep te helpen!quote:
Dat is enkel het geval bij Roemer-I of Wilders-I.quote:Op woensdag 25 april 2012 21:41 schreef Sicstus het volgende:
[..]
Nieuwe kansen om Nederland om zeep te helpen!
Oja, en de VVD heeft duidelijk de weg omhoog ingezet de afgelopen anderhalf jaar he? 130 op de snelweg en het boerkaverbod hebben Nederland goed vooruit geholpen he?quote:Op woensdag 25 april 2012 21:45 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat is enkel het geval bij Roemer-I of Wilders-I.
Het aantal wetsvoorstellen sinds 1994 van de SP hebben ons land ook niet drastisch veranderd hè? Met het geleuter over de neoliberalisering, konden ze de sociaal-democratie en arbeidersbelangen beter bij de PvdA laten.quote:Op woensdag 25 april 2012 21:54 schreef Sicstus het volgende:
[..]
Oja, en de VVD heeft duidelijk de weg omhoog ingezet de afgelopen anderhalf jaar he? 130 op de snelweg en het boerkaverbod hebben Nederland goed vooruit geholpen he?
Kom kom, je wilt een partij die nooit regeringsverantwoordelijkheid heeft mogen dragen toch niet gaan vergelijken met de VVD, die talloze jaren in de regering heeft gezeten.quote:Op woensdag 25 april 2012 21:57 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het aantal wetsvoorstellen sinds 1994 van de SP hebben ons land ook niet drastisch veranderd hè? Met het geleuter over de neoliberalisering, konden ze de sociaal-democratie en arbeidersbelangen beter bij de PvdA laten.
Je vindt het aantal punten dat de VVD heeft bereikt, en passant nog even de PVV uitschakelend, te weinig, maar hebt geen idee wat de SP kan bereiken in dit land, behalve wat geroeptoeter.quote:Op woensdag 25 april 2012 22:13 schreef Sicstus het volgende:
[..]
Kom kom, je wilt een partij die nooit regeringsverantwoordelijkheid heeft mogen dragen toch niet gaan vergelijken met de VVD, die talloze jaren in de regering heeft gezeten.
Inderdaad. De een doet wat, de ander niets. Goede samenvatting van rechts tegen links.quote:Op woensdag 25 april 2012 22:13 schreef Sicstus het volgende:
[..]
Kom kom, je wilt een partij die nooit regeringsverantwoordelijkheid heeft mogen dragen toch niet gaan vergelijken met de VVD, die talloze jaren in de regering heeft gezeten.
Regeringsverantwoordelijkheid, dat is echt iets wat we niet moeten willen met z'n allen.quote:Op woensdag 25 april 2012 22:13 schreef Sicstus het volgende:
[..]
Kom kom, je wilt een partij die nooit regeringsverantwoordelijkheid heeft mogen dragen toch niet gaan vergelijken met de VVD, die talloze jaren in de regering heeft gezeten.
quote:Op woensdag 25 april 2012 22:20 schreef eriksd het volgende:
[..]
Inderdaad. De een doet wat, de ander niets. Goede samenvatting van rechts tegen links.
Ten eerste: het is niet mijn OP. Ten tweede: Ga eens heeeeeeeeeeeel gauw wat lezen over besmettingsgevaar rondom de crisis want dit wordt wel een beetje vervelend nu.quote:Op woensdag 25 april 2012 20:47 schreef xenobinol het volgende:
[..]
Ik quote even uit je openingspost:
[..]
Wat zou de VVD anders gedaan hebben? De VVD is ook niet vies van populisme (de hypotheekrente aftrek staat als een huis), de VVD is niet vies van wat communisme (eindeloze steun aan banken, scheefleners en andere faalhazen) en de VVD is ook niet zo principieel en trouw aan liberale principes... als je dus meent dat draaikonterij alleen een PvdA eigenschap is dan moet ik je teleurstellen![]()
Ik zie niet in hoe de VVD wat van dit land moet gaan maken, ik heb wel het idee dat ze nog veel meer uit 'Nederland willen halen' als in de zin van.... de zakken vullen van de achterban....
Mark wilde de premier zijn van alle Nederlanders maar ik herken me totaal niet in zijn demagogiek![]()
Gelukkig komen er nu nieuwe verkiezingen.... en dus nieuwe kansen
Besmettingsgevaar? Virussen, bacterieën en parasieten zijn bronnen van besmettingsgevaar en nu dus ook de bankenquote:Op woensdag 25 april 2012 22:45 schreef TJV het volgende:
Ten eerste: het is niet mijn OP. Ten tweede: Ga eens heeeeeeeeeeeel gauw wat lezen over besmettingsgevaar rondom de crisis want dit wordt wel een beetje vervelend nu.
Ze kijken de goede kant op in ieder geval.quote:Op donderdag 26 april 2012 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
De VVD pakt een heule grote kaasschaaf en gaat vervolgens los op het ambtenarenapparaat, de Publieke Omroep, de sociale zekerheid, de zorg, etc. Dat is zo'n beetje de basis van het magistrale VVD-plan om het land uit de crisis te trekken.
Ik had wel wat meer hervomingen verwacht van de VVD, vooral gezien de taal die Rutte uitsloeg voor de vorige verkiezingen. Maar goed, de VVD krijgt naar alle waarschijnlijkheid een tweede kans.quote:Op donderdag 26 april 2012 09:57 schreef waht het volgende:
[..]
Ze kijken de goede kant op in ieder geval.
Niets mis met de kaasschaaf.quote:Op donderdag 26 april 2012 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
De VVD pakt een heule grote kaasschaaf en gaat vervolgens los op het ambtenarenapparaat, de Publieke Omroep, de sociale zekerheid, de zorg, etc. Dat is zo'n beetje de basis van het magistrale VVD-plan om het land uit de crisis te trekken.
In Nederland kan de crisis niet worden opgelost omdat bij elke bezuiniging het volk gaat janken. Of het nu om zorg, cultuur, onderwijs, btw of HRA gaat maakt niet uit, bij elke bezuiniging wordt gezegd 'ja maar.......'.quote:Op donderdag 26 april 2012 09:09 schreef xenobinol het volgende:
Dus nogmaals mijn vraag.... hoe gaat de VVD de crisis oplossen en de economie hervormen? Ik verheug mij zeer op de innovatieve voorstellen van de VVD
Het enige argument wat ik de VVD fanboys tot nu toe heb horen opperen is dat ze het linkse gevaar moeten stoppen... kom op mensen... dat is zo jaren 50![]()
En ze janken ook als er niet bezuinigd wordt. Zo ik al zei: we zijn een verwend kutvolk dat echt helemaal niets kan hebbenquote:Op donderdag 26 april 2012 09:59 schreef mossad_agent het volgende:
In Nederland kan de crisis niet worden opgelost omdat bij elke bezuiniging het volk gaat janken. Of het nu om zorg, cultuur, onderwijs, btw of HRA gaat maakt niet uit, bij elke bezuiniging wordt gezegd 'ja maar.......'.
Waar zou jij op bezuinigen, ik ben wel benieuwd.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |