abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 12 april 2012 @ 21:30:50 #1
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_110250947
quote:
Wetenschappers van de TU Delft hebben een nieuw elementair deeltje weten te vinden. Het bestaan van het zogenoemde Majorana-deeltje werd al vanaf de jaren dertig vermoed, maar het werd nooit waargenomen.

De Italiaanse natuurkundige Ettore Majorana leidde tachtig jaar geleden uit de quantumtheorie af dat er een bijzonder deeltje kon bestaan dat zijn eigen antideeltje is. Wetenschappers uit de hele wereld waren er vervolgens jarenlang naar op zoek.

De Nederlandse wetenschappers hebben het deeltje kunnen detecteren door in een laboratorium een opstelling te maken met extreem kleine nanodraadjes, supergeleidend materiaal en een sterk magneetveld. De bevindingen van de onderzoekers zijn gepubliceerd in het toonaangevende wetenschapsblad Science.

Microsoft financierde het onderzoek voor een deel, omdat wetenschappers het deeltje als een fundamentele bouwsteen voor een zogenoemde quantumcomputer zien. Dat is een type computer die veel krachtiger is dan de huidige supercomputer, maar nu alleen nog in theorie bestaat. Ook speelt het deeltje een mogelijk een rol in de kosmologie.
Wetenschappers TU Delft vinden nieuw deeltje

Tja, Majorana-deeltje gevonden met een slimme oplossing ipv een LHC.
Geweldig!
Mogen trots zijn op de TU Delft
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_110251150
Op dinsdag 23 augustus 2011 23:18 schreef problematiQue het volgende:
Mensen die zomaar claimen dat A beter is dan B moet je gewoon negeren. Internetruis.
  donderdag 12 april 2012 @ 21:37:07 #3
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_110251366
Yeah dat zag ik ook nadat ik hem gepost had....
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')