oa Nutramigen is lactose-vrij, is van Mead Johnson.quote:Op dinsdag 7 mei 2013 14:40 schreef Sowieso. het volgende:
Misschien zit ik hier niet helemaal goed, maar ik denk dat jullie er op FOK het meest verstand van hebben. Bestaat er lactosevrij melkpoeder? Nutrilon heeft volgens mij geen lactosevrije variant, of wel? En hoe zit het met huismerken?
Ze had toch koemelkallergie? Of is Lisa niet je jongste?quote:Op dinsdag 7 mei 2013 23:06 schreef Sam1993 het volgende:
Voeding oprecept were bij vgz en nu bij fbto uit het basispakket vergoed. Lisa heeft lactoseintolerantie maar mag ook geen soya heeft dat ook met lactose te maken? Want dan zou hij ook niks hebben aan nutrilon soya
Jawel lisa is mijn jongste. Maar de dietiste zei dat lactoseintolerantie een verzamelnaam is voor koemelk en soya allergie. ze mag bijvoorbeeld ook geen ei. Lisa heeft nu ook nutramigen. Voor miij is het heel lan gonduidelijkgeweest ik dacht kma maar de dietiste zei lactose al met al is het volgens de dietiste een verzamelnaam.quote:Op woensdag 8 mei 2013 00:10 schreef mignonne het volgende:
[..]
Ze had toch koemelkallergie? Of is Lisa niet je jongste?
My two cents, zoek een andere diëtistquote:Op woensdag 8 mei 2013 21:08 schreef Sam1993 het volgende:
[..]
Jawel lisa is mijn jongste. Maar de dietiste zei dat lactoseintolerantie een verzamelnaam is voor koemelk en soya allergie. ze mag bijvoorbeeld ook geen ei. Lisa heeft nu ook nutramigen. Voor miij is het heel lan gonduidelijkgeweest ik dacht kma maar de dietiste zei lactose al met al is het volgens de dietiste een verzamelnaam.
Ik heb al wel gemerkt dat ze ei en soya redelijkgoed tollereert terwijl melk en de bestanddelen daarvan nog steeds niet gaan.
Dat dacht ik al wel dat dat niet helemaal klopt. Want ze krijg van ei en soya alleen een klein beetje missen 2 of 3 vlekjes onder haar mondje waar het de huid heeft geraakt. Geen krampjes geen diaree en niet ziek. Terwijl als ik haar ook maar een drupje koemelkgeef wat ik inmiddels een paar keer heb geprobeerd met producten ze van top tot teen onder staat en acuut diaree krijgt. Dan heeft de kinderarts het dus toch goed gehad. Naja het heeft iniedergeval geen kwaad gekunnen het haar niet te geven de eerste maanden.quote:Op woensdag 8 mei 2013 21:47 schreef mignonne het volgende:
[..]
My two cents, zoek een andere diëtist![]()
ik weet niet waar het probleem zit, maar als je diëtiste dit werkelijk gezegd heeft dan heeft ze het echt NIET begrepen.
Koemelkallergie = een allergische reactie op de eiwitten in koemelk.
Lactose-intolerantie = het niet in staat zijn melksuikers af te breken.
Die twee hebben echt geen kont met elkaar te maken.
De eiwitten die in soja en kippen-ei zitten lijken qua structuur op de eiwitten in koemelk. De kans is dan aanwezig dat het lichaam in de war raakt en de soja voor koemelk aanziet en daar dan dus ook op gaat reageren. Daarom mag een kind met kma het eerste jaar geen soja en geen kippen-ei.
Iemand met lactose-intolerantie mag prima soja of kippenei, dat staat los van elkaar. het is zeker, ab-so-luut geen verzamelnaam.
Iemand met een koemelkallergie verdraagt doorgaans in principe wel (kleine beetjes) lactose. Iemand met een lactose-intolerantie absoluut niet. Maar iemand met een lactose-intolerantie kan dan weer wel prima die lactosevrije koemelk drinken die campina nu heeft bijvoorbeeld. Iemand met kma gaat van die melk echt flink van de rel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |