Het is normaal dat de voeten na een tijdje wandelen iets uitzetten. Je bergwandelschoenen zullen door het inlopen zeker nog wel iets uitzetten in de breedte; het is de vraag in hoeverre je er nu hinder van ondervindt, in hoeverre dat minder wordt en in hoeverre je er al iets aan hebt proberen te doen (opnieuw veteren na een uurtje wandelen bijv. of evt. je schoenen op een iets andere manier veteren).quote:Op dinsdag 5 juni 2012 00:20 schreef dralion13 het volgende:
Ik heb afgelopen weekend mijn eerste fatsoenlijke wandelschoenen gekocht (Meindl Softline Top Gtx).
Ik merk nu ik ze 's avonds aan heb dat ze bij het breedste stuk van mijn voet (daar waar net je tenen beginnen dus) het toch best strak zit, hier had ik 's middags tijdens het passen wat minder last van dan nu. Is dit normaal en trekt dit wel weg als de schoenen eenmaal zijn ingelopen? Verder had ik in de winkel wel dat mijn kleine teen niet vrij zit als ik naar beneden loop, maar bij een maat groter (of een nog breder model) ging mijn voet schuiven als ik naar beneden liep.
Eupen, en daarvandaan afzakken naar het zuiden. Heb er alleen kleine stukjes van gelopen (in de Ardennen kom je de GR5 en zijtakken ervan overal tegen) maar rondom Eupen is het mooi.quote:Op woensdag 6 juni 2012 14:37 schreef WD.40 het volgende:
Deze zomer wil ik weer eens een meerdaagse wandeling maken. Ik ben van plan een deel van de GR5 te lopen. Hier wil ik ongeveer een week voor uittrekken, en ben van plan te eindigen in Vianden, Luxemburg. Zijn hier mensen die deze route ook gelopen hebben?. Zo ja; wat zijn jullie ervaringen, en wat is een mooi beginpunt?
Qua voetvorm heb ik tamelijk extreme rounded voeten (mijn grote teen is bijna een centimeter korter dan die daarnaast).quote:Op woensdag 6 juni 2012 16:51 schreef GrumpyFish het volgende:
[..]
Het is normaal dat de voeten na een tijdje wandelen iets uitzetten. Je bergwandelschoenen zullen door het inlopen zeker nog wel iets uitzetten in de breedte; het is de vraag in hoeverre je er nu hinder van ondervindt, in hoeverre dat minder wordt en in hoeverre je er al iets aan hebt proberen te doen (opnieuw veteren na een uurtje wandelen bijv. of evt. je schoenen op een iets andere manier veteren).
Met betrekking tot je kleine teen kan het zo zijn dat het problemen op kan leveren, met name als je langere afstanden gaat lopen en/of meerdere dagen achter elkaar. Maar dat ligt er maar net aan hoeveel (weinig) speling je nog hebt en hoe gevoelig je voeten ervoor zijn.
Ik weet natuurlijk niet welke schoenen je allemaal geprobeerd hebt, maar het kan bijv. zo zijn dat je niet perse een bredere schoen (of een maat groter) nodig hebt, maar dat de pasvorm aan de voorkant iets anders moet zijn. Je kunt je voorstellen dat er twee (extreme) vormen zijn (waarbinnen vele gradaties zijn): een puntvorm en een ronde vorm. Wellicht heeft je schoen een iets te sterke puntvorm. Bij een puntvorm kan bij sommige voeten de kleine teen iets in de verdringing komen.
Even snel gegoogled op teenvormen:
[ afbeelding ]
Wellicht dat je voet meer neigt naar een "square" dan naar de andere twee vormen.
Doen!quote:Op zaterdag 9 juni 2012 10:37 schreef Guard het volgende:
Daar heb ik ook al eens ooit naar zitten kijken, wil nog altijd een keer bij Land's end gaan wandelen
Bedankt voor de tip. Ik heb ook al begrepen dat het laatste stuk naar Vianden ook erg mooi is. Ben benieuwd.quote:Op woensdag 6 juni 2012 17:21 schreef Gripper het volgende:
[..]
Eupen, en daarvandaan afzakken naar het zuiden. Heb er alleen kleine stukjes van gelopen (in de Ardennen kom je de GR5 en zijtakken ervan overal tegen) maar rondom Eupen is het mooi.
Dat klinkt niet handig nee. Wel verstandig ze te ruilen denk ik, het moet wel goed zitten! Ik heb ook erg smalle hakken, daarom altijd Hanwags omdat die daar goed passen. Meindl slip ik uit.. Maar goed, ik heb sowieso vrij smalle voeten en daar passen Hanwags goed bij. Hanwags maat 39 kan ik bijna zonder te passen kopen, zit altijd goed.quote:Op zaterdag 9 juni 2012 22:35 schreef dralion13 het volgende:
Uiteindelijk mijn schoenen toch nog geruild voor Meindl matrei gtx, zit toch een stuk beter.
Ik heb wel echt onmogelijke voeten, bij mijn tenen erg breed, bij mijn hak erg smal
Bij de broek van mo haal je de kontzak binnenstebuiten, dan zit die dus aan de buitenkant en kan er wat in zonder dat het te veel in de weg zit.quote:Op dinsdag 26 juni 2012 23:09 schreef dralion13 het volgende:
Bij deze schoenen moet ik er extra zooltjes in stoppen om niet naar voren te schuiven.
Iemand trouwens enig idee waar bij deze broek weet waar de secret pocket zit, ik kan hem niet vinden
oh ja zo'n poncho is wel handig (voor het ultieme festival gevoelquote:Op woensdag 27 juni 2012 12:22 schreef Sunnythesun het volgende:
Je kan altijd nog zo'n goedkope lichte poncho in de heuptas frotten voor het geval er toch een hoosbui ontstaat![]()
Moest er eens van komen, beloof mezelf al tijden dat ik hem een keer ga lopen, and this year is as good as anyquote:Moedig dat je hem gaat lopen trouwens
Als je toch allemaal mooie fotogear hebt en er dus zo te zien wel wat tijd&moeite aan besteed: zijn die mooie foto's ergens te bezichtigen?quote:
quote:Op woensdag 27 juni 2012 14:35 schreef Gripper het volgende:
[..]
Als je toch allemaal mooie fotogear hebt en er dus zo te zien wel wat tijd&moeite aan besteed: zijn die mooie foto's ergens te bezichtigen?
Leuke site!quote:
Thanx. Moet eigenlijk nog wel weer geupdate want veel foto's hebben we nu beter/mooier maar goed..quote:
Succes!quote:Op zaterdag 7 juli 2012 11:51 schreef Guard het volgende:
Zo vanavond om 22.00 starten met de Kennedymars in Someren. Er zal regen bij komen kijken, hopelijk geen zware buien en al helemaal geen omweer.
Heb er wel zin, benieuwd naar de sfeer onderweg
Tip: doe zo dik mogelijke sokken aan, bijvoorbeeld falke TK4 (trekkingsokken, extra warm en dik met zilverdraad zodat ze niet zo gaan stinken). Omdat ze lekker dik zijn dempen ze speling. Overigens heb ik ook jouw probleem, smalle hiel en brede voorvoet. Ik draag meindls (Island pro) en dat gaat na inlopen prima, met name die dikke falke sokken helpen tegen blaren. Door de beweging van de voet in de schoen ventileert het toch wel enigzins. Sterker nog, ik zweet minder met dikke wintersokken dan met dunne tk2.quote:Op zaterdag 9 juni 2012 22:35 schreef dralion13 het volgende:
Uiteindelijk mijn schoenen toch nog geruild voor Meindl matrei gtx, zit toch een stuk beter.
Ik heb wel echt onmogelijke voeten, bij mijn tenen erg breed, bij mijn hak erg smal
Wow, wat een mooie foto's. Fantastisch landschapquote:Op maandag 9 juli 2012 11:17 schreef motorbloempje het volgende:
Mijn Berghausslofjes lijken ook wel redelijk breed te zijn, zitten in ieder geval heerlijkgeen centje pijn gehad!
Foto's van onze hikes afgelopen week staan overigens hier:
http://faithy.nl/photoalbums/Skye_2012/
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |